Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 6:07 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: KOJENÍ
PostPosted: Sat Oct 25, 2008 7:25 am 

Milé maminky, snažte se před otěhotněním co nejvíce pročistit svoje tělo půsty a následnou kvalitní stravou. PRotože dítě bude živeno tím, co Vám koluje v krvi. Do krve se vstřebává vše, co je v tlustém střevě a pokud tam je humus, toxiny, plísně, bude tím nakažena Vaše krev. Kojit budete to, co máte ve střevě...nejen to, co jíte !

1) Snažte se kojit až tři roky.

2) Snažte se nedokrmovat aspoň do ukončení jednoho roku, ale můžete s dokrmováním začít ještě později - čím déle, tím lépe. Dětská slinivka do jednoho roku nemá enzymy na štěpení jiných potravin. Dokáže štěpit jen mateřské mléko.

3) starejte se o kvalitu svého mléka, jezte živou stravu, pijte zeleninové šťávy, bylinkové čaje.

Těch bodů by bylo mnohem více, ale prozatím to stačí.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 4:19 pm 

Čau Mílo. Mám osmiměsíční mimčo. V porodnici byla největší (55 cm), 4 kg. Není to žádný tlusťoch, má abnormální sílu, je abnormálně zdravá (asi díky půstům před otěhotněním - v prvním měsíci těhu mj. 3 týdny půstu). V porodnici apgar score 10-10-10. Bez žloutenky, během 1 dne nabrala zpět co ztratila na váze (ostatní mimča to dohání kolem 2_3 týdnů). Nikita dlabe od začátku téměř každou hodinu, někdy 40 minut. Bylo by strašně fajn plně kojit do 1 roku, kojení jí však nestačilo (spát denně hodinu až dvě, někdy ani hodinu přes půl roku taky žádný med....), takže v půl roce příkrmy i na doporučení lékařky, která je velice rozumná. Sympatizuje s přirozenými domácími porody, neočkováním, atd. Velice jsem vybírala,než jsem se rozhodla pro ni. Nikita je od příkrmů spokojená, spí lépe, kojit se už téměř nechce. Jinak i plně kojená měla v půl roce téměř 9 kg.

To je má zkušenost, byť jako každé matky sympatizující s přirozenými průběhy, závisí to vždy na individualitě mimča, mámy, apod.

P.S. mám sousedku, která za každou cenu plně kojila do 1 roku (aby se mohla asi vytahovat). Pak okamžitě dítěti vrazila čabajku. Dále tvrdí, že její mrně zdlábne velký jogurt najednou. Zjistila jsem jak - násilím mu otevře ústa a jogurt do něj naleje. Nesmí pusu zavřít, dokud ho nesní - prostě jako husa... Lidé jsou někdy fakt zvláštní...

-mouseova-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 21, 2008 8:51 pm 

Gratuluju ! To je skvělý příspěvek !
Jj, každý tvor je jedinečný. A holky, vy jste pěkná půstařská dvojka :-)

Nedokážu si přestavit kojení každou hodinu 40 minut i v noci. Ona v noci nespala? Kubi se taky kojil i 40 minut, ale ne každou hodinu, ale třeba za dvě hoďky. V noci tak 5x, postupně 3x, pak 1x.... energii jsem dohnala až po půstech, ale nejvíc jsem ji doplnila kvalitním spánkem teprve před rokem (po pěti letech) po přestěhování do bytu v klidnější části města. Od přestěhování jsem jiný člověk... už mám energii zase jako dřív. Kojení je hodně náročné a okolí by mělo matku maximálně respektovat a pomáhat.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC