Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:54 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sociální vazby
PostPosted: Thu Jul 26, 2007 1:23 pm 
Site Admin

Zde je krásný článek jak fungují sociální vazby
http://www.novinky.cz/zena/obezita-je-n ... ggao2.html
Naopak to funguje úplně stejně. Stejně jako je nakažlivá obezita, je nakažlivý i půst bez závislosti na vzdálenosti, na jakou blízké osoby žijí;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jul 26, 2007 2:27 pm 

S tím, co napsal Pavel, nelze než souhlasit. Ve stručnosti se s vámi podělím o to, jak to probíhalo u nás doma. Když jsem přišla se skvělým nápadem, který ve mně již dlouho uzrával, že budu držet půst, :P můj manžel nejprve zcepeněl, vytřeštil oči a pak rozhodně pravil, že to tedy nikdy! Začala litanie nevědoucího o škodlivosti půstu, :evil: však to znáte, ale já byla neoblomná. Pomalu jsem mu vysvětlovala zkušenosti lidí ze serveru, až povolil a "dovolil" mi tři! dny s tím, že jak to bude víc, bez milosti mě veze do Bohnic! :lol: Pak v klidu uběhl týden mého půstu,aniž si toho všiml, já jsem samozřejmě ve zdraví přežila :P a můj muž zjistil, že to je asi vážně v něčem dobré, přičemž pochopitelně nejvíce viděl mé ubývající špíčky a tak jsme se o tom začali pomalu bavit a dnes, světe div se, je to on, kdo půst propaguje, když vidí, že má někdo potíže. Zatím sice neudělal ani jednu jedničku, ale kdo ví, třeba také časem k půstu dospěje. Netlačím, jen jdu příkladem, půstů mám za sebou již několik a manžel mě v nich dnes podporuje a drží palce. Jsme dva rohatí, já beran, on kozoroh. Já si poletuji v oblacích, on stojí pevnýma nohama na zemi a včas mě přitáhne na zem, abych moc "neulítla. Proto si ho vážím a miluji ho.

U mě je obezita odstrašujícím případem, nejsem sice rachitická Twiggy, ale také nejsem tlustá. Ačkoliv moje sestra je korpulentnější postavy, nikdy jsem nechtěla dopadnout jako ona, spíše jsem toužila po štíhlé postavě a u té také hodlám zůstat. Půst je přirozeným prostředkem vyčistění zaneseného těla s milým průvodním znakem, kterým je úbytek kilogramů. I proto je snadnější, alespoň pro mne, při půstu vytrvat - chcete-li tomu říkat "berlička" :oops: klidně ji přiznám a nebudu předstírat, že tomu tak není. Na to jsem již docela velká holka.

Přeji krásný den, pohodu a energii všem právě půstujícím.
Adri

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC