Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 11:00 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

7 mám již za sebou
Poll ended at Sat May 05, 2007 4:12 pm
ANO 83%  83%  [ 10 ]
NE, ale chystám se na ni 17%  17%  [ 2 ]
NE a neplánuji ji 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 12
Author Message
PostPosted: Thu Apr 05, 2007 4:12 pm 

Ahoj, od zítřka chci začít svou první sedmičku. Mám za sebou spoustu 1, 3, 4 a jednu 6. Vím že to nejsou přesné časové úseky tak jak u půdstu mají být, ale já začala hladovky aniž bych něco o půstu věděla... prostě mě zprvu jen zajímalo, jak dlouho a jestli vůbec to vydržím - nejíst a co to se mnou udělá.... teď už sem si o půstu přečetla více a jsem moc ráda, že tyto stránky existují.
Pojďte do toho od zítřka také, pište sem své pocity, myšlenky a touhy a půjde nám to líp:)!!!

Děkuji, Vaše Natalie

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 06, 2007 9:14 am 

Proč tohle fórum zas až tak moc nežije? Můj příspěvek tu shlédlo už 28 lidí a ani jeden z vás mi neodpověděl.....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 06, 2007 10:01 am 

Ahoj :) taky si říkám, že to tu moc nežije, ale na druhou stranu se asi lidi nepostí tak často, jako třeba pozřívají vita-stravu :wink: Jinak zítra do toho nejdu, plánuju si další půst až na květen, zajímalo by mě, jestli se mi někdy konečně podaří ta 21, mám za tím dvě čtrnáctky (a nějaké drobné samozřejmě) a i když během té druhé jsem byla fyzicky méně vyřízená než předtím, přepadla mě zase neskutečná nausea, kterou jsem zvládala jen asi tři dny a pak jsem usoudila, že už to dál nejde. Pokaždé je to v něčem jiné, tak jsem zvědavá :)

Držím palce a referuj, jak se cítíš a co energie a tak! :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 08, 2007 11:40 am 

Ahoj Doubravko,
sem strašně moc ráda, že alespoň ty si mi napsala, dík moc! Tu podporu potřebuju. Navíc tě obdivuji za ty 14....To je pro mě zatím nepředstavitelné...jsem třeba po těch 6dnech tak zesláblá...a hlavně díky okolí si to nedokážu představit...nemám na to někomu vysvětlovat, proč to dělám, často polehávám a tak...musím dělat vše a chovat se jako když jím, takže i dnes jdu na hodinku na kolo s mou kamarádkou....nevím zda-li chápeš, ale jinak by to ani nešlo. Pak mám samozřejmě ještě méně energie...tak zatím kompenzuji dlouhým spánkem, nemusím teď o svátcích stávat:), ale trochu mě děsí pondělí a úterý ráno...
Dnes jsem ve 3. půstovacím dnu, cítím se mírně zesláblá, ale cítím v sobě ještě spoustu vůle! Tak snad vše v pohodě zvládnu, nejhorší pro mě zatím vždy byl den 4, taková krizovka, kdy sem sotva vstala ze židle, ale pak se to zlomí a 5,6 jde lépe....No nevím jak je to u vás, ale povětšinou jste došli daleko dál než já a já vám tu povídám o krizovém 4 dni..... :oops:
Děkuju moc za podporu a jestli budeš mít zase chuť, tak mi prosím napiš,
Pa Natalie

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 08, 2007 12:41 pm 

Natálie,

můj obdiv máš spíš ty! :) Když jsem dělala tu první 14, byla jsem tak vyřízená, že jsme si musela vzít volno a zůstat doma. Představa, že bych jela na hodinu na kolo nebo se snažila předstírat, že jím, je děsivá. Klobouk dolů! :shock:

Snad tě potěší, že podruhé už to bylo mnohem lepší, člověk je čistší, detox není tak silný (asi) a už taky lépe ví, co tak čekat. Takže vytrvat a ono to půjde! (to říkám vlastně taky sobě.. abych se snad konečně propracovala k 21.. :oops: - no, ale všechno má svůj čas, věšet se nebudu ) :wink:

Co se týče krizových dní, měla jsme pocit krize skoro pořád :lol: V literatuře jsem se dočítala, jak se to po první acidotické krizi změní a bude mi líp a tak, no - nějak jsem to enzaznamenala :( Třeba časem? každý půst je asi fakt jiný, záleží na zanesenosti, psychice, počasí a kdo ví, čem všem. Hlavně že máš pevnou vůli - jeď, kam to půjde a příště bude zas o něco veseleji :)

Moc zdravím a držím palce, jestli chceš, piš sem, jak se cítíš, určitě nejsem jediná, kdo si to rád přečte (i když třeba ne každý má ptřebu reagovat, čte to hodně lidí).

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 09, 2007 11:33 am 

Ahoj!
Nechci aby se stalo běžným, že ti vždycky děkuju za tvou odezvu, ale fakt moc díky, moc mi pomáháš!
No máš pravdu, předstírat že jím a dělat vše jako normálně je nanejvíš těžké....Hlavně musím často lhát...Jsou to ale jen lži, jako že sem se doma hrozně najedla až k prasknutí, takže to či ono si už fakt nedám. :roll: a mně přitom kručí v břiše jako blázen.... No ale tak to holt je! Včera po kole sem se náhodou necítila zas tak špatně, ale večer, když sem si šla lehnout, tak mě chytly hrozný křeče v břiše...sotva jsem se svlékla a došla do postele...pomohlo mi dát si nohy nahoru....
Takže teď ráno, zase v pořádku. Dokonce se necítím jako při minulém krizovém dni. Připravila sem si nějakou práci, kterou chci udělat a taky půjdu "na oběd s kamarádkou" a vlastně si doopravdy půjdu jen sednout do parku dělat tu svou práci.... 8)
Tak já zase brzy napíšu, jak mi jde pokračování, už teď se moc těším!
Pa Naty

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 09, 2007 11:36 am 

opr:nanejvýš....fuj taková hrubka.... :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Apr 10, 2007 10:30 am 

Ahoj Naty :) Tak dnes bys měla mít 5.den, pokud to počítám dobře. Jak to jde? Co krize? ;) Držím všechny palce, ať zvládáš v klidu a pohodě! Nemůžu tvrdit, že bych tak úplně chápala, proč se musíš tak týrat a nějak se s okolím nedohodneš, ale nejsem v tvé situaci, takže do toho nevidím. Možná alespoň na vyšší fyzické výkony bys mohla uvalit embargo v rámci nějaké přechodné únavy či nachlazení nebo tak? Nevolnosti? ;) No nic.. na jednu stranu je většinou lepší o půstu nikomu neříkat (pokud to není nezbytné), ale v případě soužití s rodinou to musí být něco.. Přeju hodně štěstí, vytrvalosti a pohody, jak to jen jde, už se začínáš chýlit ke zdárnému konci :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Apr 10, 2007 4:46 pm 

Ano ano dnes 5. den! :D A cítím se moc dobře. Necitim zas až takovou únavu a krize zatím(?) žádná :lol: No uvidíme..
Jen jeden problem teď stoji přede mnou jako obrovská zeď... Ve čtvrtek odjiždím s devíti kamarády do Neapole, což už nejde ani nechci odvolat...no a co teď??? Jak jim mám vysvětlit to, že celou cestu nic nejim a vlastně ani celý zbytek dne? Nemám se kam jit schovat v době oběda, jak to dělávám a určitě si toho všimnou.... Říct jim pravdu nepřichází v úvahu....nepochopili by.... No a tak mi nezbývá nic jiného než zapřemýšlet jakou lež vymyslet tentokrát...Nechce se mi to totiž vzdát jen kvuli ostatním, když já se cítím takhle skvěle a plna síly na dokončení 7!!!
...tak budu ráda za jakoukoliv Vaši (tvou Doubravko!:)) radu...
Mějte se, Vaše Nataly

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 11, 2007 3:17 pm 

Milá Nataly,
to se radí těžko. Já osobně bych jim to řekla, maximálně bych neudala, jak dlouho. Můžeš říct, že "dnes" držíš půst (což je i pravda) a ať se s tím srovnají. Proč máš pocit, že by nepochopili? A proč na tom záleží? :wink:

Jinak gratuluju k tvé první chýlící se semičce, klobouk dolů, takhle to zvládat za pochodu! :shock: Jen to nějak vymyslet, aby příště nemuselo docházet k takovým stresům a nutnosti lhát, určitě by to bylo jednodušší a pohodovější, ne? :)

Přeju krásnou cestu do Neapole, hlavně pak nezemřít :wink: :lol: :lol: A držím palce, ať ti to všechno vyjde tak, jak potřebuješ! 8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 13, 2007 3:08 am 

Ahoj Naty,
úplně Tě chápu jak se cítíš - vysvětlovat někomu, že nejíš... Mám stejné problémy, lidi to nechtějí pochopit a stále to rozebírají, přesvědčují o nesprávnosti. Neříkala bych nikomu nic, jenže někdy, když jsi s někým v kontaktu déle a dojde na jídlo se člověk musí přiznat a zároveň nějak vymluvit. Na kratší dobu se mi osvědčilo říct, že jsem něco špatného snědla a mám běhavku a na jídlo ani jednu chuť. To se vcelku toleruje.

Já nedávno mluvila s lidmi, se kterými se vidím v létě vždy delší dobu, všem jsem vysvětlila po pravdě proč nejím a přesto první slova po roce byla (hned po ahoj) - doufáme, že už nedržíš ty Tvé příšerné půsty nebo měla bys raději jíst odlehčeně, častěji menší porce atd., atd...

Mám to složitější v tom, že stále zkoumají mou postavu a mě to jde opravdu hodně pomalu. Byla jsem oteklá, plná zatvrdlých bolavých hrbolců, teď už boule nemám vůbec, otoků minimálně, na dotyk nic nebolí. Momentálně jsem jednolitá rozměklá "břečka", ale vím, že to je jen další stádium, které musím překonat. Jenže tohle prostě nevysvětlím.
To jen abys věděla, že v tom nejsi sama.
Pa Pavla.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 15, 2007 11:31 am 

Ahoj všichni,
rozhodl jsem se poprve sem přispět. Zitra ráno ukončím svoji první sedmičku, kterou držím od Velikonočního pondělí. Trochu mě to mrzí, protože se cítím aspoň na 10. Měl jsem spory s manželkou, protože na mě visí oblečení (ale na mě viselo vždy, jen teď trochu víc :lol: ). Tak jsem neprozřetelně slíbil, že víc jak sedmičku neudělám. Jinak žádná krize, bolesti hlavy nebo nauzea. Navíc musím začít dělat dříví na zimu :shock: . Tak uvidím jak se to bude vyvíjet dál asi nebudu moci jet přesně podle kalendáře, protože si nechcu rozhodit manželku. Myslela si, že bude po 3.dni volat pohřební službu. Teď je to vše zatím v pohodě, ale za hodinu jdu na oslavu narozenin, tak doufám, že nebudou další problémy s příbuznejma - ti nic neví :D .
Mějte se fajn.
Michal

Profile  

PostPosted: Mon Apr 16, 2007 7:20 am 

Ahoj Michale S.
napis prosim Te, jak`s zvladl navratovku pri oslave narozenin.
Diky, Mita

P.S. Dríví na zimu - je u Tebe proveditelna izolace obydli
misto kazdorocniho spalovani cehokoliv :?:
Pokud ano, nápověda je na www.baubiologie.at a tam si klikni na S-House. :o S minimalnimi naklady. :shock:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Apr 17, 2007 3:59 am 

Pri oslavě na rozenin jsem byl v 7.dni půstu - nic jsem nejedl ani nepil, ikdyž jsem byl zy blázna. V návratovce jsem teď na napařené paprice a okurkách a myslím, že to jde dobře. Akorát včera odpoledne se mi začala ozývat "stará známa" paradentóza, kterou jsem2 roky pacifikoval urinoterapií, ale asi to na úplné vyléčení nestačí. Viditelně jsem zhubl, protože jsem byl vždy hubený. Jinak naprostá pohoda :D .
P.S. Obydlí mám v rámci možností izolované a cokoliv nespaluju :D Nějaké dříví je potřeba jak do krbu tak do kotle. :D Jinak dík za odkaz na web.
Michal

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 19, 2007 7:57 pm 

Ahoj, často sem na stránky chodím, ale už dlouho jsem sem nic nenapsala... Tak tedy až dnes :oops: ...
Od zítřka plánuji půst, chtěla bych se dostat až na 14, ale uvidím jak to půjde. Zároveň využiji půstu k tomu abych nějak vypadala v plavkách, přece jenom, dovolená je za dveřmi :wink: ...a je o motivaci víc.
Ještě jsem se chtěla zeptat, o kolik kilo jste zhubli během půstu vy? Zajímalo by mě, zda je to u všech +-stejný úbytek denně...přece jenom mě trochu děsí tak velký úbytek během tak krátké doby (např.Petr zhubl během 21 dní 16 kilo, což je +-0,8kg/den)
Dík za vaše reakce, těším se moc na ně a držím palce vaší vůli! :D
Mějte se krásně Natalie

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC