Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 12:32 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ktoru mineralku pit?
PostPosted: Sun Jan 28, 2007 11:20 am 

Ahoj.

S postami prave zacinam, od noveho roku som zatial absolvoval 3 "jednicky". Zatial vsak pijem len neperlivu mineralnu vodu. Na tie jednicky to dufam aj staci. Neskor pri dlhsich chcem prejst na tu destilku. No ale k otazke. Len ak ma napadlo, ze asi je lepsie pit taku mineralku, co ma menej mineralov. Ale ktorych? Zatial som objavil 2 dobrych kandidatov.

Neperliva bonaqua: Toma natura neperliva:
Vapnik: 62,1 mg/l 30,7
Horcik: 41,0 mg/l 6,41
Sodik: 2,5 mg/l 1,00
Dusicnany: 8,9 mg/l 6,5
Sirany: 14,1 mg/l 25
Chloridy: 2,8 mg/l 5
Flouridy: 0,05 mg/l 0,1
Rozpustne latky: 376 mg/l 114

Dost blba otazka,ja viem, ani som nevedel kam to zaradit. :)
Zatial som pil bonaqu, ale ako som si pozrel to zlozenie, asi zoberem tu Tomu. Co na to skusenejsi borci?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 28, 2007 12:55 pm 

Mne Toma moc nechuti, asi pre ten vysoky obsach vapnika. Najradsej mam Korytnicu (pramenita voda neperliva) ale v poslednej dobe som trafil na par flias, co mi pripadali trochu "kysle", ako po syteni CO2. Asi nejaka nevydarena varka, alebo mozno aj z tych pramenov netecia stale 100% ta ista voda. Takze teraz pijem Dobru vodu neperlivu (16ty den mojej druhej 21).

Zlozenie (Korytnica/Dobra voda):
Ca: 8.02 / 8.6
Mg: 1.22 / 11.0
Na: 2.25 / 10.0
K: 0.5 / 10.0

HCO: 27.5 / 120
SO: 5.75 / 5.75
Cl: 0.9 / 0.5
F: 0.05 / 0.5

Rozp. latky Dobra voda: 184.7
Celkova mineralizacia Korytnica: min. 100

Korytnica mi najviac pripomina destilku chutou aj skvelym pocitom, ktory z nej mam pri piti (pocit ako ked sa vysoko v horach vysmednuty napijes z horskeho pramena). Kupujem ju bezne na pitie aj mimo postov (z vody z vodovodu sa mi robi zle, fuj). Skusal som este aj Novohradsku (najlacnejsia), ale ta velmi chutovo kolisala.

Inak je to velmi zaujmave ake jemne odlisnosti chuti vody sa clovek nauci po postoch rozlisovat :).

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 28, 2007 1:56 pm 

Palo wrote:

Inak je to velmi zaujmave ake jemne odlisnosti chuti vody sa clovek nauci po postoch rozlisovat :).

Hej, tiez som si vsimol. Ale na to ani netreba post, staci proste nepit nic ine, a clovek zisti, ze kazda voda ma inu chut.
Inak korytnica mala praveze najviac CA co som videl, tusim cez 500 mg/l.
Tomu nechapem, aku korytnicu to pijes.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 28, 2007 2:11 pm 

Korytnice su myslim az 4. Ta spravna je "Korytnicka pramenita voda neperliva". Co je uplne ina voda ako tie ostatne korytnice.

http://www.korytnica.eu/web/html/pramenita.html

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 28, 2007 4:15 pm 

Diky moc za tip. Vyskusam. :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 29, 2007 11:17 am 

Já jel na Tomě 21 a spokojenost úplná. Dobrá voda mi nechutila. Od té doby co destiluju mi chutná jen H2O.

Profile  

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 2:06 pm 

Bylo by zajimavé, provést rozbor jakékoliv vody
předtím skladované v lahvi z plastu
a soustředit se při tom na škálu mňamek integrovanych v plastech. :o

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 09, 2007 11:19 am 

jedovate latky se uvolnuji z plastove lahve bleskovou rychlosti zejmena,pokud tato je uchovavana v teple.Nejrychlejsi proces probiha u petky na slunicku....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat May 12, 2007 10:23 am 

Pravda o minerálech

To byl pro mne obrovský šok. Denně jsem dříve vypil spousty balených vod právě kvůli minerálům a pak toto.
Člověk k životu minerály potřebuje, ale není minerál jako minerál. Ve vodě jsou pouze minerály v anorganickém stavu. Ty člověk nedokáže pro své tělo využít. Pouze asi ze3-4% a to je velmi málo. Ten zbytek (což je dost) potom z těla odchází nevyužito a bohužel něco málo se v těle dokonce uloží. Zasažena je každá buňka. V 50ti má v sobě člověk 2-3 kg usazenin a to je velmi špatné. Problémy s kostmi, klouby, svaly, kůží, vzniká kornatění žil cév a tepen. Takovéto usazené minerály společně s cholesterolem nás pomaličku zabíjí aniž bychom si to uvědomovali.

Minerály ve vodě jsou vlastně rozpuštěné horniny (vápník, železo, zinek atd.). Kdyby člověk dokázal využívat tyto anorganické minerály, tak například kvůli železu bychom mohli jíst třeba hřebíky, kvůli vápníku vápno a nebo bychom mohli rovnou jíst hlínu, protože hlína není nic jiného než minerály. No je to tak ???! Nebo znáte nějakého doktora, který by někomu předepsal hrstičku denně ze zahrádky? Věřím tomu, že případná žížala by člověku prospěla víc než ty minerály, které se pak rozpustí do vody.

Na toto téma existuje skvělá kniha " Šokující pravda o vodě aneb Proč umíráme předčasně"

Zo stranky
http://vodafiltry.100plus.cz/hl_str/pra ... ralech.htm

Profile  

Post subject: Voda
PostPosted: Thu Jul 05, 2007 8:22 am 

něco málo o vodě od pana Fořta:

http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/voda-a ... ich-latek/

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC