Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:41 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 1:15 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 25, 2006 5:36 pm
Posts: 39
Location: Praha
Ale však my jsme v klídku :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 2:15 pm 
Offline

Joined: Thu Jun 28, 2007 12:58 pm
Posts: 4
Ale veď ja viem, Míla, že je to logické - s tým zastavením práce žalúdku ...
A že s energiou sa má šetriť. To je jasné.

Len som trochu zmätená :shock: že sa stretávam s rôznymi typmi pôstu. Napr. ten Buchinger. A všetci tvrdia, že sa správne postia.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 2:27 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 25, 2006 5:36 pm
Posts: 39
Location: Praha
Pineapple, to máš tak: bůh ... ehm ... půst - je jenom jeden :lol: :lol: No nic :wink: Ale skutečně - zdravotní půst je skutečně pouze hladovění o vodě (nejlépe možno destilované) a ty ostatní "půsty" jsou různé variace detoxikačních diet. Slovo půst lze používat patrně různě (postit se od něčeho konkrétního atp), ale v léčebném smyslu půst=hladovka. Ty různé diety jsou možná lepší než vypíchnout oko (pokud netrvají příliš dlouho a nedojde k neblahým změnám), ale dlouhodobě lze jako zcela BEZPEČNÝ doporučit jen a jedině půst (hladovění) o vodě. protože jde právě o to vypnutí trávení a ne o nějaké to pročištění. Organismus netrávící a navíc detoxikující je schopen úžasných věcí, pouze detoxikující toho moc nezvládne a nejde to dělat dlouho, často ni s výraznými účinky. Si myslím já, ehm :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 7:06 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 13, 2007 8:42 am
Posts: 36
Location: Praha
Zde je kratke info k urinoterapii - uryvek z knihy Lecebne hladoveni,Partykova:9.2 Urinové hladovění
Urinové hladovění je metoda dávno ověřená a velmi bezpečná. Je to pití vody, uriny, masáže starou nebo odpařenou urinou a urinové klystýry. Nejenže je prostředkem levným, což není tak důležité, ale je to metoda každému dostupná, bez vedlejších účinků.
Neškodnost této metody je její velkou výhodou. Urina je léčebným vnitřním organicko-solným vodním roztokem, kvalitativně podobným krevní plazmě. Skladba moči je tak složitá, že se ji dodnes nepodařilo uměle připravit. Je zrcadlem našeho organismu a neobsahuje nic, co by se v něm samotném nenacházelo. Prvním rozšířeným předsudkem, jímž někteří lékaři zpočátku proti urinoterapii argumentovali, bylo tvrzení, že urina je údajně jedovatá a její pití by nemohlo přinést žádný užitek. Že je dokonce životu nebezpečné, dojde-li k přijetí některých látek vyloučených močí.
Urina pozůstává z 95—98 % z vody. Zbývající 2—5 % tvoří z poloviny urea a z poloviny minerály, soli, hormony a enzymy. Samotná urea (močovina), od které dostala moč své jméno, může být při velkém množství v krvi jedovatá. Pitím uriny však k takové koncentraci nemůže dojít.
Malá dávka moči naopak čistí tělo, rozpouští nadbytečné hleny a přináší celou řadu specifických a velmi užitečných efektů. Urina je sterilní (každopádně bezprostředně po vymočení) a působí asepticky. Mám na mysli urinu člověka, který zdravě jí, neužívá žádné chemické medikamenty ani drogy.
Metoda urinoterapie je založena na principu přirozeného koloběhu látek. Nezasáhne-li člověk do přirozeného koloběhu látek ve svém organismu syntetickými prostředky, produkuje urinu, která je v každém ohledu zdravá. Jestliže však požíváme spoustu chemických látek, a ty jsou dnes prakticky ve všech potravinách, bude část z nich opět vyloučena do uriny. Obsah uriny tím bude samozřejmě poznamenán. V podstatě je však moč zdravá tekutina, která neobsahuje žádné škodlivé látky, pokud je do organismu nevpravujeme nevhodným jídlem a pitím.
Co přesně se při urinoterapii děje? Jednoduše řečeno: Po vypití nebo vmasírování urina čistí krev a všechny tělesné tkáně, dodává využitelné živiny a poskytuje organismu informace o tom, zda a kde je něco vyvedeno z rovnováhy. Působení uriny při velmi intenzívní aplikaci, kterou je hladovění (půst) výhradně s pitím vody a uriny, popisuje Armstrong takto: „Když se přijme urina do těla, profiltruje se, stává se stále čistší což je zřejmé už během prvního dne pití uriny, případně uriny zředěné vodou. Nejprve rozpouští a odbourává všechny usazeniny a blokády. Posléze regeneruje orgány a tkáně, které utrpěly nemocí.“
Význam urinového hladovění spočívá v tom, že napomáhá obnovit informačně-energetický základ člověka. Rychle rozpouští usazeniny v organismu, obnovuje jednotlivé poškozené orgány, sliznice a membrány. Je to metoda fyziologické regenerace.
Jedním z nejdůležitějších úkolů jater je očištění krve od jedů. Játra odvádějí jedy z krve, zadržují je nebo je postupují do žlučníku. V druhém případě se jedy v podobě žluči dostanou do střevního traktu a opustí tělo stolicí. Krev je tedy v játrech zbavena jedů a dostává se do ledvin. Nejdůležitější funkcí ledvin je obnovení rovnováhy všech látek obsažených v krvi. Ledviny odfiltrují látky, které jsou v krvi v nadbytečném množství; např. minerály, hormony, voda atd. Například tělo dokáže zpracovat jenom určité množství vitaminu C. Všechen vitamin C, který je v krevním řečišti navíc, je v dané chvíli nevyužitelný a jeho další doprava tělem by spotřebovala příliš mnoho energie. Proto tělo toto nadbytečné množství ledvinami odfiltruje.
Aby se ušetřila energie a zůstala zachována krevní rovnováha, jsou ledvinami odfiltrovány také nevyužité enzymy. Totéž platí o hormonech, minerálech a ostatních látkách. Proto je pochopitelné, že je urina nasycena životně důležitými látkami a nemůžeme ji tedy nazvat odpadem. Co se po průchodu ledvinami ještě ze škodlivých látek v moči nachází, je většinou pozůstatkem nezdravého jídla a pití. Jde o produkty chemických přísad a přípravků, ozařování, alkohol, nikotin, kofein a nerozpustné tuky. Proto mezi předpoklady zdraví prospěšného hladovění i urinoterapie patří zdravá strava s vyloučením škodlivých potravin a vhodný stravovací režim. Pak také urina bude zdravá a bez jedů, protože se do ní nedostane nic jiného než to, co bylo snědeno a vypito.
Může přirozeně dojít k tomu, Že při nemoci tělo produkuje určité jedy. Jestliže se takové látky, resp. část z nich, dostanou do moči, může mít její požití homeopatické nebo isopatické účinky. To znamená, že se stejné léčí stejným. Obdobně je tomu při očkování, avšak naočkovaná látka je tělu cizí, dávka je poměrně vysoká a tělo se musí bránit něčemu, co dosud neznalo. Naproti tornu „vlastní jedy“ nejsou tělu cizí a hrají důležitou roli při
obnově vnitřní rovnováhy. Jedná se většinou o jedovaté látky v nepatrném množství, s výjimkou zánětu ledvin, močového měchýře či močovodu. V těchto případech je nutno dbát zvýšené opatrnosti. Lze doporučit jen několik kapek uriny na jazyk nebo užití v přiměřeném homeopatickém zředění.
Játra tedy zbavila krev jedů a vyloučila odpadní látky do střevního traktu. Ledviny vyrovnaly stav minerálů, hormonů, enzymů, vitaminů a vody v krvi. Vidíme, že urina není nic jiného než přefiltrovaná krev. Čerstvá urina také skutečně obsahuje stejné látky a prvky, jaké proudí krev ním řečištěm. Co je teď vaší urinou, bylo před několika minutami součástí vaší krve, součástí vás samých.
Velká výhoda urinového hladovění před klasickým spočívá v rychlém okyselení vnitřního prostředí. Acidotická krize při urinovém hladovění nastupuje dříve a neprobíhá tak bouřlivě. Spojení hladovění s urinoterapií vyvolá daleko efektivnější rozpouštění hlenů. Zkracuje délku hladovění, rychleji nastupuje přechod na endogenní (vnitřní) výživu. Dochází dříve k odblokování biosyntézy — organismus využívá CO2 (kysličník uhličitý) a N (dusík) ze vzduchu stejně jako rostliny.....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 7:19 am 
Offline

Joined: Thu Jun 28, 2007 12:58 pm
Posts: 4
Diky moc, Doubravka :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 8:28 pm 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Zdravé pití uriny si dovedu představit tak v době před dvěma tisíci lety...
nebo pár stovek zpátky.. ale DNES ??

...když naše těla už v prenatálním období přijímala různé jedy..antibiotika, drogy (káva, kouření v těhotenství), pohyb v zamořeném prostředí a naše maminy se už cpaly umělými a otrávenými potravinami, měly amalgámové výplně zubů atd.??

Prostě některé výše uvedené věty z knihy to vyjadřují jasně:

"Jestliže však požíváme spoustu chemických látek, a ty jsou dnes prakticky ve všech potravinách, bude část z nich opět vyloučena do uriny. Obsah uriny tím bude samozřejmě poznamenán. "

(PŘI PŮSTU SE LÁTKY ZA LÉTA NAHROMADĚNÉ V NAŠEM TĚLE DOSTÁVAJÍ ZE TKÁNÍ DO KRVE A I DO MOČI. TAK PROČ TUTO OTRÁVENOU TEKUTINU PÍT??)

"Jedním z nejdůležitějších úkolů jater je očištění krve od jedů. Játra odvádějí jedy z krve, zadržují je nebo je postupují do žlučníku. V druhém případě se jedy v podobě žluči dostanou do střevního traktu a opustí tělo stolicí. Krev je tedy v játrech zbavena jedů a dostává se do ledvin. "

(DOBŘE VÍME, ŽE TO, CO SE DOSTANE DO STŘEV, SE ZASE ČÁSTEČNĚ VSTŘEBÁVÁ DO KRVE, POKUD TO VELMI RYCHLE NEOPUSTÍ TĚLO A MY VÍME, ŽE U VĚTŠINY LIDÍ STŘEVA MOC HBITÁ NEJSOU, TAKŽE OPĚT JDOU LÁTKY DO KRVE..)

MOŽNÁ BY SE MOČ MOHLA PÍT, AŽ BUDE TĚLO 100% VYČIŠTĚNÉ PŮSTY O VODĚ A NÁSLEDNĚ PŮSTY BEZ VODY. NO ALE TO PAK UŽ PITÍ URINY POZBÝVÁ VÝZNAMU...

...

Jsou to jen názory a každý si může zkoušet, co chce a uvidí sám...
Ale protože je to běh na delší trať, tak výsledky jsou vidět až za pár let..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 17, 2007 9:14 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Sep 28, 2006 3:47 pm
Posts: 141
Musím říct, že mám na věc úplně stejný pohled jako Míla, ale samozřejmě nikomu nevyvracím jeho přesvědčení. Pavla.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Nov 28, 2007 8:39 am 
Zdaravim pustare jeste sem nedocetl knihu Urinoterapie ocima lekare a urinu piji od sve prvni 3 a nemuzu jeste ani uverit tomu jak funguje.Je to 2 mesice zpatky nejdrive po 3 dnech nastala takova detoxikace jakou sem v zivote nezazil a to sem se cistil ruzne.Vse co je v knize napsano dokonale funguje at uz sem vylecil zacinajici nemoc behem 4 hodin,ted sem si uvolnil dutiny a lip se mi dycha,po ozarovani snad zacinaji dorustat vlasy,trojky uz maji lehci prubeh o pleti ani nemluvim.A te energie kdyz ji pouziji pri jizde na kole atd. ale neni to pro kazdeho.Kdyz jsem o tom zaslechl pred 15 lety taky se me navalovalo.


Top
  
 
 Post subject: voda
PostPosted: Thu Dec 06, 2007 11:56 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 3:04 pm
Posts: 19
Location: Brno
Lidi nebláznete.
Pavel Vám tu niečo zdelil. X ľudí sa k tomu už vyjadrovalo.

Pozn:
Preskočím životné skúsenosti, ktoré vedú k poznatku, že najlepšie je sa riadiť Pavlovými doporučeniami v otázke pôstovania. Budem sa držať Pavlových rád, pretože ten človek je v tomto smere neporovnateľne ďalej ako lekár(česť výnimkám). (Verím že pre neveriacich Tomášov hmotné dôkazy má tiež...) Pre lekára je toto neznáma oblasť, o to vačší dôvod neriskovať vlastnými nápadmi.

Po čase:
Vidím, že doba, ktorú by som inak trávil skúšaním uriny, a všemožných iných techník, bola prijatím Pavlových rád využitá najlepšie. A vidím, že som sa tým vyhnul mnohým prekážkam vyplývajúcim z nedodržania dobre mienených rád overených životom, overených a potvrdených aj inými ľuďmi. Dodržaním Pavlových rád som si urýchlil cestu najviac. Prvé kroky pôstu urina nenahradí, je otázne, k čomu dopomôže.

Kto umýva auto vodou, ktorá mu po umytí zostala? Áno, voda odstráni blato, aj keď nieje čistá, ale auto čisté nezostane... Je logické umývať auto špinavou vodou, keď môžem použiť čistú? Alebo človek sa potrebuje dostatočne vyžiť v tom, ako škrípe piesok na laku, keď voda umývajúca auto steká po ňom?

A kto bude prvý, komu sa ten lak nenávratne poškodí? Budeš to Ty? Alebo Ty?

PS: Míla má pravdu. Neviete určiť, čo pijete. Je iná doba, a neviete, čo koncentrovaný moč Vám može spôsobiť. A aj tak, mnohí nezarábate toľko, aby ste si mohli dovoliť stravu, akú má p. Partiková, aby ste si mohli dovoliť uzavretý cyklus jedov v tele, a riadiť sa podľa jej knihy.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Dec 06, 2007 1:13 pm 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 8:11 am
Posts: 63
Location: Veltrusy
Stejně jako je množství duchovních cest a každému vyhovuje něco jiného, stejně tak existují různé druhy očisty těla a mysli.
Když někomu vyhovuje cesta uriny a má s ní dobrou zkušenost, proč to hned zatracovat. Snad jsem tu neviděl názor člověka, který ji pil a nechal toho, protože mu to nedělalo dobře. Většinou o tom píší lidé, kteří to nikdy nevyzkoušeli, haní to možná jen proto, že se jim z toho dělá špatně a nebo jen řeknou: "Pavel řekl ne, tak ne." Život je o tom hledat optimální cestu, jistě cesta destilky bude nejrychlejší, o tom není pochyb, ale ne každému může vyhovovat a je na ní připraven. Já sám nepiji ani destilku, ani urinu, ale očista funguje. Tak prosím nebuďte dogmatiky, chce to více svobody ;) Tělo je učitelem, samo si řekne, kdy má dost a kdy chce zkusit něco jiného.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Dec 06, 2007 9:27 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 13, 2007 8:42 am
Posts: 36
Location: Praha
Ano, Dharmaby je to presne vystizne.Jen bych doplnila,ze me osobne prijde velmi uzitecne poslechnout si nazor vyplyvajici ze zkusenosti cloveka(lekarku,ktera pravidelne pustuje i pouziva urinu ruznymi zpusoby a ktera neustrnula ve svem vyvoji),ktery mi muze byt nametem pro dalsi experimenty a na ktery si utvorim svuj nazor vlastni. Nazory Vimi a dalsich,kteri nemaji zadnou zkusenost s urinou jsou jen postoje.Je to stejne jako se ptat na nazor cloveka,ktery nikdy nepustoval ani den.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Dec 07, 2007 8:06 pm 
:D :) :lol: :lol: :) :D


Top
  
 
PostPosted: Thu Jan 03, 2008 9:33 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Ahoj lidičky,
...tak už se nepřete o to, kdo má lepší hračku, každý si tady na Světě může hrát, může si zkoušet, co chce, avšak každý je sám zodpovědný za své tělo jako chrám pro duši. Mám kamaráda, který si moč nemůže vynachválit. Ale já do toho prostě nejdu, vnitřně to tak necítím, že by se to mělo pít. Přesto nikoho neodsuzuji a ani paní Partykovou ne, já si ráda poslechnu její zkušenosti s pacienty během půstů a zkušenosti dalších lidí, kteří se postili a opět takoví lidé se sejdou možná i na této další přednášce:

Přednáška MUDr. Vilmy Partykové: "URINOTERAPIE A HLADOVĚNÍ" (Procesy v organismu při půstu)

se koná v Praze v sobotu 12. 1. 2008 od 10:00 do 12:00 hodin

Místo konání: Klub KLAMOVKA, Praha 5-Smíchov, Podbělohorská 3. Parkování zdarma a možnost levného ubytování v objektu.
Informace na tel. 257 220 165

Od Metra Anděl 3. zastávka tramvají 4,7,9,10 "KLAMOVKA" (Růžový barokní dům u parku za bílým kostelíkem)
Vstupné 200 Kč. Po přednášce bude možnost osobních konzultací

Předběžné přihlášky a další informace: Nakladatelství Impuls, e-mail: impuls.praha@email.cz, gsm: +420 724 55 66 36


Dověděla jsem se, že paní Partyková bude na jaře organizovat 7 denní "kurz" hladovění (vhodné pro jedince, kteří nezvládají se sami postit), nevím jak a kde to chce organizovat, další info si asi zjistíte na mejlu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 10:55 am 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 8:11 am
Posts: 63
Location: Veltrusy
Mílo díky za typ
Volal jsem tam a akce platí, tak se tam asi zastavím


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 1:11 pm 
Tak se tam muzem potkat jedu tam urcite :D


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group