Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 12:34 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Zem z pohledu Sluníčka
PostPosted: Sat Oct 07, 2006 10:18 pm 
Site Admin

Kudy jít a jak si vybrat viz http://www.pust.cz/frame.php?load=zijeme_na_Zemi3

Profile  

Post subject: A kam jde křesťanství
PostPosted: Sat Oct 07, 2006 10:38 pm 
Site Admin

http://www.novinky.cz/koktejl/americke-kostely-berou-platebni-karty_97678_ct0tj.html

Profile  

Post subject: Taky jedna civilizace?
PostPosted: Sat Oct 07, 2006 11:03 pm 
Site Admin

http://netmar.com/~maat/announce/oldcity.htm

Profile  

PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:41 am 

Bolestné pomyšlení, věřit ve faleš celý svůj život a až ve chvíli smrti poznat pravdu a zase hajdy hupky do dalšího života plného falší.
Předplacený život věčný. :roll: :shock: :lol:
Tak to už je tedy síla. Proč to tělo Ježíšovo kradli? :)

Petr

Profile  

PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:17 am 

Dharmaby wrote:
Bolestné pomyšlení, věřit ve faleš celý svůj život a až ve chvíli smrti poznat pravdu a zase hajdy hupky do dalšího života plného falší.
Předplacený život věčný. :roll: :shock: :lol:
Tak to už je tedy síla. Proč to tělo Ježíšovo kradli? :)

Petr

Neposmíval bych se až tak ... je to jen o lidech. Taky se mě nemusí líbit zvyklosti jiných světových náboženství a proudů atd., ale mlčím, respektuji to. A právě o tomhle to je.
I mě - ač křtěnému katolíkovi se mnohé nelíbí včetně tohohle moderního způsobu přijímání "darů". :wink:

Podívej - moje žena (nyní i já) navštěvuje kostel nepřetržitě celý život a čistější duši alespoň já ve svém okolí neznám. Ovšem určitě jsou i jiné ...

Není na každém, kterou cestou se vydá k Bohu ? Důležité je jej hledat a oprostit se od okolních "hloupostí". K tomu nám slouží rozum, který nám dal jen tak mimochodem darem.

Hlásím-li se k nějakému - podotýkám svobodnému ( nikdo do ničeho nikoho nenutí ) společenství, tak respektuji plně zvyky a tradice, nicméně si utvářím zase pouze jen a svůj názor - je to jen na mě.

Pokud se sem po smrti vrátím, a jednou na "konci" to poznám, klidně si svůj názor poopravím ... ale prozatím jej budu respektovat a to se vší úctou k tobě i jiným, co jej mají. :wink:

cepheus

Profile  

Post subject: Nemotejte se do bible
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 3:03 pm 
Site Admin

Zaujměte k bibli chladný postoj. Je církví zbastlený paskvil který má málo společného s původní Biblí. Přečtěte si současnou knihu 2x. Jednou před 40 tkou a podruhé po 40 kdy budete vše vidět jasnějšíma očima. I dnešní vyrabovaná bible dává tomu kdo vidí, jasný smysl toho, co se dělo v dobách o kterých vypráví. To na druhou stranu ukazuje, že církevní cenzoři nemají vzdělání v oblasti Bible ani natolik, aby dokázali vytahat z knihy to nejpodstatnější. Jinak řečeno, ani oni sami jí nerozumí a nevědí oč tam běží. Je to to samé jako když budu chtít aby soused s autem nikam nedojel a odmontuju mu z něho zadní stěrač, kryt víčka nádrže a ozdobné lišty na dveřích :) Jestliže chci auto zneschopnit, nejdříve mu musím ROZUMĚT! a jít po podstatných součástkách s cílem zajistit jaho nepojízdnost.
Mnohem lepší řešení je knihu přečíst s ledovým klidem a pak přečíst ostatní spisy velkých náboženství a složit si pravdivý obrázek o funkci Světa. Nebudem si namlouvat, ani ostatní spisy jiných velkých náboženství se nevyhly útokům vlastních cenzorů a ideologů. Jing Jang - souboj černá a bílá fungoval funguje a fungovat bude vždy a všude.

Profile  

PostPosted: Sun Oct 08, 2006 3:51 pm 

Bible a jeden úhel pohledu - Květoslava Minaříka, českého mystika
Můžete se někdo k tomuto dílu vyjádřit? Některé pasáže jsou mi srozumitelné, jiné nikoliv...
dílo se jmenuje - Vnitřní smysl Nového Zákona a obhauje hloubku a velikost přínosu křesťanství, které někteří současní tzv.mystici podceňují ve srovnání s orientálními naukami. Cesta prosté morálky, jak ji ukazuje Nový Zákon, je předepsána každému, kdo chce dospět do světa Veliké mystiky všech dob a směrů. Takto kniha ukazuje, jak po této cestě jít.

"Nový Zákon ukazuje člověku správnou cestu. A já jsem si dovolil připojit k němu vysvětlivky, aby byly hlouběji odůvodněny jeho mravní poučky. Čtenář uvidí, že náboženství sleduje věcné cíle a staví na rozumnově logických zákonech. Jeho východiskem je totiž učení o sebevládě, vrcholící v úplném zastavení duševní činnosti při bdělém vědomí, které je jediným reálným předpokladem nezaujatého pozorování. Jím se zostřují smysly natolik, že studující člověk může sledovat dění v příčinách a následcích. To je druhé, vyšší dobro náboženského učení..."

Last edited by Míla on Sun Oct 08, 2006 4:00 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject: To Cepheus
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 3:59 pm 

Zase až tak se neposmívám. Já se vůbec neposmívám náboženstvím, v žádném případě. Já se posmívám té naivnosti a hlouposti. Ani ne těm lidem, neboť oni jsou prostě a jen nevědomí. Je mi zcela jasné, že pokud věříte v Krista, pouze v jeden proud, nemůžete vidět ostatní souvislosti mezi ostatními náboženstvími. Už jsem se o tom přesvědčil sám. Začínal jsem s Budhismem a v tém době jsem odmítal cokoli jiného. Hrozné období. :) (vidíte směju se i sám sobě) Ale jsem rád, že nakonec mi bylo dáno pochopit, že ač čtete jakoukoli filosofii, čtete pořád to samé (takže i křesťanství jsem studoval a věřte i tam je mnoho o karmě, ale je nutné číst pozorně, lépe řečeno vymazat si dogmata z mysli a teprve potom začít číst).
I já jsem křtěný.
A víte, že jsou i jiní, co chodí do kostela, ale nic jim to duchovního nedává, znám spoustu takových lidí. To není o chození do kostela, ale to jistě víte. Nestačí chvíli posedět v kostele a myslet, tak teď budu dobrý. Chce to neustálou praxi po celou dobu života.
Já říkám, že je zcela na každém, jakou se cestou k Bohu a věřte, že těch cest je mnoho, ale každá je různě dlouhá. Rozum bych vyměnil za moudrost.
Jsem rád, že si utváříte své vlastní názory, jsou i tací, kteří jsou ovečkami ve stádě.
Bohužel nepoopravíte, to poznání bude jen chvilkové, vrátíte se zpátky znovu tak nevědomí, leda, že by vás potom nevychovávali k dualitě moje, tvoje.

Doufám, že i tento můj příspěvek nebudete brát jako výsměch. V žádném případě to tak nebylo myšleno. Psal jsem to zcela vážně.
Děkuji za pochopení.
Petr
PS: Vy jste asi moc minulou diskuzi nečetl, že?

Profile  

PostPosted: Sun Oct 08, 2006 4:15 pm 
Site Admin

Míla wrote:
[b] Jeho východiskem je totiž učení o sebevládě, vrcholící v úplném zastavení duševní činnosti při bdělém vědomí, které je jediným reálným předpokladem nezaujatého pozorování.

Jo dobrý aneb zastavení mysli - kdo tohle má za sebou, ví co je to za dřinu aby po ní mohl sáhnout jen tehdy když jí potřebuje. Je tu na to brzo, nikomu však nikdo nebrání jít dopředu sám :) Už jen ten pojem se vymyká chápání běžného člověka - dokud nepředvedeš jasnej a rukolapnej příklad, neuspěješ a zůstaneš v mezích teorie.. Přesně tak, jako se lékaři dívají na půst který nikdy sami nezakusili. .. Půst i zvládnutí mysli jsou konečné kurzy důležité životní schopnosti. Mají stejnou váhu a člověk je musí znát tak dokonale aby je mohl používat jako rukavice nebo boty - když je potřebuje, tak je použuije, když potřeba pomine odloží je. Řekni dnes člověku na ulici odlož svojí mysl - nemysli, škodíš si tim - poklepe si na čelo stejně, jako doktor kterým řekneš že plánuješ 40 dní nejíst..

Profile  

Post subject: První článek
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 5:42 pm 
Site Admin

http://www.novinky.cz/zena/zdrav/pust-pomaha-telu-i-mysli_97235_lbdph.html
je prvním článkem ve kterém nemám prsty a vůbec prvním článkem, kdy si půstu všimli "odborníci" !! Datum kdy server začal, je každému známé a z toho plyne, jak dlouho trvá, než se lidem něco dostane vůbec do bližšího informačního kruhu... Opět se potvrdil fakt že pravda je zamlžována, znásilňována, deformována, cenzurována a když už to jinak nejde, nakonec prohlášena za úplnou samozřejmost. :)

Profile  

Post subject: Re: To Cepheus
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 7:09 am 

Dharmaby wrote:
Doufám, že i tento můj příspěvek nebudete brát jako výsměch. V žádném případě to tak nebylo myšleno. Psal jsem to zcela vážně.
Děkuji za pochopení.
Petr
PS: Vy jste asi moc minulou diskuzi nečetl, že?

Nikoli, přiznávám se bez mučení, četl jsem s bídou pasáže pro mě důležité z časových důvodů, nyní už si budu muset objednat knihu.

Jinak ano - NAPROSTO suhlasím, že povážlivé procento křesťanů chodí do kostela z mechanického zvyku. Bohu žel. A je mi to líto, já tam chodím za jiným účelem.
Možná se budete divit, ale tuto obrovskou potřebu ve mě vyvolal můj první a zatím jediný 21 denní půst.
Nevím, kdo toto zažil, ale spousta věcí v mé hlavě se tehdy otočila doslova o 180°.

Děkuji za pochopení i já, nemyslel jsem svojí reakcí nic špatného, jen méně "smilesů" a více tolerance. Nic víc.
Jsem přesvědčen, že se až tak názorově moc nerozcházíme. :wink:

cepheus - Franta

Profile  

Post subject: Zastavení mysli
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:06 am 

K zastavení mysli - tedy spíše k jejímu chvilkovému nerozjetí dochází po probuzení - párkrát se mi podařilo si všimnout, že ráno, těsně po procitnutí chvíli trvá, než naběhne v hlavě software - než si člověk uvědomí kdo je, kde je - a ta "chvilka" ticha a prázdnoty - pouhého pocitu BYTÍ - je naprosto fantastická.

Profile  

Post subject: Výborně
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:34 am 
Site Admin

prodlužuj to :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:48 am 

Jo, to chci, ale ještě nevím jak. VŠECHNO MÁ SVŮJ ČAS...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC