Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 12:40 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Mon Feb 05, 2007 8:51 pm 
Site Admin

V menu je další link:
http://pust.cz/html/65_2007.html

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 5:27 am 
Site Admin

Zadařilo se, žáček napsal svůj pohled na svůj první pokus o 40 Tímto mu děkuji. Viz http://www.pust.cz/html/zacek_2007.html

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 6:17 am 

Wow,
Mily Zacku,
tesila jsem se, ze neco o sve prvni "40" napises a je to tady...
jsem opravdu zacatecnik, ale vim, ze kazdy z nas se zamysli nad zivotem a proc jsme vlastne tady a nad smyslem toho vseho atd...
Chtela jsem se te jenom zeptat: Mel jsi takovy pohled na zivot pred tvou "40" ? Anebo opravdu clovek pri pustu dojde tak daleko, ze si najednou uvedomi veci, co tady pises?
jestli ano, to je uzasne!
Prosim, nedivej se na me jako na naivku, mozna ze to neumim spravne vyjadrit slovy...i Pavel pise o tzv. otevreni novych dveri pri dlouhodobem pustu...
Budu ti vdecna, kdyz napises vice o svych pocitech, i kdyz jsi vyjadril ve svem clanku hodne...
Je tady vice hledajicich lidi, tak jako ja...
Dekuji
a preji ti hodne stesti a Bozi pozehnani!!
Bedrunka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 6:30 am 
Site Admin

Na odpověď si nějaký čas počkáš dokud si "nový člověk" po průchodu dveřmi do reálného Světa nesrovná všechny pojmy a dojmy. Je jen na něm kdy se rozhodne tak učinit. Některým lidem přeskládání mozku trvá několik měsíců, jiným několik let. Dle mých zkušeností platí úměra:čím vyšší západní vzdělání, tím více je mozek zahlcen axiomy a dogmaty a tím déle trvá jejich odstranění a nahrazení reálnými do sebe zapadajícími pojmy a trvá to déle, protože ego se z počátku není ochotno smířit s tím, že se nechalo napálit a roky šlo za hodnotami, které ve skutečnosti pro něho samého nemají žádnou hodnotu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 6:40 am 

Dekuji Pavle za odpoved!
Vedela jsem, ze mi napises, proto jsem na strankach cekala, az se objevi tvoje jmeno...zvlastni...telepatie funguje... :D
myslim, ze rozumim tve odpovedi...kazdy si musime najit svuj klic ke trinacte komnate..
Uz se vazne tesim!
Mej se hezky!
Bedrunka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 6:48 am 
Site Admin

oki tak držím place :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 1:06 pm 

Milý žáčku, Bedrunko, Pavle, i ostatní..
slovy se mi těžko vyjadřuje, jak moc si vážím toho všeho, co jsem se tu od vás naučila. Také (se) již dlouho "hledám".. kdo vlastně jsem, co tu dělám, co chci..
Za poslední rok mám ale pocit velkého posunu vpřed. Když se objeví nějaký problém, většinou se velmi rychle objeví i nějaké řešení. Proto každý "problém" dnes už jenom vítám a těším se, co nového za poučení mi zase přinese.. jakou část ve mně to zase přiblíží víc k tomu, abych se cítila tak, jak se cítit chci..
I pro mě má na těchto mých změnách největší podíl právě půst..
Ještě žáčkovi.. děkuji za tvou zmínku o závislostech. I když už to všechno "v hlavě" dávno vím, také to mám bůhvíkolikrát odněkud přečtené, zatím to ještě nestačilo k tomu, aby to prošlo až dovnitř mne.. abych "pochopila".. Ale jistě také není náhodou, že o tom čtu stále častěji a častěji, a teď i v souvislosti s půstem, po půstu a dobré návratovce.. :)
Díky za toto připomenutí.. a přeji všem hodně štěstí právě v tom vašem hledání..

Profile  

Post subject: Černá bílá
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 4:35 pm 
Site Admin

Není vše jen bílé - i takovéto postoje existují. Cituji mail:
"Gratuluji k 65-ti dennímu půstu !!!
Na druhou stranu se divím, co jsi to vyplodil za nesmyslnou story o žáčkovi...a pak ten jeho pokec ... z něho je pár vět pravdivých, ale v podstatě je to tvůj výmysl...proč....nechápu....nemáš to zapotřebí!
Myslím si, že to jedinci opravdu půstující a dlouho navštěvující tenhle server, prokouknou. "

Nekomentuji a závěr o obrázku duše autora ať si každý udělá sám.

Mám také pár dotazů co znamenají J v žáčkově komentáři. Neznamenají nic, lépe řečeno nepovedené smajlíky. Žáček mi to poslal ve wordu, uložil jsem to jako webovou stránku bez přepsání jediného písmenka dal na web. Že to nemá smajlíky ale J, jsme si všiml až na upozornění.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 11:55 pm 

Mila Kamilo!
dekuji, ze jsi vyjadrila to, co jsem chtela rici ja, ale jaksi jsem to neumela dat do slov....
neco me nuti usilovne studovat tyto veci, i kdyz je to tezke, protoze nemam pochopeni ve svem okoli..
ale to nevadi...stejne budu mluvit, co si myslim...
a taky se mi stava, ze mi neco naseptava, at toho necham, at se vzpamatuji, ze to pro me neni dobre...
chapu to tak, ze bez tmave strany by nebyla svetla atd...jing a jang...
dam na svuj sesty smysl.../a kolikrat jsem ve svem zivote nedala... :oops: /
Tak jako ty, Kamilo, citim, ze se hodne menim...a take , jako ty, diky pustum...kolikrat me rupou nervy a pak me neco zastavi a ja vim, ze je cas se "neco naucit"...
Bedrunka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 11, 2007 9:15 am 

Pavle, těžko se dá věřit, že ti takový mail napsal jeden z nás. Na druhou stranu, pokud někdo "jen" půstuje a nestuduje duchovní směry, potom mu tam některé věci nemusí sedět a nemusí jim rozumět. Takže i tak trochu chápu.
Já si naopak myslím, že člověk, který ten článek napsal jde tím správným duchovním směrem. Článek mi byl velmi blízký a souznějící.

Petr

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 11, 2007 3:21 pm 

Tak isto Ti chcem vyjadrit vdaku Pavel, za inspirujuce priblizenie 40.
Dosiahnut 40 a naucit sa to je taktiez mojim cielom. Vyskriabat sa na tento kopec a potom z neho zliest chce postupnu zmenu seba sameho.
Aj ked osobne nikoho z mojho okolia kdo by to dokazal nepoznam, verim ze to je mozne a znamena to prinos pre cloveka aby mohol svoj zivot prezit lepsie k prospechu seba a celeho stvorenia.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 11, 2007 3:31 pm 
Site Admin

Kdysi to byla běžná věc na celé Zemi, dnes jen v některých uzavřených komunitách žijících daleko (či častěji vysoko) od běžných lidí mnohem kvalitnějším životem, než by se na první pohled zdálo. Ale to člověk pozná až cestou na kopec. Nejzajímavější je bezesporu ta první cesta o tom není pochyb. Tak držím place :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 11, 2007 9:35 pm 

Ještě jednou k tomu, co napsal žáček..
Text byl poměrně dlouhý a někomu se mohl zdát poněkud obšírný, ale každý z nás má samozřejmě právo se vyjádřit k tomu, jak na něho zapůsobil. A jak píše Pavel, obrázek si zkusme udělat sami o těch, kteří na to reagují tak či tak.. I já jsem některé pasáže jen tak přehopskala, některé z nich se ale dotkly přesně těch citlivých míst, kde bylo třeba! A TO je důležité! Ten OBSAH těch slov! Je přeci logické, že s každým z nás to zarezonuje někde jinde, každý z nás řešíme jiné, různé věci.

Chtěla bych se s vámi ale podělit o jednu Úžasnou věc :D
NĚCO se stalo! :!: Něco se změnilo! :D A já z toho mám ohromnou RADOST :D :D :D

O kousek výše jsem psala o tom, že pochopení závislosti pro mne je stále oříšek, že to ještě neprošlo tam, kam asi mělo.. Dopis žáčka byl pro mne ale pravděpodobně poslední (či jeden z posledních) "hřebíčků", které měly ťuknout do mé hlavinky :D
Tu pasáž, kde žáček píše o závislostech, jsem si přepsala na papír.. a celý den mě to nutilo na to myslet.. Večer před spaním jsem si sedla na postel a četla ta slova stále dokola.. a nechala jejich obsah na sebe působit.. Nevím co přesně prožila má duše během spánku těla, ale zlehka si pamatuji, že jsem měla velmi zvláštní sny.. Každopádně ráno, když jsem se probudila, měla jsem nutkavý pocit, že se opravdu NĚCO změnilo! Hned jsem si začala toto "téma" v sobě ještě probírat a měla jsem zvláštní, velmi lehký a radostný pocit, jako kdyby ze mě něco odpadlo.. Možná abych to přesněji vyjádřila, začala jsem se svou závislostí komunikovat a najednou jako bych pochopila, jak u mě byla po ta dlouhá léta vězněna.. S neuvěřitelnou lehkostí, láskou a radostí jsem se ji rozhodla osvobodit a vypustit na svobodu.. Neuvěřitelný pocit! (slovy bohužel přesně nevím, jak to vyjádřit)

A výsledek? Hned jsem to šla zkusit a pak i několikrát během dne.. Vzala jsem si před sebe tabulku čokolády (samozřejmě té nejlepší :) ) a chvíli se na ni dívala a zkoumala své pocity.. A byla jsem velmi překvapena.. Já na ni neměla chuť! :?: To bych dřív nikdy nedokázala.. Jen představa, jak se mi lahodně rozpouští v ústech, u mne dokázala dříve rozjet něco strašného.. Bohužel ale i kdybych jí snědla kilo, nikdy jsem nebyla uspokojena.. :cry: Jak psal žáček, Ono mě to ovládalo.. a já si to stejně nedokázala pořádně vychutnat..

Pak jsem si zkusila vzít pár kostiček (přestože jsem měla pocit, že bych si je vlastně ani brát nemusela) a .. pravděpodobně poprvé v životě jsem si tu čokoládu dokázala skutečně vychutnat :D Přesně jak psal žáček, není důvod něco nejíst (zakazovat si to), když mi to chutná.. Ale dokázat vzít si toho jen trochu, pochutnat si a pak to s klidem v srdci odložit.. a říct si, OK, už mám dost, už víc nepotřebuji.. :D WOW :D

Také to cítím tak, že nejde o to jíst super extra eko vita a já nevím jaké ještě zdravé věci, pokud toho sním kvanta..! Jak se odpradávna říkává.. někdy méně je více..

Samozřejmě mám za sebou první den, uvidím, jak to bude pokračovat dál.. jestli budu mít sklon sklouznout zpět nebo ne.. no uvidíme :) Ale i kdyby se to nepodařilo napoprvé, cítím, že je to opět jeden z těch velkých skoků vpřed.. :D

Žáčku.. ještě jednou děkuji za to, že jsi se s námi o své pocity a myšlenkové pochody podělil.. Pro mne (a věřím, že ne jenom pro mne) byly něčím daleko víc, než si kdo umí představit.. a moc mi to pomohlo.. DĚKUJI !!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 11, 2007 11:25 pm 

Ahoj Kamilo!
Gratuluji! :D
Sama zapasim se zavislosti na cigaretach. Tak jako Dany.
Zkusim udelat to same, co ty...
Ja vim, chce to jen pevnou viru atd..vsak ty vis...a vsadim se, ze je tady vice lidi, kteri bojuji tak, jako my..
Tak hodne stesti nam vsem!
Bedrunka

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 12, 2007 12:10 pm 

bedrunka wrote:
Ahoj Kamilo!
Gratuluji! :D
Sama zapasim se zavislosti na cigaretach. Tak jako Dany.
Zkusim udelat to same, co ty...
Ja vim, chce to jen pevnou viru atd..vsak ty vis...a vsadim se, ze je tady vice lidi, kteri bojuji tak, jako my..
Tak hodne stesti nam vsem!
Bedrunka

Já jsem už dnes přesně rok a týden bez cigaret a ABSOLUTNĚ mi nechybí, ba co víc např. v restauraci s kuřáky je mi nepříjemně.
Zkusím poradit - je to jako s půstem, jen o pevné vůli. Nic víc. Ideální je obě věci propojit, neboť z cigaret bývá při půstu celkem nevolno a tím ti půst pomůže i od kouření.
Na první den (je nejtěžší, zrovna jako u půstu) doporučuju si připravit zaměstnání pro ruce - něco třídit, přebírat, nebo něco přepisovat na PC - osvědčilo se mi. Prostě zaměstnat ruce vzniknuvšího "nerváka".
Druhý den už lepší, atd, atd... :wink:
Jde to, nic na tom není, jen se rozhodnout a chtít. Stejně když jsem kouřil tak cigareta mé stresy v zaměstnání a podobně stejně nevyřešila jak jsem si namlouval.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC