Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:41 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

Chodím na půst.cz :
denně 31%  31%  [ 4 ]
3x do týdne 31%  31%  [ 4 ]
1 za týden 15%  15%  [ 2 ]
1 za měsíc 15%  15%  [ 2 ]
méně 8%  8%  [ 1 ]
Total votes : 13
Author Message
PostPosted: Sun Feb 22, 2009 10:27 pm 

Ahoj, zajímalo by mě, jak moc hubnete během půstu. Já po prvních třech dnech zhubnu většinou o 3 a něco kil, další dny okolo 700g/den... kolik jste schodili celkem po své 15? Bylo to vás hodně vidět, co okolí?
Díky za odpověď...

Profile  

PostPosted: Wed Feb 25, 2009 7:24 pm 

sedmička wrote:
Ahoj, zajímalo by mě, jak moc hubnete během půstu. Já po prvních třech dnech zhubnu většinou o 3 a něco kil, další dny okolo 700g/den... kolik jste schodili celkem po své 15? Bylo to vás hodně vidět, co okolí?
Díky za odpověď...

Už se to tu řešilo. Počítej tak 10-13kg. 5kg nabereš nazpět při správné návratovce. Vidět to bude určitě. To si piš :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 27, 2009 5:20 am 

Pri mojej výške 173/61kg som sedmičku skončil na 56kg. Viditeľná strata hmotnosti je pre mňa najväčšia psychická bariéra.
V mojom veku (36) mať zrazu nevysvetliteľne 50kg a vyzerať ako prepustený z koncentráku - to je už silná káva a cez to sa neviem prekusnúť.
Takže v súčasnosti ako príprava na blížiacu sa 15-ku doslova žeriem, žeriem a žeriem :lol: :roll: , pri tom poctivo makám v posilke a mierne behám alebo elipsotrenažérujem :lol: aby väčšina nabraných kíl boli svaly a mám v pláne štart až pri dosiahnutí hmotnosti cca 65kg, aby bolo z čoho zhadzovať a zároveň dúfam že opticky to schudnutie nebude až tak výrazné vďaka nabraným svalom. Však potom poreferujem :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 01, 2009 5:18 pm 

Atman wrote:
Pri mojej výške 173/61kg som sedmičku skončil na 56kg. Viditeľná strata hmotnosti je pre mňa najväčšia psychická bariéra.
V mojom veku (36) mať zrazu nevysvetliteľne 50kg a vyzerať ako prepustený z koncentráku - to je už silná káva a cez to sa neviem prekusnúť.
Takže v súčasnosti ako príprava na blížiacu sa 15-ku doslova žeriem, žeriem a žeriem :lol: :roll: , pri tom poctivo makám v posilke a mierne behám alebo elipsotrenažérujem :lol: aby väčšina nabraných kíl boli svaly a mám v pláne štart až pri dosiahnutí hmotnosti cca 65kg, aby bolo z čoho zhadzovať a zároveň dúfam že opticky to schudnutie nebude až tak výrazné vďaka nabraným svalom. Však potom poreferujem :wink:

Neboj se, že budeš vypadat jako z koncetráku. Po 7 nebo 15 sice zhubneš a pokud intenzivně cvičíš, tak ztratíš i objemy. Ale neztratíš svaly. Svalovina zůstane. A naopak se ti budou svaly lépe nabírat. Tělo bude čistší. Jsem zvědavý, kolik po té 15 shodíš, podle mě hodně, jelikož se těď zbytečně cpeš a zatěžuješ tělo.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 02, 2009 1:23 pm 

Ahoj,tohle téma jsem velice intenzivně řešil po mé první sedmičce.Před půstem 176/60kg,po 55kg.Jelikož jsem měl v plánu 15-ku,krmil jsem se co to šlo(z 80%vegetariánská strava)Těch 5kg jsem nabral zpátky během 3týdnů,ale potom jsem při stejném režimu již nepřibal nic!Chtěl jsem před dalším půstem přibrat tak na 65,ale nešlo to.Zjistil jsem,že moje tělo je neznámý vesmír s netušenými možnostmi,které díky půstu pomalu objevuji.A tenhle vesmír ve kterém dočasně přebývám si šlape podle zákonů o kterých mnohdy nemám ani tušení.A tak mě napadlo, že když existuje stopka směrem nahoru,měla by být i směrem dolu.
Plánovanou 15-ku jsem protáhl na 21.Průběh celého půstu překvapivě v pohodě.Ani v poslední dny se nedostavil sebemenší náznak krize.Moje první 21byla snažší než sedmička 10týdnů před ní.Což taky přičítám pečlivému naplánování podle měsíčních fází, biorytmů a hlavně již mnohem čistšímu tělu.

A na závěr:Za celou 21ku jsem zhodil ne víc jak 7kilo.Vím,že další velkej půst bude zase o dost lepší a snažší.Málem bych zapoměl:ale musím makat ze všech sil!Bez dobré fyzičky to dobře prostě nejde.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 8:12 pm 

No, tak som práve v ôsmom dni 15-ky a prvý krát po štarte som sa odvážil odvážiť 8) a so sklamaním som zistil, že som za 7 dní pôstu zhodil presne rovnako veľa ako pri 7-ke a to 6kg, nepomohlo športovanie ani to že som do 15 dňového pôstu išiel omnoho viac "osvalený" :D ako do 7-ky.
Rozmýšľam že by to mohlo byť tým, že tie svaly boli nabrané v posilke, proste len objem a to sú iné svalové vlákna ako tie čo človek získa vytrvalostnými športami. A tak zase s obavami pozerám dopredu, s akou asi váhou skončím, keď už teraz mám len 56kg. :(
Jasne že na váhu sa nemá pozerať, ale keď človek nepôstuje v pustovni ale normálne chodí do práce, tak to veru nerobí dobrotu.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 20, 2009 8:42 am 

Jo taky mě zajímá ta váha, kolik se tak hubne během půstu, i když na začátek bych řekl, že pokud do toho člověk jde s radostným srdcem, rozhodl se, tak na nějaké váze nezáleží, myslím, že umřít se na to nedá, jen to chce nekoukat na ostatní a být sám sebou a s usměvem a vlastně na smrti není nic strašlivého :-) . Jinak nevím zda mi blbne váha, koupil jsem si ji hlavně kvůli tomu, dneska jsem v devátem dni půstu a už třikrát mi ukázala dva dny po sobě stejnou váhu ale následný třetí den byl úbytek o hodně větší cca 1,3-1,7. Takže uvidím. začánal jsem při 71,2 a dnes ráno mám 64,5 stejně jako včera tak sem zvědavý co ukáže zítřek.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 26, 2009 7:32 am 

Tak som práve po 15ke zjedol štartovaciu hrsť, predtým som sa po 8 dňoch odvážil
a v podstate ma to docela potešilo, myslel som že to bude horšie, prudký pokles hmotnosti sa dramaticky pribrzdil, začal som na 62kg, skončil za 15 dní na 52,4kg čo značí 9,6kg za 15ku. To je myslím úplná norma, priemer 0.64 na deň.
Potešilo ma ale najmä spomalenie úbytku, prvých 7 dní som dal dolu 6kg (0,86kg/deň ) a ďalších 8 dní len 3,6kg ( 0,45kg/deň)
Dá sa predpokladať že pri nasledujúcej 21ke sa tá strata hmotnosti ešte trochu spomalí a tak ju snáď dosiahnem v takej kondícii ako som teraz, lebo 50kg je hranica pod ktorú nepôjdem. Však uvidíme.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC