Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 12:43 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Nová kniha
PostPosted: Thu Oct 01, 2009 7:47 am 

Takže smysl to pozbývá v momentě, kdy se to človíček naučí, přejde to "do krve", děje se tak automaticky, podvědomě, bez přemýšlení a bez počítání.
Ahaaaaa .. čiže s cvičením a "lámáním kostí" je tomu zrovna tak ! :idea: Úplně stejný princip, jen neustanu jako to mimino. Takže toto platí pro všechny svaly v těle - jsi chtěl říct ?
S tím setrváním v "ukrutné" poloze to ještě důkladně prozkouším a dám vědět. :wink:

Update: Takže odzkoušeno - nejvíc namáhavý moment u konce dosaženého počtu cviků je když jdu nahoru, těsně před narovnáním nohou (asi tak v 70-80%). Zastavuju a sleduju - bolest ukrutná, přeukrutná, výdrž jen asi pár sekund, nic moc ..

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 10:24 am 
Site Admin

Tak, od okamžiku, kdy se dítě postaví na zadní a přestane lézt po čtyřech, dojde úplně opačnému výviny končetin. Nohy směřují ke zlámání, ruce začínají umírat - uvědomuješ si tento okamžik?
Code:
Update: Takže odzkoušeno - nejvíc namáhavý moment u konce dosaženého počtu cviků je když jdu nahoru, těsně před narovnáním nohou (asi tak v 70-80%). Zastavuju a sleduju - bolest ukrutná, přeukrutná, výdrž jen asi pár sekund, nic moc ..
Heheh :lol: Právě jsi vítězoslavně objevil tisíce let starou pozici která je základem každého východního bojového umění. Jmenuje se Mabu - googluj více! Nevim na co lidi jezděj do chiny a Tibetu, když když lámámí svalů dobře předved Zátopek a Mabu vynalez Cepheus :lol: Tam kde Ty vydržíš několik sekund se zaťatými zuby, ti kluci na obrázku vydržej stát s úsměvem hodinu a navíc ještě s předpaženýma rukama na kterých mají napříč položenou bambusovou tyč aby nešvindlovali. Rachot padajíc tyče je hroznou ostudou ve cvičící skupině.
Image

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 12:03 pm 

Pavel wrote:
Nohy směřují ke zlámání, ruce začínají umírat - uvědomuješ si tento okamžik?
Jj, už velice dokonale, na rozdíl od zvířat-čtyřnožců je to více než logické, pokud cíleně nedělám něco proti tomuto vývoji.
Quote:
... když lámámí svalů dobře předved Zátopek a Mabu vynalez Cepheus :lol:
"I prd velebnosti", nic jsem opět jako vždy nevynaleznul, nicméně sranda musí bejt a dikes za pomoc při najití špičky pyramidy, zase si to budu hooodně dobře a dlouho pamatovat. :) :wink:
(A mám navíc pro mě nový super "měřák" jak si stojím po určité době cvičení).

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 12:19 pm 
Site Admin

Ty jen otevřeš "hubu" a už se Ti to skládá :lol:
Cepheus = pyramida hvězdář, pyramida strojař, pyramida půstař, pyramida sportovec, pyramida slévač, pyramida automechanik, pyramida věřící....... Z jednotlivých pyramid po dosažení vrchního kamene můžeš ty spodní zahodit a ten vrchní kamen se stává součástí pyramidy celkového poznání. Jak se říká kameni na vrcholu pyramidy celkového poznání Světa?

Pes psa pozná :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 1:17 pm 

Quote:
Z jednotlivých pyramid po dosažení vrchního kamene můžeš ty spodní zahodit a ten vrchní kamen se stává součástí pyramidy celkového poznání. Jak se říká kameni na vrcholu pyramidy celkového poznání Světa?
No, úhelný kámen to nebude, kámen úrazu asi taky ne, nic, konec legrácek, už netuším. :)
V této chvíli mě nic nenapadá, ale na druhé straně neptal by ses, kdybych o tom už někde neslyšel, je tak ? Možná trochu mocnější help, možná to chce trochu víc času, nevím.
Ještě mě napadá - veškeré poznání Světa je soustředěno v Bohu, účel cesty člověka je poznání a směřování k němu, může to být Bůh, nebo jsem střelil příliš vysoko ? (Opravdu už jen hádám teď).

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 1:31 pm 
Site Admin

Code:
Ještě mě napadá - veškeré poznání Světa je soustředěno v Bohu, účel cesty člověka je poznání a směřování k němu, může to být Bůh, nebo jsem střelil příliš vysoko ? (Opravdu už jen hádám teď).

help: vědec, vědma, král, zasvěcenec, farao, lama, rinpoče, pandašmáva - ti všichni nějakým způsobem před dosažením výšeuvedených titulů seděli na kameni jakém? :wink:

pojem vědec nemá samozřejmě nic společného s dnešním zneužitým pojmem pro badatele hledače a hnidopichy titulem CSc :lol:

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 1:58 pm 

Fakt nevím, jen bych hádal, ale stejně už mě dnes nic nenapadá - třeba mi někdo znalejší píchne. :arrow:
Ještě mě napadá "kámen mudrců", ale to jsem plácnul vyloženě naslepo ..

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 2:19 pm 
Site Admin

To naslepo bejvá nejleší :lol: :idea:

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 2:37 pm 

Fakticky je to ono ??? Kámen mudrců-filozofů je onou pomyslnou špičkou pyramidy poznání Světa ? Napadl mě jako třetí kámen po těch dvou biblických, ale ty jsem řek spíš jako ftípek.
Tak to je teda gól, jeden z mých lepších dnů. Díkes .. :) :wink:

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 2:57 pm 
Site Admin

No hurá!!
:lol:
A teď si to vezmi pozpátku: Člověk vystuduje jednu pyramidu, dostane diplom a myslí si, že mu to k životu stačí. Okolní žumpa se mu kloní a tleská, ego roste do nebes. Takový člověk v této iluzi chvilku žije, také šíří iluzi dál, ale pak se najde někdo, kdo mu ukáže, kolik ještě takových pyramid musí vystudovat, aby vůbec jen a pouze získal nějaký mlhavý obraz o objemu kosmického vědění. Ten, kdo má v sobě touhu po Bohu a je ochoten dál hledat, sklapne zobák, zaleze do kouta a maká. Co se stane když ukážeš to samé někomu, kdo není schopen přiznat, že jeho vysoká škola není oním klíčem k pochopení všehomíra?

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 3:36 pm 

Někde jsem četl (asi budu citovat nepřesně) že Pravda je přijímána ve 3 fázích:
1) - je zesměšněna
2) - je zuřivě odmítána
3) - je přijata jakožto naprostá samozřejmost.
Čiže bych si dovolil nastínit trapný scénář podle prvních dvou bodů. Realita říká, že se ke třetímu bodu většina těchto "učenců" ani vůbec nedopracuje, slůvko pokora jim absolutně nic neříká, dnes se v žumpě nosí drzost, lokty a podrazy.

Jinaks mě úplně zblbnul, zkouším si to Mabu (odskočím si vždycky na chvilku z "komnaty práce" do "komnaty posilovna") a začíná se mě to líbit .. celkem z toho loupe potom v kolenouch. :lol: :wink: Měl bych si o tom časem něco najít a přečíst.

Last edited by cepheus on Thu Oct 01, 2009 3:49 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 3:48 pm 
Site Admin

Code:
Někde jsem četl (asi budu citovat nepřesně) že Pravda je přijímána ve 3 fázích:
1) - je zesměšněna
2) - je zuřivě odmítána
3) - je přijata jakožto naprostá samozřejmost.

A nebylo to tak navlas přesně i s tímto serverem?

Ale zpět ke kamenu mudrců. Svět je možno poznat dvojí metodou. Staticky, bez pohnutí sezením na kameni mudrců, nebo dynamicky, studováním pyramid. Vždy dojdeš k jednomu CELKU a jednomu BOHU. Z toho plyne, že nový a starý zákon je pěkná kravina :idea: Zákon byl, je a vždy bude jen JEDEN.

Výše uvedené aplikováno na tvé svaly a dřepy tedy zní jak? Povídej:

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 4:46 pm 

Jj, pamatuju si ještě nějaké výpady proti Tobě a serveru od MuDr-ů všeho druhu. :wink:

Starý a Nový zákon to je na delší diskusi, nejde je jednoduše položit proti sobě, ale rozumím Ti co chceš říci a v principu s Tebou souhlasím.
Zákon je opavdu jeden, otázkou je kdo z lidí je schopen jej pochopit a za všech okolností dodržet.
Čím míň zákonů, tím lépe pro člověka, rozmělněním desatera na "desítky a stovky desater" vzniká žumpa ve své následné podobě, o tom není sporu.

Výše uvedené aplikováno na tělo a svaly je, že dojdu k cíli jak staticky (Mabu a podobná cvičení), tak i dynamickým cvičením (dřepy a jiné cviky) ?
Usuzuji tak z toho, že bolest s tím spojená je velice podobná, a jak známo co bolí to sílí.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 6:22 pm 
Site Admin

Tak, přesně tak. Makej držím place Tobě i všem lidičkám tady !

Profile  

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 9:45 am 

Nazdar holki :lol:

nerad ruším nadherný duet hlavních představitelů :wink: ale mám jednu technickou .... toto povídání se strhlo v sekci bretarian - téma nová kniha..... kdybych byl hypoteticky pozdějším hledačem informací toto bych tu asi nehledal.... navrhuji odseknout a přesunout

PS - veliké gratulace k cepheově úspěchům - koukám kam ses posunul, nevěřil bych tomu předtim, máš můj obdiv....A z Pavla si nic nedělej :wink: on nedodává od jakého věku se ti hoši (a holki) ohýbají a kolik tomu dají času... cíl je v trochu jiné hustotě :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC