Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 11:02 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Tak si uděláme malou statistiku. :-) Dotaz zní: Pijete během půstů destilovanou vodu ?
Poll ended at Sat Sep 29, 2007 1:37 pm
ANO 67%  67%  [ 6 ]
NE, piji vodu z vodovodu 11%  11%  [ 1 ]
NE, piji balenou vodu 22%  22%  [ 2 ]
NE, nepiji nic ! 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 9
Author Message
PostPosted: Sat Mar 13, 2010 5:51 pm 

*** Cepheus :arrow: Vodu v "trubkách" si ohrivás sám nebo ji dostávás z nejaké centrály :?:
V "ubytovacích silech" je teplá voda dobraá jen na vnejsí pouzití nebo na trening imunitního systému.
Do ustní dutiny by se nemela dostat ... :twisted:
Usporu casu si muzes zmerit sám kdyz nalejes studenou vodu a zmerís dobu, nez Ti zacne varit.
Nalitím varící vody pouzívas destilák jenom jako destilák ( ujme se hned práce, pro kterou je stvoren )
a nedegradujes ho na nepomerne drazsí "pomaluvarnou konvici" :lol:
Nezkacujes mu zbytecne zivot topného telesa.

*** misaxxx :arrow: Destilacní doba je neprímo umerná el. vykonu. Je to v porádku ... 8)
A v parném léte más pravdepodobne vyssí ucinnost nez 600 W prístroj :)

Last edited by Mita on Sat Mar 13, 2010 6:08 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2010 6:05 pm 

to je fakt mizivý tepelný výkon, ja mám ten od Pavla, má 750W a predestilovanie 3,5L ak sa naleje horúca z vodovodu - aj ja to tak robím - trvá 3,5 hodiny.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2010 6:21 pm 

tak jak jsem psal....4litry jsem destiloval za 9,5hodky..jako malinu... :x ..co se da delat...preci ten kram nevyhodim...holt nedoporucuji to kupovat u lidi kteri nabizi destilator za 5000 nebo 5500kč...a sledovat vykon ve W.

Mito proč bych mel mít v parném léte pravdepodobne vyssí ucinnost nez 600 W prístroj ?

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2010 7:52 pm 

V parnem lete se mne stava, ze na vystupu je mene vody nez na vstupu.
Zrejme voda pri bujném varu nestací uplne zkondenzovat
a unika castecne ve forme pary, kterou pri tom mnozstvi neni videt, pres vykapávaci trubicku.
Pri mensím vykonu ohrevu je v trubicce mensí rychlost a para má víc casu na zkondenzování.
Na jinou moznost ztráty objemu vody behem destilace jsem neprisel.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 6:52 am 

Mita wrote:
Zrejme voda pri bujném varu nestací uplne zkondenzovat
a unika castecne ve forme pary, kterou pri tom mnozstvi neni videt, pres vykapávaci trubicku.

presne tak, výkon ventilátora resp. povrch chladiča nie je dostačne dostatočne dimenzovaný na teplejšie dni. Hneď na začiatku som na to došiel, a keďže nemám rád technické nedokonalosti, ako prvý krok bol "tuning" destilátora, pôvodný ventilátor som vyhodil a dal tam výkonnný, odvtedy fachčí ako hodinky a kvapká z neho vlažná voda a nestratí sa ani mililiter.
Vyzerá to síce smiešne, ale funkčnosť v mojom rebríčku stojí vysokom nad vzhľadom :D
Attachment:
P1030514.JPG [167.41 KiB]
Not downloaded yet

Mita wrote:
Na jinou moznost ztráty objemu vody behem destilace jsem neprisel..

No, tých možností je tam viac, jednak na O-krúžku v hlave, kde sa pripája do plastu nerezová rúrka chladiča a najmä cez veľké silikónové obvodové tesnenie. Var prebieha s tlakovými rázmi od bublín, podfukovať môže aj tam.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 7:41 am 

když jste tak šikovný, neporadily by jste me jak zvýšit tedy výše uvedený W výkon?

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 10:27 am 

Mita wrote:
*** Cepheus :arrow: Vodu v "trubkách" si ohrivás sám nebo ji dostávás z nejaké centrály :?:
V "ubytovacích silech" je teplá voda dobraá jen na vnejsí pouzití nebo na trening imunitního systému.
Do ustní dutiny by se nemela dostat ... :twisted:
Souhlas, ale v kafe skončí již převařená a přes destilátor je to ještě v lepším pořádku. Mám svůj el. bojler.
Hehe :lol: "ubytovací sila" - hezkej výraz .. samože znám i překlad TUV, kde U značí užitková .. neboj.

Quote:
Usporu casu si muzes zmerit sám kdyz nalejes studenou vodu a zmerís dobu, nez Ti zacne varit.
Nemůžu, nemám destilátor (jsem "vodovodní půstař" :) ) proto se ptám na změnu doby destilace s předehřátou vařící vodou človíčka,
kterému to zabere 9,5 hodiny s 320W strojkem - čiže konkrétní úspora času u tohoto přístroje po naplnění vařící vodou.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 10:57 am 

misaxxx wrote:
tak jak jsem psal....4litry jsem destiloval za 9,5hodky..jako malinu...

Atman wrote:
to je fakt mizivý tepelný výkon, ja mám ten od Pavla, má 750W a predestilovanie 3,5L ak sa naleje horúca z vodovodu - aj ja to tak robím - trvá 3,5 hodiny.

Misaku, nezoufej ! Uz vim ted od vas obou, co jsem vědět potřeboval ( pro hrubé srovnání efektivity různých mašinek).
Vychází mi to +- stejně, jen se musí dýl čekat v jednom případě - což není na škodu, když si "nakřečkuju" přes noc, tak je jedno, jestli to bublá 3,5h, nebo 9,5h.
Má pravdu Mita, je to ok s tím 320W, všecko jak má bejt ..
Sledujte tom mých myšlenek: ( :lol: )
320Wx9,5h = 3,040 kWh energie na získání 4,0l destilky a
750Wx3,5h = 2,625 kWh energie na získání 3,5l destilky, což je v přepočtu na 4l = 3,0 kWh
Vzhledem k tomu, že Atman píše o destilaci už vřelé vody, tak se to bude zase lišit, ale podle mě asi už o moc ne.
Čiže závěr zní - destilujte oba a nelamte si s tím hlavu, tu energii tam musíte dodat tak jako tak, motá se okolo 3kWh / 4litry destilky (nepočítaje pořizovací náklady),
případné úspory na energii ve finále jsou podle mě zanedbatelné v měřítku toho co vypijete. :)
(1l vodo-vody = cca 0,06Kč, 1kWh energie po drátech = cca 5Kč)

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 11:27 am 

To Cepheus:Ahoj musím říci že na tvém výpočtu je něco desně uklidnujícího!Ja počítal trochu jinak...až moc selsky...a to následovně:
Nějak jsem se dopočítal 4kč za litr a pak-denne vypiji minimalne 2litry..pokud budu pit destilku cely rok znamena to 8kčx356=2850Kc cca...ti co maji lepsi (jednou tak rychlejší) vydaji polovinu tedy 14250kč....což je také muj prodelek za rok...A jelikoz jsme usetril dejme tomu 2000kč v nakupu tak budu na stejnem (tedy kdybych koupil destilator za 7000kč) asi tak za rok a pul. Tedy za rok a pul me to zacne prodelavat...
Tento zaver je ale uplne zkresleny pac jsem do vypoctu nezahrnul vetsi vykon destilatoru lepsiho...
Tedy moc diky!...ikdyz bude u me pristroj fachat dele..zkousnu to...To neni tak omezujici.
Hlavne ze se ted opet budu moci ponorit do klidnych vod pustu:-)...zitra opet obnovuji.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 11:55 am 

Počítals skoro dobře. :) 3kWhx5Kč=15Kč, 15Kč:4l=3,75Kč/l vody.
750W sice ohřeje cca třikrát rychleji, ale elektriky sosne stejně jako Tvůj - čiže nula z nuly pojde, je to stejné jako s auty - víc to jede, víc to žere. :wink:
Jak dlouho trvá, než se tvůj strojek ze studené vody dostane do varu ? Můžeš změřit ? Díky ..

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 10:08 pm 

:arrow: Atman : nemám rád technické nedokonalosti
Vyzerá to síce smiešne, ale funkčnosť v mojom rebríčku stojí vysokom nad vzhľadom

Moje řeč Atmane :lol:

dal's tam elektricky vykonnejší motor nebo účinnejší a tišší radiální ventilátor ?
Pošleš fotku :?:

Profile  

PostPosted: Sat Jun 12, 2010 3:02 pm 

Něco pro tuningáře - tuněná 1,5 litrová konvička na kafe.:)
Attachment:
IMG0033A.jpg [33.02 KiB]
Not downloaded yet

Profile  

Post subject: Re: Ptákoviny
PostPosted: Sat Jun 12, 2010 4:17 pm 

Myslenka odporující mottu "V jednocuchosti je krása"
na zvysení celkové ucinnosti hlavne pro ty,
kterí rádi experimentují a kde je destilátor v permanenci
pouzitím chladice pára - voda misto pára - vzduch,
kde ohrátá chladicí voda se privádí do destilátoru.
vyladení experimentem - vykon topeni, proud chladici vody...
odpadá ventilátor -> ticho rusené bubláním uvnitr stroje, kapáním vody
a obcasnymi kletbami, kdyz pretece sberná nádoba ... :mrgreen:

Profile  

Post subject: Re: Ptákoviny
PostPosted: Sat Jun 12, 2010 4:36 pm 

Mito, vím, že jsou lepší stroje, už můj prapředek věděl, když protlačoval kadlátky skrzeva měděnou trubku ve vodě:)
Toto stálo cca 1.000,- kaček i s konvičkou a 1 den čistého času převodu myšlenek z astrálu do reálu a je to funkční a skoro stejně účinné.
"Tuning" brát lidičky jako legraci, humor, vtip, laděné stroje budou až v další fázi. (bude-li třeba) :mrgreen:

Profile  

Post subject: "kapesní" destilator
PostPosted: Sat Jun 12, 2010 4:57 pm 

Franto,
líbí se mne Tvoje konstrukce, moc pekny "tunig". Muj prispevek byl v cimrmanovském duchu ...
Existuji i konvice 0,5 l ktere by nasly pouzití v situacích, ve které jsem se ocitl nedávno :

Brno, 4. cerven 2010, pomaturitní sraz, hospoda Bigbít, Slovákova 10.
servirka : co si dáte na piti ?
m : teplou nebo horkou vodu
s : co prosím ?
m : caj mate ?
s : ano
m : vetsi sklenici caje ale bez caje
s : (chápavy úsmev)
Kdyz donesla horkou vodu, podrobil jsem ji analyze cichem s neuspokojivym vysledkem.
Kdyz jsem si srknul, rozbehl jsem se k záchodku, abych ji mohl vyplivnout.
Nepopsatelny hnus
Kdyz po chvili prisla, zeptal jsem se, jestli to natocila jako teplou vodu z kohoutku.
Ne, voda byla ohrata v masine na kávu.
Kdyz to nekdo pije prebité kávou nebo cajem, nepozná, co do sebe nalévá.
Zlatá destilka ... :lol:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC