Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:42 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Tue Mar 13, 2007 6:39 pm 

Od zítra budu držet sedmidenní půst, zároveň praštím s kouřením a začnu pravidelně cvičit jógu.
Nezačínáte taky někdo s půstem ? :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Mar 13, 2007 8:15 pm 

Já mám dneska šestý den, ale ještě pojedu dál, tak v tom nebudeš sama ;-) A jakou máš jinak zkušenost? Jedničky? Trojky? Hodně zdaru!! :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Mar 13, 2007 10:16 pm 

asi před čtyřmi pěti roky třicetidenní půst nepůst ( pila jsem denně malou skleničku šťávy z červené řepy - breussova kůra ), jen o vodě mám za sebou asi 2 sedmičky, a dost jedniček, ale už kdysi dávno. teď jsem konečně našla tenhle servr a mám víc informací, takže chci tenhle rok pokračovat přesně podle zde uvedeného půstového kalendáře, tu sedmičku sice začínám o 14 dní později, ale patnáctku příští měsíc už chci držet podle toho kalendáře :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 14, 2007 2:50 pm 

Ahojda,přidávám se k tobě od zítřka.Mám v plánu snad 15cku.Jinak s tím kouřením držím palečky,mě se díky půstům povedlo přestat a je to super.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 14, 2007 4:05 pm 

nakonec taky začínám od zítra, dnes mi to opět nevyšlo :oops:
tak to budem začínat zároveň, super :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 14, 2007 4:55 pm 

[quote="johanka"]nakonec taky začínám od zítra, dnes mi to opět nevyšlo :oops:

to mi strasne moc niekoho pripomina.... :lol: len si nemozem spomenut koho.... :D :lol:

:oops:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 14, 2007 6:14 pm 

Prima,tak jak bude nějaká krizička,hned sem pisni a já tobě a určo to spolu zvládnem.U mě jsou fakt ty první tři dny nejhorší.Ale po bližším ohledání sebe sama a zkouknutí se v zrcadle a sluníčkovém počasí má motivace stoupla dost vysoko.Taky jsem ted pěkně prasátkovala,takže jako i prasátko se cítím,takže vzhůru do krásného stavu čistoty a lehkosti. :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 14, 2007 7:21 pm 

sil wrote:
johanka wrote:
nakonec taky začínám od zítra, dnes mi to opět nevyšlo :oops:

to mi strasne moc niekoho pripomina.... :lol: len si nemozem spomenut koho.... :D :lol:

:oops:

no přece mně a zase mě, ale možná i někoho jiného :D :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 14, 2007 7:26 pm 

Ema wrote:
Prima,tak jak bude nějaká krizička,hned sem pisni a já tobě a určo to spolu zvládnem.U mě jsou fakt ty první tři dny nejhorší.Ale po bližším ohledání sebe sama a zkouknutí se v zrcadle a sluníčkovém počasí má motivace stoupla dost vysoko.Taky jsem ted pěkně prasátkovala,takže jako i prasátko se cítím,takže vzhůru do krásného stavu čistoty a lehkosti. :lol:

tak jo, budeme se tedy podporovat a každý večer si napíšem jaký jsme měli den jo ? :wink:

zítra večer, až budu co nejvíc vyprázdněná se pročistím šank prakšalánou, snad se mi to konečně povede až do konce. :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 15, 2007 3:01 pm 

Tak Johanko,pro mě je dnes utrum.Sakra.Musela jsem neplánovaně obsovovat pracovní oběd s klientem a místo mé prvotní myšlenky,že jako si obědnám vodu a budu se mile usmívat,mě ihned odvedl zabijácký pohled nadřízeného,takže jsem spapinkala pěkně celé menu.No ,takže na zítra jsem si vzala dovču a zítra to musí klapnout.Ty snad v poho zvládáš svůj první den,zítra se připojím.Ach jooooooo.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 15, 2007 5:05 pm 

V poho to sice nezvládám, strašně mě bolí hlava, ale to vždycky, když přestanu pít kafe, doufám že to zítra přejde. pročišťování taky odkládám na zítra, protože by mi to od bolesti určitě nepomohlo.. :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 16, 2007 10:02 am 

Tak já mám dnes devátý den a kupodivu funguju. Při posledním půstu - 14 dní v lednu, jsem byla úplně vyřízená a musela jsem si na to vzít volno. Tentokrát práci víceméně zvládám, jen večer bývám děsně utahaná. Zajímalo by mě, jestli je to tím, že mě poslední půst pročistil a jde to lépe, nebo jestli je každý půst prostě úplně jiný..

Holky, držím palce! :-) To zvládnem, počkejte na ty výsledky ;-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 16, 2007 4:53 pm 

Ahojda,tak já teda konečně započala.Hlava nebolí,akorát jsem si ráno dala hodinu a půl na rotopedu a ted s přibližujícím večerem se cítím,jako kdyby zdolala Sněžku.
No jinak si myslím Doubravko,že čím víc máš v půstech za sebou,tím jsou ty další snadnější,proto je ti ted líp.I to,že od toho posledního není zas tak velkej časovej odstup.
A jak jsi na tom s pitím?Piješ destilku?já jsem pak ráda,že do sebe v dalších dnech dotlačím sotva litr.A co váha?když to srovnáš s tím lednem,je to stejné?A kolik ted vlastně hodláš dotáhnout dnů?
Jinak zatím ahojda a držím palečky

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 16, 2007 6:12 pm 

Ahoj holky. tak se pořád držím,ale hlava bolet nepřestala. už jsem to chtěla vzdát, ale oběvila jsem v jednom časopise soutěž " hubnutí do plavek", tak jsem se rozhodla vytrvat a pojmout tento půst jako započetí hubnoucí kůry a zapojit se do soutěže. (teď vážím asi 70 kg ) . tak mám zase aspoň o trošku vyšší motivaci.
moc vám držím palce. :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 16, 2007 6:18 pm 

Ahoj Emo :) Destilku jsem pila během druhé poloviny minulého půstu, ale bylo to moc drahé, 40,- za litr a tenkrát jsem ještě pila hodně (ono mě to přešlo, ale i tak). Tentokrát piju neperlivou aquilu, ale naopak jsem začala na málo vody a piju čím dál tím víc. I tak to na dva litry denně nedotáhnu (a to normálně piju hodně), takže uvidíme, když to půjde, tak možná po té destilce ještě sáhnu. Váhový úbytek je zatím zhruba stejný jako minule, už se to rapidně zpomalilo, ale podle zkušenosti vím, že (pokud by se člověk nepostil fakt dlouho a nepřišel o hodně váhy), po návratovce to zas stoupne na původní hladinu nebo něco pod, i když se člověk zrovna nepřežírá. Ale kdo ví, jak to bude tentokrát, já už si začínám myslet, že je to pokaždé jinak. Neplánuju raději nic, protože netuším, kdy mě může skolit únava či něco podobného, nicméně bych ráda jela o trochu déle než posledně. samozřejmě, že delší přesah by mě potěšil, ráda bych se ozdravila (atopický ekzém, teda - jestli se tomu dá věřit, já bych to spíš nazvala atypickou kopřivkou kombinovanou s nervaam :)), takže delší a snad i opakované půsty se jeví žádoucími. Ale fakt netuším.. Uvidíme, jak mi bude dál, nebudu nic lámat přes koleno, to by mi asi vůbec nepomohlo.

Držím moc palečky, napiš, jak to jde, drž se a zkus si to užívat ;-)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC