Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 12:28 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Nová kniha
PostPosted: Sun Sep 27, 2009 10:22 pm 
Site Admin

No zhurta na to deš hlavně v hlavě. Sice si přiznáváš, že to motáš pátý přes devátý, ale představ si jak to působí na začátečníky, když řekneš, že sis odstřelil ledviny a po půl roce pak uvedeš na pravou míru jak to opravdu je. Trochu se kontroluj a važ slova, je to veřejné forum a obzvlášť začátečníci kteří mají z prvních půstů obavy, neberou každé slovo na lehkou váhu ale přemýšlejí o něm. Susmasumárum, zbytečně je strašíš.

A susmasumárum pro Tebe, v hlavě máš bouři, otřebuješ se uklidnit a srovnat si věci někde v klidu. Pokud ten klid nemáš doma, běž do kostela když tam není žádný kněz a je tam klid. Tam si cvič třeba písmena. Předpokládám, že víš čem je řeč..

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 10:22 am 

Quote:
Ale slyšel jsi :) A copak asi dělal náš nejznámější legendární běžec?
Emil Zátopek, "komisňáky" (a vesta s olůvky?) - "lámání kostí" ve svalech ? Ha ! Tak to je ono, a pořád to samé ? Už asi rozumím, objevil jsem zase teplou vodu, stačí, vyhráls. :lol:
Quote:
Teda hlavně ženský mi pozorně koukaly na nohy :lol:
"Ješito, Ješito, už to máš ušito", hehehe. Ale neee - koukal jsem, koukal, jen hodnocení přenechávám raději těm ženským. :lol:
Co dokážeš vím, koukám, sleduju, čtu, už tuším (oprav mě) že je to o železné pravidelnosti, vytrvalosti a cílevědomosti.
(Nicméně kliky ve stoje na rukou někde ve 40-tém dni půstu pro většinu zde přítomných jsou -troufnu si tvrdit- nedostupným sci-fi, jakož i běh do schodů, salta za běhu atd ..)

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 11:20 am 
Site Admin

Code:
Už asi rozumím, objevil jsem zase teplou vodu, stačí, vyhráls.

Hehe:)

Code:
"Ješito, Ješito, už to máš ušito", hehehe.

Ale vůbec ne, s takovou reakcí jsem počítal zde od někoho úplně jiného než od bab:)
Tedy od kluků provozujících východní bojová umění. Nicméně i to děvče troch švindlovalo protože se zabývá nějakým klonem "či".

Sumasumárum je to o jednom a tom samém - o velkém průtoku proudu energie uvolněnými svaly.

Sám na sobě si vyzkoušej jednu věc: Řekni mozku, že se bude dělat 30 kliků a začni je dělat. Všimni si svalového napětí v průběhu prvních 10 kliků. Pak ale přestaň a řekni mozku, teď jich bude 60! A začni a sleduj znovu úroveň napětí svalů .

Zlomené kosti je exprese pro svalový stav, kdy kostra těla jako taková ztrácí svůj původní význam a její funkci přebírají svaly. Sval se prostě musí cvičit tak dlouho, dokud se nepodá, nezlomí. To znamená, že v něm nikdy nedochází k únavě a vyčerpání na takovou míru, aby se zastavil a pro bolest nemohl dál. Tedy situace, kterou ty poznáváš dnes na klikách.

Jak to funguje předvedu na videjku. Doufám dřív než za rok:)

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 12:37 pm 

Quote:
Sám na sobě si vyzkoušej jednu věc: Řekni mozku, že se bude dělat 30 kliků a začni je dělat. Všimni si svalového napětí v průběhu prvních 10 kliků. Pak ale přestaň a řekni mozku, teď jich bude 60! A začni a sleduj znovu úroveň napětí svalů
Nooooo, tak nějak jsem to myslel ! Když mozku řeknu 30, ke konci zkomírám a svaly se třesou jak rosol, když mu řeknu 70, udělám 50-60 s týmž třasem na konci, ALE (!) při 30 se ještě pořád nic neděje ! :)
Aaaaaaaa .. čiže počáteční napětí bude nejspíše nižší - páč mozek to ví a šetří vozítku síly-energii !
Wow, tak to je přímo dokonalé, další mozaika se pomalu rýsuje ..

Na video jsem zvědav, to máš pěkný další cíl. Toho "Ješitu" si bral doufám jako legrandu, určitě ten film znáš. :wink:

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 1:49 pm 
Site Admin

Code:
Aaaaaaaa .. čiže počáteční napětí bude nejspíše nižší - páč mozek to ví a šetří vozítku síly-energii !
No hurááááááááááááá :lol: Nicméně obelhávání sebe samého není úplně to pravé ořechové. Pakliže se to naučíš dokonale jako jedna moje známá, pak si můžeš rovnou otevřít ministerstvo výmluv a takto "ojebávat" sebe samého a později i svoje okolí. :roll:
Tudy teda ne, musíš najít jinou, čistější a bezpečnější cestu, aby to šlo i bez sebe-mozko-klamu..

Code:
Toho "Ješitu" si bral doufám jako legrandu,
Nene! Za to jsem na Tebe pěkně naštvanej a už Ti nic nepovim :lol: :lol: :lol: :lol:

Video bude možná večer. Potřebuju jednu malou rekvizitku - posilovnu se strojem kam ze dá naložit pořádná zátěž. Už jsem tam byl sondovat zde mě tam nechají ten velkofilm natočit :P

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 2:26 pm 

Quote:
..."ojebávat" sebe samého a později i svoje okolí. :roll:
Neeeee, to rozhodně ne. Nechci to takto, používám to prozatím jako berličku jak se posunout dál, nic lepšího jsem na sebe zatím nevymyslel.
Překonávám podobně i odpor k nějaké nepříjemné práci-povinnosti, tím, že ji udělám jako první.
Lidově řečeno "ať mám od toho pokoj", a pak si lebedím na tom co mě baví. :wink:
Zatím je super pozorovat přibývající metry co uběhám, různé cviky a tak.
Je to v plínkách u mě ale "hýbe se to" - jak říkáš s oblibou je to rukolapné, a to je super motivující.
To mě v této chvíli naprosto stačí ke štěstí. :lol:

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 3:02 pm 
Site Admin

Code:
Neeeee, to rozhodně ne. Nechci to takto, používám to prozatím jako berličku jak se posunout dál, nic lepšího jsem na sebe zatím nevymyslel.
Překonávám podobně i odpor k nějaké nepříjemné práci-povinnosti, tím, že ji udělám jako první.
Lidově řečeno "ať mám od toho pokoj", a pak si lebedím na tom co mě baví. 
Je to v plínkách u mě ale "hýbe se to" - jak říkáš s oblibou je to rukolapné, a to je super motivující. To mě v této chvíli naprosto stačí ke štěstí.

Jak se to dělá správně máš už tady (opět asi nevědomky) napsaný :wink:

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 3:15 pm 

Spokojit se s tím, co člověk postupně od Boha dostává ? Krůček po krůčku jako po pyramidě máš na mysli ?
Nevyšilovat, neštvat se bezhlavě za rekordy = udržovat rovnováhu ?
Pokud ano, tak už ani ne nevědomky, ale spíš "tušímky" .. :lol: :wink:

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 10:10 pm 
Site Admin

Ne, všechno vedle a přitom to tam máš jasně:) Jaké jsou jedny z prvních svalů, které člověk-dítě po narození zláme tak, aby nelimitovaly?

Profile  

PostPosted: Tue Sep 29, 2009 8:19 am 

No, nevím, asi se dám poddat. I když - krční svalstvo ? Pamatuju si, že mimino musíš držet opatrně i pod hlavou, když je mrňavý.
Potom jej limitují nohy a ruce v pohybu po okolí, a taky ty plínky, jak jsem už zmínil (ale v jiné souvislosti). Těch svalů je víc ke "zlomení" ..
Dítě přistupuje k životu jako ke hře - je správně ? :)
Ale jen tápu, lovím v paměti .. fakticky nevím, jak to vše souvisí.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 29, 2009 8:37 am 
Site Admin

Tápeš úplně dokonale:) V kostce je to tak, jen ti zbejvá určit vrchní kostku pyramidu kdy už je sval zlomen. Ještě tomu dej trochu času :arrow:
Jedním z cvičení v klášterech je několikadenní rozjímání nad novorozencem, dalším pak na mrtvolou :idea:

Profile  

PostPosted: Wed Sep 30, 2009 3:35 pm 

Ještě mě napadlo dnes při přemýšlení nad dobrým pocitem ze sportování - má i toto moje jednoduché fyzické cvičení co dělat s přímým dopadem na čakrální systém jako takový a proudění energie v těle a potažmo se pak odráží na dobrém stavu psychiky - duševna ?
Může toto být ta kostka, nebo část vrchní kostky oné pyramidy ?

Ale zase jen hádám, pořád se mi v tom nedaří najít souvislosti ať na to čumím jak čumím, v této chvíli neznám logickou a přesvědčivou odpověď.
Musím se prozatím spokojit s tím, že cvičím, sil viditelně přibývá a mám z toho radost jako to malé děcko. :lol:

Profile  

PostPosted: Wed Sep 30, 2009 3:48 pm 
Site Admin

No dyť to máš tady:
Code:

Dokdy má tato činnost smysl? Přemýšlel jsi nad tím za čím vůbec jdeš? Zkus si to teď spojit :wink:

Také se zkus zamyslet, nad výkonem 40 dřepů. Co by stalo, kdybys ty dřepy zpomaloval a zastavil v tom nejukrutnějším místě kde to nejvíc bolí? :wink:

Profile  

PostPosted: Wed Sep 30, 2009 4:47 pm 

Quote:
Dokdy má tato činnost smysl? Přemýšlel jsi nad tím za čím vůbec jdeš? Zkus si to teď spojit
Ještě mě napadá ..
Dokud mě to baví ? Radost z prožitku, ze hry, z pocitu štěstí ? To je přeci smyslem všech činností pokud si taky dobře vzpomínám.
No a pokud ne tak to ztrácí smysl - čiže do té doby, pokud mě to obohacuje a něco mi to dává. Rutina už je k ničemu.
Quote:
Také se zkus zamyslet, nad výkonem 40 dřepů. Co by stalo, kdybys ty dřepy zpomaloval a zastavil v tom nejukrutnějším místě kde to nejvíc bolí?
Ha ! To vůbec netuším, doporučuješ to vyzkoušet ? Něco mi říká, že radši ne-e, asi by to bylo dost nepříjemné. Ale nevím co by nastalo.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 30, 2009 6:50 pm 
Site Admin

No ano přesně tak, kdy to začne ztrácet smysl? Kdy začne ztrácet smysl pro maminu pozorovat svoje dítě jestli udrží hlavičku, jestli se udrží v sedu, zda už dokáže samo jít.. ??

Samozřejmě to zkus a až tu polohu najdeš, zkus v ní vydržet a řekni jak dlouho se ti to dařilo :idea:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC