Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:45 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Půst od 1.1.2007
PostPosted: Sun Dec 10, 2006 9:08 pm 

Ahojky lidičky :)
Chci se zeptat, kdo všechno plánujete držet od 1.ledna půst a jak dlouhý? Já se chystám na svůj první 7denní, takže bych s vámi v té době byla ráda v kontaktu jak to jde, pomoct si při krizi a tak :wink:
Předpokládám, že nás bude víc, jen tu zatím nikdo nic nepíšete :)
Kamila

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 02, 2007 7:46 pm 

Ahoj všichni půstaři :D Tak co je s vámi? To nikdo nedržíte půst, nebo se vám jen nechce odpovídat? :D Možná tu jste všichni už zkušení půstaři a už to zvládáte dobře i sami, ale já osobně cítím tu vzájemnou podporu, alespoň pro začátečníky, docela důležitou. Vždyť mně by bylo hrozně smutno, když bych tu na to teď byla sama.. :cry:

Jinak.. já jsem tedy začala podle svého plánu 1.1., takže dnes druhý den. Zatím vše ok. Hlad jsem v podstatě ani neměla, fyzicky se cítím stále dobře, psýcha taky ok :D

Mám na vás zkušenější ale velký dotaz ohledně destilky :!: Už jsem tak nějak pochopila, že destilka se dostane i tam, kam se jiná voda nedostane, že dokáže "vypláchnout" i ty nejzastrčenější nečistoty (jestli tedy to je hlavní důvod, proč destilku - pochopila jsem to dobře?), takže jsem ji šla dnes shánět. Ale ve skle ji nemají nikde, takže stejná zkušenost, jakou máte asi i vy. Ve všech lékárnách mi ale nabízeli tu "lékárenskou", která se také připravuje k výrobě léků, namíchání sirupů apod., prostě na vnitřní použití, ale bylo to všechno jen v plastu (např. od RNDr. Kulicha z Hradce Králového). Ale přesvědčovali mě, že tyhle plasty splňují nějaké ty podmínky, bla bla bla, že by to nemělo vadit.

Proto, prosím.. když neseženu tu ve skle, doporučujete mi koupit si alepsoň tuto v plastu? Ve smyslu, lepší aspoň to nežli nic? Nebo když už je to v plastu, tak je to k ničemu, a pak mi stačí nějaká normální, třeba Aquila? Nebo můžete doporučit přímo nějakého dodavatele, který to do těch lékáren dodává? Že bych jim v té lékárně i přímo řekla, od koho to mají vzít :) To by asi koukali :shock:

Taky by mě ještě zajímalo, jestli se to dá případně kombinovat. Když už třeba budu na destilce a pak se mi ji zrovna nepodaří sehnat dál, že si dám normální vodu. Jestli si tím zbytečně neublížím, tímto návratem.. Mám pocit, že by to snad nemuselo tak vadit, když to bude výjimečně, ale chtěla bych mít jistotu :wink:

Díky za odpověď :)

Profile  

Post subject: podpora
PostPosted: Tue Jan 02, 2007 9:02 pm 

tak aby Ti to nebylo, Kamčo, líto, tak já dnes začal 21 :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 03, 2007 5:53 am 

to bmi: tak to jsi mi udělal radost :) hned je veseleji :D

to Nika: z Tvé odpovědi nejsem úplně moudrá.. destilka od Kulicha - plastu se sice nemusím nijak obávat, ale jinak je srovnatelná jako voda ze supermarketu? co to prosím znamená? je tedy něčím lepší než ta ze supermarketu nebo ne? Můžeš to prosím formulovat ještě nějak přesněji? Děkuji za odpověď :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 03, 2007 10:42 am 

Ahoj Kamilo, také od 1.1.2007 jedu "startovací" sedmičku, takže dnes třetí den bez jakýchkoliv problémů. :D Strašně jsem se již od předvánoc na tenhle půst těšila.

Pokud jsem správně pochopila z toho, co ti Nika napsala, pak necharakterizovala složení vody, ale odpovídala ti na složení plastu, tedy, že plastový obal od destilky je shodný s plastem od Aquily a není důvod se tedy obávat, že by se složení destilky nějak rapidně zhoršilo.

Já mám naštěstí od manžela slíbeno, že při příští sedmičce, tj. v březnu, mi koupí od Pavla destilátor :D a budu mít alespoň něco málo pořešeno. :wink:

Držím všem půstařům palce, přeji výdrž a pevnou vůli. Ahoj Adri

Profile  

Post subject: Destilka v plastu
PostPosted: Wed Jan 03, 2007 6:31 pm 

Destilka vytahuje z plastu změkčovadla (plastifikátory). Mám prakticky oveřené.
Změkčovadla plastu jsou údajně (údaj z druhé ruky, nemám jak ověřit) silně rakovinotvorné.
I voda pro kojence (nedestilovaná) balená v plastech obsahuje změkčovadla. A destilka "nasává" nesrovnatelně víc. :mrgreen:
Mezi množstvím řesení jsou 2 okrajová :
1) smířit se s danou situací, přijmout ji jako "karmu lidstva".
2) starat se sám o sebe a destilovat vlastním aparátem přímo do skla. :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 03, 2007 7:44 pm 

Aha, takže do té doby, než si pořídím vlastní destilátor vody, což vidím asi jako nejlepší řešení, tak holt budu muset pít destilku z plastu, co se dá dělat :roll:
Čiže chápu to tak, že Aquila sice také něco natáhne do sebe, ale když už mám pít nějaká "změkčovadla", tak radši s destilkou :)
Jinak na tento půst jsem se také těšila už od předvánoc, ba dokonce jsem odhodlaná, když tělo dovolí, jít i na 21. Mám za sebou sice jen dost jedniček a pár trojek, ale tak nějak k tomu mám právě velké odhodlání. Každopádně ale budu respektovat své tělo, pokud budu cítit, že to už dál nejde. Jinak jsem asi 3/4 roku tak z 80 % na vitastravě, tak snad i to mi bude velkou pomocí.
Dnes tedy 3.den půstu - opět bez problémů.
Všem půstařům zdar :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 9:04 am 

Dnes je čtvrtek, vlítla jsem tedy do čtvrtého dne půstu. Jsem v pohodě, dokonce mi není ani taková zima jako loni touhle dobou při témže půstu, že by to bylo tím, že zatím nemrzne? :shock: Jediná věc, která je od loňských půstů odlišná je množství vody, které jsem do sebe schopná "natlačit". Stěží vypiji max. 1 litr vody za den, prostě ji nějak nepotřebuji. Stejně jako Kamila hodlám dorazit na 21 dle Pavlova rozpisu. Vzhledem k tomu, že jsem typické "A" (krev.skup.) a tedy bych měla býti vegetarián, chystám vynechání masa z jídelníčku, ale netvrdím, že na 100%. Asi si k Vánocům dám kousek kapra, ryba by mi opravdu moc chyběla. Ovoce a zeleninka v syrovém nebo "ještě živém" stavu je mňamka :D , takže to nebude problém. Prosím Kamilu, aby pak napsala, bude-li chtít, jakou chystá návratovku. Já s ní vždycky tak trochu zápolím. :cry: ( Tedy s tou návratovkou, pochopitelně! :lol: )

Přeji všem krásný den. Adri

Profile  

Post subject: Re: Destilka v plastu
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 12:00 pm 

Mita wrote:
Mezi množstvím řesení jsou 2 okrajová :
1) smířit se s danou situací, přijmout ji jako "karmu lidstva".
2) starat se sám o sebe a destilovat vlastním aparátem přímo do skla. :D

Za 1) - A jak chceš globální megalomany donutit, aby se vrátili zpět ke skleněným obalům ?

Za 2) - Tudy cesta zcela jistě vede - alespoň pro půstaře. Okolí mě má vcelku za cvoka, když jim říkám aby pili čistou vodu jako já a ne ty levné aspartamové sračky (promiňte mi ten výraz), kterých jsou plné markety. :wink:

Za veliký úspěch považuju, že se mi podařilo přesvědčit ženu a synka aby to sledovali a nekupovali. Bohu-žel dcerku co s ní urputně smýká konzum zatím ne.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 12:20 pm 

Mito od Tebe se vždycky dozvím něco nového co mi pak ale leží v hlavě.
Já piju destilku, vařím z ní a to přijímá i můj muž. Jenže čaj (bio roibos) si vaří každý den nejméně litr ale z "dobré vody" z plastu. Destilku na pití prostě neuznává a přesvědčování by nemělo smysl. Myslíš, že by bylo lepší, kdyby si čaj vařil z vody z vodovodu? Ale po přečtení knížky Šokující pravda o vodě (Bragg) - fakt nevím, které zlo je horší - ládovat do těla "kámen" nebo výtažek z plastu?
Zdraví Pavla.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 7:38 pm 

to Adriana:
S tím pitím vody.. také mám problém do sebe dostat za den víc jak 1 litr, max. jsem schopná vypít 1,5 litru, ale doufám, že to nijak nevadí. Nechávám to na svém těle, jak si řekne. Stejně mám v hrdle nějakou záklopku, která, i kdybych se do sebe snažila natlačit víc, tak to prostě nemůžu polknout :roll:
A jakou chystám návratovku? No, vzhledem k tomu, že jsem držela půst max. 3 dny, tak mi to zatím nedělalo problémy to dodržet, byla jsem vždy na syrové zelenině a trochu ovoci, a to ve velmi malém množství, protože bych stejně víc nezvládla. Problém většinou přišel po návratovce.. Jakmile ta moje hlava věděla, že "můžu".. dostávala jsem chutě na všechno možné, u mně největší problém sladké.. Ale to doufám právě těmi dlouhodobějšími půsty odbourám. Jinak si ale také zatím neumím představit, pokud zvládnu 21, nebo třeba i těch 14, že to budu držet stejný počet dní jako půst.. No ale mým záměrem je se cvičit právě i ve vůli, tak snad jo 8)

to ostatní :) :
taky by mne jako Pavlínu zajímalo, co si myslíte o tom, co je tedy horší zlo - pít destilku s výtažkem z plastu (neumím si představit jak "hodně" do sebe ty fujtajbly "nasává" :mrgreen: ) nebo tu vodu z vodovodu s "kamenem", nebo jakoukoliv jinou vodu v plastu s "minerálama" :?:

Profile  

Post subject: Obaly na vodu
PostPosted: Thu Jan 04, 2007 8:21 pm 

* Nutit někoho do čehokoliv je jenom ztráta času.
To, co si o Tobě myslí okolí, je nepodstatné.
Kdo se stará sám o sebe, ví co má dělat.
Skleněný obal se da používat ve srovnáním s délkou lidského života dlouho. Není k jednorázovému použití.
* Voda z vodovodu má v sobě kromě anorganických mineráů, umělých i přírodních hnojiv, pesticidů, herbicidů a dalsích "mňamek" i chlor,
který než dojde trubkami ke spotřebiteli vytváří nové sloučeniny.
Mírné zlepšení situace je vodu převařit. Těkavé látky se vypaří, část minerálů zůstane jako usazenina ve varné nádobě. Destilaci ale nenahradí.

Profile  

Post subject: Re: Obaly na vodu
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 12:44 am 

Kazdy asi rikame velke a male mnozstvi necemu jinemu. Ja kdybych do sebe behem pustu nalila 1 a pul, tak budu rikat, ze jsem do sebe nalila teda dost! Ja piju na deci :P , takze to je opravdu individualni.
Je pravda, ze kdyz jsem jeste varila, vypila jsem daleko vic, na syrovem piju malokdy a kdyz uz se to stane, tak uplne malicko.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC