Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:44 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 2:56 pm 

Verím, že sa ich rady rozmnožia :)
Aj keď by nebolo zlé, motivovať ich trošku z opačného konca. Aby dostali viac za zdravého človeka! A ľudia by mohli mať úľavy na zdravotnom poistení podľa toho, ako sa o seba starajú. Kašleš na seba, tak plať viac! Budeš totiž aj viac behať po doktoroch. My, pôstujúci, by sme asi platili minimum :wink: :lol:

Profile  

PostPosted: Tue Oct 03, 2006 10:39 am 

Ahoj.
Deti asi skor pochopia a prijmu vychovu v hesle:
"Zdravy duch si nosi zdrave telo."
Skor prijmu zakon o pricine a nasledku ako "sucasny konvecny pohlad na svet." Urcite mnohi vedia co mam mna mysli. Niekedy maju bystrejsi pohlad ako mnohi "dospeli, ktori toho maju uz odzite ;)..."

Profile  

PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:14 pm 

Pravidelné dětské půsty - součást výchovy
Přes léto jsme si dali pauzu od půstů - jak říkaly babičky: Všeho moc škodí. Tak teď zase pokračujeme:

Jakubik má za sebou opakovaně 24 hodinovky jen o vodě a prokládáme to dny čistě na šťávičkách a co nejvíc zeleniny. Nálada je pak vskutku euforická.

Hodlám mu zavést pátky 36 hodin a to tak, že chlapeček to bude brát jako normál. Jde mu to vysvětlit jako dospělému, že si bříško odpočine a pak se mu bude líp běhat.

Chlapovi se to sice občas nepozdává, ale nakonec vždycky s nadšením vymyslí, že si po lačnění dá rýži a na tu se těší a jsa spokojen s touto nejoblíbenější stravou, se do ní pak pustí a zapomene na jiné žvance.
Samozřejmě před rýží absolvuje šťávičky a zeleninku. Rýže je pro něj prostě posvátná a jí se samostatně na přání bez ničeho, jednou si vzal dvě špejle a provedl pokus jíst jimi jako hůlkama - kde to viděl, říkám si? Nebyl on někde v Tibetu... ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 13, 2006 7:27 pm 

Ahoj Pavle,
jak dlouhý půst by mohlo mít čtyřleté dítě? Chci to Jakubíkovi prodloužit, teď se jeví, že je příhodná doba, protože za celý den 24 hodin hladovky si skoro nevzpomene na jídlo a je vysmátý, až euforický, takže to zkusíme na 36 či déle.
Ale tři dny mi třeba pro takové malé dítě připadá obludně dlouho.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 13, 2006 10:22 pm 
Site Admin

jaký máš důvod to prodlužovat u zdravého dítěte? U dětí stačí k udržení jejich vnímavosti a čistoty až do dospělosti jedničky. I v případě potřeby kdy dítě rostlo na humusu a rodiče přišli na půst pozdě, stačí dítěti pod 15 let jedničky a tělo se rychle chytne. Pokud jde o dlouhodobý půst u dítěte za účelem odstranění těžší choroby, je potřeba po ruce někoho, kdo má minimálně 21 a nebo dítě dát do půstovní kliniky.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Nov 14, 2006 6:06 am 

Víš, pokud je se mnou, jeho stav nemám problém ohlídat. Pokud ho někdo hlídal, často neodhadl množství jídla a ucpal ho(sýry, pečivo, sladkosti apod.). Občas se mi vrátil s rýmou a i s teplotou a s "nočními můrami"(jinak spí 100% klidně) - vyčištění na destilce vždy zabralo, ale když jsem mu nedala hned půst, tak mu to trvalo třeba až 14 dní - hlavně v psychické úrovni - podrážděnost, plačtivost, nespokojenost..

Je dobré, že má rychlou reakci a tělo hned zapojí obranné mechanismy, ale lepší by bylo, kdyby to tělo zvládlo bez zakolísání, což asi nemůžu po dětském tělíčku chtít.

Jinak je zdravej, neměl žádné "dětské" nemoci a donedávna se ještě nenaučil smrkat - neměl moc příležitost se to naučit :D .

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jul 29, 2007 6:25 am 

Pavel wrote:
jaký máš důvod to prodlužovat u zdravého dítěte? U dětí stačí k udržení jejich vnímavosti a čistoty až do dospělosti jedničky. I v případě potřeby kdy dítě rostlo na humusu a rodiče přišli na půst pozdě, stačí dítěti pod 15 let jedničky a tělo se rychle chytne. Pokud jde o dlouhodobý půst u dítěte za účelem odstranění těžší choroby, je potřeba po ruce někoho, kdo má minimálně 21 a nebo dítě dát do půstovní kliniky.

Ahoj Pavle, mám 15 letou dceru, která trpí od 1 roku svého života revmatickou artritidou. Jak jsem se přesvědčila v ordinacích lékařů, dětí s touto chorobou neustále přibývá a já jsem po určité době sbírání informací nabyla dojmu, že takové rozšíření této choroby může mít u z různých důvodů oslabených jedinců na svědomí očkování a konkrétně v tomto případě proti zarděnkám. Zkoušeli jsme různé způsoby, jak dceru této choroby zbavit, od lékařů přes léčitele, vegetariánství, vynechání mléčných výrobků a nakonec tento poslední měsíc i vařených, ale změna naprosto žádná. Uzdravení stále nepřichází. Čistit tělo pouze syrovou stravou je pravděpodobně úkol na delší období, ale napadlo mě po zjištění pár informací, že by mohl pomoci půst. V jedné publikaci jsem se dočetla, že při půstu se do krevního oběhu uvolňuje mimo jiné také látka, která je svým složením podobná hormonálnímu léku Prednisonu, který se používá v klasické medicíně k potlačení zánětů. Tato látka, kterou si tělo takto vlastně vyrobí samo, pak v těle odstraní veškeré záněty a tělu se tak nesmírně uleví.
Chtěla bych se Tě zeptat, případně i ostatních, jestli máš nějakou zkušenost s vyléčením artritidy půstem a jestli máš kontakt na nějakou půstovní kliniku.

Profile  

Post subject: Kliniky
PostPosted: Tue Jul 31, 2007 9:06 pm 
Site Admin

Půstovních klinik vygůgluješ kopu, ale všechny jsou v zahraničí. Je potřeba umět anglicky a připravit si hodně peněz. Dle mého názoru Ti nic nebrání projít si 21 na vlastní pěst a pak to dítě naučit. Nenajdeš pak pro své dítě lepšího lékaře Také velmi záleží na tom, jak se dítě ke svému problému staví. Zda se s tím již naučilo žít a těží z toho a nebo má opravdový zájem o vyléčení? Že chtějí rodiče je hezké, ale když nechce dítě, rodiče se mohou postavit na hlavu a stav se nezlepší..

Profile  

Post subject: Re: Kliniky
PostPosted: Wed Aug 01, 2007 4:51 pm 

Pavel wrote:
Půstovních klinik vygůgluješ kopu, ale všechny jsou v zahraničí. Je potřeba umět anglicky a připravit si hodně peněz. Dle mého názoru Ti nic nebrání projít si 21 na vlastní pěst a pak to dítě naučit. Nenajdeš pak pro své dítě lepšího lékaře Také velmi záleží na tom, jak se dítě ke svému problému staví. Zda se s tím již naučilo žít a těží z toho a nebo má opravdový zájem o vyléčení? Že chtějí rodiče je hezké, ale když nechce dítě, rodiče se mohou postavit na hlavu a stav se nezlepší..

Díky za odpověď, Pavle. Myslím, že to bude opravdu nejlepší, vyzkoušet si účinky půstu nejprve na sobě. Dítě to bude sledovat, s půstem se tak seznámí a nebude se ho bát. Dcera má velký zájem o vyléčení i velkou vůli. Minulý rok o prázdninách vydržela týden na syrové stravě a letos měsíc. I v tomto případě jsem jí šla příkladem. Tak uvidíme, jak zaujme půst. Zatím ji tedy moc neláká, ale se syrovou stravou to bylo stejné. Prostuduji si tuto diskusi, nějakou literaturu a budu postupně zkoušet půstovat. Od jedniček, přes trojky.....atd. až k 21. Zatím jsem vydržela jednou dva dny. Jsem na sebe zvědavá, určitě to půjde, motivace je veliká.

Profile  

Post subject: Gratuluju
PostPosted: Wed Aug 01, 2007 9:13 pm 
Site Admin

Nemohla ses rozhodnout líp! Držím palce!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC