Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Fri Jan 19, 2018 1:49 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
PostPosted: Thu Dec 28, 2006 9:19 pm 

Pátá a šestá čakra – nějaký nápad?

Půstaři a postníci, nemá z vás někdo nějaký nápad či ještě lépe přímou osobní zkušenost, která by se týkala otevření páté a šesté čakry?

Je to blbá otázka na tomto fóru, ale je tady pár lidí co tímto zabývají, možná něco ví.

Proč se ptám? Před pár měsíci jsem tady jako nehopsa byl pečený vařený, udělal jsem si své dvě 21čky, nikdy ne úplně předpisově vrácené zpět. Předtím jsem se tu proslavil svou zbrklostí a následným ledvinným problémem po šoku, který jsem svým ledvinám dopřál, zatím mi to úplně neodpustily (jde o pěnu).

Tak jsem se vrátil do první třídy a s půsty se teď už nespouštím a neodvazuju tolik. Mezitím se ovšem, úplně mimo program, plán a tréning v mém životě odehrálo spousta věcí. Pokud by někdo chtěl do toho trochu nahlédnout “Moc přítomného okamžiku” od Eckhardta Tolleho je kde začít. Tolle ovšem zabíjí životní příběhy a v této věci jsem se dostal daleko za Tolleho zkušenost. (Tolle se přišpendlil na přítomnost, kterou sice prolamuje do věčnosti (či se vylamuje mimo časovost vůbec, říká tomu “vědomí”), ale i naše minulost, která stále nese dynamiku naší přítomné akce a i naše budoucnost, do které přece jen stále intence vplývají je podstatně důležitá a v tom mají příběhy význam a vůbec nevadí že jsou “neskutečné” a “nikdy nebudou”, protože i to, že byly jen myšleny a byly vůbec myslitelné něco napovídá.).

Takže jako vedlejší důsledek své práce se maticemi, vzorci a otáčením vjemů se mi intenzivně rozzářily první tři čakry a i srdeční čakra je (bolesně!) otevřená. Koruna (sedmá čakra) také září. Pátá a šestá čakra ale zůstaly tmavé. Výsledek je, podle slov nečekané pozorovatelky, velká rozházenost. (Dokonce mluvila o “negativní osobní bytosti”, která za mnou stojí...to je samozřejmě na pováženou...s ničím takovým se nekamarádím a hledám tedy odpovědi. Možná tam pozorovatelka projikovala sama něco ze svého vlastního, možná viděla stín, se kterým samozřejmě bojovat nejde, možná pouze šlo jen o podtržení asymetrie žáru dole a temna nahoře (a jak řekla “ženy to nemají rády”), které se manifestovalo jako vnímání této negativní osoby a nebo tam skutečně něco negativního o čem sám nevím je a je na místě to odehnat...nevím).

V minulosti mě šestou čakru zřejmě posekal pan Paseka, v jedenácti letech mě z nějaké hloupé zvědavosti k němu zavedli naivní rodiče a já tam skoro omdlel (čili byla tam evidentně výměna energie); Paseka potom mluvil o šišince což se kryje s třetím okem -šestou čakrou. To samé mi po dvaceti letech – šišinka - potvrdila jiná léčitelka.

Má někdo nějaký spontánní nápad? V naštěstí teď už vzdálenější minulosti jsem se skrze otevření dostal do rukou blbců, kteří mi ublížili jak jen mohli a ještě i teď by mi “rádi pomáhali.” Střet s blby je tvrdý. Zásahy těchto lidí se špatně shazují. Takže tady asi začnu s vyvažováním šesté čakry, jde o mozek. Ale co ta pátá, štítná žláza, energie?

Srdce to je jasné, je to střed člověka, druhou a třetí jsem dostal “k dobru” po propojení mezi srdcem a první čakrou ale teď je zřejmě namístě vymést bloky mezi srdcem a korunou? Posílením koruny? (a to jak?) Tradiční postup je to vést zdola nahoru, ale to by mi srdce už nemuselo unést, už jsem o něj skoro přišel když srdce šlo naprosto nečekaně, spontánně do jakoby sebevražedné role, proti hlavě a proti všem. Dostal jsem přímý zásah do životního cíle čili toho za čím se srdce vydalo, v podstatě jsem byl popraven v krátkém procesu revolučním tribunálem nevědomců...byl obdobou těch které to tady čistily v 40 a 50 letech...šlo o symbolickou dramatizaci, o které nikdo ze zůčastněných netušil jak hluboce je skutečná. Zažil jsem smrt srdce. Nerad bych něco takového riskoval dál (dávám to z vlastní přímé zkušenosti abyste mohli být připraveni) a proto je na místě nalézt či snad i prorazit cestu 5 a 6tkou, aby srdce bylo podepřeno a posíleno.

Dík

Neho

P.S. Nikdy jsem neměl v úmyslu zabývat se východním systémem a zahrávat si s čakrami. To co se mi přihodilo bylo nezamýšlený důsledek úplně něčeho jiného; i dramatizace o které výše píšu byla jen nečekané ač dost kruté nedorozumění.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 28, 2006 9:52 pm 

Proto je lepší zůstat sám svým světlem, nemůžeš se potom potkat s hlupáky. Píšeš o Tollehovi, o přítomném okamžiku, tak proč se jím nezabýváš? Kup si Jógu pozornosti nebo Vippasanu a čakry můžeš obejít, když poznáš ne-já. Proč nejít rovnou, když to jde?
Ale konec konců, co je mi do toho, stejně záleží na tobě, kde se budeš probíjet ;)

Petr

Profile  

Post subject: čakry
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 8:03 am 

Dle mé zkušenosti je na pročištění čaker postačující 21 a v době mimo půst je naprosto bezpečná a spolehlivá např. meditace podle Osho "Chakra sounds". Můžeš ji praktikovat sám bez vedení, tady nehrozí žádný úlet... Je pochopitelně vhodné ji praktikovat ne jednou, ale třeba také 21 dní po sobě, a pak občas podle potřeby, doporučuji navečer. Podívej se třeba na http://www.wonderfull-things.com/oshos/chakra_s.htm
Oshovy meditace se, pokud jsi s nimi dosud nepřišel do styku, liší od většiny jiných právě tím, že v kontrastu nějaké činnosti (zpěv, tanec...) a "nicnedělání" umožňují snadno pocítit přítomný okamžik, nebýt mimo, ale naopak být přítomen... :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 10:31 pm 

česky to prosím nemáš?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 6:44 am 

http://osho.tady.info/osho/meditace/ :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 9:09 am 

děkuji, zajímavé