Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sat Jan 20, 2018 9:22 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 11:09 pm 

Čau lidi,

tady to někdo nepochopil. Na fyzické stěhování jsem se ptala, protože v textu nebyla přesná specifikace názoru závislosti karmy CZ na karmě jedince. Ale to jsme na poli dohadů a jen málokdo do toho vidí, že?

Je jasné, že když člověk zmizne za hranice ČR, nese si s sebou stejně všechny vlastnosti a nevyřešenosti. Bohužel, nejbližší lidé nekecají jen do půstů, ale do všeho. Takže separace je na místě....
Jo, kdo je silný a nebo si chce vyzkoušet postit se uprostřed nejbližších, tak může.. nic není zákazáno, vše je povoleno... !

Takže rázně vzkaz pro všechny:
já nejsem Pavlův fanda, jak tady spousta lidí naprosto zbytečně řeší, ale mám vyzkoušeno, že půst je nejlepší přítel. Zatim mi nikdo nikdy tak nepomohl, jesimi rozumíš, člověče!

Díky půstu se mi bez tréninků zlepšila kondice z nuly na 30 a více (bazénů), zlepšní psychických schopností (třeba odbourání strachu) a získání větší pokory (vím, že nic nevím) atd...

..takže dík zkušenosti vím, že tahle cesta je dobrá a tuším, že mě lépe povede tam, co všichni hledají na duchovním poli. A nehodlám proto pít moč. Jo, když budu na poušti a nebude nic k pití... tak to musim vzít ze vzduchu nebo recyklovat. :D

To, že je v diskuzi sekce o dětech - je super. Moje jméno by tam být klidně nemuselo. Spíš mě to šokovalo. No a já jen mohu předat zkušenosti, které mám já s Kubikem. A to těm, kteří jsou silní. Protože tady už nejde o to bojovat jen sám se sebou, ale navíc bojujete s celým světem, když chráníte dítě před "krmiči". Kuba to nedávno dobře vystihl: "Mami, víš, ona je babi moc ráda, když já jím od ní něco sladkého." hm a kdo má pak léčit pořád ten kašel...

Myslím si ale, že daleko víc zkušeností má Mirka se svými třemi dětmi a tudíž i sama se sebou, protože tvrdohlavě dokázala několik 21 i s tak velkou rodinkou. Prostě smekám. Tímto, Mirko, zdravím !

Jinak otevřeně tady napíšu, že Pavla uznávám, je fajn, že dává zdarma info, svůj čas, taky by se na to mohl vykašlat, nemusel by denně řešit stovky mejlů od půstařů. Takže jednoho dne to taky může skončit. Pavel zmizne a už se vůbec nic nedovíte. Hi hi.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 08, 2008 9:28 am 
Souhlasim s Tebou Pavle vsiml sem si ze tak asi od zacatku pustovani ze to co rikam jinym lidem ze je daleko nejlepsi kdyz se podle toho zaridim ja sam a jako bych to spis rikal sobe.Uz hodnekrat se mi to vyplatilo.Takze kdyz neco rikam tak se k tomu jeste o samote vratim jestli to nebylo urcene me.
Jak pises Milo pust je skvely kamarad myslel sem si ze me uz vic nic nemuze jeste vice otocit v zivote ale nebyla to pravda a diky pustu se dostavam jeste dal a dal a dal
:D :) :lol:

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 08, 2008 10:30 am 

Držim palce, Jonathane. A všem tady :).

Mě připadá fantastické, jak půst dokáže změnit nitro člověka....bez dlouhých let dřiny....

Profile  

Post subject: Hezký den
PostPosted: Tue Jan 08, 2008 9:49 pm 

Vazeni pustujici - trochu prilozim do spolecne pohody:
- 9dnu bez destilatoru probihalo horší, jak 15 dnu s destilatorem.
- zda se mi, ze mi vice dodava energie destilka ze studánky
nez z destilka vodovodu
- a ted´ neco co mne napadlo pri 15-ce:
Šíp (fanoušek) a Bohdalova (laik) zpívaji píseň o fotbale, kde Šíp
se snaží vysvětlit co je to gól:
original text:
GÓÓÓÓÓÓLLLLLLL, to je úúúúžasná věc, když balon se ocitne v síííti!!!!
pozměněný text:
PUUUUUUUSSSTTT,to je úúúúžasná věc, když zdravi se ocitne v říííti!!!

No nic moc, příště se polepším, tak se držte, jura

Profile  

Post subject: Míly Jakubík
PostPosted: Sat Jan 12, 2008 9:03 pm 
Site Admin

Když se tu bavíme o osvobození se od okolí a přitom setrvání na stejném místě uprostřed společnosti, tak momentálně tady vede Jakubík. Když mi Míla popisuje, kolik jí to dá práce, aby Jakuba uchránila od vlivů společnosti, docela zírám... Mílo držím palce!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 14, 2008 9:58 pm 

..nemám podporu v nejbližších lidech. Utkvělá představa dítěte ve vývinu, které potřebuje hromady jídla, je neuvěřitelně zakořeněná a je to jako klec.

Nikdo z nich nebyl s chlapečkem 24 hodin 5 let v kuse a nikdo z nich nemá zkušenost, jak úžasně funguje střídmá strava na dobrou náladu a pohodu a zdraví u dítěte. Samozřejmě jsou i jiné faktory, ale o tom tady řeč nepovedu.

Prožitá zkušenost. To je to, co mě přesvědčilo. Jsem nedůvěřivá a veškeré info tady na servru jsem sice nasávala, ale s odstupem a až moje osobní zkušenosti mě velmi rychle přesvědčily, že půst působí blahodárně. Je to nesdělitelné a proto se obdivně klaním tomuto přísloví: "SYTÝ HLADOVÉMU NEVĚŘÍ."

Smysl totiž vidím opačně, než jsem ho viděla kdysi !!!! Rozuměj tedy: Sytý nemá šanci zažít, jak dobře může být hladovému !

a jen dodám...jak se říká v pohádkách... "ledacos vidějí oči hladového..."

...

Last edited by Míla on Tue Jan 29, 2008 7:59 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 15, 2008 10:51 am 

Neznalost těla je běžný jev....ale neznalost lékařů je naprosto děsivá...
..tak "poslouchejte":

Během prosince byl Jakubík párkrát u babičky a to se odrazilo na jeho zdravotním stavu. Především díky tomu, že babi dodnes neodhadne, kolik jídla smí Kubík dostat.. a to se projevilo nenápadnou rýmou, kašlem a nakonec skončilo částečnou hluchotou.

Musím podotknout, že tento rok jsme nedokázali dodržet pravidelné páteční půsty a režim stravování nebyl takový, jaký bych si představovala. Důvody jsou jasné - nejbližší lidé a moje neschopnost trvat si 100% na svém. Pořekadlo "Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti" jen tak lehce nejde obejít... musí se to řešit kompromisy a v tomto případě je to bylo mínus pro Kubu. Minulou zimu jsem ho neubránila dokonce před přítelovými čokoládami a Kubik je poznamenaný - na dráze močových cest má pihy. Pihy se netvoří náhodně a vždycky znamenají už určité poškození orgánu. Bohu žel.... Letošní zimu ho již před domácím mlsáním tvrdě bráním - zákaz vstupu s čokoládami !

Zajeli jsme do Krče v Praze 4. Na ušním Kubika vyšetřili (nebyla jsem si jistá, jestli nemá zátky v uších) a lékařka okamžitě projevila zájem o jediné řešení - nechat Kubikovi okamžitě vytrhnout nosní mandli - prý, když je sliznice zvětšená, naléhá zevnitř a proto je zhoršený sluch. Strašila mě, že se to bude zhoršovat.

Slušně jsem vysvětlila, že si to rozmyslím, obdrželi jsme recepty na léky na snížení otoku sliznic a prý po svátcích, ať se ukážeme.... Léky jsme ani nevyzvedli v lékárně. Na co taky?

Na otoky sliznic, rýmu a kašel stačil půst a pak dny na minimu jídla, převážně na ovoci.. zábava pro dušičku po celý den a Kubik si na jídlo stejně moc nevzpomněl... nemusí jíst celý den, ťapeme na vycházce a o jídlo si řekne až tak okolo třetí, čtvrté odpoledne, pak si ďobne a stejně za chvíli obrátí pozornost jinam... :D Když se zaměstná mysl pozitivní činností, je vyhráno.

Nyní Kubik už slyší normálně a vyluftování mimo Prahu na čerstvém vzduchu mu pomohlo ještě více - už skoro nekašle...

Sliznice, mandle krční i nosní a třeba i slepé střevo - každý orgán má v těle svůj význam a řešením není ten orgán odstranit !!!!!
Dr.Norman Walker pojednává ve svých knihách o následcích takového jednání lékařů. Například, kdo má pryč slepáka, měl by do konce svého života pojídat převážně syrovou stravu, jelikož mu chybí ochránce, který neutralizuje případné jedy ve střevě....
Tady je závěr lékařky
http://pust.cz/images/recept_mila.jpg

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 15, 2008 4:31 pm 
Site Admin

Správně - nechat si říznout do těla je opravdu až ta poslední věc co může člověk udělat. Po vyříznutí čehokoliv je pozdě bycha honit. Jde o nevratnou změnu a orgán pak v těle samozřejmě chybí. Začnou ho postrádat ostatní orgány a nastane lavinová reakce - nemoci, celkový úpadek organismu, předčasná smrt.. Už nemluvím o brutálním zásahu do lymfativkých cest, akupunkturních drah a v neposlední řadě i do psychiky v průběhu zásahu. Proč asi člověku není ani trochu příjemný?

"Neříká se nadarmo, že nejlepší věci jsou zadarmo" ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 16, 2008 8:42 am 

To my doma hromadime leciva neb zena je vetsinou hned vedle v lekarne vyzvedne ale nakonec se nepouzijou, preci jen nema tolik duvery takze mivam jeste navic jednoho pacienta s panickym strachem "c)
ale to je nastesti tak jednou 1x do roka z kazdou z dvou holek a vetsinou jen nudleni, ev. zlobive ucho co jak pise Mila po spravnem zasahu odezni.
Nejvetsi problem byl asi prekousnout ve dvou letech strach kterej delaj doktori okolo febrilnich kreci z horecky... sedet s vystresovanejma neduverivcema u decka a koukat jak teplota vesele stoupa a diazepamy a paraleny ci antibiotika nechat odpocivat v lednici. O jedny navsteve u doktorky ktera tenkrat na hloupou pripominku mati ze ji ty leky stejne nedam MUDr. poznamanala neco ve smyslu ze je to jinak skoro jista smrt.
Potesil me web Weledy kde horecku a jeji ulohu celkem obsahle vysvetluji vcetne febrilnich kreci a rizik.
Více zde http://www.weleda.cz/Bulletin/horecka.htm

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 16, 2008 5:52 pm 

Petře, my teplotu většinou vůbec neměříme....
Chce to jen hodně vody a žádné jídlo, tělo se s tím vypořádá samo....

viz: http://pust.cz/phpBB2/viewtopic.php?p=1331#1331

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 17, 2008 3:46 am 
Site Admin

To je Mílo kaskadeřina - tak daleko ještě nejsi, abys věděla, že horečka je z nachlazení a ne třeba z toho, že dítě vypilo v koupelně trochu tekutýho čistícího prostředku protože byl ve stejně krásnej barevnej nádobě jako jsou dětské nápoje v reklamě v TV. Všechno má svůj limit a je potřeba mít jistotu.. Když se teplota dotkne 40tky, je třeba volat doktora a hledat opravdovou příčinu a ne lpět na domněnkách..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 17, 2008 7:49 am 

Ja kdyz je to nutny vyuzivam teplomer i doktora jako radce a sluzebnika co poradi ev. sdeli svuj nazor a namerene hodnoty atd. Tedy, nechavam mu ulohu jakou opravdu ma mit - nelibi se jim to vzdycky :c]

Stejnetak ta moje ruka - nechal jsem si radsi uz sesit ten roztrhanej kloub protoze mi po tech par letech vazne doslo ze samo se to nespravi a myslet si ze jo, je litani nekde mimo moji realitu. Nakonec me to stalo sice narkozu, antibiotika, oblbovaky a asi 2 mesice slusneho zoufalstvi neb telesny omezeni velice spatne snasim ale ted mam i lepsi pocit fyzicky: zjistil jsem ze mi to mysleni na to ze jsem snadno zranitelnej na tom rameni vlezlo do hlavy i v jinych oblastech a sebralo obecne zivotni silu a odvahu.
Je potreba, aspon v mem pripade to vim, stale stat jeste nohama na zemi :c]
Ted jeste se dokopat k boji na poli pustu, v tomhle smeru jsem se nejak zaseknul :c(

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 17, 2008 8:42 am 

Petře, Tobě je ještě stále "blbě" po tý operaci ?? To byl teda zásah....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 18, 2008 7:36 am 

předevšim pruda z ruky v orteze a bolesti... prvni 2 mesice a odraz v psychice atd.
Ted uz jen zkrácený šlachy po fixaci ale uz zase v pohode - stojim i na hlave a uz jsem skoro ztratil strach o to rameno.
Rehabilitace mi dokonce pomaha srovnat nejen to rameno ale jdous tim i cely zada takze pobolivaj ale uz nejsem shrbenej atd.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 21, 2008 7:08 pm 

Mílo, jak píšeš o tom trhání mandlí, tak to je fakt neuvěřitelný, jak často to doktoři prosazujou...mám výukové centrum pro děti a v něm cca 90 dětí, z toho tak 40-50 je ve věkové kategorii 2-4 roky...z tohoto počtu šlo 10!!!! dětí na trhání mandlí od září dosud...tedy v průběhu jediného půlroku...fakt nechápu, nevěřím, že všichni to potřebovali, prostě některý zákroky se dělaj naprosto rutinně...

...a to už vůbec nemluvím o případu mojí mamky, kterou s nádorem v jazyku zmanipulovali nejen na operaci, ale i na ozařky-dle brněnského žluťáku naprosto zbytečně, nález byl dobrý, i když nádor byl zhoubný....a nikdo jí půl roku neřekl, že jí při operaci vzali kus nervstva a teď naprosto zbytečně trpí v šílených bolestech a je možné, že se toho už nezbaví...bohužel vůči půstu a vita stravě je prozatím imunní, tak doufám, že ji třeba jednou nakoupnou mé výsledky..jsem ráda, že jsem jí aspoň ukecala k tomu, že místo některých jídel šťávuje a nejí, přitom se jí stále s ozářenou pusou jí dost blbě, ale nebude si prej brát jediný potěšení, co má :shock: ...no mám ji ráda, ale je to její rozhodnutí.....ovšem lékařský přístup mě fakt vytočil, to že člověku nic neřeknou a jen tak něco ušmiknou...prozradili to, až když dvakrát v jednom týdnu přišla s bolestma... :evil:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5

All times are UTC