Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 12:30 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Atmanova 40ka
PostPosted: Mon Oct 18, 2010 6:00 am 

Tak priatelia, méta dosiahnutá.
Po dvoch rokoch a kope sedmičiek, myslím troch 15kach, dvoch 21kách som ju dnes ráno ukončil prvým štartovacím jedlom. V priebehu pár dní spíšem nejaký ten pôstreport.

Profile  

Post subject: Re: Atmanova 40ka
PostPosted: Mon Oct 18, 2010 8:42 am 

Atmane - co dodat, obrovská gratulace !:))))

Profile  

PostPosted: Mon Oct 18, 2010 8:46 pm 

tak a sľúbený report, ako zo mňa vypadol:

No a tak to mám za sebou.
Obávaná 40-ka, na ktorú som sa chystal dva roky a ktorá sa mi stala okamžite cieľom, keď som pred dvoma rokmi náhodou ( haha, no to určite, akoby náhody existovali :-) ) zavítal a začítal sa do diskusie na http://www.pust.cz.

Na začiatok trochu štatistiky z priebehu pôstu:
Začínal som pekne nabraný s hmotnosťou 68,1kg. Len tak pre zaujímavosť, pri moje výške (nížke) 173cm BMI bolo ideálne 22,7.
Vážil som sa vždy len po týždni, nech ma to nestresuje a vyzeralo to nasledovne:
1. týždeň úbytok 6,1kg, hmotnosť 62kg
2. týždeň úbytok 3,4kg, hmotnosť 58,6kg
3. týždeň úbytok 2,6kg, hmotnosť 56kg
4. týždeň úbytok 2,3kg, hmotnosť 53,7kg
5. týždeň úbytok 2,2kg, hmotnosť 51,5 kg
6. týždeň mal iba 5 dní, skončil som na 50,3kg, ale prerátaný týždenný úbytok (7/5) je 1,7kg.
7.
Takže počas 40 dňového pôstu len na vzduchu a destilke som stratil drsných 17,8kg a skončil totálne chrdý pri výške 173cm na 50,3kg. To je BMI 16,8 a nejeden by povedal, že je to tak na pohotovosť a následne psychiatriu :-(.

Do pôstu som vstupoval priznám sa s veľkými obavami, je to doslova nekonečno dní, už týždeň pred pôstom som bol celý zovretý a nevrlý, hoci som mal za sebou dve bezproblémové 21ky. Do 21. dňa to bola prechádzka už prejdenou krajinou, len spestrené dvoma ďalej popisovanými zážitkami, tešil som sa čo bude ďalej, ale nič extra povznášajúce sa už neudialo. Cca od 35. dňa to už žiaľ bolo len zameranie na koniec a čakanie na 41. deň a štart jedla. Celkovo treba povedať, že je to ale pekná zaberačka na vôľu a morál, najmä ak nie je motivácia nejaké vážne ochorenie.

Po fyzickej stránke neboli počas pôstu žiadne väčšie problémy. Slabosť nebola ani raz taká, aby sa nedala prekonať, základ všetkého je pokojný pohyb, pohyb, pohyb. Do 17teho dňa som chodil do práce, potom dovolenka, ale ľutoval som že som ju neposunul aspoň o týždeň neskôr, nebol dôvod nechodiť do práce, zbytočne som minul všetku tohtoročnú dovolenku, bolo škaredo a ja som sa doma o hlade nudil a čas by plynul v práci lepšie.

Takmer celý pôst ma ovšem trápila zima, to bolo jednoznačne najhoršie. Pokiaľ sa človek hýbal, behal po vonku, bolo OK, denne som chodil so psom na hodinovú prechádzku, prípadne do mesta sa poflákať, akonáhle som ale zasadol ku knihe či PC a prestal sa hýbať, začal som doslova umŕzať. Chodil som neustále aj doma v dlhých spoďároch pod nohavicami, dva tri svetre na sebe, občas aj pri počítači rukavice a čapica, ruky som mal ako ľad. Meral som si telesnú teplotu a telo si normálne stiahlo bazálny metabolizmus a mal som 36,0C, overené ortuťovým aj digitálnym teplomerom. V noci som musel mať na sebe dve periny, potom som objavil najlepšieho teplého priateľa – termofor! To je vám geniálny vynález, veru doporučujem. Neviem si predstaviť, ako dám prípadnú ďalšiu 40ku od 1.1. však to hrozí reálnymi omrzlinami.

Čo sa týka kolísania energie, bolo zaujímavé, že prvý krát som pozoroval vplyv mesiaca, aj keď to mohlo mať iné dôvody, ale jasne cca 1-3 dni pred splnom bola nápadná pohoda, náladička a energia a potom zase 3 dni okolo novu (30. deň) bol energetický úbytok. Problémy so vstávaním a točením hlavy boli zanedbateľné, z času na čas keď som doslova vyskočil z ľahu som mal drobné zatmenia, ale to sa stane aj bez pôstu.

Môj poznatok z minulých pôstov, že na mňa 6dcl destilky ráno hneď po vstaní pôsobí jemne preháňavo ako šankaprakšalána, som denne využíval. Nie je to úplne spoľahlivé, treba sa bedlivo vnímať a po pol hodinke pri prvom letmom pocite dolu v črevách treba ísť na wc, ináč sa voda zase vstrebe a z toalety nič nebude. Mne sa podarilo ísť úspešne na veľkú 5,9,16,18,19,20,23,24,31,33,39 deň! a vždy som odpustil z tela nejakú tú hnedožltú hlienovitú tekutinu. Možno je to len psychikou, ale zdalo sa mi že všetky dni, keď som wc poriešil, som sa cítil omnoho lepšie. V každom prípade je to naprosto prirodzená cesta na rozdiel od násilného klystíru.

Veľmi zaujímavé to bolo 11.deň keď som našiel ani neviem ako odpoveď na jednu otázku ohľadom smerovania, ktorú som si kládol už dlho. ( proste sa odpoveď vynorila a zrazu to bolo všetko jasné) Následne som sa cítil akoby zo mňa niečo spadlo, nastal pocit ľahkosti, šťastia a pohody, ktorý pretrvával dokonca aj druhý deň. Skutočne nádherné. Podobná vec sa udiala 22. deň keď som zrazu na prechádzke cítil také nejaké zmierenie s časťou seba samého ( úplné to žiaľ nebolo, týkalo sa to len jednej oblasti sebapoznania a to pripútania na materiálne veci) proste som sa po rokoch nejako sebaakceptoval a spojil so svojim vnútrom, a zase nastal na dlhšiu dobu pocit vnútorného šťastia, pohody a kľudu.

Jeden veľký výsledok na fyzične pôstovanie prinieslo, úplne každý pôst nad 7 dní som mal dosť zažltnuté bielka a vyzeralo to blbo, tentoraz prvýkrát nič! Stále normálne oči, jasne že nie snehobiele, také nemám nikdy ale bežne pôstne začervenalé. To ma veľmi potešilo a dokázalo, že aj po dvoch rokoch postenia sa ešte dá čo to na tele opraviť. Tiež som bol vyvalený čistotou tela pri pôste. Pred pôstom keď som bol obžraný som smrdel pod pazuchami po pol dni, nech som sa umýval akokoľvek a teraz vzhľadom na hroznú zimu, ktorá mi stále bola, som sa sprchoval tak každý 4-5deň a aj to úplne zbytočne. Lebo nech som čuchal akokoľvek, absolútne nič som necítil, bol som stále čistý. Ono zase keď mrznete, nevylúčite ani kvapku potu.

35. deň ale bolo už iné kafe, sranda skončila a prišla psychická kríza. Dovtedy som sa v zrkadle nijako nepozoroval a schválne som sa telu radšej nevenoval. Tento deň som mal pocit že do konca pôstu už zostáva len kúsok, sebavedomo som sa postavil pred zrkadlo, nech sa posúdim ako pekne som sa dostal takmer až ku úspešnému zakončeniu pôstu a skoro som sa následne posral od strachu. Pozeral na mňa vytreštený týpek vychrdlý presne ako tie postavy z koncentráku, zrazu som videl ako sa reálne priblížila na dosah dobrovoľná smrť vyhladovaním. Mal som prvý krát reálny strach. Uvedomil som si že to ešte bude dlhých 5 dní a za nimi ešte pár dní číha smrť. Pritom som bol ale fyzicky úplne v pohode, takže som sa zase pozbieral a povedal som si, že pokiaľ vládzem a moč je OK, idem ďalej aj keby traktory padali, ak by som to vzdal, druhý krát by som to už asi duplom nedokázal. Zároveň sa mi neviem prečo prebudil žalúdok (asi tým strachom) bublal, pobolieval ma dlho a v kuse, hoci som za celý čas absolútne nič iné ako destilku do úst nedal. Na ten žalúdok pomáhalo napitie sa destilky. Pri tom ma stále prenasledovali neodbytné myšlienky na jedlo.
A na aké jedlo!.... Sám som sa divil, čo mi po mysli beží.....tešil som sa ako keď rozbehnem úplnú stravu si dám originál obrovský šťavnatý McDonald hamburger, čo som ešte nikdy neochutnal a opovrhoval ním, alebo ako si urobím origoš hrubý šťavnatý hovädzí steak, to som tiež ešte nemal, objavila su brutálna chuť na pečeňový syr obalený tou slaninou, tak som si to všetko zaradil na budúci jedálniček :-) A pritom pred tým ma takéto jedlá nijako neoslovovali.

Tak som vážne rozmýšľal, či to nie sú tie správne signály na ukončenie dlhého pôstu, že telo už naozaj melie z posledného, keď takéto veci pýta. Ďalšie dni to ale zase pomaly ustúpilo.

Takže napriek načatej psychike, sily stále boli, počasie sa malo zhoršiť, tak som musel začať naplánovanú výmenu plotu a ďalšie dva dni som neuveriteľne makal na záhrade, menil plot, vláčil, montoval a zváral plechy, potom všetko natieral, v Baumaxe sa naťahoval s 25kg pytlíkom cementu ( ten mi už pri nakladaní do auta dal zabrať), a vlastne hýril energiou. Práca a pohyb zase a dokonale pomohli.

Možno tým, že som bol celé dva dni vonku v peknej kose, ale aj Pavel voľakde spomína ku konci 40ky odhlieňovanie dutín, začal mi vonku vždy tiecť kvalitný vodnatý sopeľ, čo trvalo do 39. dňa a vtedy som bol zasoplený už aj vnútorne až tak, že som striedavo nepočul raz na jedno a o pol hodinku na druhé ucho. Potom to zrazu ku koncu 39. dňa náhle zmizlo, 40 deň som zase na dve – tri hodiny striedavo na jednotlivé uši ohluchol (vonkajšok som nepočul, ale normálne som si počul každý úder srdca a nádych) a zrazu to zmizlo a bol pokoj.

Ovšem po tom 35. dni a pochybnostiach a kríze prišlo s rozhodnutím ťahať ďalej jednoznačné poznanie, že to už dokončím a bol som zrazu vnútorne veľmi pokojný, vládla fajnová pohoda a už som sa len viezol bez úsilia.. Dokonca som napriek katastrofálnemu výzoru mal pokušenie posunúť štart len tak z frajeriny a dať 41 dňový pôst. Ale nakoniec som to zamietol, lebo to nemalo význam, bola by to len taká egohrátka.

Štart stravy prvý deň bol bezproblémový, 150g naparenej zeleniny už o pol piatej ráno :-), nebol dôvod čakať keď už som bol prebudený. Chutila ako mala – božskyyy. Chcel som dať ďalšiu porciu až večer, ale okolo 13:00 mi tak kručalo v bruchu, že som usúdil, že toto je ten správny signál hladu (ktorý vlastne na pôste ani nejako nepoznám, iba v bežnom živote) a tak som si dal ďalšiu porciu zeleninky a večer o ôsmej žalúdok zase bručal nespokojnosťou a dal som mu dal spokojne tretiu porciu. Nič zlé som nepocítil, zmizlo to vo mne ako v bezodnej studni a teda tie tri porcie na základe signálov tela boli asi správne. Akurát ma po 40 dňoch úplne bez záťaže od toľkého žutia pekne rozboleli sánky aj stoličky na oboch stranách, len mierne naparená mrkva je docela tvrdá. Budú si musieť chudátka zase na záťaž zvyknúť.

Ďalšie dni bude stále zelenina, mrkvovo-jablková zriedená šťava a hrianka z vlastného kváskového chleba s kefírom z tibetskej huby a ovocie - jablko a banán. Mám v pláne cca 14 dní zostať s výnimkou tej pravidelnej hrianky s kefírom na vita strave, doplním ovocie a zeleninu orechovými a klíčkovými pomazánkami, lebo som si kúpil odšťavovač Omega 8004, ktorý ako som už experimentoval (a následne musel dať psovi lebo ja som mal pôst – chutilo mu to prevelice) vyrába okrem štiav rýchlo a bezproblémovo aj fantastické pomazánky.

Nejaké zhrnutia na záver....hmmm....no tak ani po 40ke sa Osvietenie nedostavilo, dokonca poklesy hmotnosti hovoria jasnou rečou, že čakry si ani nepípli. Išiel som stále evidentne zo zásob tuku, nenastalo zastavenie poklesu čo by svedčilo o opaku, napriek tomu že som myslel že ako štíhly by som sa mal čakrálne ľahšie rozbehnúť než niekto kto má na sebe 30 kg slaniny a dá 40 dní bez povšimnutia čakier.

V tomto smere teda určité sklamanie.

Z druhej strany naozaj silný pocit veľkého víťazstva po dosiahnutí méty, na ktorú som sa dva roky pripravoval a ktorej som sa priznám sa dosť bál, sranda to na prvý krát nie je, ten boj si musí vybojovať každý za seba sám. Psychicky sa teraz cítim super, určitá nová pokojná vyrovnanosť je stále na spodu mysli, uvidíme či sa jedná o trvalý jav alebo to jedlo a každodenná rutina vymaže. Nepochybujem že sa niečo udialo aj na jemnejšej úrovni, ale moja myseľ a pozorovacie schopnosti sú zatiaľ príliš hrubé a do sveta zamerané, aby to identifikovali.

A čo ďalej?
Mnohí popisujú ako im pôst zmenil chute a jedálniček. Môj prípad to nie je, teším sa na každé jedlo, jedno či jabĺčko alebo poriadny vyprážaný kurací rezeň s hranolkami či štavnatý 3cm hrubý steak. V každom prípade ale nechcem, aby som v prípadných ďalších pôstoch pykal za moje hriechy nejakými nepríjemnými pocitmi a tak mám v pláne vyvážene fungovať na princípe neutrálneho profilu pH moču ( podľa knihy Kurta Tepperweina – Omlazujíci odkyselení – doporučujem zakúpiť), čo sa mi javí ako ideálna kontrola správnosti stravovania a fungovania tela. Takže pokojne mäso, ale s množstvom zeleniny, dodržiavanie hlavných zásad delenej stravy ( nie extra striktne) a a ráno a večer poriadne dávky odšťaveného ovocia a zeleniny na alkalizáciu a ak okyselenie trvá, pár dní vitastrava a tak ďalej. Proste všetkého, ale s mierou. Čo sa týka ďalších pôstov, uvidím, ale tie čakry ma docela štvú a teda asi za rok ďalšiu 40ku prípadne o chlp viac dám zase, ale to sa uvidí, nateraz pôstovania stačí. To obdobie od 1.1. na ďalší pôst je naozaj na to najlepšie ( ale až o rok aj niečo, určite nie za tri mesiace) všade inde je kopa pokušenia a pocit že človek o niečo prichádza, ale tá strašná vnútorná zima a to uprostred tuhej zimy mi naháňa hrôzu.

Príležitostné kratšie pôsty – 7dňovky občas nepochybne zaradím, zistil som úplne evidentne, že po dlhšom čase po pôste a výdatnejšej strave prestávam mať úplne radosť z jedla, jem už len zo zvyku, začne ospalá malátnosť a nasranosť na celý svet a vtedy 7ka pôsobí zázraky ( kratšie tak nefungujú) a človek sa zase začne tešiť z každého zakusnutia do jablka a začne vidieť veci okolo seba zase v čistejšom a optimistickejšom svetle.
Sú tu dve možnosti, buď trvale mierne obmedziť jedlo a ospalá malátnosť nepríde, alebo to vždy podľa potreby prečistiť pôstom. Zatiaľ mi viac vyhovuje sem tam pôst a neobmedzovanie sa mimo neho, dúfam ale že časom prirodzene k tomu skromnejšiemu jedeniu len do polosýta prídem.

Pôst mi ako vidím naštartoval aj kreativitu, písal by som toho ešte kopu, ale povedal by som že aj hádam stačilo.

Tak ahojte a nevzdávajte to, 40ka sa dá v pohode zvládnuť, chce to len dodržať zásady čo sú tu na servri x krát spomenuté a všetko pôjde.
Držím palce a prajem všetkým pôstárom silnú vôľu.
Atman

Last edited by Atman on Fri Oct 29, 2010 5:28 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 18, 2010 9:59 pm 

Díky za úžasnej report. Četla jsem jedním dechem. Super a moc gratuluju.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 19, 2010 8:32 am 

Atman wrote:
Nejaké zhrnutia na záver....hmmm....no tak ani po 40ke sa Osvietenie nedostavilo, dokonca poklesy hmotnosti hovoria jasnou rečou, že čakry si ani nepípli. Išiel som stále evidentne zo zásob tuku, nenastalo zastavenie poklesu čo by svedčilo o opaku, napriek tomu že som myslel že ako štíhly by som sa mal čakrálne ľahšie rozbehnúť než niekto kto má na sebe 30 kg slaniny a dá 40 dní bez povšimnutia čakier.

V tomto smere teda určité sklamanie.

Z druhej strany naozaj silný pocit veľkého víťazstva po dosiahnutí méty, na ktorú som sa dva roky pripravoval a ktorej som sa priznám sa dosť bál, sranda to na prvý krát nie je, ten boj si musí vybojovať každý za seba sám. Psychicky sa teraz cítim super, určitá nová pokojná vyrovnanosť je stále na spodu mysli, uvidíme či sa jedná o trvalý jav alebo to jedlo a každodenná rutina vymaže. Nepochybujem že sa niečo udialo aj na jemnejšej úrovni, ale moja myseľ a pozorovacie schopnosti sú zatiaľ príliš hrubé a do sveta zamerané, aby to identifikovali.
Tak to jsme měli skoro stejné, žádné viditelné, či úžasné procitnutí se nekonalo (možná proto, že jsem něco registroval při první 21 před lety), ale podvědomě mám pocit jako Ty, že něco se dělo (či ještě děje), jen to neumím jak píšeš rozkódovat, neumím s tím ještě zatím nějak naložit.
Něco o nevědomém uvolnění kundalini píše autorka KaČ, doporučuju ke studiu, teď jsem s ní taky teprve začal.
Taky myslím, že se trochu mýlíš s těma čakrama, kdyby si ani nepíply jak říkáš, tak jsi možná 40 nedal s úbytkem cca jen 18 kg (u mě 15 kg) možná by jsme ji nedali vůbec, bez podpory čaker.
Ta mrtvola ze zrcadla na mě čuměla taky:)))), s tím rozdílem, že poslední týden jsem nekopal plot, ale chodil v předklonu, aby se při následném vztyčení a motolici nezvedla zem a nenamlátila mi:).
Akorát jsem si z toho nic nedělal, protože stav uvnitř je pravým opakem toho jak se jevíš svojemu okolí ve fyzické slupce.
Pokud jsem teda správně pochopil je 40 výsledkem už nějak správně nastartovaných čaker v důsledku předcházejícího pravidelného (byť malého až srandovního) denního fyzického cvičení stylem min. 100/10, kromě již předešlých půstů, které taky čistí krom fyzického těla i čakr. system. Ale můžu se taky mýlit .. nicméně ve zdravém těle zdravý duch se říká proč asi ?

Profile  

PostPosted: Thu Oct 28, 2010 7:17 am 

S odstupom 10 dní môžem doplniť dve zaujímavé veci.
Voľačo sa na hlbšej psychologickej úrovni resp. jemnej energetickej úrovni - čakry? evidentne udialo. Ja som bol roky pomerne (značne) uzavretý a ľudí okolo seba som vôbec nemusel a teraz s úžasom pozorujem, ako sa zrazu medzi nimi dobre cítim, kecám s nimi len tak o ničom a je mi fajn, keď som stretol v obchode bývalého kolegu (v minulosti by som sa mu asi vyhol, resp. skrátil rozhovor na nevyhnutneú slušnú dĺžku) tak som s ním radostne poklábosil a bolo mi až ľúto keď sme zaplatili a rozišli sa. Tak ako kedysi som cítil medzi mnou a ostatnými určité napätie a stránil som sa toho, teraz je to úplne naopak.
Som len zvedavý, či je to dlhodobá alebo len dočasná zmena, v každom prípade si to vychutnávam.

Druhá vec je, že ani po dvoch rokoch pôstovania som sa nevyhol peknej chybe a prvý krát v živote som som docela prepálil štart a pekne si to včera vyžral :lol: Také niečo som teda ešte nikdy nezažil, vždy boli moje štarty síce pomerne strmé, ale subjektívne bezproblémové. Napriek tomu že už bol 10. deň a mal som podľa mňa už normálne rozbehnuté trávenie (pár dní predtým som bez problémov strávil hamburger, deň predtým som zlupol malý prírodný rezník z kuracích pŕs len s cenakom osmahnutý na oliv. oleji s troškou zeleniny) a pohoda, všetko to vo mne zmizlo bez akýchkoľvek negatívnych pocitov, a včera som si ja hovado nenažrané :roll: spravil gaštanové pyré so šľahačkou :mrgreen: lebo celú 40ku som len zberal jedlé gaštany čo popadali v záhrade, vždy ich naparil, ošúpal a také nachystané som dal do mrazničky na neskoršie použitie a fčúl som mal dojem že už prišiel ten správny čas na okoštovanie úrody.
No bola to samozrejme brutál papanica par excelans, dobrota a manna nebeská, čo vám budem hovoriť, po hodinke som išiel spať, zobudil sa po ďalšej hodine na to že mi je nejako divne ťažko a zle a tep som mal hádam 140, srdce búšilo ako splašené, bol som celý rozhorúčený, skúsil som sa vyvracať, ale v žalúdku už nebolo nič, len som cítil ako telo a metabolizmus ide na 250% a snaží sa to spracovať. Asi tri hodiny som ležal nahý rozpálený na posteli, chlastal destilku, trochu sa aj bál a čakal kedy sa to pomaly začne zlepšovať a rozmýšľal nad trápnosťou tej chyby a skutočnosťou, že mäso mi nerobilo nič a zrejme smotana s cukrom takú zlobu. Potom som striedavo zaspával a vždy keď som sa po polhodinkách zobudil bol tep pomaly nižší. Ráno už bolo OK, tak som si dal výdatný 30 min kardiotréning, nech spálim prebytok cukrov a tukov v krvi, čo mi pomohlo a už je mi super. Takže troška zase zbrzdím a dávam dnes čistý ovozelo deň. Na jednodňový pôst o ktorom som bol presvedčený v noci už nevidím dôvod, lebo mi je fajn.

Last edited by Atman on Thu Oct 28, 2010 9:38 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 28, 2010 8:24 pm 
Site Admin

Well...Nedáš si říct dokud si neodstřelíš nějaký orgán ...? Dej teď trojku a začni znova návratovku. Neni to v pořádku je to jen Tvoje iluze žes to vypláchnul a vycvičil.. To, že orgán nestartnul jak měl v této chvíli nejsi ještě schopen posoudit. Na to potřebuješ serii správných návratovek..Když je nebudeš dělat, nikdy se to nenanučíš správně..

Profile  

PostPosted: Thu Oct 28, 2010 9:35 pm 

hmm, síce sa cítim fakt úplne v poriadku a trávi mi zase dobre a mám hlad, nehovoriac o tom že konečne po dlhom čase si začínam užívať aj normálnu kondičku, ale dám si poradiť a skúsim zaradiť od rána tú trojku.
Snáď ju dám, lebo pôstu mám už fakt plné zuby.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 28, 2010 9:44 pm 
Site Admin

No dělej jak chceš ;) Tvoje věc. Jak se cítíš a jak se máš cítit nepoznáš když budeš házet příležitosti k poznání do koše. Vem sedm lahví od od minerálky a přes úzké hrdlo je z osmé lahve naplňuj vždy po centimetru - jen tak od oka, pořád dokola, s cílem udržet e všech stejnou hladinu až do celkového naplnění . Se startovačkou je to to samé jen tu stoupající hladinu v orgánech nemůžeš vidět, můžeš ji jen cítit... Podívej sem- je to úplně stejná hra s přírodou a jejími silami ;)
http://www.youtube.com/watch?v=lOrLGmz0LDk

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC