Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:48 am

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: KOJENÍ
PostPosted: Sat Oct 25, 2008 7:25 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Milé maminky, snažte se před otěhotněním co nejvíce pročistit svoje tělo půsty a následnou kvalitní stravou. PRotože dítě bude živeno tím, co Vám koluje v krvi. Do krve se vstřebává vše, co je v tlustém střevě a pokud tam je humus, toxiny, plísně, bude tím nakažena Vaše krev. Kojit budete to, co máte ve střevě...nejen to, co jíte !

1) Snažte se kojit až tři roky.

2) Snažte se nedokrmovat aspoň do ukončení jednoho roku, ale můžete s dokrmováním začít ještě později - čím déle, tím lépe. Dětská slinivka do jednoho roku nemá enzymy na štěpení jiných potravin. Dokáže štěpit jen mateřské mléko.

3) starejte se o kvalitu svého mléka, jezte živou stravu, pijte zeleninové šťávy, bylinkové čaje.

Těch bodů by bylo mnohem více, ale prozatím to stačí.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri Nov 21, 2008 4:19 pm 
Offline

Joined: Sun Oct 15, 2006 6:13 pm
Posts: 9
Location: Praha
Čau Mílo. Mám osmiměsíční mimčo. V porodnici byla největší (55 cm), 4 kg. Není to žádný tlusťoch, má abnormální sílu, je abnormálně zdravá (asi díky půstům před otěhotněním - v prvním měsíci těhu mj. 3 týdny půstu). V porodnici apgar score 10-10-10. Bez žloutenky, během 1 dne nabrala zpět co ztratila na váze (ostatní mimča to dohání kolem 2_3 týdnů). Nikita dlabe od začátku téměř každou hodinu, někdy 40 minut. Bylo by strašně fajn plně kojit do 1 roku, kojení jí však nestačilo (spát denně hodinu až dvě, někdy ani hodinu přes půl roku taky žádný med....), takže v půl roce příkrmy i na doporučení lékařky, která je velice rozumná. Sympatizuje s přirozenými domácími porody, neočkováním, atd. Velice jsem vybírala,než jsem se rozhodla pro ni. Nikita je od příkrmů spokojená, spí lépe, kojit se už téměř nechce. Jinak i plně kojená měla v půl roce téměř 9 kg.

To je má zkušenost, byť jako každé matky sympatizující s přirozenými průběhy, závisí to vždy na individualitě mimča, mámy, apod.

P.S. mám sousedku, která za každou cenu plně kojila do 1 roku (aby se mohla asi vytahovat). Pak okamžitě dítěti vrazila čabajku. Dále tvrdí, že její mrně zdlábne velký jogurt najednou. Zjistila jsem jak - násilím mu otevře ústa a jogurt do něj naleje. Nesmí pusu zavřít, dokud ho nesní - prostě jako husa... Lidé jsou někdy fakt zvláštní...

-mouseova-


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Nov 21, 2008 8:51 pm 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Gratuluju ! To je skvělý příspěvek !
Jj, každý tvor je jedinečný. A holky, vy jste pěkná půstařská dvojka :-)

Nedokážu si přestavit kojení každou hodinu 40 minut i v noci. Ona v noci nespala? Kubi se taky kojil i 40 minut, ale ne každou hodinu, ale třeba za dvě hoďky. V noci tak 5x, postupně 3x, pak 1x.... energii jsem dohnala až po půstech, ale nejvíc jsem ji doplnila kvalitním spánkem teprve před rokem (po pěti letech) po přestěhování do bytu v klidnější části města. Od přestěhování jsem jiný člověk... už mám energii zase jako dřív. Kojení je hodně náročné a okolí by mělo matku maximálně respektovat a pomáhat.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group