Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sat Jan 20, 2018 9:20 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 324 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Next
Author Message
PostPosted: Fri Feb 19, 2010 7:02 pm 

Předtím a poté
http://pust.cz/images/standa/standa_1.jpg
http://pust.cz/images/standa/standa_2.jpg
http://pust.cz/images/standa/standa_3.jpg
http://pust.cz/images/standa/standa_4.jpg

Last edited by Standa on Mon Mar 29, 2010 8:02 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 8:28 am 

Teda to je rozdíl :shock: . A gratuluju ke čtyřicítce. Můžeš napsat něco víc, jak jsi to prožíval a jak jsi zvládnul nebo ještě zvládáš návratovku? Díky :) .

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 10:18 am 

Zdravím tě Pavlíno, abych ti odepsal na tvůj dotaz budu muset pro lepší pochopení trochu ze široka.Představ si úspěšného obchodníka, kterému je čtyřicet let vydělává peníze je arogantní má respekt svět mu leží u nohou má dvě děti v tu dobu 14 a 2 roky dokončuje mega rodiný dům miluje svojí ženu, a p...

Last edited by Standa on Mon Mar 29, 2010 8:05 am, edited 4 times in total.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 12:10 pm 

Stando - gratuluji!!!!! :-)

Dasa

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 12:24 pm 

Díky vždy si říkám když to není ono, že jednou to přijít musí a po každém dešti vychází opět slunce a když člověk ,,náhodou" narazí na člověka jako je Pavel tak to lze nazvat pouze jako životní štěstí, kterého si nevážit snad ani nelze.

Ať se daří Standa

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 4:34 pm 

Samože se nelze nepřipojit ke gratulaci, gratuluju k tomu čemu zatím říkám jen "sen o 40-ce" ! :)
A gratuluju taky k "probuzení" - vítej v realitě. Trošku jiná, než ten blázinec na celým zbylým globu, že jo ?
Ale určitě ne horší ..
P.S. Náhody neexistují - náhoda je jen chabým pokusem o vysvětlení událostí a jevů někým, kdo nemá dostatek informací .. :) :wink:

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 4:59 pm 

Díky a souhlasím s tebou v plném rozsahu a přeju ti aby sis taky užil čtyřicítku.Člověk musí snít aby mohl sny převést v realitu.A držím ti palce.

Standa

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 9:05 pm 

Děkuju Stando za dlouhý popis Tvé cesty, já mám nejdelší 21, ale nedovedu si představit prostě začít a udělat 40.
Máš můj veliký obdiv. Pavla.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 20, 2010 11:50 pm 
Site Admin

Z mého pohledu:
Sotva svůj úspěch Standa zveřejnil, dostal jsem kopu mailů s dotazem jak je to možné :) Že to možné je, jsem avizoval několikrát. 40 najednou dá stará duše, která s půstem má zkušenosti z minulých životů, nebo mladá duše, která na 100% důvěřuje učiteli.

V tomto případě hrála největší roli 100% důvěra Standy v učitele. Jak Standa uvádí, paradoxně získaná mimo půst v technické oblasti, kde jsem Standovi v nějakých asi 200 mailech pomohl s jasnou představou o jeho potřebném strojním vybavení. Jak Standa uvedl, jako kovaný materialista obchodník zvyklý za vše platit, nedokázal pochopit, že nechci poslat svoje číslo účtu a nechci za pomoc a rady zaplatit.

Byť jsme se nikdy neviděli, tímto Standa získal velkou důvěru a také se zmínil o zdravotních problémech. Z popsaných příznaků jsem detekoval začínající rakovinu tlustého střeva nebo konečníku. Standa se to pokoušel řešit "čarodějnicí" která ale půst nedoporučila, právě díky nízké úrovni sebekontroly mladé duše. Můj návrh povedu Tě, ale "budeš dělat co Ti řeknu a ani nepípneš" byl Standou nadšeně přijat a vše dospělo ke zdárnému konci.

Problémy v průběhu půstu byly zcela běžné jak z hlediska překážek která kladla rodina, tak z hlediska těch které kladlo tělo - viz Standův popis.

Teď to chce dobrou návratovku, zavedení stylu 10/100, občasný půst a bude to v pořádku ;)

Suma sumárum - tento učitel se nám povedl velice rychle:))

Profile  

PostPosted: Sun Feb 21, 2010 9:33 am 

Mohu vše jen potvrdit co Pavel píše.Jsem bývalý vrcholový sportovec a dosáhl jsem úspěchů pouze bezmeznou důvěrou v trenéra on mě však v mých 17 ti letrch musel postavit a ne jednou před situaci kdy mne sdělil buď mě budeš naprosto poslouchat a nebudeš polemizovat o trénikových metodách nebo to zapíchni.Rok a půl jsem remcal a měl připomínky přesto že jsem tréningový plán plnil.To však trenérovi nestačilo.Až když poznal, že jsem trénig skutečně přijal sám zvyšuju dávky a jdu do toho naplno začala naše skutečná spolupráce a výsledky se dostavili velmi brzo.A jsem přesvědčený o tom, že dělat cokoliv bez důvěry je jen polovičatost, která výsledku dosáhnout nemůže.
Mohu jen potvrdit, že jak uvádí Pavel měl jsem problémy s tlustým střevem a krvácením konečníku.(můj děda zemřel na rakovinu tlustého střeva a před smrtí měl dva roky vývod tlust. střeva v boku) dávka 40-50 cigaret mě začala demolovat.Při tomto množství cigaret jsem ztratil chuť v ústech a tím pádem mi bylo i jedno co sním a kdy sním to mělo za následek vysokou hmotnost což byla obrovská zátěž pro moje kolena, která sportem zažila svoje.
Pavel mě rovněž postavil před situaci buď mě budeš poslouchat a nebo ................(citaci neuvedu je příliš ostrá) rozhodnutí bylo na mne abyl jsem to já kdo se dostal své tělo do neúnosného stavu.
Domnívám se, že půst nelze brát povrchně jako dobrodržství, sportovní výkon nebo snad cosi k obdivu druhých nebo si jej plést s dietou!!!!!!! což potvrzují všichni co čtyřicítkou prošli.Dle mne je to víra v očistu těla faktické a účinné pomoci sám sobě, proto jsem prosil ano prosil svojí rodinu aby se o mne neobávala, když jsem sděliv v 21 , že potřebuju jít dál.
Pokud kdokoliv přečte pozorně moje příspěvky pochopí do jaké situace jsem se dosta vlastní vinou, kteru jem také nejprve musel přijmout bez jakéhokoliv, ale.........
Mnohdy ostrá komunikace s Pavlem až na hranici neochty z mé strany mu odpovědět mě přiměla se zamyslet A ZA TO PAVLOVI MOC DĚKUJI, ŽE SE NA ME NEVYKAŠLAL A DAL MI ŠANCI.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 21, 2010 10:35 am 
Site Admin

V tomto případě sehrála obrovskou roli "náhoda". Náhody nejsou, šlo o už popsaný souhrn všech předpokladů a okolností. Tisíc lidí před Standou to slíbilo, nikam nedošli. Tisíc slíbí po něm nikam nedojdou. Ačkoliv to vím, neodmítnu nikomu pokus :) Kdybych odmítal, Standa tu dnes nepíše protože by pokusy pomoci skončily dřív, než by na něj přišla řada.

Na Východě v klášterech se "slibotechny" eliminují tvrdými vstupními testy jako je klečení před klášterem 3 dny na schodech a podobné "lahůdky". Do kláštera se pak k výcviku dostanou jen ti lidé, kteří mají ty největší předpoklady dosáhnout cíle a zvítězit sami nad sebou. V Evropě samozřejmě takový test nelze po někom požadovat a proto také máme takovou "úspěšnost". Za další, jestliže se vůbec někdo odhodlá začít před klášterem klečet a vydržet, víra v to, že systém v klášteře funguje na 100% je nezlomná.. "Moderní" lidé na Evropě, jsou proti "obyčejným lidem na Východě troskami - chodícími popelnicemi, mrtvolami....

Profile  

PostPosted: Sun Feb 21, 2010 10:57 am 

Pavle asi taky doplním pro info tvým žákům proč jsem ti uvěřil aby ostatní věděli co nás dva zřejmě spojuje.
Ty jsi profesionální pilot nikoliv rychlokvaška , která si s naplněnou kapsou koupila eroplán s pocitem, že toto je cesta do vzduchu a já bývalý parašutista.A to je asi to jako klečet před tím klášterem.Je spousta lidí, kteří naši činnost označují za nebezpečnou jen proto, že nemájí píli vůli, úctu a respekt před nikým a ničím nejspíš jsme nejprve museli získat pokoru a důvěru v učitelem taky jsme na sobě museli pracovat a dodržovat kázeň, která patří k jkékoliv činnost protože odlepit se od země není až takový problém jako kontrolovaně a bezpečně přistát.K tomu už je potřeba něco víc a to žádné ego,nekázeň atd. nevyřeší a koupit se to nedá je to jenom v káždém jednotlivci a to je to co velmi často chybí............

Standa

Profile  

PostPosted: Sun Feb 21, 2010 11:17 am 
Site Admin

Code:
Pavel mě rovněž postavil před situaci buď mě budeš poslouchat a nebo ................(citaci neuvedu je příliš ostrá) rozhodnutí bylo na mne a byl jsem to já kdo se dostal své tělo do neúnosného stavu.

Podmínky půstu jsou jasné a nemůže z nich slevit nikdo. Dost lidí si myslí, že když je povedu, něco jim slevím a stále to bude půst. Když trvám na "svém" naštvou se a získám nálepku namyšlenej vůl, arogantní idiot nebo zatvrzelej magor. A za co? Že říkám nejezděte na červenou, bude Vás to stát život? Bohu žel, stále více lidí už není schopno přijmou ani základní pravidla života a jsou přesvědčeni, že když po vjetí do křižovatky na červenou nehodu přežijí, že penězi zaplatí pokutu a tím je vše vyřešené.... Není a je jen otázka času, kdy padne rána znovu a otázka dalšího času, kdy to bude rána poslední a smrtelná..... Nejhorší je, že tito lidé se ve své mysli hádají se mnou, ale ve skutečnosti jim informace o podmínkách půstu předávám oznamovacím způsobem a v klidu. Skutečnost je taková, že se uvnitř hádají sami se sebou... Oznamovací způsob dokonce některé lidi přivádí do stavu zuřivosti, většinou chlapy, ženy pak k pláči... Ale s tím se opravdu nedá nic dělat..

Nejhorší pak pro takové lidi je, když si najdou jinou diskuzní skupinu podobně smýšlejících lidí a tam se spolu navzájem utvrdí, že ty podmínky půstu jsou opravdu zbytečně tvrdé a že to Pavel přehání. To je s pokusy o půst v tomto životě opravdový konec......
Když Vám to nejde, nikdy nehledejte chybu ve svém okolí. Chyba je ve Vás a dokud je ze sebe nedostanete, nepohnete se dál......

Profile  

PostPosted: Sun Feb 21, 2010 3:11 pm 

Standa wrote:
... a já bývalý parašutista ...
Jejda ! Tak to je přesně to čemu jsem se zuby nehty bránil někde v 78-ém roce minulého století, když mě lampasák při odvodu nutil k paragánům.
Uhádal jsem to k šoférům - tehdá se daly udělat papíry na všecko za 300,- Kčs, což byl vedlejší produkt - když už "do války" člověk musel ..
Razítka odshora až dolů vyjma autobusu a po "válce" bylo tím pádem o možnost víc se něčím živit.

Nicméně některé šílené historky od paragánů co zažili a přežili mám v hlavě dodnes, ale to je asi 100% jiný parašutismus, než ten Standův a myslím,
že parašutismus v pojetí ministrů válek ani dnes nebude o nic lepší .. :wink: prostě tak nějak toho nelituju ..

Profile  

PostPosted: Sun Feb 21, 2010 3:54 pm 

Ahoj být paragánem pěšákem a závodit v parašutismu je podstatný rozdíl to je jako když posloucháš rybáře jak pomalu na Vltavě vytáhnul žraloka.Oni to totiž kluci mají nastavený trochu jinak a tak si občas pouští ústa na vycházku :D, a ještě je potřeba dodat, že parašutistou se člověk nestane tím, že párkrát vypadne z letadla.Znal jsem pár lidí co vystoupilo třeba i padesátkrát, ale kdyby to bylo jen jejich rozhodnutí a nebyl tam davový efekt tak sami by snad ani do éra nevlezli, ale to je běžné že leckdo se věnuje lecčemu ................systémem nebojme se vlka nic jen nás víc.Je to podobné půstu musí to být tvoje rozhodnutí za kterým nestojí nikdo jiný než ty a pak si to můžeš vychutnat užít má to význam a dokážeš to a nepovažuješ to za nic vyjímečného a přesto tě to potěší.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 324 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Next

All times are UTC