Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:51 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 8:48 am 
Site Admin

Zde si můžete předávat zkušenosti s jednotlivými lékaři kde máte jistotu že lékař je s půstem obeznámen zkusil si ho na sobě. Nicméně nešvarem kolem půstu který mi reportují i další učitelé, jsou muži kteří si po vyléčení vyskakují na doktory. Svalnatý mail : Tak sem byl na závěrečnej prohlídce a zjistili mi "spontánní vyléčení" mále sem jim tam dal přes držku ale nic semo půstu neřek! !" Toto chování je velmi špatné a jen půstu škodí. Lékaři léčí tak jak je to ve škole naučili - neumějí nic jiného a každého nového kroku se bojí, aby nebyli posměchem pro své profesní okolí a nevybočovali z řady. Dobře vím jak je těžké překonat šok když si člověk uvědomí, že tu dávno nemusel být a má před sebou lékaře který mu lhal do očí o jeho stavu a nemožnosti vyléčení. Ženy se stím srovnávají dobře, sklopí hlavu a z ordinace odejdou, nebo pokud lékař projeví zájem o příčinu vyléčení, rády s nadšením o půstu poreferují. Ale muži takovéto věci překusují těžko... Pánové, ovládejte se prosím;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 8:59 am 

tak já mám pozitivní zkušenost. do půstů jsem se pustila po již letitý bolestech hlavy, nález na eeg, ct. proto také tak brzo 21čka. ta také zabrala, bez nasazení jakýchkoliv léků. při kontrole mě paní doktorka nepoznala, hold váha člověka změní. zajímalo ji, čím jsem dokázala migrénu odstranit a její závěr byl, že by měla půst doporučovat svým pacientům. má totiž šíleně přecpanou čekárnu, lékařka se zájmem. :P

Profile  

PostPosted: Mon Oct 02, 2006 9:55 am 

Já mám naopak jiné - ponejvíce negativní zkušenosti s lékaři. Bude to zřejmě individuální u každého z nás.

Když jsem oznámil, že nemohu jít na CT břicha a nemůžu si prolít žaludek nějakou tekutou hmotou, byla dotyčná MUDr. až nepříčetná, sepsala revers atd. Jsou prostě zvyklí, že lidé v nouzi přijímají jejich léčby jako ovce a běda jak ne. Nechutné zážitky.
Setkal jsem se i s větou : "Pokud nechcete absolvovat vyšetření musíte počkat, v čekárně je 11 lidí"... NO COMMENT...

Druhá MUDr. co ji vystřídala na mě dokonce ječela po odmítnutí její "prodlužovací léčby" jedy a kobaltovým zářičem a dovolil jsem si léčit se půstem.
Měl jsem s sebou i knihu MUDr. Partykové (světlá výjimka) a jako perlu všemu nasadila : "Pozor na to ! Všimněte si, že nikdo z autorů hladovek nepíše o vedlejších účincích".
To už jsem ani nekomentoval... díky za ně. (za ty účinky)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 10:11 am 

přece jen jsme člověk od člověka jiní a jiné to není ani s lékaři. já si vždy myslím své a léčbu rovněž nechám na sobě. jsem zvědavá, jak mi dopadnou imunologické výsledky po půstech(u sv. anny), zda proběhne nějaká změna. jinak se drž a informuj o svém zdravíčku!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 10:27 am 

mirka wrote:
přece jen jsme člověk od člověka jiní a jiné to není ani s lékaři. já si vždy myslím své a léčbu rovněž nechám na sobě. jsem zvědavá, jak mi dopadnou imunologické výsledky po půstech(u sv. anny), zda proběhne nějaká změna. jinak se drž a informuj o svém zdravíčku!!

Určitě budu !

Jinak jsem v životě poznal 2 vynikající lékaře, vzácné lidi. Do nedávna jsem na lékaře nedal dopustit.
Žel poslední zkušenosti a události mi poopravily poněkud názor. Podotýkám, že jsem 27 let krom běžných nachlazení, chřipek a zubaře doktora nevyhledával - nepotřeboval. Medikamenty podvědomě odmítal jako zlo a bral jsem jen "tlumiče" na hlavu, nebo na zuby a to jen v krajním případě.
Nejspíše v tom bude i takové mé vystřízlivění ze dnešního stavu zdravotnictví.
Opravdu je to jak píše Pavel "moloch na toky peněz doktoři-pharma-pojišťovny" a pacient je až na pozadí, bohužel, taková je pravda. :cry:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 10:33 am 

tak já mám 14,5 roční postiženou dceru, tak už mám o doktorech obrázek udělaný. asi jak píše pavel. ale také je někdy hold potřebujem. nehody, zlomeniny,... a někdy to nejde ani bez operace. bez té bych již dceru neměla. ted už bojujem po svém :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 10:36 am 

mirka wrote:
tak já mám 14,5 roční postiženou dceru, tak už mám o doktorech obrázek udělaný. asi jak píše pavel. ale také je někdy hold potřebujem. nehody, zlomeniny,... a někdy to nejde ani bez operace. bez té bych již dceru neměla. ted už bojujem po svém :)

Zaplať Bůh... a držím taky palce ! :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 11:15 am 

děkuji a nápodobně!! a všem tady!!

Profile  

Post subject: :o)
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 11:50 am 

Mirko, musím konstatovat, že jsi udělala v sobě pěkný pokrok! Gratuluju!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 4:56 pm 

moc děkuji, ale myslím, že je ještě hodně co se učit a zdokonalovat. bude líp...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC