Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:55 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Hluchota
PostPosted: Fri Dec 15, 2006 5:03 pm 

Chtela bych se vas zeptat, jestli si myslite, zda muze pust pomoci pri hluchote, a nebo jestli je to nemozne, jakykoliv stupen hluchoty pustem zvratit?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 15, 2006 8:10 pm 

nevím zda 100%ní hluchota, ale myslím si, že nedoslýchavost se zlepšit může stejně tak jako zrak. jsou to přece orgány, které souvisí s jinými vnitřními orgány a pokud se tyto dávají dokupy, musí se to odrazit i na sluchu či zraku. ale beru to pouze logicky. :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 17, 2006 3:40 am 

mirka wrote:
nevím zda 100%ní hluchota, ale myslím si, že nedoslýchavost se zlepšit může stejně tak jako zrak. jsou to přece orgány, které souvisí s jinými vnitřními orgány a pokud se tyto dávají dokupy, musí se to odrazit i na sluchu či zraku. ale beru to pouze logicky. :?

Ten clovek se narodil zdravy. Pak dostal zapal plic, lekari si spletli antibiotika a on z toho ohluchnul. Pavle, muzu se Te zeptat na nazor? Myslis, ze ma sanci?

Profile  

Post subject: k hluchote
PostPosted: Thu Oct 16, 2008 1:05 pm 

Ahoj, ja mam zkusenost s tim organem pres ktery clovek slysi, ano je to ucho :) . Neni to sice spojene s ohluchnutim, ale mozna ze to nekomu pomuze s vysvetlenim.
Minuly rok jsem dostal zanet ucha, lezel jsem ve studente mistnosti na nafukovaci matraci, ale pres noc z ni vyslo dost vzduchu a nejak se stalo ze cas hlavy byla na matraci, ale ucho se dotykalo studente podlahy a rano to strasne bolelo.
Nejdrive jsem to vubec nelecil, myslel jsem si ze to prejde, ale situace se zhorsovala, az jsem sel na pohotovost, kde mi ucho pouze vytreli a dalsi tyden rekli ze je to v poradku a ja sel domu. Po dalsim tydnu bolesti byly stale horsi, nakonec jsem skoncil v nemocnici, kde mi dali dobre ucinne kapky a co ne dulezie, lek Nedolon, urceny proti bolesti ucha. Je to dost silny lek. Po par tydnech vse prestalo, ucho me bolelo jen kdyz zafoukal studenejsi vitr (a protoze se mi toto prihodilo v zime, bylo to celkem casto). Vse bylo jinak celkem ok, az na to ze jsem mel po vecerech uz velke pocity unavy a proste nestacil, kolem desate jsem byl unaveny a chtel spat.
Na zacatku roku, nevim ted jestli to byl unor ale nejak v te dobe jsem zacal opet pustovat.
Prvni zlepseni byla co se pocitu unavy tyce, je to skoro pryc, myslim ze tak jeste jeden tydenni ci delsi pust, a bude to uplne ze me ven.
Ucho se zlepsuje rovnez, dnes pri nejakem chladu na chvilku citim jen mozna male zasimrani ale jinak je to v poradku, mozna ze to s dalsim pustem spadne urcite. Ucho jako organ tedy podle me urcite bude s pustem souviset, zda-li se na to vaze i hluchota nevim, myslim si ze spise ne, ale never say never a mozna je to i jinak.
Snad jsem ted napsal tento prispevek na spravne misto, jsem tu novy tak se predem omlouvam za nejake nechtene preklepy etc.
Mejte se dobre
Tomas

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 17, 2008 3:24 am 
Site Admin

