Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu May 25, 2017 12:20 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: Tue Apr 17, 2012 8:28 am 
Site Admin

Opět a znovu musím upozornit na nutnost výběru kvalitního zdroje informací než se pustíte do půstu. Máme zde další případ na foru Vitarián, které umožňuje systém "regni se-plivni si". Napsat na veřejné forum mám 4O, dělám jogu, léčím lidi a podobné pádné argumenty, dokáže napsat kdokoliv během jedné minuty po potvrzení registrace. Proto opatrně, držte se ověřených pravidel při výběru zdroje informací:
- známý autor který publikuje pod svým jménem
- je potřeba přečíst o půstu knihy od více autorů nejen Mácha pust.cz ale také Partyková Malachov atd.. Získáte tím přehled ve věci a zároveń poznání, že co člověk, to trochu jiný popis půstu i přesto, že všichni popisují stejnou cestu.

Znovu je potřeba zopakovat: Nenechte se svést z čisté cesty "vědeckými radami" a procentuálními výpočty půstařů. Půst "vědci" hned tak zkoumán nebude a ke správným statistikám je potřeba vzorku několika tisíc půstařů. Vzhledem k tomu, kolik lidí se je vůbec schopno postit a kolik se jich ve skutečnosti postí, nikdy žádná pravdivá statistika nevznikla ani nevznikne. Půst je čistě individuální, přísně osobní věc a skutečné výsledky půstu mají hodnotu pouze pro člověka samotného. Čistý půst je destilka a NIC.

Bez praxe není vlastního poznatku.
Toto je starý problém. Během 15 let tu máme řadu lidí, kteří jsou schopni o půstu léta teoretizovat, rýt do každého kdo jej zkusí, ale sami první krok nikdy neudělají. Pakliže se k půstu rozhodnete, nediskutujte a konejte. Uklidťe se do klidu a tam bojujte sami se sebou. Bez čtení je to špatně, ale pouhé čtení Vám také nepomůže.

Zde je další ukázka, jak někteří "zasvěcenci" na forech fungují:

Nick 2olfess
Pavle,
děkuji, že jsi to neprotahoval a nevařil žábu pomalu. :lol:

Jenom abych nebyl nařčen z nekalostí:
- půstuji dobrých 10 let, v loňském roce jsem absolvoval i 40.
- o alternativní techniky se zajímám ještě déle, kurýroval jsem sebe a když si dalo říci okolí, tak i je.
( v roce 2009 - 2010 jsem se pustil do nejtěžší věci vůbec, měl jsem na starosti ( v rámci možností) léčbu vlastního otce - rakovina tlustého střeba, zvládli jsme to úspěšně i bez chemoterapie)
- lidské tělo a léčebné techniky byly mým koníčkem už na střední škole, ale osud mě pak zavál jiným směrem
- ruku v ruce s tím šlo i nejen studium, ale hlavně praktikování duchovních věd ( ale jsem tak solidní, že dle možnosti nechávám tvůj čakrální systém bez komentáře :wink: ) hlavně křesťanská mystika, joga a další

- abych se jenom nechválil, tak zde uvedu alespoň něco, o čem s určitostí vím, že mne s lehkostí pírka převyšuješ:
jsem děsně manuálně nezručný, nezajímá mne technika a dílny a mám ne přímo strach, ale nevyhledávám výšky :P
--------------------------------------------------------------------------------------------
Ty body, které jsem ti napsal, kde jsem po tobě chtěl odpovědi nevidím jenom já..,
rozhodně tě nechci napadat, útočit na tebe nebo tě nějak rozčílit. Takže vidím, že tě to rozrušilo, tak respektuji tvoje přání v debatě nepokračovat.

Za perly a svině se nezlobím, ani za nic dalšího, je to v pohodě, užívej víkend, měj se hezky.
Ahoj 2olfess

Tento jízlivý komentář vyvolal můj zájem, proto jsem si dal tu práci a pročetl deset stránek komentářů Olfes. Co jsem našel, bylo vskutku šokující:
Najdete je zde, http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=18&t=2953&start=250 případě že bude smazán kopie je níže:

Rozbor anonyma 2olfess po stranu 10 jeho příspěvků.

Dál to už opravdu nešlo :roll: Naprosto trefně anonyma řeší tento postřeh jedné diskutující:
Citace:
Docela bych ocenila absenci Olfesse (myslela 2Olfese?) a Awy ve svém deníku, protože mi to nic nepřináší.

Hochu hochu, pleteš se naprosto do všeho
- všech směrů léčení
- všech náboženství
- řešíš politiku v celém spektru
- radíš v lécích
- radíš v psychologii
- jsi soudce na všechna práva
- jsi borec na meditace
- osočuješ lidi že lžou, přitom se sám bráníš jiným když tě přistihnou při jasné lži
- hraješ si na admina
- yyzvídáš od lidí jakých programů se účastní
- balíš holky přes forum
- přiznáváš že tě táta mlátil - zcela prokazatelně to bylo přes hlavu a párkrát to fakt přehnal
- schyzofrenie je ti vlastní, všichni nickové jsou podle tebe vlastně jeden člověk
- nemám proti tomuto pánovi máchovi nic a nikdy jsem nic neměl - tak co teď tak vyvádíš?
- lehce sa dáš vytočit - stačí říci cepheus a tep ti trojnásobně stoupne
- "2olfess pročítám to tu a začínáš mi připadat krapet despotický" to také trefila
- radíš "K překonání temnoty duše nepotřebuješ 40 dnů půstu. ...!!!!" zcela zjevně radíš tam, kde sám máš temno
- "ono je fakt těžký popisovat svět čarodějů"a jéje ještě i do kouzel se pleteš? :D
- očividně tě vytáčí narážky na tmavočechy - že by? :wink:

Sumsumárum:
jseš nedůslednej vzteklej a povrchní člověk, který tomuto foru nepřináší vůbec nic. Připadá mi to jako kdybys byl fakt policajt, který tu musí trávit čas, musí monitorovat diskuzi a má za úkol vytahat z lidí co nejvíce informací. Tedy platí přesně a naprosto správně požadavek dámy v úvodním citátu. Tolik můj názor na anonyma 2Olfes po přečtení deseti stránek jeho příspěvků. Hochu tvoje skutečné jméno a kvalitní fotografii má cenu shánět a pověsit ji sem viewtopic.php? ... 4422#p4422 Ty dvě hodiny co jsem věnoval tvým keců byly skutečně dobře investované. Něco tak pomateného se jen tak nevidí...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC