Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:54 am

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sociální vazby
PostPosted: Thu Jul 26, 2007 1:23 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Sep 25, 2006 4:55 am
Posts: 1323
Location: Zem
Zde je krásný článek jak fungují sociální vazby
http://www.novinky.cz/zena/obezita-je-n ... ggao2.html
Naopak to funguje úplně stejně. Stejně jako je nakažlivá obezita, je nakažlivý i půst bez závislosti na vzdálenosti, na jakou blízké osoby žijí;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 26, 2007 2:27 pm 
Offline

Joined: Tue Oct 03, 2006 6:33 am
Posts: 10
S tím, co napsal Pavel, nelze než souhlasit. Ve stručnosti se s vámi podělím o to, jak to probíhalo u nás doma. Když jsem přišla se skvělým nápadem, který ve mně již dlouho uzrával, že budu držet půst, :P můj manžel nejprve zcepeněl, vytřeštil oči a pak rozhodně pravil, že to tedy nikdy! Začala litanie nevědoucího o škodlivosti půstu, :evil: však to znáte, ale já byla neoblomná. Pomalu jsem mu vysvětlovala zkušenosti lidí ze serveru, až povolil a "dovolil" mi tři! dny s tím, že jak to bude víc, bez milosti mě veze do Bohnic! :lol: Pak v klidu uběhl týden mého půstu,aniž si toho všiml, já jsem samozřejmě ve zdraví přežila :P a můj muž zjistil, že to je asi vážně v něčem dobré, přičemž pochopitelně nejvíce viděl mé ubývající špíčky a tak jsme se o tom začali pomalu bavit a dnes, světe div se, je to on, kdo půst propaguje, když vidí, že má někdo potíže. Zatím sice neudělal ani jednu jedničku, ale kdo ví, třeba také časem k půstu dospěje. Netlačím, jen jdu příkladem, půstů mám za sebou již několik a manžel mě v nich dnes podporuje a drží palce. Jsme dva rohatí, já beran, on kozoroh. Já si poletuji v oblacích, on stojí pevnýma nohama na zemi a včas mě přitáhne na zem, abych moc "neulítla. Proto si ho vážím a miluji ho.

U mě je obezita odstrašujícím případem, nejsem sice rachitická Twiggy, ale také nejsem tlustá. Ačkoliv moje sestra je korpulentnější postavy, nikdy jsem nechtěla dopadnout jako ona, spíše jsem toužila po štíhlé postavě a u té také hodlám zůstat. Půst je přirozeným prostředkem vyčistění zaneseného těla s milým průvodním znakem, kterým je úbytek kilogramů. I proto je snadnější, alespoň pro mne, při půstu vytrvat - chcete-li tomu říkat "berlička" :oops: klidně ji přiznám a nebudu předstírat, že tomu tak není. Na to jsem již docela velká holka.

Přeji krásný den, pohodu a energii všem právě půstujícím.
Adri


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group