Lek muze udelat mnohem vetsi paseku nez nachlazeni protoze nikdo poradne nevi do jake miry pusobi na hmotnou schranku a do jake na dusevni, nervovou soustavu. Nachlazeni neni nic jineho nez nedostatek energie v porostoru daneho organu, ktery se ve vestine pripadech vyrovna sam za predpokladu, ze okolni organy jsou zdrave a v poradku, pak se s okolnimi organy o energii podeli. Paklize organy sprazene (oragan muze byt na opacnem konci tela) ci v okoli poskozeneho organu energii nemaji, dojde ke stagnaci problemu a v horsim pripade, jak rikaji babicky "zastydnuti" problemu. Energeticke pomery se v organu zmeni natolik, ze ani dodani energie zvenku jakoukoliv cestou organu nepomuze. Zbyva tedy pust za jehoz pomoci dojde ke stazeni energie ve vsech okolnich organech na stejnou hladinu, procisteni tkane vsech organu a nasledne po ukonceni pustu a spravnem strartu ke vzpamatovani se organu. Jednoduse receno, organ se "chytne" a jeho vykon v prubehu spravne navratovky zacne normalne stoupat tak, jako u okolnich organu. Ucho je organ, kde lide reportuji nejvetsi zmeny i presto, ze si mysli ze s usima problem nebudou mit. Praskani, lupani pri polykani , vydatne vytoky z usi v prubehu pustu jsou zcela beznym pruvodnim jevem cisteni hmotneho tela pustujiciho cloveka. Usim lze pomahat mnoha zpusoby jak zevnitr, tak zvenku. Zvenku masirovanim boltcu a vnejsich casti ucha , najdete na googlu nebo poradi i doktori a zevnitr pak nafukovanim eustachovy trubice za ucpani nosu a nebo dalsi velmi ucinnou metodou vyplachovanim nosu solnym roztokem.

Profile  

PostPosted: Sat Oct 25, 2008 8:23 am 

Pavel fakt pěkně popisuje souvislosti, musím to podpořit svojí zkušeností z praxe:

Teorie praví - jistě jste slyšeli o čínské medicíně - že uši a dutiny v hlavě dle číňanů souvisí s ledvinami. S ledvinami také souvisí stav kloubů a kostí v těle...

Sama jsem to poznala na sobě. Před rokem jsem pila bylinné čaje na pročištění a posílení ledvin (protože mi děsně chutnaly) a k mému překvapení došlo k uvolnění kloubů a k očištění dutin v hlavě a od té doby se mi perfektně dýchá. Je to úžasný pocit, když čerstvý vzduch při nadechnutí vstoupí i hluboko do hlavy!

Takto se mi neočistily dutiny ani při půstech - zřejmě si tělo řešilo důležitější problémy.

Každopádně lidé, kteří mají potíže s ušima a dutinami, i když se tomu často diví, ode mne dostanou čaje na ledviny, kromě toho, že mají možnost si koupit i ušní svíce, ručně vyráběné, jsou úžasně voňavé.....
Většinou ale zjistím, že to jsou častí konzumenti cukru a sladkostí vůbec...
Takže hlavně dostanou zákaz konzumace cukrů a škrobů (mouka, brambory) :-)

Profile  

Post subject: Na svíčky pozor
PostPosted: Sat Oct 25, 2008 2:52 pm 
Site Admin

Zaznamenal jsem zájem o svíčky potom co jsem napsal článek o lékařské prohlídce v průběhu půstu. Nejsou svíčky jako svíčky, někteří výrobci dělají nebezpečné výrobky. Svíčka není nic jiného než smotaný pruh plátna napuštěný voskem + nějaká esence, o které se pak v reklamě tvrdí, že je dobrá a léčí to či ono, nebo apsoň voní. Dobrou svíčku poznáte tak, že z ní nekape vosk až do vyhoření ke kroužku a nebo ještě lépe, má nějakou ochranu proti ukápnutí vosku. Bubínek je 0,1 mm silná kůžička a ukápnutí rozpáleného vosku často nepřežije. Odkapaný vosk a popel pak výrobci prezentují jako vytahaný maz z uší. Sumasumárum použití svíček patří do širokého oboru znalosti moxování - lokálního nahřívání různých míst těla plamenem - lépeřečeno teplem a hořícího ohně v blízkosti bodu - to jen proto aby se nám tu někdo neupálil:)) Moxování je v podstě obdoba akupunktury - působí na stejné body a je to stejná alchymie, protože člověk bez obrovské praxe a znalostí toku energií v těle pacientovi na 99% uškodí. U svíček může být hra s energiemi v podstatě přehlížena, protože tam jde hlavně o lokální nahřátí ušního mazu a jeho následné uvolnění. Více info o moxování například zde:
http://www.pragon.cz/acu/moxa.php

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 26, 2008 6:32 am 

Pavle, reagovala jsem právě na Tvou poznámku o svících, protože jsi se zmínil ve svém článku. Osobně jsem je nezkoušela. Voní pěkně a nemám dojem, že by to byly vůně umělé. Zákazníci si je nemohou vynachválit, tvrdí, že jim pomáhají. Zde je adresa výrobce, tak prosím na to mrkni, jestli je znáš nebo ne, prý jsou vyráběné ručně a používají se na ně jen kvalitní vonné látky: http://www.biofos.cz/biof-svice2.php?jaz=CZ

(Z čeho je vyrobena
ušní svíce?

Je vyrobena z přírodní tkaniny impregnované škrobem, včelího vosku a silic z léčivých rostlin majících v kombinacích požadované účinky. Spodní část svíčky je obalena fólií, na níž se usazují nežádoucí sekrety z ucha.

Jak učinkují
ušní svíce?

Kouř hořící svíčky, nasycen silicemi, klesá do vnitřku ucha, kde působí. Vyrovnává tlaky v příušních dutinách, zmírňuje napětí v uchu i hlavě, uvolňuje usazeniny, stimuluje přirozenou tvorbu ušního mazu. Při aplikaci se klient cítí příjemně, vnímá teplo a jemný praskot v uchu, po odstranění svíčky a nečistot lépe slyší.
Podle akupunkturistů teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce, tím působí na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují průběh nemocí z nachlazení, a upravuje čistící působení lymfatické drenáže ucha.)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 26, 2008 4:05 pm 
Site Admin

Opakuji znovu: Je tu zvykem, raději spíše podmínkou psát o tom, co jsem sám/a zkusil/a a ne co jedna paní povídala. Kup prosím jednu sadu zapal ji nad taliřkem, nech ji dohořet do konce a koukni kolik z ní vypadalo/vykapalo dolu. Tak by to měly správně zkoušet úředníci než výrobky pustí na trh. Bez vlastních zkušeností se ale těžko něco posuzuje a hodnotí.

Last edited by Pavel on Tue Oct 28, 2008 12:55 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 26, 2008 5:13 pm 

"Rozkaz, kapitáne."

OK, provedu voňavej testík. Každopádně lidi tvrdí, že jim to pomáhá. Nebo je to placebo.... ? Mě moc svíce neberou, proto jsem je nezkoušela. Spíše doporučuji komplexní pročištění celého těla, než nějaké svíce......

RECEPT NA LEDVINOVÝ ČAJ:

Smíchej tyto bylinky ve stejných dílech dohromady:
bříza list, vřes nať, zlatobýl nať, truskavec nať, černý bez květ, brusinka list, libeček kořen, průtržník nať, přeslička nať
Nasyp množství jedné polévkové lžíce směsi do hrnku a zalej vroucí vodou (nejlépe lékárenskou destilkou :-) ) a nech 15 minut louhovat.
Čaje můžeš udělat slabší, respektive můžeš použít více vody, řiď se chutí a intuicí. Čaj můžeš pít 3 x denně na lačno nebo dle chuti v průběhu dne.
Bylinné čaje se obvykle pijí jako kúra dva až dva a půl měsíce.
Ale i 14 denní pití už ukazuje výsledky. Při pití bylin ale opět platí dieta,
pokud člověk nejí střídmě, nevyléčí ho ani byliny.

Dobrou chuť přeje Vaše Bylinářka :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 4:23 pm 

Tak svíce je vyzkoušená. Celá dohoří až do kroužku a žádné zbytky netečou dolů. Mohu poslat fotky z průběhu hoření. Asi ji ještě vyzkouším v uchu, až bude čas. M.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 12:54 am 
Site Admin

Výborně tak to má být - fotky se sem dají přikládat nebo mi je mailni a vystavím je do článku. Dík Mílo!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC