Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 12:38 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: Tue Nov 22, 2011 6:04 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Sep 25, 2006 4:55 am
Posts: 1323
Location: Zem
Novinka stará pár dní a už můžu psát často kladené otázky FAQ. Hned upozorňuji, že dotazy stále chodí a odpovědi budu doplňovat zde. Proto tuto stránku občas zkontrolujte.

Pro koho DLA přesně je ?
Je určená primárně pro děti od 6-14 let. Hranice 14 let je stanovena dle zákonů, kdy smí dítě sednout do kluzáku a letět s instruktorem. V 15 letech pak může letět sólo s kluzákem. Ano, v letectví to máme tak, že s letadlem dítě může samo letět již v 15 letech :) Děti do 15 let jsou tedy primární linkou a cílovou skupinou na které nám v letectví nejvíce záleží. Sekundární linkou jsou pak rodiče, nemocní lidé, nebo sportovci, kteří si chtějí zlepšit zdraví nebo výkony. Mohou se k dětem přidat a naučit se novým věcem.

Co dítě získá?
Po fyzické stránce vyšší úroveň zdraví, lepší obratnost a postřeh
Po duševní stránce nové informace, které mu pomohou v rozhodování se v dalším životě.
Po duchovní stránce vyšší schopnost představivosti, schopnost rychleji se učit a snadněji si zapamatovat probíranou látku ve škole.

Jak je to vlastně organizované?
Velice jednoduše. Hlavní scénář výcviku visí u nás v centrále CZAA a jeho kopie v dětském pokojíku. Je to jednoduchá tabulka, podle které díte plní úlohy a rodiče je kontrolují. Každé dítě je jiné, jedno už něco umí, druhé méně. Vždy se stanovuje individuální plán dohodou s rodiči. Ihned potom, co dítě úlohu splní, ji nahlásí k nám do centrály a my si to pěkně odfajfkujeme a dítěti vystavíme certifikát, na jehož základě se může zúčastnit celonárodní soutěže a změřit svoji šikovnost s ostatními dětmi.

Kam jdou děti v 15 letech?
To záleží na tom, jak se nám je společně podaří vychovat. Pokud má splněné úlohy a umí anglicky, vezmeme děti na plachtařský tábor do Oxfordu. Pokud jim to v Oxfordu půjde a bude se jim to líbit, naučíme je postupně dalším leteckým kvalifikacím jako je akrobacie, instruktor, pilot motorových letadel, až po kvalifikaci dopravního pilota. Zde vše záleží jen a jen na dětech jak se k věci postaví. Nelze zde prosazovat zájmy rodičů nad zájmy dítěte. Taková práce nemá smysl.

Nářadí nástroje instruktoři a místa pro cvičení
Vše máme připravené, žádný strach. Od gymnastického míče pro výcvik rovnováhy až po nejmodernější letadlo k výcviku dítěte. Veškeré informace získáte na základě dotazu na centrálu v okamžiku, kdy dítě bude připraveno k dalšímu kroku výcviku.

Pojistky a bezpečnost výcviku
To je alfou a omegou naší činnosti a základním bodem strategie EASA - Evropské letecké bezpečnostní komise. Věc je opět jednoduchá. Pokud dítě cvičí doma, nesete odpovědnost Vy jako rodiče. Pokud cvičí s instruktory někde v tělocvičně, je vaší povinností zkontrolovat, zda instruktor má sjednané pojištění pro případ úrazu svěřence. Pokud díte vezmeme na plachtařský tábor, stává se automaticky členem aeroklubu a vztahuje se na něj hromadná pojistka pilotů ve výcviku.

Názory, návrhy na změny, postřehy dětí
To vše nás zajímá, tomu se budeme poctivě věnovat a hledat cesty, kterými by se dala tato služba zlepšit. neváhejte proto svoje názory zaslat na dispečink na naši centrálu dispecink at mlcr.cz


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group