Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Fri Jan 19, 2018 1:50 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Úhel pohledu na smrt
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 7:59 pm 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Záleží, odkud se dotyčný na smrt dívá a jak velkým obzorem disponuje.......

Nabízím zde výstižné úryvky z jedné povídky..., posuďte sami:

"Matka si myslí, že dítě hlídá dobře, a měla by, ve svém vlastním zájmu, protože to dítě - a neví to zatím ani ona, ani ono, jinak by se nemohly tak ryzí láskou milovat - JE REINKARNOVANÝ CIZINEC, JAKO JSOU VŠECHNY DĚTI VŠECH MATEK REINKARNOVANÝMI CIZINCI. Je v pořádku, že to nevědí. Čím méně zmatku, tím lépe. Dost ho lidé sami nadělají. "
...
"Nikdo neví o cizinci v dítěti, ani odkud přišel a kam půjde, až odejde. Nikdo, ani on sám to neví. Ze tmy do tmy. Kdyby to věděl, nemusel by se opět narodit, nebylo by tu odporu k překonávání tmy, aby se jeho světlo konečně proudem rozsvítilo. jakým proudem? Přece PROUDEM ABSOLUTNÍ LÁSTKY, té s velkým L! Jiného Světla, žel, na světě není. A běda těm, kteří je zhasínají! "
....
a ještě jeden úryvek nesouvisející, ale také pěkný:

"..ve škole se dávají odpovědi na otázky jako samozřejmá věc. I na otázky nekladené, protože dítě o jejich existenci předtím ani nevědělo. .....
Záhady se vrší, namísto co by jich ubývalo. Neboť Bůh se teď ztrácí navíc i v léčce jednoho lidsky náboženského názoru a v osnovách jeho vyučování."


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:39 am 
Offline

Joined: Tue Jan 09, 2007 8:09 am
Posts: 5
"Nikdo neví o cizinci v dítěti, ani odkud přišel a kam půjde, až odejde. Nikdo, ani on sám to neví. Ze tmy do tmy. Kdyby to věděl, nemusel by se opět narodit, nebylo by tu odporu k překonávání tmy, aby se jeho světlo konečně proudem rozsvítilo. jakým proudem? Přece PROUDEM ABSOLUTNÍ LÁSTKY, té s velkým L! Jiného Světla, žel, na světě není. A běda těm, kteří je zhasínají"

Clovek, dle meho nazoru si vybira, kde, kdy a jak se narodi. Vyjadruje svym zivotem na Zemi sebe sama. Vse je otazka nasi volby, my jsme tvurci naseho zivota. Jsme mozna cizinci, jak pises, mozna. Pravdepodobne je to tim, ze nase pozemska tela jsou pouhymi nastroji jak realizovat sebe sama v tomto pritomnem okamzika, ackoli nas puvod je jiny. My sami si zivot na Zemi volime. neni to karma, jen nase touha realizovat sebesama a tim poznat,kym skutecne jsme. Hm?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group