Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 4:05 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: drzite ted nekdo pust ?
PostPosted: Mon Feb 26, 2007 8:50 am 

:D tak co na kocni unora - 40 dni do velikonoc necelych uz . nepustil jste se jeste nekdo do pustu ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 26, 2007 3:38 pm 

Ahoj Maartinko, ja ted drzim 5. den. Pocatecni obtize - slabost a vecer bolavy zaludek - pomalu odeznivaji, citim se dobre, moc spokojene a moc pekne se mi pracuje - jen je neprijemne pokazde nejak behem pol. prestavky rychle zmizet z prace, abych nemusela vysvetlovat ostatnim, proc nejdu do kantyny :D Takze zatim budu pokracovat, jak dlouho netusim. Chces se pridat? S.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 27, 2007 5:23 am 

drzim pust od vcerejska , takze prvni den mam uspesne zasebou , zatim zadne problemi , krome obedu v praci , ale ty budu nosit domu drahe polovicce takze snad me v praci nebudou otravovat :lol: :lol: :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 28, 2007 8:19 pm 

Ahoj Maartinko,
jak dlouho to chces drzet? Ja ted uz trochu uvazuji o ukonceni - je to muj prvni delsi pust, dnes uz jsem dosahla sedmeho dne a v praci je toho opravdu moc... A taky bych si nejradsi uz koupila destilator, protoze tady mi v lekarne vodu prodavaji v petilitrovych kanystrech z umele hmoty, uz mam doma tri a to jsem se drzela zpatky... Nechtej to ode mne brat zpet, ze pry to taky vyhazujou, protoze se nedaj dezinfikovat, a proto je nelze opakovane pouzit. To je ekologie...Takze si v brzke dobe koupim destilator a pak budu asi pokracovat. Zitra si dam nejspis k snidani maly kousek dyne... i kdyz, je to skoda, protoze mi zacina byt fakt dobre. Jinak mi vecer bohuzel zatim skoro pokazde bylo spatne od zaludku. No uvidime.
Tak drzim palce, abys vydrzela, co sis predsevzala.
S.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 30, 2007 8:58 pm 

Plánujete někdo podle kalendáře v dubnu patnáctku? :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 30, 2007 9:52 pm 

Ja, ja, ja! Ja planuju patnactku v dubnu!
Jedu presne podle kalendare.
Jenom uvazuji, kdy presne zacit. Dnes je 30 - to mam narozky a jeste k tomu kulate, to mi opravdu nevyhovuje. Jenze dalsi patek je 6.4.. Pavel pise - prvni tyden v dubnu. Mozna bych mela zacit v pondeli 2.4..
Kdy ty zacnes, Paviii?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 7:41 am 

bezva.
Já chtěla začít už tento pátek, ale nevyšlo mi to. Dnes si dávám ovoce a zítra začínám. Takže já od 1.4. :-) Nebude to pátek, ale co se dá dělat, do příštího čekat nechci, protože takhle to mám rozpočítané, aby mi půst nezasáhl do období, kdy se to bude hodit méně.
Já raději začínám o víkendu než ve všední den.
Držme se!!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 31, 2007 8:46 pm 

Vis co, Paviii, zacnu s tebou zitra.
Pustari vsech zemi, spojme se! :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 01, 2007 8:30 am 

:D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jul 19, 2007 9:29 am 

Som akururát v šiestom dni 21. Mam za sebou dve 4 a viacej 1, ale tie ja za pôsty ani nepovažujem, aj keď je to pre niekoho problém nejesť jeden deň. V treťom dni som mal veľkú krízu, ale teraz je to už super. Snažím sa vyliečiť zapálený kĺb na nohe, ktorý sa mi ťahá už vyše roka, takže je najvyšší čas so skoncovaním. Chcem sa poďakovať môjmu kamarátovi z Košíc, ktorý ma k pôstom priviedol a nakoniec dodal odhodlanie, aby som začal 21 a samozrejme Pavlovi, za prácu, ktorú odviedol pre druhých a tým pomáha liečiť ľudí. Veľká vďaka za všetkých.
Zdraví Vás Milo

Profile  

Post subject: Vítaj
PostPosted: Thu Jul 19, 2007 12:36 pm 
Site Admin

Vítaj a a prajem vela šťastia:) Práve som v 11 z každoročnej letnej 21. V týchto teplotach sa aj tak jesť nič nedá ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jul 19, 2007 3:23 pm 

Ahoj všem, já jsem momentálně v 6 dni mé první 21. Tedy pokud to vydržím, takže Pavlík má na mě 5 dní náskok. Jen jsem zvědavá, zda-li vydržím. Fyzicky mi nic nechybí až na naprostý nedostatek energie, jsem jako mátoha. :wink: Ale doufám, že po první acidotické krizi to bude lepší ( naděje umírá vždycky poslední, že? :lol: )

Takže držím všem palce a přeji krásné sluníčkové dny plné energie! 8) Adri

Profile  

Post subject: ráda bych začala...
PostPosted: Tue Aug 28, 2007 6:38 am 

...aly myslím že budu potřebovat psychickou podporu. Vrhnete se na to někdo se mnou? Já zatím jen 3, pač jsme zaím stále ( asi 4x) dala jedničky.
hezký den všem I.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Aug 30, 2007 5:29 pm 

milo wrote:
Som akururát v šiestom dni 21. Mam za sebou dve 4 a viacej 1, ale tie ja za pôsty ani nepovažujem, aj keď je to pre niekoho problém nejesť jeden deň. V treťom dni som mal veľkú krízu, ale teraz je to už super. Snažím sa vyliečiť zapálený kĺb na nohe, ktorý sa mi ťahá už vyše roka, takže je najvyšší čas so skoncovaním. Chcem sa poďakovať môjmu kamarátovi z Košíc, ktorý ma k pôstom priviedol a nakoniec dodal odhodlanie, aby som začal 21 a samozrejme Pavlovi, za prácu, ktorú odviedol pre druhých a tým pomáha liečiť ľudí. Veľká vďaka za všetkých.
Zdraví Vás Milo

Zdravím Tě Milo,
jak dopadla Tvoje 21?

Profile  

PostPosted: Thu Mar 26, 2009 2:06 am 

Ahojte, sedím v nočnej v práci a za pár hodín mi končí prvá 15ka, ráno štartujem jedlo.
Samotný pôst bol bez problémov, už tretí deň nabehli žlté bielka, ktoré ma pri konci 7ky veľmi vyplašili a zo spoločenského hľadiska boli značne neúnosné, pri konci sa mi upravili na bežné začervenanie.
Žiaľ, závidím pôstarom čo sa sťažujú na nedostatočnú stratu hmotnosti, ja som za tých 15 dní prišiel komplet o všetok podkožný tuk, vyschol som na celom tele na tenkú papierovú kožu bez podkožného tuku, dokonca ani na bruchu vôbec nič, tvár len lebka obtiahnutá kožou, v práci aj známi sa ma všetci s údivom pýtajú čo mi preboha je a aj sa len s priblblým úsmevom vykrúcam, že mám mierne problémy s trávením, ale už je to v poriadku a za chvíľu sa dám zase do poriadku. Nepríjemné. Celkovo som schudol 9,6kg čo nie je tak veľa, ale som dosť subtílny a skončil som hmotnosti 52,4kg.
Celý čas som chodil do práce, denné aj nočné, navyše z a do práce peši a domov to mám 1600m s výškovým prevýšením 100m, to vždy pekne zdvihlo pulz, jediný raz som poriadnu energetickú krízu okolo 11 dňa - v robote večer, keď na mňa došla zima spojená až s pocitom ostrého mrazu na koži a pri každej zmene polohy som musel 10s čakať kým sa mi odhmlí čierna tma spred očí a balansoval som na kraji kolapsu, dal som si pohár horúcej vody na zahriatie a pomohlo.
Dumal som či to nepotiahnuť na 21, je to už len pár dní a nevidím problém, ale dodržím kalendárový postup, ponáhľať sa v tomto smere nie je dobré, nech sa aj telo učí, to že som tak strašne schudol znamená že asi ešte na pôstovanie a hlavne získavanie energie z iných zdrojov vôbec nie je nastavené. Pôstreport podrobne spíšem, ale neviem kam ho zavesiť, bola by tu asi vhodná ešte samostatná téma pôstreporty.

Last edited by Atman on Thu Mar 26, 2009 7:35 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC