Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 6:07 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: Sun Oct 22, 2006 4:04 pm 

ahoj lidičky od zitra drzim 7 denní půst, přidá se nekdo ke me? od noveho roku chci zkusit 21 dnu. rád se s Vámi podělím o své zážïtky z půstování. Maritn

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 12:39 pm 

Ahoj Martine, ráda se k tobě připojím, ale až od zítřka, tedy pokud ti to nevadí. Již dlouho nad další sedmičkou přemýšlím, ale stále setrvávám jen u toho "přemýšlení", neboť jsem nenašla potřebný "impuls". Ale tvá výzva byla přesně tím spouštěcím mechanismem, který jsem hledala. Takže pokud ti nebude vadit, že ti "pošlapu na paty" s jednodenním zpožděním, připojím se ráda. Držím ti palce a jsem zvědavá, co napíšeš zítra. Ahoja Adri

Profile  

Post subject: 1 půstovací den
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 3:31 pm 

tak je neco málo okolo 17:30, za chvili jdu domu. Chci vás seznámit s mým dnem. Hlad se poprvé ozval ve 12 hodin kdy si kolega přinesl oběd -rýži s kuřecím masem (tü miluju), začalo to vonět po celém kanclu a já myslel že mu to sním i s vidličkou, raději jsem odešel na wc. Adi tak okolo 15 hodiny mě začala pobolívat hlava a bolest se stupnovala čim dal vic, takže ted mě hlava trestí no prostě děs, zatim jsem vypil tři litry vody. Doma jeste neco malo vypiju, ceka me klystyrek a pak si budu asi číst nebo se pokusim usnout. tak to je z dneska vše, zítra zase napisu.

PS. Pokud chce Adriana pustovat semnou nejsem proti.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 6:05 am 

Ahoj Martine, blahopřeji k prvnímu dni. Musela jsem se smát, jak jsi popisoval své pocity, když si kolega ohřál oběd. Já mám okolo sebe samé kolegy, takže mi podstrkávají každodenně různé vůně a chutě svých obědových pochutin a musím přiznat, že jsem ti móóóc rozuměla. :wink: Já mívám jen decentní pobolívání hlavy obzvláště ráno, když se vzbudím, pak je to pryč a ani si nevšimnu kdy k tomu došlo. Byla jsem včera v posilce a čeká mě trénink ještě ve středu a v pátek tak doufám, že mě půstík nesestřelí a alespoň nějaká energie zbyde. ( Ačkoliv nějakou zásobu špíčku mám, tak předpokládám, že bude z čeho brát ). Držím ti palce do druhého dne a díky, že jsi sem svoji výzvu na soupůstaře zadal. Ahoj A. :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 9:58 am 

Ahoj Martine,
drzim take od pondelka. Minuly tyden me trochu trapilo nachlazeni. V nedeli vecer jsem byla v saune, tim jsem trochu rozhybala to nachlazeni. Pust jsem zacala docela spontanne, puvodne jsem ho planovala na pristi tyden.
V pondeli rano klystyr. Cely den v pohode, zadny hlad ani jine neprijemnosti. Ani jsem skoro nevedela ze drzim pust. Vecer jsem poprve v zivote ochutnala trochu uriny (tak 80 ml)- nic moc. Pote jsem jeste byla ve fitness na pilates
Druhy den (dnes) zatim vse bez problemu, hlad stale nemam, jen je mi zima. Rano jsem sla pesky do prace (30 min), vecer zase pesky domu. Uvazuju o saune.

Piju destilku (ze systemu Millipore v praci), vcera 1900 ml.

Snazim se pusty planovat dle fazi mesice. Vcera a dnes bylo vodni znameni, coz je vyhodne. Kdyz jsem pust zacala v jinem znameni, tak jsem ho vetsinou jeste tentyz den skoncila. Jak dlouho budu drzet nevim, moje maximum je 3 dny. Myslim si, ze tentokrat by to 5-7 dni byt mohlo, ale nechci predbihat.

Drzim ti palce at jsi v pohode :-)

Profile  

Post subject: Urinu ne.
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 6:04 am 

Zuzi, při půstu nepij urinu. Jinak nezastavíš práci žaludku.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 6:49 am 

Uz ji nepiju, stejne mi nechutnala.
Vcera vecer trochu posilovani, prochazka cestou z prace. Bylo mi uplne normalne, vubec se necitim jako pri pustu. Za den vypito asi 1,1 litru destilky.

Dnes, 3. den - rano maly klystyr (asi 3/4 litru), neteklo to do me.
Pesky do prace. Vubec nemam hlad, ani me to jidlo nijak nelaka. Citim se vyborne. Vecer planuji brisni tanec :P.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 11:51 am 

Ahoj Zuzi a Martine a vlastně i všichni ostatní, dnes je středa a jde to jako po másle. Hlad skoro vůbec nemám, žízeň také moc ne, ale piji v okamžiku, kdy na vodu pomyslím. Dříve jsem si také hlídala množství vypité vody, jenže mi záhy začala lézt i ušima a jen pomyšlení, že bych se měla napít mi kroutilo jinak klidným žaludkem, takže tomu tentokrát nechávám zcela volný průběh a jen si kontroluji barvu moči. Ráno jsem lítala po Praze a v poledne jsem zaběhla do posilky, kdy mi trenér dal pěkně do těla. To jsem netušila, že mi při půstu zbývá ještě tolik energie, protože třeba již včera večer se mi jí krutě nedostávalo, brzy jsem odpadla a šla spát. Chápu Zuzku, že je jí zima, mě je při půstu zima neustále a večer se třesu jako ratlík. Ale na to pomáhá teplá sprška a pak šupky do pelíšku, přečtu si dvě stránky na dobrou noc a do rána nevím o světě. Včera večer mě bolela hlava přesně jako Martina a to znamená, že jsem se od minulého půstu pěkně zahumusila. Pokud někoho zajímá úbytek váhy, pak včera ráno bylo 58,8 kg, dnes již 57,6 kg. Jinak přeji všem hodně sluníčka a tedy i teplíčka, pohodu a klid v duši a držím palce do dalších dní půstu. Adri :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 12:51 pm 

Na zimu mam prave to fitness. Neni to tak hrozne.
Stale je mi dobre. Nic me neboli, hlad neni, ale uz jsem zacala premyslet trochu o jidle. Hlavne se mi doma kazi ovoce, takze mozna zitra rano to skoncim. Kazdopadne pristi tyden dam asi jeste jednou neco kolem 1-3 dni.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 26, 2006 6:31 am 

Ahoj Zuzi,

to jsi statečná, když teprve třetí den začínáš myslet na jídlo. :) Já na něj myslím skoro od začátku, protože se mi velmi zostří vnímání vůní a dostávám chutě na jídla, která normálně nejím - třeba na čerstvý, měkký a voňavý chléb. :D Pravdou je, že čím delší mám půst, tím více začínám oceňovat chuť ovoce, zeleniny a vůbec ostatních potravin a začínám se těšit na návratovku, ale to si ještě chvilku počkám. Zatím jsem též bez potíží, nic mě nebolí, kromě celého člověka namoženého z posilky. :D Budu ráda, když vytrváš s námi, ačkoliv nevím, jak je na tom Martin, už se dlouho neozval. Ať tak či onak, já bych to ráda dotáhla na sedmičku. Doufala jsem, že si napíšeme navzájem postup v návratovce, no, snad tedy příště. Měj se zatím moc a moc hezky a držím ti palce. Ahoj Adri

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 26, 2006 10:00 am 

Ja uz jsem dnes rano skoncila. Nic mi nebylo, ani hlad, ale uz me to nejak prestalo bavit. Jinak to bylo super, nejak mi to tentokrat skvele sedlo. Martin to vzdal tusim uz druhy den, psala jsem si s nim.

Tak ti drzim palce.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC