Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:29 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: zastavení mysli
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 5:23 pm 

lze to trénovat jako práci s kyvadlem, sledování aury... a pak to jde tak snadno, jako když se člověk zaposlouchá do skladby nebo prohlíží obrázek.
A přitom běží na pozadí nějaký supervizor, který dovolí přepnout se zpět do "normálního režimu". O fous větší dřina je paralelně fungovat "normálně" a současně s tím mít jakoby půlku mozku vypucovanou a vnímat tento svět z onoho jiného pohledu, kdy zmizí čas a jsou vidět roviny příčin, následků, všech možností... co bylo, je a mohlo by být, jak bychom řekli z pohledu naší dimenze... a vazby mezi tím vším. Je pravda, že když to přichází neplánovaně, tak má spočátku člověk pocit, že se zbláznil :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 6:00 pm 

Jo, ta paralela mě zaujala. Právě poslední dobou mě zajímá, jestli a jak lze fungovat "duchovně" a přitom zároveň v běžném životě. A jak jsi se, Mirku, dostal takto daleko? Přes meditace? Jógu? Co tě tím směrem nakoplo? Půsty?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 09, 2006 10:10 am 

Já ani nevím, ono to přicházelo postupně, takže asi od všeho trochu, vždy když jsem v sobě něco vypucoval nebo uvolnil, tak cosi přišlo samo odněkud, ani nevím odkud. Zpětně když nad tím uvažuju, tak to bylo vždycky spojeno s pročištěním čaker, takže bylo možno vnímat energie, které mi do té doby zůstávaly utajeny. Dřív jsem i hodně četl, ale s půstama začínám mít občas pocit, že jedna, dvě, deset knih je málo oproti knihovně, kterou máme najednou zpřístupněnou, a kde je naprosto vše. A v ten okamžik je zajímavé, že do té doby hltavá touha po informacích se mění na poměrně rozumný přístup, kdy si mysl sama určí, co vědět chce a co ještě ne, protože to je na ni zatím příliš brzo. Párkrát jsem přemýšlel, proč Pavel někdy odpovídá "dej 40 a nebudeš se muset ptát". :idea: Takže až se budu chtít na něco zeptat, na co dlouho nedostávám odpověď, dám 40. Myslím ale, že v určitý okamžik by se člověk dozvěděl věci, které ani znát nechce, a zhroutil by se mu dosavadní model světa. Až po čase najednou zjistí, že ten model světa nefunguje tak docela přesně a potřebuje ho poopravit nebo doplnit...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 10, 2006 1:36 pm 

SOUHLASÍM S TEBOU A CÍTÍM TO TAKY TAK. JAKO BY SE TY POMYSLNÉ DVEŘE MUSELY OTVÍRAT POSTUPNĚ A OTEVŘOU SE VŽDY AŽ V PRAVÝ ČAS. TAK DOBŘE JAKO TY BYCH TO VŠAK NENAPSALA :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 6:51 am 

Taky úplně souhlasím, moc hezky napsáno Mirku.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 2:16 pm 
Site Admin

pozor na spěch - není kam spěchat. Průměrný člověk potřebuje k zasvěcení 7 let. Zasvěcení může urychlit dobrý učitel který ví přesně koho má před sebou. 40 dní plně nahradí dobrého učitele a člověk ja pak učitelem sám sobě. Logicky z toho plyne úměra, že čím lepší učitel, tím méně dní nutí žáka postit se. V Bibli je toto téma krášně popsáno a i když církví řádně zateměno, ten kdo má tuto informaci, ihned pochopí zbytek..

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC