Pust.cz
http://www.pust.cz/forum/

DLA Dětská Letecká Akrobacie FAQ
http://www.pust.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=198
Page 1 of 1

Author:  Pavel [ Tue Nov 22, 2011 6:04 pm ]
Post subject:  DLA Dětská Letecká Akrobacie FAQ

Novinka stará pár dní a už můžu psát často kladené otázky FAQ. Hned upozorňuji, že dotazy stále chodí a odpovědi budu doplňovat zde. Proto tuto stránku občas zkontrolujte.

Pro koho DLA přesně je ?
Je určená primárně pro děti od 6-14 let. Hranice 14 let je stanovena dle zákonů, kdy smí dítě sednout do kluzáku a letět s instruktorem. V 15 letech pak může letět sólo s kluzákem. Ano, v letectví to máme tak, že s letadlem dítě může samo letět již v 15 letech :) Děti do 15 let jsou tedy primární linkou a cílovou skupinou na které nám v letectví nejvíce záleží. Sekundární linkou jsou pak rodiče, nemocní lidé, nebo sportovci, kteří si chtějí zlepšit zdraví nebo výkony. Mohou se k dětem přidat a naučit se novým věcem.

Co dítě získá?
Po fyzické stránce vyšší úroveň zdraví, lepší obratnost a postřeh
Po duševní stránce nové informace, které mu pomohou v rozhodování se v dalším životě.
Po duchovní stránce vyšší schopnost představivosti, schopnost rychleji se učit a snadněji si zapamatovat probíranou látku ve škole.

Jak je to vlastně organizované?
Velice jednoduše. Hlavní scénář výcviku visí u nás v centrále CZAA a jeho kopie v dětském pokojíku. Je to jednoduchá tabulka, podle které díte plní úlohy a rodiče je kontrolují. Každé dítě je jiné, jedno už něco umí, druhé méně. Vždy se stanovuje individuální plán dohodou s rodiči. Ihned potom, co dítě úlohu splní, ji nahlásí k nám do centrály a my si to pěkně odfajfkujeme a dítěti vystavíme certifikát, na jehož základě se může zúčastnit celonárodní soutěže a změřit svoji šikovnost s ostatními dětmi.

Kam jdou děti v 15 letech?
To záleží na tom, jak se nám je společně podaří vychovat. Pokud má splněné úlohy a umí anglicky, vezmeme děti na plachtařský tábor do Oxfordu. Pokud jim to v Oxfordu půjde a bude se jim to líbit, naučíme je postupně dalším leteckým kvalifikacím jako je akrobacie, instruktor, pilot motorových letadel, až po kvalifikaci dopravního pilota. Zde vše záleží jen a jen na dětech jak se k věci postaví. Nelze zde prosazovat zájmy rodičů nad zájmy dítěte. Taková práce nemá smysl.

Nářadí nástroje instruktoři a místa pro cvičení
Vše máme připravené, žádný strach. Od gymnastického míče pro výcvik rovnováhy až po nejmodernější letadlo k výcviku dítěte. Veškeré informace získáte na základě dotazu na centrálu v okamžiku, kdy dítě bude připraveno k dalšímu kroku výcviku.

Pojistky a bezpečnost výcviku
To je alfou a omegou naší činnosti a základním bodem strategie EASA - Evropské letecké bezpečnostní komise. Věc je opět jednoduchá. Pokud dítě cvičí doma, nesete odpovědnost Vy jako rodiče. Pokud cvičí s instruktory někde v tělocvičně, je vaší povinností zkontrolovat, zda instruktor má sjednané pojištění pro případ úrazu svěřence. Pokud díte vezmeme na plachtařský tábor, stává se automaticky členem aeroklubu a vztahuje se na něj hromadná pojistka pilotů ve výcviku.

Názory, návrhy na změny, postřehy dětí
To vše nás zajímá, tomu se budeme poctivě věnovat a hledat cesty, kterými by se dala tato služba zlepšit. neváhejte proto svoje názory zaslat na dispečink na naši centrálu dispecink at mlcr.cz

Page 1 of 1 All times are UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/