Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 2:47 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Jun 28, 2010 1:42 pm 
Site Admin

Opakuji zas a znova a jak je vidět, nikdy nebude tohoto varování dosti! Přejdu rovnou ke několikrát publikovaným faktům:

- šance, že někdo 40 bez předchozích zkušeností, je 1: milionu i v případě osobního vedení. Dnešní člověk je tak zahumusen, že bez přípravy to v podstatě nejde!

- šance, že udělá 40 někdo kdo bral z jakékoliv příčiny jakékoliv podpůrné prostředky je jedna ku milardě. Je jedno, zda je to sportovec a bral doping, nebo nemocný člověk, který se léčil farmakama. Oba brali koupu ampulí, jejichž nosiče ve většině případů způsobí samotravu dřív, než se dosáhne 7čky.

- šance, že se v jedné malé zemičce uprostřed Evropy sejdou dva kulturisti a během krátké doby předvedou dvě čtyřicítky je je asi tak jedna ku sto miliardám :)

Vyrobit falešný půst pro kulturistu je nad Slunce jednoduché. Za použítí odvodňovací chemie, běhu v igelitu a dlouhé horké koupele, lze snadno ztratit i 15 kilo za den. Kulturistické tělo je na tato harakiry zvyklé. Jaké jsou však konečné výsledky na sportovcovo zdraví, víme všichni z literatury, sportovci pak mohou vyprávět, co znamená pojem "zničený metabolismus". Jediné, čeho kulturista však dosáhne je jen fotka fyzického těla. Čakry a kundalíni nahradí legálním dopingem z pultu posilovny, nebo nelegálním z podpultu té samé posilovny. Tím to také končí, očista duševního nebo dokonce duchovního těla se samozřejmě nekoná a ten kdo má 40, pravdu velmi lehce pozná..

V poslední době jsme tu měli dvě ukázky. První aktér když nebyl schopen odpovídat ani na základní otázky z duševní oblasti na které je schopen odpovědět každý kdo 40 udělal, si svoji chybu uvědomil, smazal fotky a zmizel.

Druhý aktér svoje fotky ani nezveřejnil a snaží se je prodat. Fotky se ke mě dostaly, půstu jsou skutečně velmi podobné, ale ten, kdo má za sebou 40, lehce pozná, že shození hmotnosti a vyrýsování těla bylo způsobeno všim jiným, než ne půstem. 100% lidí, kteří nemají se 40 zkušenost jednoduše uvěří.

V prvním případě s námi kulturista přestal komunikovat sám, v druhém případě jsem komunikaci ukončil v jeho dvacátém dni půstu, když mi po několikáté popsal "jeho" zážitky mými vlastními slovy.

Tímto zároveň prosím Pepína, aby nezveřejňoval svůj deníček, který není ničím jiným, než souhrnem kopií našich soukromých mailů ze začátku jeho "půstu" Jednak je to slušnost nezveřejňovat soukromé maily, druhak každého člověka řeším v soukromém mailu individuálně a co pomůže jemu, to může druhému uškodit nebo ho dokonce zabít, jestliže si postup vztáhne na sebe ve smyslu: Udělal to tak on, já to dokážu také tak. Tak to nejde! Každý člověk klesl na dno žumpy jiným způsobem a z jiných příčin a proto také cesta každého člověk vzhůru vypadá zákonitě jinak.

Suma sumárum: Lidi pozor! Opět a znova: 100% jistota je kalendář. Je to tisíckrát vyzkoušený a prověřený systém, kterým dojdete v pohodě k cíli. Než někomu uvěříte, musíte mít jistotu, že ten někdo za sebou nemá zdravotní problémy v mládí, kariéru vrcholového sportovce, nebo to není člověk se současnou či minulou závislostí na drogách. Dnešní svět je prostě zlý, je potřeba opatrnost!

Nadále opět upozorňuji, že půst je svátost, která nepatří na podia ani divadel (Dušek), ani koncertních sálů. Účelem půstu není potopit člověka ještě více do žumpy, ale duševním a duchovním vzděláním jej přivést ke klidnému, vyrovnanému a spokojenému životu. Půst nepotřebuje reklamu a k půstu není možné lidi verbovat. Naopak, půst si musí najít sami hledající po nějaké době hledání. Půst je to nej, je zadarmo a zadarmo také zůstane, protože jen tehdy funguje na 100%

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 10:53 am 

Tak už jsem začínala mít obavu, jestli ta Pepinova komedie nezachází příliš daleko a že těm, co to vidí už nestojí ani za to se do toho míchat. Nejdřív to doopravdy vypadalo jen jako komedie s tím, že ho všichni berou jako tatrmana, co kecá co ho napadne, ale pozděj už jsem nemohla uvěřit vlastním očím, kolik lidí se nechá obalamutit i v případě, kde 1+1 očividně nedává 2 :shock: .
Já sama jsem už po některých z jeho příspěvků mu chtěla jít párkrát napsat, jestli už by se konečně nemohl začít opravdu postit, aby si pak po sobě díky své vlastní zkušenosti mohl opravit ty do nebe volající blbosti, co tam naplácal při špatném opisování. Například, že za 16 dnů přibral celá 3 kila. To jsem skoro spadla smíchy ze židle. Ten, kdo tohle napíše opravdu netuší, kolik asi zhruba váží obsah střev po dokonalém vyprázdnění plus zavodnění těla vodou, které si automaticky s jídlem znovu natáhne. Taky příspěvek, kde se zmiňuje o rychlostartovacím jídle je obzvlášť výmluvným příkladem, že je dokonale mimo mísu :shock: a takových perel je tam kopa :roll: .
Minulý týden jsem v jeho příspěvcích dokonce našla svoje vlastní slova z pět let starého příspěvku staré diskuze půstu :roll:. No nakonec jsem se udržela na to nereagovat, protože jak známo člověk se nejlíp potrestá sám až spadne do vlastní pasti, co si sám vytvořil, ale nakonec jsem fakt ráda, že už to sem Pavel konečně napsal sám. Na jeho místě bych s tím tak dlouho čekat nevydržela.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 12:26 pm 

Pavel wrote:
Nadále opět upozorňuji, že půst je svátost, která nepatří na podia ani divadel (Dušek), ani koncertních sálů. Účelem půstu není potopit člověka ještě více do žumpy, ale duševním a duchovním vzděláním jej přivést ke klidnému, vyrovnanému a spokojenému životu. Půst nepotřebuje reklamu a k půstu není možné lidi verbovat. Naopak, půst si musí najít sami hledající po nějaké době hledání. Půst je to nej, je zadarmo a zadarmo také zůstane, protože jen tehdy funguje na 100%
Pavle, jsem rád, že jsem to zde kdysi tady takto správně pochopil, a snažil se předat (několikrát) v dobrém i Pepínovi, a pak když jsem mu tento názor vyjádřil veřejně, bylo v tu ránu po lásce k bližnímu (a nejen ke mě).
Ano, jsem to já kdo si naběhnul spolu s jinými, (i když deník jsem kupovat nehodlal, můžu si napsat svůj a grátis:), stejně jako každý poctivý půstař). No, mea culpa, maxima culpa .. mýlil jsem se. :|

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 1:21 pm 
Site Admin

Podívej, story je velmi jednoduché a krátké. Když jsem přišel na to, že mě Pepíno častuje mými vlastním slovy a poznatky, jednoduše jsem mu napsl, ať si jede svou cestou, že to je jeho karma a jeho problém, se kterým se bude muset později vyrovnat. Co následovalo potom, byla bouře v emailech prokládaná kulovými blesky. Výčitky, později výhrůžky a když jsme mlčel i nadále založil novu adresu na seznamu a zkusil to opět cukrem jako začínající půstař.Ani to nepomohlo, zkusil se omluvit a udobřit se několika způsoby.

Najednou však jeho proud směsice útoků dobra a zla ustal jako když utne. Důvod byl jednoduchý, pověsil se na krk dobrákovi Cepeheusovi a ten jej přijal za svého žáka! A teď si drží hlavu..

A proč jsem čekal tak dlouho? Odpověď je jednoduchá. Člověka nelze nikdy "odstřelit" na základě doměnky. Když se podíváš na vitarian, je tam spoustu lidí co mu naběhlo, ale spousta lidí, kteří čekali, jak se věc vyvine, zda Pepíno předvádí komedii nebo to opravdu myslí vážně. Pro mě byl okamžik spuštění spouště jasný. Dokud to Pepíno šířil jen jako jeden z názorů na vitariánu, nikdo to nebral tak vážně. jestliže však začne šířit falešný tiskopis, je jen otázka času, kdy se najde první člověk, který se podle jeho prvotního zdroje zabije. A to už je společenská zodpovědnost na prvním místě!

Představ si, že se někdo podle té Pepínovy kraviny zabije. Kampaň jakou by bulvární sdělovací prostředky doplněné "odbornými" projevy doktorů kteří se nikdy nepostili rozpoutaly, by z půstu udělala přesně to, proti čemu brojím a na co upozorňuji po celou dobu co server dělám: Profanace půstu, se stane jeho koncem. Jakmile se na něm začne vydělávat, v rádiu se začnou pořádat soutěže, bude půst muset opět ustoupit za tlusté zdi chrámů vysoko do dalekých a nepřístupných hor na na východě Země.

A pozor! Věc má i velice pozitivní stránku a za Pepína děkuji Bohu! Je to dokonalá ukázka toho, jak lehce se mnoho lidí nechá svést na falešnou cestu. V této chvíli a v tomto případě má případ "Pepíno" obrovskou hodnotu kterou budeme dlouho ukazovat jako odstrašující případ pro začátečníky aby si dávali pozor na zdroje. Darmo jsem to 1000x opakoval a vyzýval k opatrnosti, stalo se opět... Pepíno ukázal, jak fungují církve a sekty na celé Zemi hlásající blbosti lidem, kteří jsou za to, co je zadarmo ochotni ještě draze platit a v některých případech odevzdat i celý svůj majetek.

Susamsumárum, Internet je medium, kam si každý může napsat co chce a podobné věci vidím i ve své práci v letectví. Nedávno jsme odhalil 15 kapitána Boingu který na diskuzi působil několik měsíců a nikdo o tom ani netušil. Známějším případem je švédský pilot, který po nocích cvičil na simulátoru, pak padělal licenci a létal roky jako druhý pilot. Na další letecké diskuzi se pak někdo zaregistroval mým jménem a pohádal se s celou diskuzí. Administrátor to sice smazal, ale projevy tam přítomných lidí už nikdo nezapomene a diskuse se v podstatě zastavila a už těžko někdy normálně rozběhne. Od té doby také už píšu jen na své vlastní diskuze, kde jsem administrátorem. Pokud někde najdete "můj" projev, mailněte mi prosím, napíšu tamnímu adminovi aby jej odstranil, protože nejsem jeho autorem. Tím zároveň upozorňuji, že facebook je poslední žumpou kde bych chtěl být přítomen...

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 1:42 pm 

Pavlíku už ne, už to cepheus "rozchodil" od včera, šlo to celkem rychle, ve dvou dnech mě nenáviděl ze všech sil. Přijímám to jak píšeš, jako hodnotu, ponaučení,
vše co se mi stalo se mi mělo stát a dnes už vidím že mě mělo někam postrčit a postrčilo ..
Přeci jen mě práce s rovnováhou kříže dala ani co jsem netušil:)) ..
Nic se neděje nadarmo, přesně o tom bulváru jsem mu to nemohl vymluvit, jeden den mi slíbil že nevydá, druhý den napsal na vita, že to vydá, to byla poslední kapka.
Takže poučen, vyléčen, hlavu už si nedržím, jedeme dál:) ..

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 2:08 pm 

Ja sa musím podeliť o inú skúsenosť, snáď to nie je až tak mimo témy. Nechtiac som si vyskúšal ako sa Pavel cítil už asi strašne veľa ráz ( teda kým sa neobrnil - už to tu vysvetľoval že zodpovednosť na ňom v tomto neleží).

Zavolala mi kamoška, ktorá vie, že mám skúsenosti s dlhšími pôstami, že jej mama po operácii a zdravotných problémoch držala dva týždne nejakú striktnú dietu, potom dala týždenný pôst a teraz nevie naštartovať jedlo, napína ju na vracanie, nemôže jesť, nemôže piť, cíti jedlo až v krku, je jej zle a páli ju záha. Tak moja prvá otázka bola ako štartovala - dala si pol litra čaju a nejaký jogurt.
Vravím no pekne, jasná vec, klasický zmrvený štart, zaradiť spiatočku, pôst kým nebude cítiť zase pohodu, nenútiť sa do jedla a potom štart presne klasický naparenou zeleninou. Všetko som detailne popísal, kládol dôraz na striktné dodržanie osvedčeného postupu, ešte aj do mailu nejaké linky na relevantné diskusie tuto zo servru priložil a na druhý deň mi došiel mail, že už je lepšie, dala jednodenný pôst, už nevracia, tak síce nedala čaj, ale zase zjedla ďalší jogurt a zeleninu naparenú si po vlastnom uvážení netrúfla.
Poviem vám, ja som sa tak s prepáčením nasral ako už dlho nie!. Ako sa návratovka vyvíja ďalej neviem, v tomto okamihu sa to dostalo naprosto mimo mňa. Pomyslel som si čosi o sypaní perál sviniam. Tak dotyčná osoba si nevie rady, jasne cíti že urobila chybu, chce radu, dám jej teda radu o ktorej viem že bude na 100% fungovať a ona do toho zase zamontuje ego a rozum bez adekvátnych skúseností a vykašle sa na časť rád a zariadi sa po svojom.
Rozmýšľal som čo by bolo keby jej to nejako ublížilo - na vine by bol samozrejme pôst a nie jej blbosť a ja by som sa ešte cítil aj čiastočne vinný, lebo som ju asi dostatočne nepresvedčil o nutnosti dodržiavať rady úplne a bezozbytku.
Povedal som si, že to veru nemám zapotreby. Odteraz mlčím ako hrob a žiadne rady, kým nemám istotu, že dotyčný ich bude nasledovať dokonale. Skutočne je nevyhnutné a správne držať fenomén pôstu pod pokrievkou a nepodliehať mesiášskemu syndrómu.
S týmto sa Pavel musel iste potýkať neraz, mňa to na prvý krát docela zaskočilo, myslel som že keď už niekto nevie kam z konopí, tak naslovo poslúchne, ale veru to tak nie je a ja som o skúsenosť bohatší.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 2:24 pm 
Site Admin

Je zajímavé, že se tyto věci dějí až poslední dobou. Za 15 let, kdy lidi vedu půstama, se lidé k věci stavěli přesně tak jak říkáš. Nikdy se mě nikdo nepokoušel "lakovat" udělal jsem tolik a tolik bez toho, aby to byla pravda. Naopak, vždy to byl pláč, kurník já to nedal, nebo častěji, pohnojil jsme návratovku, nevím co dál, pomož. Co se stalo Tobě i Cepheusovi je pro půst velkou škodou, protože jestliže někdo zneužije dobroty opravdového učitele s opravdovými zkušenostmi, ten se pak samozřejmě stáhne do ústraní, pracuje sám na sobě a přestane učit.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 5:01 pm 
Site Admin

Milý Cepheusi a ostatní, komu se toto stane: V tuto chvíli děláš velkou chybu. Víš proč? Ukážem si obrazem: Jdeš po ulici, je to jednosměrka. Jdeš po chodníku a předjíždějí Tě auta. Jdeš tedy ve směru kterým je povolena jízda. Najednou vidíš nablýskaný kabriolet, v něm frajera s blondýnou, která má nohy na palubce, je jí vidět až do krku a potahuje z cigárka. Jako dobrý Cepheus, zařveš na řidiče že jede v protisměru. Jenže namachrovaný řidič Ti ukáže fakáče a blondýnka se tomu efektně uchichtne. Jdeš tedy dál, ujdeš několik kroků a padne rána. Auto v protisměru se srazilo s jiným, jehož řidič ho v protisměru nečekal. Rychle se jako dobrý Cepheus rozběhneš k bouračce a zjistíš, že jsou mrtví všichni.

Chápeš co teď děláš, když se Pepínovi snažíš dokázat, že kecal? Hraješ si na zachránce celýho Světa! A takových už na kříži viselo............

- Jestliže někdo po upozornění jede v protisměru, je to jeho problém...
- Jestliže někdo po poučení o návratovce následně žere jogurty, je to jeho problém...
- Jestliže někdo obelhává sám sebe a celé svoje okolí a ještě se na forech vysmívá těm, kteří došli mnohem dál než on, že na to nemají, nech ho být! Je to JEHO problém!! Běž si svou cestou!

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 5:07 pm 

Už nehraju, došlo mi načisto, vede si monolog a je mi to jedno, dík ..
Ok, teda když jej nechám jet, zabijou se taky všichni, jen já půjdu dál, to je rozdíl co mi chceš sdělit ?

Jo, už to vidím !:)

Profile  

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 9:02 pm 

Mám dojem, že zaměňuješ příčinu s následkem. Snažíš se bojovat s příčinou, ale on je to ve skutečnosti jen důsledek. Taky jsem si prošla krátkým spasitelským obdobím po objevení půstu ve stylu: "Bože chudáci lidi, farm. průmysl jim cpe ty hnusné prášky, zatímco oni neví, že existuje půst, honem je třeba je rychle všechny zachránit a říct jim to" :lol: . Ou jé, jak rychle mně ti "chudáci" nemocní sami hnali sukovicí, co že si jim to troufám vykládat za blbosti :shock: . Hned mi jich přestalo být líto a jak rychle :lol: . Fakt rychle jsem pochopila, že onen zlý průmysl je pouze reakcí na jejich pohodlnost a poptávku.
To máš to samé jak s bakteriemi, může jich kolem Tebe poletovat miliony a dokud Ty sám jim neuděláš prostor a nepozveš je tím, nebudou Ti působit žádný problém. Stejně tak tu může poskakovat XY takových Pepínů a vykřikovat si co chtějí, dokud se nenajde aspoň jeden člověk, co se nebude řídit radou, že má poslouchat své vlastní tělo a ověřené postupy, nebude nikdo, kdo by ho poslouchal a podporoval. Vždy to záleží na každém, komu ve své blízkosti a k čemu udělá prostor, je to každého svobodné rozhodnutí, čí radou se řídit, takže není koho litovat.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 30, 2010 2:44 am 

Neee, lidi, ničeho nelituju a nikoho.
Ani jsem nezahořknul, jen si už budu pře-pře-pře-pečlivě vybírat komu odpovím do SZ s prosbou o pomoc s čímkoli, byla to lekce potřeboval jsem ji.
Počkám si na lepšího žáčka, o nic nejde .. už chápu i Pavlova slova co to je mít i toho zvídavého, vnímavého žáčka, a že je to dar pro oba.
Žel mě se přihodil pravý opak, co už .. ale nic se neděje nadarmo, že jo ?:))
Veruzko i Tobě dík za milá slůvka, jako vždy, moc děkuju:)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC