Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 6:07 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Tak si uděláme malou statistiku. :-) Dotaz zní: Pijete během půstů destilovanou vodu ?
Poll ended at Sat Sep 29, 2007 1:37 pm
ANO 67%  67%  [ 6 ]
NE, piji vodu z vodovodu 11%  11%  [ 1 ]
NE, piji balenou vodu 22%  22%  [ 2 ]
NE, nepiji nic ! 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 9
Author Message
PostPosted: Wed Mar 10, 2010 9:26 am 

Kručení je generální úklid.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 10:48 pm 
Site Admin

Především je naivní iluzí si myslet, že destilka zůstává destilkou v celém traktu. U znečištěného člověka už destilka svou "destilkovost" postrádá v ústech a než se dostane do žaludku, už moc rozdílu mezi destilkou a běžnou vodou není. Až po 21 dni je možno říci, že destilka proběhne žaludkem v poměrně zachovalém stavu a následné orgány jí pak nějakou tou solí stále dokrmí..

Profile  

PostPosted: Thu Mar 11, 2010 6:55 am 

souhlasim:-) a dávám za pravdu...je to prázdný nosič, který se musí naplnit....tak by mě zajímalo tak jak je účinný, jestli také na něco nestačí?

Profile  

PostPosted: Thu Mar 11, 2010 8:39 am 

neviem aké máte vy skúsenosti, ale ja som zistil už pri poslednej 21ke ku koncu a teraz sa to opakuje už po 10dni že destilka naráno 3dcl na ex na mňa pôsobí mierne preháňavo, ako nejaká šanka, vypijem, prakticky hneď zbehne do čriev a za pár minút idem na veľkú kde vypustím špinavú vodu. Dosť ma to potešilo, lebo som stále špekuloval či nezaradím aj nejaký pokusný klystýr a vidím že vôbec netreba.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 11, 2010 11:36 am 

Ano, to je normální a to je právě m.j. účel půstu na fyzické úrovni. To je to proč Pavel tvrdí (a čas mu opět dává za pravdu), že klystýr je zbytečné násilí z opačného konce.
Je to jako jako plavat proti proudu řeky .. efekt ano, ale nic moc .. :wink:

Profile  

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 8:57 am 

když jsem si náhodou dával klystýr tak jsem měl v noci děsný spaní...takhle při půstu je to klidnější.Takže to dám pouze vyjímečně.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 10:03 am 

já na klystýr nedám dopustit, že to je násilí z druhé strany souhlasím, záleží ale na technice, za dobu zkušeností se mi stala z masochistického dramatu lehká jogová procházka :P . A když se ke mně někdy donese, co si lidé pod pojmem klystýr provádí, nestačím valit oči :shock:.

Klystýry v poslední době neprovádím protože k nim nemám důvod. Pokud se ale zase zrasuju tak že k tomu bude důvod, tak si zase ulevím.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 10:21 am 

Miku, máš pravdu, ale proč tak komplikovaně ? :) Opravdu to co popisuje Atman jsem měl taky, při 21-ce jsem do sebe obrátil na ex 1/2litr vody a nestíhal jsem na WC .
Prodleva žaludek-střeva téměř žádná, ber to tak, že trubky jsou komplet skoro prázdné.
Kdybys vzal hrnec vody na pití ssebou na WC, tak můžeš proplachovat dokud Tě to bude bavit a dokud nepoteče skoro "studánka" - stejně jako moč, když se při půstu přeleješ vodou.
Určitě si myslím, že Ti to neublíží a tak dokonalý proplach až po žaludek žádný klystýr nemůže dát.
Samože jiná věc je - když to někoho baví .. nelze nic namítat, lépe než nedělat nic. :wink:

Profile  

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 11:05 am 

Cephee, složitě nebo jednoduše je úhel pohledu. Jestli máš něco množstvím opakovaní prověřený a do podvědomí zažitý - je to složitý? Jestli máš udělat nějako základní primitivní věc v oboru do kterého nevidíš - je to jednoduchý? Já vycházím ze svých zkušeností, jak v životě tu skládačku dávám dohromady a jak mi dává smysl. Jak se ukázala praktická. Byl to jen příspěvěk jedním z možných názorů.
Obecně ale jakákoliv jiná terapie než hrstnaden/půst je násilím. Jsou to jen různé "hustoty" násilí. Všechny ty léky a terapie :wink: . Myslím že to tak dává i smysl, cesta zjemňování násilí na sobě páchaném, člověk si tak všechno prozkoumá, ošahá a posoudí :)

Last edited by Mikre on Fri Mar 12, 2010 12:38 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 12:36 pm 

Měl bych ješte takový dotaz...destilátor mě dělá vodu nějak hrozně dlouho...nevíte v čem by mohl být problem...3litry mě to dělalo tak 6hodin...Pak mě nesvítí reset tlacitko...(je teda sice fakt ze jsem nikdy nepockal uplne do sucha a vzdy to vytahnul ze zastrcky)....myslite ze to je vadny kus?..nebo nejaka vychytavka jak to vyladit?

Profile  

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 12:56 pm 

Cistís usazeniny ?
Pul deci octa nechat pusobit ... :)

Profile  

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 2:39 pm 
Site Admin

Code:
Měl bych ješte takový dotaz...destilátor mě dělá vodu nějak hrozně dlouho...nevíte v čem by mohl být problem...3litry mě to dělalo tak 6hodin...Pak mě nesvítí reset tlacitko...(je teda sice fakt ze jsem nikdy nepockal uplne do sucha a vzdy to vytahnul ze zastrcky)....myslite ze to je vadny kus?..nebo nejaka vychytavka jak to vyladit?

Děláš to blbě a plýtváš energií. Ta spirála je pomalá aby se to vařilo jen tak rychle, aby se to stačilo co nejefektivněji odpařovat. To znamená, že náběh do varu je velmi pozvolný a po dosažení varu začne probíhat destilace. Takže Ty ohřeješ vodu a když už je vše jak má být, tak to vypneš!

Opak je řešením, když už to konečně jednou vaří, nech do dovařit do konce! Pokud chceš aby to fungovalo hned, není problém do toho nalít vařící vodu z rychlovarné konvice - kettlu, nebo horkou vodu přímo z kohoutku. Energii neučetříš, protože ta voda se nějak stejně ohřát musí, ale bude to rychlejší a ušetří se spirála v destilátoru - prodloužíš jí životnost. To je ale také diskutabilní, protože mam destilátor 5 let jkede denně a není problém.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2010 3:28 pm 

Nedelam.Pokazde jsem musel odejit a tak jsem to vytahnul ze site aniz by voda byla vydestilovana do sucha a do reakce spinace. Nyni vim ze me funguje...nalil jsem tam jenom trochu a vyckal...Jelikoz ho mam novej... tak jsem na to nemel cas v tydnu.
Ale i tak problem (v dlouhe destilaci vody) je nekde jinde jak jsem pozjistoval. Na trhu jsou obecne dva podobne typy...rozdil je "POUZE" ve výkonu topne spiraly...Jeden ma vykon 600W a druhy 320W...ten prvni je za "sedmicku" a druhy za "petku".
A pokracuji dal...ja mam ten slabsi...rano jsem tam nalil 4litry (cca v 6.10) a po navratu z bezek cca v 15.30 me stale hucel!..a o par minut se vypnul...
Tedy zaver: Jasne doporucuji ten drazsi!!!...a to neni vse...jak jsem vcera nic nevedel...a mel pocit ze jsem koupil uplny ausus (a tak nejak bych ten pristroj dal nazyval)...tak jsem byl tak psychycky slaby ze jsem prerusil pust...(byl jsem na konci 3dne!)...doprd.
Zitra jedu tedy nanovo:-(( :x ...ja jiz "zkuseny" 21citkar. howgh

Last edited by misaxxx on Sat Mar 13, 2010 6:23 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2010 3:31 pm 

Za radu s urychlenim destilace skrze rychlovarnou konvici...dobrý nápad. Díky Pavle!!Hned to vyuziju.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2010 4:29 pm 

misaxxx wrote:
Za radu s urychlenim destilace skrze rychlovarnou konvici...dobrý nápad. Díky Pavle!!Hned to vyuziju.
Cca 9,5 hodiny ! Celkem síla - a kolik vydestiluješ ? Můžeš dát pls potom vědět, kolik času Ti ušetřilo předehřátí v konvici ?
Tuto fintu používám podobně, když se mi nechce čekat na kafe tak do rychlo-konvice natočím vodu teplou už z trubek.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC