Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:49 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Tak si uděláme malou statistiku. :-) Dotaz zní: Pijete během půstů destilovanou vodu ?
Poll ended at Sat Sep 29, 2007 1:37 pm
ANO 67%  67%  [ 6 ]
NE, piji vodu z vodovodu 11%  11%  [ 1 ]
NE, piji balenou vodu 22%  22%  [ 2 ]
NE, nepiji nic ! 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 9
Author Message
PostPosted: Sun Sep 27, 2009 8:55 am 
Site Admin

Včechno co je otevřený a pomalý, nemá smysl. Ze vzduchu si destilka během pomalého procesu pak natahane včechen bordel. Když slunce, tak uřčitě parabolu, nerezovou varnu a skleněnej destilárotr. Rozhodně ne hliníkovej kondenzátor z ledničky.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 10:35 am 

Atman wrote:
ale čo s pôstom v zime a keď je zamračené? :wink: .
Spíše se taky kloním k tomu co Pavel, ať to pěkně syčí a má to výkon, ale podmínkou je ( pokud u toho člověk nechce sedět a třeba si studovat:) )
alespoň primitivní převodovka s motorkem co bude sledovat Slunce.
Výpočet převodů je v principu jednoduchý - je třeba mít hoooodně pomalou převodovku (zpravidla šnekovou, nebo i kombinaci 2 za sebou) a docílit
rychlosti otáčení paraboly 1ot/24h a to vše proti směru otáčení naší matičky Země - což je směrem za Sluníčkem. :)
Fantazii při konstrukci se meze nekladou - od dřevěných strojků po profi mašinky - jak se kdo cítí, důležité je aby se to spolehlivě otáčelo, nejde o Hubleův teleskop ! :lol: :wink:

Last edited by cepheus on Sun Sep 27, 2009 10:47 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 10:44 am 

Jinak se mi nějak nedaří hlasovat - mám to nějaké "neživé" - asi někde dělám chybu.

Začal jsem s vodou z kohoutku, podruhé to bylo z 5 l balenýma vodama, než jsem si všimnul, že jakmile ji otevřu a než ji "dojedu",
je to takový humus, že jen přičichnutí mi připomínalo spíše vodu z kytek či bydliště žab, než cokoli k pití.
Takže návrat ke kohoutku - chutná mi a je pořád čerstvá. Destilku se ale chystám vyzkoušet zcela určitě.

Takže zahlasuju takto: Voda z vodovodu.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 10:55 am 
Site Admin

Hele Cepheus učitel půstu mistr rovnováhy ne? Když to bude syčet a mít velkej výkon tak to co se mělo předestilovat pak všechno najdeš nepředestilovaný v nádobě s destilátem :lol: Aby to fungovalo, musí se to vařit pomalu a na velké ploše aby sebou pára nestrhávala minerály sebou do chladiče-kondenzátoru. To otáčecí dřevěný teda nestačí :) Musí to bejt spřažený s elektronikou která dává údaj podle něhož se ovládá zpoždění za sluníčkem tak, aby to mělo potřebnou teplotu. Když napereš parabolu přímo do Sslunce tak se Ti odpaří i pekáč :lol: Jak vidíš, už sem na tom nějaký ty kameny zpyramidy zvané sluneční destilátor pokoumal:) Jo a taky se to nakonec musí umět samo vypnout když dojde voda:) Tedy prabola se sama musí otočit zády k Slunci :!:

No a anketa - sou tam takovy malinkaty pismenka: Anketa končí za sob zář 29, 2007 1:37 pm

Profile  

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 11:02 am 

:lol: Jasně, nemyslel jsem syčet jako lokomotiva, ale jako třeba papiňáček, pěkně pomalu.
Ne to soustředit parabolou na maličký váleček s vodou jako třeba u Stirlingova motoru.
Spíše jako solární kuchyně co jich je na googlu-obrázcích a you-trubce mraky.
Tož asi tak .. dík za upřesnění. :wink: Tak to je potom pro "běžného" :lol: půstaře jednodušší si k tomu sednout a číst si a destilovat si .. :lol: :lol: :lol:

P.S. "Já" se picnu, to mě podrž, vlezu někam kam tak často nechodím a pro oči nevidím !!!
2007 !!! I ta sobota 29. nesedí ! A tak třeba ta moje zkušenost s balenými patoky bude dobrá i po 2 letech. :lol:

Profile  

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 12:51 pm 
Site Admin

No hlavně jsme tu ve stromu děti a půst takže pst ať nepopálej :)

Profile  

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 10:45 pm 

Ok linky:

http://mb-soft.com/public3/selfsuff.html#water
http://mb-soft.com/public3/water502.html
http://mb-soft.com/public3/water503.html

Ten chlap o tom chvíli přemýšlel a pár zmíněných půdních destilátorů udělal.
U verze bez zvyšování vlhkosti lze očekávat cca 2 galony (8 litrů)/24hodin.

Pro srovnání když necháte jet váš parní generátor 24 hodin, dá vám cca 5 galonů (20 litrů), pokud uděláte pět dávek. Příkon 600W.

U verze se zvyšování vlhkosti vzduchu (popisuje jak) snadno dostanete 10 galonů denně.

To se mi zase nezdá tak pomalé/nevýkonné. Sajrajt ze vzduchu tam nebude, pokud takový vzduch primárně nepoužíváte (nemusíte žít u chemičky či u dálnice). Například na chatě na vysočině.

Samozřejmě, že je třeba věnovat základní pozornost hygieně potrubí, pokud se nepoužívalo.

Na další rozumy odkazuji na zmíněné velmi podrobné angl. texty.

Ten chlapík nechce lidi otrávit či jim jinak škodit.

Je to určitý stavební projekt, ale ne nezvládnutelný. A pak máte destilku denně... a for free, bez 600W spotřebiče. Pro lidi na čistém vzduchu, s kouskem dvorku nebo zahrádky co spotřebovávají destilku denně tohle asi bude to vůbec nejjednodušší a nejekonomičtější myslitelné řešení.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 12:57 pm 

Nehopso, dík za linky, koukal jsem zběžně, něco na tom asi je, ale asi bych s tím fakticky vylezl minimálně na to Sluníčko
(třeba i kolektor, jsou tam teploty i hodně přes 100°C, ikdyž je plošný, uzavřený a nikoli parabola).
Působí to na mě spíše dojmem, že ten nazvěme to spíš než destilát - kondenzát je vedlejším produktem jeho jiného projektu - klimatizace na tomtéž principu na stejných stránkách.
No a trubky se potí a vodu je třeba někam odvádět.
Přiznám se, že myšlenka klimy pro dům s nákladem pohonu o síle 1 větráku do max. 50Watt mě kdysi lákala taky. Pro srovnání klima s médiem a výměníkem žere do 1000Watt přibližně.
Bylo to první co mě napadlo, když jsem se chodil v parných dnech po práci na Slunci chladit dolů do sklepa, kde ám stabilně celý rok ~ 12°C.
Ale jak říkám, pokusy s kondenzátem bez možnosti rozboru vody bych asi neriskoval, tak bohatý se necítím (myslím tím risknout zdraví).

Není nezvládnutelné ? Jak bys např. ošetřil, aby se Ti v tom např. nevykoupal jakýkoli hmyz, či bacil ze vzduchu, který usedne na trubky - téměř neřešitelné.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 29, 2009 9:56 am 

Jsem rád, že jsi se podíval i na další stránky. Pokud se podíváš ještě na další a další, asi po nějaké době začneš oceňovat, co ten chlapík dělá. V té či oné formě bych rád jednou realizoval snad půl tuctu jeho různých projektů. Některé nápady považuji za skvělé, a určitě bych na mnohé sám nepřišel, co on rozvádí do nejmenších detailů, včetně vysvětlení, výpočtů, je-li potřebné vzorců a tabulek. Pokud jde někomu o udržitelnost a soběstačnost, o život odpojený od sítě, pak tohle jsou stránky kde začít.

Má snahu pomáhat a rád by věci přizpůsobil pokud možno i podmínkám lidí bez prostředků třeba ve třetím světě.

Námitku s hmyzem atd jsem předvídal a ani jsem na ni dopředu neodpovídal, protože očekávám, že si dokážeš odpovědět sám. S těmi bacily si už vymýšlíš. Legionelu ani chřipku z toho nedostaneš. To je víc než běžná míra štěstí. Srovnej si to se všemi jinými způsoby jak jen lidí získávájí/skladují vodu k pití (prameny, cisterny, studny atd.) a při troše kritiky zjistiš, že tohle nevybočuje z běžného standardu. Prostě užíváš ty samé prostředky ochrany vodního zdroje.

Poslední poznámka, trubky samozřejmě nejsou vroubkované (tam by opravdu problém mohl nastat) ale hladkostěnné. S přístupem pro údržbu a sanitaci.

No a pokud tedy OPRAVDU musíš být safe, tak mikra. Myslím že tím dokončuji kruh, tímto začíná toto vlákno, pokud si dobře pamatuji.
Kondenzát JE destilka.

Se sluníčkem to samozřejmě urychlíš.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 29, 2009 11:22 am 

Quote:
Námitku s hmyzem atd jsem předvídal a ani jsem na ni dopředu neodpovídal, protože očekávám, že si dokážeš odpovědět sám. S těmi bacily si už vymýšlíš.
Máš pravdu, jsou sítka, různé typy filtrů vzduchu atd, bacil JE už tak trochu paranoia .. :lol: :wink:
Nic nebudem to názorově hrotit, každému je bližší jiné řešení, na stránky ještě určitě juknu, dík, ahoj:)

Profile  

PostPosted: Tue Mar 09, 2010 8:27 am 

Ahoj měl bych jeden technický dotaz...používáte carbonový filtr v destilátoru?tedy esli jako mezi galonem a destilatorem strkate tu malo umelohmotnou flasku s carbonem?...a dale stacite vodu do plastoveho kanystru nebo do napr sklenenych flasek?...pripadne mi docela optimalni stacet vodu primo do galonu bez filtru...ale trebas se pletu...pry ten filtr taky pousti nejake cernoty (pac to je uhlik).

Profile  

PostPosted: Tue Mar 09, 2010 9:13 am 
Site Admin

Všem lidem doporučuji první destilaci vylít a pít až druhou. První voda "smrdí novotou" Uhlíkový filtr i náplně mám po pěti letech nové nepoužité - není žádný důvod je používat.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 09, 2010 8:18 pm 

Také vůbec nepoužívám uhlíkové náplně. Přesto je voda z destilátrou naprosto čistá - 100% H2O, nevodivá.
Potvrzeno ze státního zdravotního ústavu. Dodavatelem mého parního destilátoru je Pavel :-)

Destilátor čistím po několika destilacích čerstvou šťávou z citrónu. Pražská voda je napěchovaná humusem
a tak vznikají pláty tmavě hnědého "vodního kamene" na dně a po stěnách destilátoru.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 7:09 am 

Mě se po těch 4 litrech na dně a po stěnách vysrážely krystalky bíleho prášku...a kvantitativně tedy dost! Prvni stočenou destilku jsem bohužel nevylil ale nelenil a vypil....mno nebyla to špatná mňamka ale trošku to smrdělo:-/)..dnes je voda už jak víno....Před rokem kdy jsem pil destilku kupovanou tak to se nedá srovnat...doslova drhla v hrdle. Vodu z destilátoru doporučuju:-)!!!není to tak špatné...dokonce je tak nějak i chutná...a když vidím toho svinstva co člověk pije z kohoutku.... Už nic jinačího (no občas si asi dám:-))) pít nebudu:-))). Myslím že vozkouším tu pyramidku.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 8:41 am 

Ještě jsem zapoměl..pít destilku od samého počátku půstu je bezva věc...hned druhý den už nekručí v břiše...což se o té z vodovdu prohlásti nedalo (i minerály musí žaludek nějak zpracovat a se krutí a kroutí..)...tedy pro půstaře to je snadnější první dny tak vydžet.
je sice také možné že si můj břuch ten minulý půst již pamatuje a tolik se nebrání, ale musím konstatovat že je to snadnější.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC