Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 7:43 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: "Čínská rýže"
PostPosted: Tue Jan 16, 2007 7:42 am 
Měl bych dotaz týkající se výše popisovaného "pročištění", konkrétně co je to za druh "čínské" rýže, popř. jaký má u nás obch. název, či kde se dá koupit.
Zkoušel jsem to s Basmati i Natural, nic neklíčí..., děkuji.

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:46 pm 

taky nevím jaká rýže se tímto myslí, ale vím, že na 1000% procent naklíčí rýže koji, stojí asi 200kč půl kg a momentálně se nedá nějak v ČR sehnat.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 18, 2007 8:36 am 

Taky prosim o objasneni jak najit tu spravnou rizi. Skousel jsem normalni bilou a taky hnedou a nic neklici. Diky.

Dan

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 18, 2007 8:47 am 

Dany, bílá ráže je loupaná, na té ani nemá co klíčit. Samozřejmě to musí být rýže hnědá, ale i mězi těmi se blbě hledá, protože většina hnědé rýže je pololoupaná a tím zároveň i připravena o klíčivost. Evidentně to jde, anžto ji lidé klíčí (z doslechu :lol: ), ale která to je, to taky nevím. Nicméně jsme po tom ani nijak nepátrala, takže nejsem reprezentativní vzorek. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 18, 2007 9:00 am 

prečo si robiť starosti pre ryžu? ani u nás ako plodina nerastie,
odkedy sa pôstim som ju prestala jesť, lebo mi chutila ako mazľavé nič,
a prečo sa ňou čistiť? veď tu máme pôst o vode

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 18, 2007 9:23 am 

Lea wrote:
prečo si robiť starosti pre ryžu? ani u nás ako plodina nerastie,
odkedy sa pôstim som ju prestala jesť, lebo mi chutila ako mazľavé nič,
a prečo sa ňou čistiť? veď tu máme pôst o vode

Asi proto : http://www.pust.cz/frame.php?load=situace - Pro ty co se na to necítí.
Taky jsem svého času toto zvažoval jako "předstupeň" půstu.
Nicméně představa, že do sebe budu měsíc cpát (u mě naopak oblíbenou) rýži a tím si ji zprotivím mě od toho odradila. Opravdu, zkuste měsíc jíst JEN své oblíbené jídlo, přejí se každé. Souhlasím, že je lépe nejíst vůbec, překonat obavy a půstovat o vodě. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 19, 2007 3:45 am 

Lea, Cepheus

No ja mam ryzi taky moc rad a proto sem si myslel ze to skusim. Akorat tady pisu pri sve druhe 1 a nez se dopracuji na desli pust to bude jeste trvat. No a dava mi smysl ze ta ryze ty streva tak nejak proskrabne aneboli jako kdyby clovek protahnul strevama hadr.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 25, 2007 1:54 pm 

ale ta rýže koji opravdu klíčí, to vím. jen ji sehnat a pak ta cena :wink:

Profile  

Post subject: k tý rejži
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 9:18 am 
Předevšim vás zdravim,. Jsem tu poprvé :wink: Protože sportuji, tak u mě nepřipadá půst v úvahu. Tedy aspoň ne néjakej delší.Střeva jsem si oćistit chtél,kdo by taky nechtél po tom, co jsem si pŕečetl a prohlédl fotografie.Tak jsem zakoupil nějakou Bio nahnědlou nelešténou rýźi .Dělal jsem vše podle návodu a vyklíčilo mi cca 1 z 10 zrnek. No , celý jsem to zabalil po několika dnech, protoźe to byl pěknej hnus, smrdělo to a nebylo mi po tom dobře. Celej den , jsem cejtil kyselost v žaludku.Přeśel jsem na klystýr a jsem spokojenej, akorát pořád ćekám, že ze mé začnou vypadávat ty usazeniny a kameny a ono nic. Asi jsem ve svých 35 letech čistej, jak nevińátko...No a půstovat jsem vydržel dva dny a měl jsem z toho spíše negativní pocity.ale věŕim, že by to za pár dní bylo v pohodě. Navíc jsem se druhej den v noci vzbudil, nemohl usnout a těšil jsem se, jak si dám ráno něco k papče.

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 10:01 am 

Zajímavé, že si většina lidí spojuje půst s nemožností sportovat. Je pravda, že při půstu to na trhání rekordů není.

Na druhou stranu držet půst a během návratovky začít sportovat, získáte takovou kondici, jaké nedocílíte ani ročním tréninkem. Navíc ta lehkost pohybu třeba jen po třídením půstu. To co bylo ještě před pár dny nemožné neznamená žádnou námahu.

Profile  

Post subject: Re: k tý rejži
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 4:05 pm 

Potřeba méně spánku je u půstu normální jev. :wink:

Profile  

Post subject: Re: k tý rejži
PostPosted: Sun Feb 25, 2007 10:02 pm 

cepheus wrote:
Potřeba méně spánku je u půstu normální jev. :wink:

..to je zvláštní.. o potřebě kratšího spánku během půstu jsem tu už četla mnohokrát, ale u mně to nějak nefunguje.. :?: I během těch 9 dní půstu, co jsem držela, bych mohla spát pořád.. Dělám něco špatně? Nebo to může být u někoho jinak..?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 26, 2007 3:49 pm 

kamilo,

urcite nic spatne nedelas... myslim si, ze u kazdeho je to individualne - niekto uz pocas prvych postov zaziva nieco, co druhy az po niekolkych castejsich zopakovaniach... to iste zrejme plati i u teba, co sa tyka potreby spat... raz budes opat postovat a zistis, ze si uz aj ty po par hodinach fresh :) nic zvlastne.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 09, 2007 5:53 pm 

Co je to presne ta "navratovka" a ako dlho trva. Ked tu niekto pisal, ze vtedy sa dobre sportuje.

Profile  

Post subject: rýže je super
PostPosted: Wed Mar 21, 2007 7:16 am 

Je docela milé sledovat debatu kolem druhů rýže. Trochu podobné jako diskuze kolem druhů minerálky při půstu, když stejně každý ví, že to není destilka. Já mám malou zkušenost s půstem díky své slabé vůli, a tak mám o to větší zkušenost s rýží, která se mi nikdy nepřejí. :D Podle mé zkušenosti je v podstatě jedno, který druh rýže použijete. Pokud natural, je ostřejší (mechanicky) :) a musí se vařit déle. obyčejná broušená hodně nabyde, je hned vařená, a je jemnější co do účinku. Co je důležité je denní proplachování rýže a to pořádné. To zabrání nežádoucím pochodům v rýži, takže zůstane bez zápachu i po 5 dnech. Opticky žádné klíčky neřešte, rýže dělá to, co má. Vyplavuje se z ní to, co z ní dělá potravinu a zůstává kartáč. A ten může každý použít: vždy na lačno a pak aspoň těch 6 hodin nic. Ale pak se hezky najezte. Na kartáč se musí taky zatlačit! :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC