Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:53 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Destilka v plastu
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 8:13 am 

Mita wrote:
Destilka vytahuje z plastu změkčovadla (plastifikátory). Mám prakticky oveřené.
Změkčovadla plastu jsou údajně (údaj z druhé ruky, nemám jak ověřit) silně rakovinotvorné.
I voda pro kojence (nedestilovaná) balená v plastech obsahuje změkčovadla. A destilka "nasává" nesrovnatelně víc. :mrgreen:
Mezi množstvím řesení jsou 2 okrajová :
1) smířit se s danou situací, přijmout ji jako "karmu lidstva".
2) starat se sám o sebe a destilovat vlastním aparátem přímo do skla. :D

Jste si jistí že se přidávají i do PET? To přece měkčený plast není, naopak je žádoucí co nejvyšší pevnost. Podle mých informací záležitosti s měkčovadly a údajnou rakovinotvorností se týkali PVC.
Co vím, do polyethylentereftalátu se nic takového nepřidává, proto je schválený pro použití v potravinářství a pokud se vyrobí v patřičné čistotě tak by nic závadného obsahovat neměl. Vždyť nakonec i destilátor má PET nádobu na vodu.
To kdybysme se měli bát ještě o intoxikaci z PET lahví, tak co potom kovové příbory? A nedej bože amalgámové plomby v zubech? Ty už vůbec, ale přece si nenechám kvůli nim převrtat zuby. Nebo budem i do práce chodit v plynové masce?
Proboha lidi neblázněte.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 8:42 am 

to Kamila: :wink:

Děkuji mnohokráte tobě i RadceS za odpověď,co se množství vypité vody týká, jsem mnohem klidnější. Já návratovku vesměs také zvládám, začínám nějakými šťávičkami a bylinnými čaji, pak se přes kašovitou stravu dostávám k pevné. Ovšem musím na sebe "prásknout", že mívám někdy problém s množstvím 8) , což znamená, že jsem stále "závisláček" na jídle :x . A tak je i mým cílem pocvičit a upevnit svoji vůli a ovládat se. Až bude po všem, napíši sem, jak jsem se "vracela" a doufám, že připojíte nějaké podněty a vlastní zkušenosti. Vřelé díky všem. :D

A jakpak to jde tobě, Kamilo? Máme dnes pátek, budeme mít pátý den za sebou. ... Musím se přiznat, že jsem zcela bez potíží a kupodivu mě nic nebolí. Loni mě bolívala hlava, záda, zbylé špeky i jen na pouhopouhý dotek. Na druhou stranu se těším na pondělní ráno, kdy se začnu pomalu navracet. Nejde ani tak o jídlo, ale o to, že si dám teplý bylinkový čaj. Upřímně se svěřuji snad s jedinou "negativní" stránkou, kterou půst pro mě má, ale jenom v zimě, a to je nedostatek teplých tekutin. Řeším to převařenou, teplou vodou, ale přiznávám - nic moc! :roll: Vím, že většina lidí namítne, že pomůže teplá sprcha (souhlas), ale tu v práci nemám. No nic, konec stěžování, vize horkého šípkového čaje se blíží. Díky Bohu! A tak tobě i sobě držím palce, ať vydržíme.

Jinak vám všem přeji krásný nadcházející víkend a doufám, že se tady s někým v pondělí zase sejdu. Papa Adri :)

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 10:17 am 

Když už i EFSA a BfR píše, že to není v pořádku, to už je opravdu "silný kafe".
A to ve sklenenych obalech, kde plastifikátory pochází "jenom" z víček.

Změkčovadla v potravinách ve skleněnych obalech
Čtvrtek 4. ledna 2007, 12:08 h

Potraviny ve skle jsou nezřídka kontaminovány změkčovadly.
Obzvlástě v těch, co obsahují olej jako například oblíbené pesto
se podle výzkumu provedeného časopisem Eko-Test-Magazin (Nemecko)
vyskytují plastifikátory pocházející z víček.

Evropský Uřad pro Bezpecnost Potravin (EFSA) přehodnotil před nedávnem různé látky. Následně Spolkový Úřad pro Zhodnocení Rizika (BfR) spočítal příkladně kontaminaci pro spotřebitele a dosel k závěru,
že "dosud zprostředkované hodnoty expozice phtalátu z potravin ve skle nejsou z toxikologického hlediska přípustné". Je podezření, ze phtaláty účinkují jako hormony a mimo jiné vyvolávají neplodnost u mužů.
V kombinaci s jinymi látkami se může jejich vliv jeste znásobit. :evil:
překlad z němčiny (Mita)

Last edited by Mita on Sat Jan 06, 2007 9:59 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 12:37 pm 

Určitě přelož. Díky. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 1:59 pm 

Mito i já prosím o přeložení. Děkuji.

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 3:45 pm 

Petr wrote:
To kdybysme se měli bát ještě o intoxikaci z PET lahví, tak co potom kovové příbory? A nedej bože amalgámové plomby v zubech? Ty už vůbec, ale přece si nenechám kvůli nim převrtat zuby. Nebo budem i do práce chodit v plynové masce?
Proboha lidi neblázněte.

No, ja si zuby prevrtat nechala :P .

Profile  

Post subject: Vrcholek ledovce
PostPosted: Fri Jan 05, 2007 11:05 pm 

To, o čem se tady bavíme je nepatrny zlomek vrcholku ledovce. :shock:
Ted jsem si skoro 2 hodiny ( a to jsem dosel asi do 1/5 ) dělal výcuc z velice rozsáhlého článku ( v němčině )
o vlivu na nás pusobících jedu. Udelám z toho koncentrát abyste z toho taky neco měli.
Kdyz se čte mezi řádky, je tam nápověda, jak z toho ven. :)
Pustem se to jestě urychlí :D

Pro ty, co vládnou němčinu :arrow: : http://www.toxcenter.de/artikel/27AU1Z.php

Článek o tom, co se naučil jeden toxikolog z kliniky od nemocnych, které přivedl zpátky ke zdraví. Má zjevně shodné myslení s Pavlem, kdyz to nezistně uveřejnil v Internetu.

Profile  

Post subject: 7. den půstu
PostPosted: Sun Jan 07, 2007 5:59 pm 

Ahoj spolupůstaři :)

dnes procházíme někteří již 7. dnem půstu.. tak jak se všichni máte?

Já jsem docela překvapena, že mě po celý týden "nepřekvapily" žádné nepříjemnosti, žádné bolesti, prostě nic. Teda nic, co by samozřejmě stálo za to sem asi psát. Občas mě tu a tam někde píchlo apod., ale to nepovažuji za důležité. Jen dnes, 7. den, se cítím už drabet víc bez energie. Po tom maratonu první týden v práci včetně soboty jsem se mohla konečně trošku vyspat, takže spíš tak polehávám, odpočívám a tak..

Musím se ale pochlubit.. :D Od 5. dne jsem taky konečně na destilce :) Nakonec jsem sehnala lékárnu, kde si ji vyrábí sami a byli ochotni mi to udělat i do lahve. Teda cena je fakt děsná, ale vzhledem k tomu, že vlastně neutrácím teď nic za jídlo, mě to zas tak nebere. Akorát když jsem si objednala prvních 10 litrů, tak na mě koukali jak na blázna :) Pan lékárník mě pak začal samozřejmě varovat, co může destilka v těle udělat a tak, ale ubezpečila jsem ho, že vím co dělám, a že nejsem zrovna z těch, kteří by hazardovali se svým zdravím 8)

No.. a teď přemýšlím, jelikož jsem zvládla svých prvních 7 dní a až na tu únavu se cítím fajn, že budu pokračovat dál..

Proto se chci vás zkušenějších opět zeptat.. Jelikož nemám s dlouhodobějšími půsty zatím zkušenosti, když jsem nyní dost vysílená a bez energie, je to dobrá volba.. :?: Nechci svému tělu samozřejmě nijak ublížit.. Nebo by bylo lepší dát si teď 7 dní návratovku a po čase jít třeba na 14 dní, pěkně postupně, aby si tělo zvyklo.. :?: Vůli pokračovat sice mám, ale tak trošku si neumím představit, že to s touto únavou zvládnu v práci.

Jsem začátečník, tak se přeci jen ptám.. tak díky za vaše odezvy..

Jinak všem ostatním držím palce a přeji pevnou vůli a pohodu do dalších dní :)

Zdraví Kamila 8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 08, 2007 8:41 am 

To Kamila:

Ahoja, blahopřeji k výkonu! :D Já jsem sedmičkou skončila a teď mám návratovku, celý týden jsem prožívala jako ty, tj. zcela bez potíží, jen jsem byla unavená a přitom jsem nemohla spát. :x Nyní budu pokračovat podle Pavlova kalendáře, tj. v únoru trojčička, v březnu sedmička, jedničky jsou samozřejmostí a snad se doplazím až na dvacetjedna. Vím, že je snadné pokračovat, sama jsem si to už vyzkoušela, ale já před dlouhodobějšími půsty potřebuji natrénovat sebeovládání při návratovkách- tj. nežrat, :oops: ale jíst jako normální člověk střídmě a malé porce. :) Máš-li pevnější vůli než já, pak klidně pokračuj, budu ti držet palce, já se mám, Bohužel, stále ještě co učit! :wink:

Přeji tedy mnoho zdaru ať se rozhodneš jakkoliv. Adri

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 11, 2007 9:28 pm 

Milá Adri,
i já Ti blahopřeji k sedmičce a držím palce při návratovce.
Já jsem se pokusila pokračovat, ale v podstatě 8. a 9. den jsem se cítila již tak zesláblá a naprosto bez energie, že jsem se rozhodla ukončit to v 9. den (k totálnímu vydání energie bohužel vedlo asi i to, že jsem od začátku ledna byla od rána do večera v práci, i v sobotu, a nebylo kdy si odpočinout). Devítka je sice asi divné číslo, ale cítila jsem, že už mi tělo říká dost.. načerpat znovu energii, dobře projít návratovkou, a po čase to zkusit znovu. I tak jsem ale ráda, že jsem to zvládla dobře, byl to můj první delší půst (tady se asi 40tkaři zasmějou :lol: ).
Návratovku zatím zvládám dobře, ale taky se učím ty malé porce, je to fakt síla zvyku.. kdy jíst, kolik jíst, jaké porce.. je to fakt oříšek. Ale můj cíl pro tento rok je nastartovat dobré zvyky v stravování s respektem ke skutečným potřebám mého těla.. a až tohle zvládnu, dám si další metu..
Jinak až projdu návratovkou, napíšu sem stručný deníček.. Kdyby třeba někdo viděl, že někde dělám chyby, budu ráda za upozornění :wink:

Profile  

PostPosted: Thu Jan 18, 2007 9:33 pm 

Takže dnes mohu konečně shrnout, jak jsem prožila svůj první 9ti denní půst a 9ti denní návratovku.. Vesměs asi nic zajímavého, žádné extra problémy nenastaly, ale třebas by to někoho zajímalo..

Půst
problémy: žádné závažnější nebyly, občas tu a tam píchlo, mírná bolest v podbřišku (7.den půstu přišel menzes, ale jen velmi slabý), chvílema docela dost zima a poslední 3 dny již nepřekonatelná únava
klady: pročištění dýchacích cest (skončilo ranní posmrkávání), krásné, čisté, lesklé zuby bez povlaku, lepší pleť, super zjištění že vlastně ani nemám hlad, celkově jsem byla zklidněná a vnímavá sama vůči sobě
váha: 4 kg dolů (z 54 na 50)
stolice: žádná (samovolně), kromě 2.dne, kdy jsem dala pročišťovací klistýr

Návratovka
váha: zezačátku šla i pod 50 kg, pak se ustálilo na 50 kg
stolice: až 6.den návratovky, velmi tuhá a jen velmi málo, závěrečné "odšpuntování" :lol: proběhlo ale až dnes 18.den! (velmi se mi ulevilo)
a jídelníček:
1.den: ráno 1/4 papriky + 1/4 mrkve + 1/4 cibule (změklé na páře), večer to samé + 1 rajče bez šlupky (také změklé na páře)
2.den: ráno 1/2 mrkve (napařeno), k obědu 1 rajče + 1/4 papriky (napařeno), večer 1/4 cibule (napařeno), při přípravě snídaně na zítřek ujedeno tak 1/3 banánu + 1/3 jablka (rozmix.)
3.den: ráno rozmix. zbytek banánu a jablka z večera, k obědu 1 rajče + 1/4 papriky + 1/4 cibule (vše už syrové), večer odšťavené jablko (naředěno)
4.den: ráno 2/3 nastrouh. mrkve, odpoledne malý banán rozmačkaný + ořechy, večer banán + hrozn.víno, hrst rozinek rozmočených v čaji (zbytečně moc)
5.den: ráno menší mrkev + kousek celeru (napařeno), šťáva z 1 mandarinky, večer ananas
6.den: ráno nastrouh.mrkev + jablko, odpo jablko-mrkvová šťáva, večer ananas, hrozn.víno
7.den: ráno a odpo napař. květák+brokolice+hrášek+mrkev+kukuřice, večer 1/2 jablka nastrouhaného s celerem + ořechy
8.den: ráno hrst ledového salátu, k obědu nastr. 1/2 jablka+celer+ořechy (bylo jich moc), večer jablko-mrkvová šťáva
9.den: ráno rozmix.švestky s kokosem a rozinkama, k obědu hrst ledového salátu, odpo 1 mandarinka, večer rozmix.švestky s kokosem a rozinkama (zbytečně moc), navečer jsem už neodolala a ještě zdolala pár lískových oříšků (opět ale zbytečně moc)

Co jsem si celkem za těch 18 dní uvědomila..:
- že vlastně ani nemám hlad
- když už hlad mám, že mi stačí fakt jen malá hrstka zeleniny nebo ovoce
- že někdy stačilo jíst i jen 2x denně (i při těchto porcích)
- že je fajn nemyslet furt na jídlo (nehledě na to, kolik jsem tím i ušetřila)
- objevila jsem ještě víc než dřív, jak úžasnou chuť má vlastně čerstvá zelenina a ovoce
- za celou dobu jsem neměla chuť na sladké (úspěch!.. no snad to vydrží :) )
- náhražku za sladké jsem našla v rozinkám a ořeších (pro příště by to chtělo ale ještě ubrat)

Celkově se cítím velmi dobře a z celé "akce" mám velmi dobrý pocit ;) Malé porce jsem si také docela osvojila, tak teď už to jen udržet a "neujet"..

Dále chci jet už podle kalendáře, ale už teď se nemůžu dočkat nějakého zase dlouhodobějšího půstu.. :wink:

Toť o mně.. A co vy ostatní, kdo jedete od 1.ledna na 21 a víc? Jak vám se daří? Všem vám moc fandím a držím palce! :wink:

Profile  

PostPosted: Fri Jan 19, 2007 3:11 pm 

Hlinikove pribory - samozrejme. Hlinik je pomala otrava. Pokial mozno vyhybat sa veciam, u ktorych dochadza k trvalemu kontaktu v domacnosti z hlinikom, hlavne pribor a riad (nic nove pod slnkom). Panvicky - teflon uz po miernom prehriati tiez uvolnuje hroznu chemiu do jedla - preto co najmenej teflonovu panvicku prehrievat, radsej nepouzivat. (panvicu prehrievate bezne). Chceli zakazat teflon. Samozrejme ako u mikrovlniek a mobilov, zavazili tu peniaze. Niektore plastove kuchynske naradie tiez absolutne nevhodne.
K tym plombam - ortut sama o sebe nieje jedovata, ale vypary, ktore z plomby vznikaju, cloveka pomaly a zakerne priotravuju v jeho vlastnom organizme. (s tym sa vam doktor zerucene nezveri) Male deti ortut v ustach znasaju ovela horsie. A urcite sa tu najdu ludia, ktori maju skusenosti s priotravenim od zubara. Vyhybajte sa ortuti.
Aj oblecenie robi zle, ak na cloveka dlhodobo z neho posobi staticky naboj.
Castokrat si niekto povie, ci mame radsej nejest a nepit. Nie, to netvrdim. Da sa to ale v dost velkej miere obmedzit (vplyv okolia). Zrazu clovek zisti, ze mu ubudlo dost zdravotnych problemov, ked zlepsil zivotospravu. A ako sa hovori, z maleho semienka vyrastie velky strom. Skoda, ze to nechape kazdy. Niet kupujuceho, niet predavajuceho.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 10:53 am 

Kamila gratulujem k pôstu ale hlavne nestačím sa čudovať nad tvojou návratovkou.
Podľa mňa si ju zvládla perfektne, asi sa aj inak celkovo zdravo stravuješ. Súdim podľa seba aj podľa iných pôstarov, že zvládnuť takto nádherne návratovku sa málokomu podarí, beriem si príklad a maj veľa odvahy pokračovať

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 24, 2007 2:34 pm 

Kamčo nezbývá než tleskat!! Dík za info, ráda si počtu jak kdo na tom je. Jsem začátečník, mám za sebou teprve 1.
I.

Profile  

Post subject: Co po návratovce..
PostPosted: Thu Jan 25, 2007 8:46 pm 

Tak, mám v podstatě týden po návratovce, mezitím jsem dala už další 1denní půst..
Jak jsem zjistila, půst a návratovka.. to byla parádička.. Moc jsem si to užívala a cítila jsem se (fyzicky i psychicky) opravdu báječně 8)
Horší je to už zase po návratovce :roll: Musím totiž přiznat, že se mi nepodařilo udržet ty malé porce, občas zase ujedu na sladkém.. I když, naštěstí už to není tak hrozné jako dřív, zato tělo reaguje velmi rychle, že se mu to moc nelíbí :cry: Takže vidím, že je toho ještě hodně, co se musím naučit..
Pevně ale doufám a věřím, že poustupnými dlouhodobějšími půsty se mi podaří "zlikvidovat" i tyto závislosti..
Mohu se na něco zepat zkušenějších? Je tu někdo z vás, kdo také "trpěl" nějakou závislostí na určitém druhu jídla, komu se to dlouhodobě nedařilo zlikvidovat, ale pak se něco změnilo? Třeba až po 21 apod?
Jinak děkuji za vaši podporu, jsem za ni ohromně vděčna.. Protože když je mi třeba smutno, že se mi nedaří (jako zrovna teď, kdy jsem svůj žaludeček naplnila víc než by stačilo), tak jste tu vy, s kým to můžu sdílet.. :oops: Drží mě to nad vodou, že na to nejsem sama, kdo to nezvládá hned napoprvé.. Takže díky vám všem..

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC