Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sat Jan 20, 2018 9:21 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: 40-ka ..
PostPosted: Fri Jul 23, 2010 6:46 pm 

http://www.youtube.com/watch?v=cWnmCu3U09w

Tak jsem ji dal, zítra se vrhám doslova na misku napařených rajčat, mrkve, papriky, kedlubny, zkrátka misku všeho co miluju.
Ale víc než misku ani ránu, zařekl jsem se, že se budu dál chovat jako při půstu, tj. jedu dál - jen s jídlem:).
Návratovka musí být tentokráte vzorová, první vzala za své a druhá nebyla taky nic moc.

Nevěřil jsem, po těch 4 letech peripetií po doktorech a jednom dost brutálním chemo že to dám, ale je to tady a sám tomu ještě pořádně nevěřím:))) ..
Jinak "Behom mojej služby sa nič zvláštne něstalo" .. :lol: .. až na krušný poslední týden, kdy už jsem se z domečku do dílny musel přemísťovat v předklonu, jinak jsem se docela slušně kácel:).

Pavlovi tímto díky za to, že mě dokopal do cvičení, díky němuž jsem to (prý) dal, prostě moje rameno kříže s fyzičkou zelo v bahně a bylo třeba dofouknout balonek:). A stalo se opět (proč mě to porád překvapuje ?) přesně jak říkal.
Pavle, učiteli, dík za vše:))) !

Profile  

Post subject: Re: 40-ka ..
PostPosted: Fri Jul 23, 2010 8:03 pm 

Gratuluju, Cephe! Je to pro mě dost velká inspirace. Jak si to vydržel v těch šílenejch vedrech?

Vlastní zkušenost mi zatím potvrzuje, že běhání a půstování v takovejchle vedrech mi jde o poznání hůř. Když je třeba takovej ten chládek brzo ráno nebo zase podvečerní soumrak, tak mám po cca 40 minutách běhu sil na rozdávání, jasně to třeba cítím při běhání do medláneckýho kopce ;)... S půstama (v mém případě zatím kratšíma) je to to stejný, když se musím pohybovat venku během těch odpoledních veder, je to trochu náročný.

Teď jsou - aspoň tady ve štatlu vedra jak sviňa -, tak by mě fakt zajímalo, jak jsi v těchto nelehkých podmínkách zvládal poslední dny 40ky?

Přeju Ti hodně štěstí, síly a radosti na další cestě!!!

Profile  

PostPosted: Fri Jul 23, 2010 10:24 pm 

Gratulace. Užij si ten krásný pocit, kdy se člověk zase jednou vyškrábe se svým křížem na pořádný kopec a rozhlíží se kudy dál :) O co těžší a úmornější to bylo, o to krásnější pocit po tom. Vždycky se na něj strašně těším, stejně tak jako když třeba jen doběhnu ranní běhání. Fakt pocity k nezaplacení, už jen kvůli tomu stojí za to ty překážky překonávat, kvůli té tiché nekonečné radosti po tom.
Drž se!!

Tahle písnička od Enyi je úplně nádherná a dokonce i slova vystihují filozofii půstu a cesty vůbec. Nedá mi to ji sem nedat. Vždycky mi vrátí nadhled, připomene, že jsem na cestě a že je třeba jít dál. Jak tam stojí ten osamělý jezdec v noci, stejně tak jako duše člověka co odpočívá za tmy a rozhlíží se kudy druhý den za světla půjde dál :)
http://www.youtube.com/watch?v=5A01guT4HL4

Profile  

PostPosted: Sat Jul 24, 2010 6:44 am 

Veruzko, Naj, díky Vám moc za přání dobrého, Veruzko moc hezké (jako vždy od Tebe a od srdíčka:) ), včera už jsem se doslova po čtyřech dodrápal do postele, ale ten pocit stojí za to.
Sice to není zatím až tak vítězný pocit, ještě jsem sláb jako moucha:))), ale to se určitě spraví. Pocit ? Veru vystihla jsi to na 100% přesně - stojím na kopci a zmateně se rozhlížím, teď v návratovce se to snad srovná a nasměruju se správně .. nebo určitě líp než předtím (alespoň to tvrdí ti co už prošli:)) ).

Naj-íčku, jinak horka nevadila, schoval jsem se do pustevny:) (dílny) a nějak jsem přečkal. Plán byl schválně do tepla, poněvadž před 4 roky jsem po dvakrát u 21-ek klepal kosu jako hrom, tímto jsem to eliminoval. Byl jsem doma v rodině jediný kdo se nepotil ani v autě, hehehe ..
No a jinak, že ses nepochlubil, že jseš Brňák jak poleno ze štatlu ? Co kdybys jednou vyběhl Medlánecký kopeček a já jej přejdu z druhé strany a dáme scuka někde u modelářů ? Chodíval jsem tam lítávát a budu chodit zase. (půst mi vrátil chuť i do této aktivity, neuvěřitelné:)) ).
No ale máš pravdu, poslední dny byly ve vedru krušné, jen jsem vylezl z dílny ven, hned motolice z horkého vzduchu a kácel jsem se, teplo nějak okamžitě blokuje přísun energie, či co, více by věděl asi Pavel o tomto. Mockrát o tom mluvil, že vlhko, chladno, sprcha, bazén v půstu = energie:) .
Tak se mějte lidičky a ještě jednou díky, jdu nezvorat návratovku ! :)

Profile  

PostPosted: Sat Jul 24, 2010 9:19 am 

Gratulujem! A držím palce nech sa zadarí aj korektná návratovka.
Mňa čaká o necelé dva mesiace, však uvidíme...

Profile  

PostPosted: Sat Jul 24, 2010 9:52 am 

Díky, vím Atmane, jedeš poctivě podle kalendáře, budu Ti držet pěsti:))) .
Je to trošku náročné poslední asi týden, ale zvládneš to, uvidíš:) .

Profile  

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 11:13 am 
Site Admin

Gratulace bude až udělá správně návratovku. To, že 40 udělá brzo, bylo jasný po skoku do žumpy. Pro Cepheuse typické, on na vše potřebuje pořádný rozběh proto musí jít kousek na opačnou stranu než dá pořádný výkon :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 11:53 am 

No konečně si všiml i můj učitel, jsem se lekl, že "návratu do žumpy" (na rozběh) jsi si všimnul a katapultu ze žumpy nahoru ke hvězdám (konečně) už ne .. :lol:
Taaak, konec blbůstek - návratovka ? No ta bude vzorová !
Jsem 3. den návratu a pořád na misce jídla - už jsi viděl debila, co by ji zkonil potřetí (a po 4 letech peripetií s mudry, chemo kdy neunesl sám sebe a nevím čeho ještě ..) ?
Tu radost nikomu neudělám, ani sobě ne:) tak se opatruj:))) .

Profile  

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 5:18 pm 
Site Admin

Code:
Taaak, konec blbůstek - návratovka ? No ta bude vzorová !

Zajíci se počítají až po honu :!: :idea:

Profile  

PostPosted: Tue Jul 27, 2010 9:00 am 

Quote:
Zajíci se počítají až po honu :!: :idea:
Taaaak ! Přísnost musí bejt na žactvo .. :lol: :idea:

Jinak jen drobná data průběhu - start 75 kg, konec 59kg, čiže úbytek 16kg stejný jako v r. 2006 při 26-ky, předtím u 21-ky taky asi 16kg.
Zvláštní, že by si tělo pamatovalo co se dělo před 4 roky ? Netuším .. závěr je ten, že z 16 kg hmoty vydržím čím dál déle:))) .

Profile  

PostPosted: Fri Jul 30, 2010 7:33 pm 

Fando i já moc gratuluju - jsi jednička. Držím palce na návratovku a věřím, že ji zvládneš. Pokazilo by Ti to všechno úsilí a radost z výkonu. Nebude to lehké, ale Ty jsi bojovník :-). Moc Ti přeju, že jsi to dokázal.
Pavla.

Profile  

PostPosted: Fri Jul 30, 2010 7:46 pm 

Pavlína wrote:
Fando i já moc gratuluju - jsi jednička. Držím palce na návratovku a věřím, že ji zvládneš. Pokazilo by Ti to všechno úsilí a radost z výkonu. Nebude to lehké, ale Ty jsi bojovník :-). Moc Ti přeju, že jsi to dokázal.
Pavla.
Pavlínko, asi jsem, když to říkáš. :P
I Tobě díky za přání a zatím se mi nepovedlo se vyloženě nacpat, že my mi bylo těžko nebo špatne, cítím jak síla přitéká do těla a je to bezva:)))
Takže zatím nezvoráno a pokračujem dál:).

A kde Ty jsi se tak dlouho schovávala:))) ?

Update:
Jé to vypadá blbě, jsem reagoval Pavli na toho "bojovníka", ne na jedničku, to bych byl ale nafoukanec nadutej (prej jednička) .. čiže dodatečná oprava. :lol: :P

Last edited by cepheus on Sat Sep 18, 2010 1:15 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 02, 2010 12:44 pm 

Jsi jednička, to si piš,
jsem moc ráda, že to víš :-).
Drž se a pokračuj vpřed,
návratovkou změň svůj svět.
Já sem juknu každou chvíli,
dávno ještě nejsem v cíli.
Spokojeně vcelku žiju,
destilku si k tomu piju :lol: .

Profile