Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 12:41 am

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Tue Sep 26, 2006 3:43 pm 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Pokud se vydáte touto cestou, dost často se ocitnete v opozici proti společnosti a taky proti svým slabostem.

Spousta maminek vůbec neví a ani nevěří, že je možné, aby měly pohodové neagresivní dítě bez rýmy, alergií a nemocí !

Pokud chcete něčeho dosáhnout u dítěte, začněte nejprve u sebe - jděte příkladem !

Zní to dost přísně - ale dítě je třeba chránit od potravinářských výrobků.
Převážně ho uchraňte před sladkostmi, bílým cukrem, bílou moukou, solí a tepelně upravených potravin, polotovarů a zpracovaných potravin včetně pečiva, sýrů, jogurtů, mléka, dětské šunky a podobných "základních potravin").

Půstem se dětské tělo může výborně očistit.
Čisté tělíčko pak reaguje hned na špatné potraviny a také se rychle dokáže vzpamatovat - pokud mu dáte příležitost. Nejlepší cestou z dětských nachlazení i horších nemocí je půst, čistá destilovaná voda, čistý vzduch.

Protože nejen chlebem živ je člověk,
nezapomeňte na účinek okolí, dítě nemá vyvinuté všechny čakry a potřebuje lásku, ochranu, péči, pozornost a vyváženou atmosféru v rodině.

Držím Vám palce :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 26, 2006 4:06 pm 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 8:52 am
Posts: 28
Súhlasím. Najhoršie je "prekročiť svoj vlastný tieň". Na tom stroskotá väčšina ľudí skôr, aby na ten krok čo len zdvihla nohu.
A potom je tu tá bezmedzná dôvera v lekárov! :shock:
Kolegyňa si včera vypočula rozhovor dvoch matiek detí vo veku do 3 rokov. Jedna sa duhej sťažovala, že s dieťaťom sa nedá vydržať, že je hyperaktívne, stále vyvádza (prečo asi - však?). Druhá jej poskytla "úžasnú" radu. Povedala jej: "Ja ti poradím! Aj mne takto malý vyvádzal. Až mi lekárka povedal, že mu mám dať Belaspon. A odvtedy mám pokoj, spinká ako anjelik a je úplne krotký. Neboj sa! To nie je liek, to je len taký vitamínik - povedala mi to doktorka!" :shock: :shock: :shock:
A mamka bola spokojná, že bude s deckom pokoj!
Kde sa podel zdravý rozum? Zdá sa mi, že človek je naozaj jediný tvor na Zemi, ktorý vie takto vedome či nevedome ubližovať vlastným mláďatám. :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 26, 2006 4:29 pm 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
"Zdá sa mi, že človek je naozaj jediný tvor na Zemi, ktorý vie takto vedome či nevedome ubližovať vlastným mláďatám. "

hmm..zde nemohu nedodat citát:

ČLOVĚK JE JEDINÝ TVOR NA ZEMI, KTERÝ PŘEDTÍM, NEŽ SVOU POTRAVU SNÍ, TAK JI ZNIČÍ :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 27, 2006 7:24 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 7:32 am
Posts: 27
Anežka teď chodí do školky - především proto, že prostě ty děti kolem sebe miluje a hodně ji to motivuje. Moc se jí tam líbí a učitelky jsou také skvělé. Skvělé i v tom, že si můžeme nosit vlastní jídlo, nad kterým často sice asi kroutí hlavou ale narozdíl od nějakých zapšklých fanatiků pro nás hraje její duševní stav - ve třech letech je ve spoustě věcí rovnocenná s těmi pětiletými (třídy jsou síšené). Takže nás učitelky chválí, jaké to máme dítě a do jídla nám nemluví a spokojenost na obou stranách, jen si říkám, aby to vydrželo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 27, 2006 9:36 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Čauky :o), Petře!
Tak to Vám gratuluju k nalezení super školky!

Určitě je nesmysl dítě úplně totálně izolovat. Vše má své pro a proti.. Záleží, do jaké míry jsou nevýhody ve školce nad výhodami a záleží, kam člověk vlastně směřuje.. Setkala jsem se s názoem,že dítě, které nebude vyrůstat v kolektivu, bude špatně navazovat přátelství. Otázkou také je, zda to dítě, o které se jedná, to vůbec potřebuje. Jsou lidé, kteří budou vždycky "jiní", prostě takoví "marťané" a nikdy do společnosti nezapadnou, přestože vyrůstali ve školkách a školách.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 27, 2006 9:59 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 7:32 am
Posts: 27
To je právě to, že záleží na potřebách toho dítěte, každé má asi jiné vlohy a samo asi nejlíp ví co chce dělat. Anežka je taky trochu divná "c) objímá na potkání kamarády i učitele a snaží se už i ve školce se nějak angažovat - pomáhat ostatním. To je taky na školce to prima, že jak jsou konečně ty smíšené třídy atd, tak ty děti si vlastně vystačí samy, učí se od sebe navzájem, pomáhají si a tak. Vrací se domů jako kdyby tu školku vedla sama, o každém všechno ví, zná jména kamarádů, jejich problémy, kdo je nemcný a podobně, no prostě jakoby přišla z práce "c)
Mimochodem, Anežka si často vzpomene na Kubu. Je to vlastně první dítko s kterým trávila určitou dobu společný čas a musela se naučit s ním nějak vyjít. Je neuvěřitelný jak moc si pamatuje detailů už z doby kolem dvou let když něco vypráví.
Tak od ní Kubíka pozdravuj.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 27, 2006 6:13 pm 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Anežka má štěstí, že Vás má! Určitě Vás s Jakubíkem navštívíme, až bude druhé mimi? Držim palce.
A jak se Vám daří, aby ve školce Anežka nechtěla a neochutnávala to, co mlsají ostatní děti? Necháváte to volně?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 7:27 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 7:32 am
Posts: 27
Druhé mimi každou chvíli, zase nám vyhrožovali předčasným porodem jako s Anežkou ale pořád nic, nejspíš nejsou gynekologové svejma tabulkama moc zvyklí na maminky co denně nacouraj 5-10 kilometrů a vůbec - celej den něco dělaj.
Anežce je to co tam mají ostatní tak nějak ukradený, ona má svoje a sama říkala, že je ráda, že má jídlo od maminky - snažíme se aby to měla dost atraktivní.
Děti prej její talíř taky nezajímá, tak uvidíme jak dál.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 8:07 am 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
To máš pravdu! Gynekologové jsou úplně vedle jak ta jedle. Jakub se narodil přesně za 36 tejdnů od početí (od pátku do pátku he he - páteční dítě). Oni to počítali úlně jinak, hlupáci, pořád je zajímalo datum posledních měsíčků, přitom jsem před tím měla 3 měsíce pauzu! Nešlo jim to vysvětlit.

Nejlepší gynekolog byl starý pán, co jen tak přesluhoval v porodnici Vrchlabí¨(ktrá se zabývá přirozenými porody) a nepotřeboval přístroje - stačily mu ruce a hmatat přes bříško a jednoduchá trubička !k poslechu srdce. Přesně věděl polohu mimina atd. Od něj by se měli ostatní učit.

No a co znamená atraktivní talíř? Co všechno pro ní připravujete? Pošli foto :D !


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 5:08 pm 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 8:52 am
Posts: 28
Míla wrote:
To máš pravdu! Gynekologové jsou úplně vedle jak ta jedle. Jakub se narodil přesně za 36 tejdnů od početí (od pátku do pátku he he - páteční dítě). Oni to počítali úlně jinak, hlupáci, pořád je zajímalo datum posledních měsíčků, přitom jsem před tím měla 3 měsíce pauzu! Nešlo jim to vysvětlit.To ma prekvapuje. Alebo my na Slovensku máme múdrejších gynekológov? :lol: Veď predsa existuje viacero spôsobov vypočítania termínu pôrodu. Jeden z nich je výpočet podľa známeho dňa oplodňujúcej súlože. Nie žeby som tu chcela niekoho brániť - teda konkrétne stav gynekológov-pôrodníkov, ale nemyslím, že by paušálne neboli v poriadku a že ich treba nálepkovať ako hlupákov... :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 9:13 pm 
Offline

Joined: Tue Sep 26, 2006 5:43 am
Posts: 203
Reno, možná to byla akorát smůla na moc mladé doktory?

Většina gynekologů víc kouká do přístrojů než na "pacientku". A v tom je ta chyba.

Například gynekolog ze "staré školy" pozná brzké těhotenství jen podle tvaru dělohy a čípku...atd.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 6:40 am 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 8:52 am
Posts: 28
No, každopádne je to škoda, že si robia takéto meno. Veď vypočítať termín pôrodu je školácka záležitosť, na to nemusí mať žiadnu prax. :roll:
Ja mám šťastie, že spolupracujem s odborníkom, ktorému mnohé mamky vďačia za záchranu života - špecializuje sa na ženy s vážnymi problémami (napr. prípady, keď vznikne tzv. rakovina z tehotnosti, či rodičky s chorobami srdca, obličiek...). A vidím, že mu záleží na tých pacientkach. To človeka vždy poteší, keď stretne takého lekára. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 8:38 am 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 10:28 pm
Posts: 51
takže je to taková ordinace v růžové zahradě :lol:

rovněž si nemůžu na gyn. stěžovat, patřím také do rizikové ordinace. na pacientkách jim tam opravdu záleží. a nejraději vypisují těhotenské průkazky :)

_________________
mirka


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 10:19 am 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 8:52 am
Posts: 28
mirka wrote:
takže je to taková ordinace v růžové zahradě :lol:Ahoj Mirka,

no, ružová záhrada to, bohužiaľ, nebude. Zrovna pred týždňom bol doslova zhrozený, že má mladé tehotné mamičky - jedna s rakovinou štítnej žľazy a druhá s rakovinou mozgu - je to strach a hrôza pomyslieť... Potrebovali by liečbu, no tehotnosť ešte nepokročila tak, aby sa mohli deti narodiť. A toľko tie mamky nevydržia... Človeka napadne siahodlhý pôst, však? Ale v tehotnosti? (No, toto už patrí do inej rubriky...)
Kam to spejeme?
Som ale fakt rada, keď vidím, že doktorom záleží na svojich pacientoch a že sa tešia, keď aj ženy s vážnym problémom donosia zdravé dieťatko a budú sa oň môcť starať.

Rena


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 1:03 pm 
Offline

Joined: Mon Sep 25, 2006 10:28 pm
Posts: 51
ahojky reni, jen kdyby takových fakt zotpovědných lékařů, kteří se dívají na pacienta jako jeden celek bylo víc. a ne jen gynekologů. :!:

_________________
mirka


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group