Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:40 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 324 posts ]  Go to page Previous  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next
Author Message
PostPosted: Wed Apr 14, 2010 8:18 pm 

Pavle, čet jsem ten poslední příspěvek několikrát, ale nerozumím v téhle větě tomu slovu "Prozřetelnost":

Code:
[i]Prozřetelností a karmou je zhruba dáno kam až člověk v tomto životě dojde.[/i]

Nemohl by tu někdo chápavější osvětlit, co přesně je tím míněno? Případně ty sám, Pavle?

Já si až doteď myslel, že karma je tím hlavním, co si na člověka od určitého věku (zazněla tu hranice 25 let, že jo?) "klekne" a nepovolí, dokud to člověk nepřemůže... Zkrátka si za tím slovem prozřetelnost nedokážu nic představit.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 9:12 pm 
Site Admin

Prozřetelnost je souhrn karem všeho co existuje. Obsaženo v Bohu a Prozřetelnosti je jedno a to samé.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 5:26 am 

Vysvětlení prozřetelnosti mi leccoss říká.To je to co mi v životě nějak nezvládám.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 6:49 am 
Site Admin

Babičky říkaly cosi o mlýnech a jejich rychlosti. Pokud chceš vidět ostatní mlýny, musíš se svého vzdát a jít s Bohem........ Pak vše uvidíš jako v akvariu.

Takže zpět k věci co budem hledat nejdřív když kámošovi chem dát číslo?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 3:31 pm 

Když to není něco na psaní, tak myslíš spojení dvou mobilů třeba po IR ?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 3:55 pm 
Site Admin

No právě to na psaní :) Co budeš hledat dřív ? Tužku nebo papír? :) Co je tužkou u člověka a co papírem kam píše písmena?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 4:01 pm 

První papír.Nejdřív to musí být ,,kam " napsat...............pak má smysl hledat tužku a když je důvod tak se najde

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 4:06 pm 

No už jsem to psal kousek vepředu - psací potřeby.
Ok, tedy tužka - moje vědomí, papír - vnitřní orazovka, to co vidím "před sebou", když zavřu oči.
Ale co hledat dřív ?
Počkej, jak to jen bylo ... napřed jsme hledali (dosti pracně) vědomí, pak až tu tabuli kam psát .. jo, v tomto pořadí to bylo, určitě.
Čiže opačně, jsem to původně domotal .. 1.tužku, 2.papír.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 4:11 pm 
Site Admin

No vidíš že sis vzpomněl:) Je třeba začínat od začátku ne od prostředka Tak pokračuj dál, s jakým písmenem má začít a co dělat?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 4:35 pm 

Čiže zklidnit se na maximum, jak to jen jde, zavřít oči a v klidné mysli vidět jen temnou jakoby zaoblenou (všecko je kulaté podstaty) plochu.
A zkoušet si postupně představit písmeno - jakékoli, myslím co do barvy velikosti, jaké jen půjde.
Co se cvičení prvního písmene týče - nevím dle jakého klíče obtížnosti konkrétně Standovi přidělit, pamatuju si jenom, že každý začínal s jiným. Písmena jsi tenkrát rozdával sám.
Někdo měl I, já měl A, pak se postupně přidávaly další, tady asi budu potřebovat help, jak říkám není lehké předat něco dál a nezkomolit to .. :)
Co si vybavuju, je potřebí k tomu v začátcích absolutní klid, i bleší prd vyruší .. zalízal jsem s tím různě po baráku, kde byl zrovna klid ..:lol:

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 5:03 pm 
Site Admin

Tak, opakovani matka pluku:)) Ičkem se nikdy nic nezkazí. A co dál? Co s nim?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 5:41 pm 

Pavel wrote:
Tak, opakovani matka pluku:)) Ičkem se nikdy nic nezkazí. A co dál? Co s nim?
Napíšu, poprosím si o čas, lámu zrovna chřipec půstem, jsem v prvním dni po vypuknutí a v prvním dni s vodou, už mě to celkem zmáhá,
potřebuju vystřelit z dílny (sice tu nic nedělám, teď jsem zrovna v komnatě studovna, hehe) a odfrčet si lehnout. Omluva. :roll: :)

Jen stručně k tomu co už jsem napsal Staniku, zkus se teda uvést někde do klidu až Ti to půjde a zkus si jakoby pomyslnou tužkou, nebo perem, štětcem, co Ti půjde nejlíp malovat písmeno I na svoji obrazovku. (když zavřeš oči a vyženeš myšlenky)
Říká se tomu koncentrace a meditace, měl by to být rovnovážný stav. Příliš koncentrace ruší, příliš meditace uspává. Na to časem přijdeš sám.
Obrazovka by tímto měla být čistá, vymetená od hovadin, myšlenek a podobných zbytečností.
A zkoušej opakovaně, až Ti to půjde, podle chuti a času, tak dlouho, až písmeno I uvidíš - aspoň nějak pro začátek.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 6:35 pm 

Až to I uvidim ozvu se.Kdybych ho viděl tak...

Profile  

PostPosted: Fri Apr 16, 2010 8:12 am 

Ok v klidu zkoušej .. není důvod to nezvládnout. :wink:
Hlavně jednu věc jsem zapomněl, až to půjde, cvič co nejdéle obraz I udržet - samože postupně, nic nejde naráz.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 16, 2010 8:15 am 

Budu.Potřebuju toho ještě hodně přečíst a dík :lol:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 324 posts ]  Go to page Previous  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

All times are UTC