Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Jan 18, 2018 4:06 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Dec 02, 2007 6:41 am 

...Vím o sobě a vnímám své světlé i stinné stránky a věř mi, že jsem provedl v minulých životech hodně špatných věcí, které mě drželi při zemi a přesto jsem teď tu, a mám příležitost, znám cestu ven z utrpení, stejně tak i ty a o to máme oproti lidem, kteří "žijou život" výhodu. Nejde tu o nějaké povyšování, doufám, že mi rozumíš...

Dharmaby, přesně takhle to cítím taky :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 02, 2007 8:18 am 

Cesty, cesty, cestičky kam zavedou mě moje nožičky :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 02, 2007 8:38 am 

Díky za upřímnost, teď si můžeme alespoň udělat obrázek a trochu tě poznat. Možná se ti zdá, že půst je slepou uličkou, ale svým způsobem všechny cesty vedou k cíli a ke vnitřnímu zdokonalování. Vždyť i materialističtí lidé, kteří neustále nakupují, hledají vnější krásy světa se svým způsobem také zdokonalují. Zdokonalují se tím, že postupně až vyčerpají všechny možnosti uspokojování potřeb, zjistí, že tudy cesta nevede, že je nutné hledat uvnitř a ne venku.
Budhismus nebo křesťanství nebo Tao, není to jedno? Všechny cesty vedou do stejného bodu. Aby jsi poznal pravdu nutně potřebuješ, poznání, že nejsi jen tělem a myslí, proto se cíleně v budhismu říká, že je nutné ztratit touhu po těle. Konečné poznání je neosobní a aby mohlo být neosobní, je nutné k tomuto tělu se i tak chovat, prožít tzv. duchovní smrt. Tak to je a nijak to nezměníš, pokud chceš poznat. Nejsem budhista, nejsem ničím, od každého si vezmu moudrosti, už jsem se přestal škatulkovat, není to třeba.
To co se děje v Číně, s tím asi nic neuděláme, sám mám k této zemi své osobní sympatie a ani komunistická strana tuto sympatii nezmění. Opět to je karma, když si přečteš historii, tak se dozvíš, že Tibeťané nebyli vždycky láskyplný národ. Možná se jim jen něco vrací, ale tohle bych nerad hodnotil.
Proč bychom tě měli soudit, rád se něco nového dozvím? Vždyť si tady krásně přátelsky povídáme, Falun Gong je jistš příjemná cesta, také i já cvičím Tai-ji, proč ne, je to jedna z cest. :)
Já sám v sobectví moc nevěřím, je to příliš relativní pojem, myslím si, že nic takového neexistuje, to jen pokud potřebujeme ohodnotit druhé, říkáme jim, že jsou sobečtí. ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 02, 2007 9:46 am 
Vsechno je tak jak ma byt.Jedine praxi muze byt filosofie pochopena.Co je hlavni to je praxe (nase vlastni cesta) a nikoliv uvahy o cemkoliv. :)

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 02, 2007 3:36 pm 

Příspěvek smazán - Koho tato cesta zajímá - smazaný článek je na http://cz.clearharmony.net/articles/200710/2002.html

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 02, 2007 7:51 pm 

Zajímavý článek, alespoň tu vidíš, jak ten mnich proflákal spoustu času hledáním a uvěření nějaké představě mysli, vizi. Dokud budeme věřit všem možným vizím, které jsou produktem mysli, budeme stát na místě.
Je to jako čekání křesťanů na mesiáše, těch tu už bylo, ale oni pořád čekají a nic nedělají, protože věří, že za ně někdo něco udělá.
Jde o prožití přítomného okamžiku, o nic jiného, není třeba studia knih a hledání té pravé knihy, těch pravých slov, i když je nutné přiznat, že spousta knih je opravdu vynikajících a člověk může prozřít i skrze čtení, ale je to jen krátkodobý prožitek.
Je nutné mít čisté srdce, upřímnou mysl, pokud ji někdo nemá, může být zavřený v jeskyni třeba celý život, ale pokud s ním bude jeho nepřipravená mysl, nikam to nepovede.
Jak říkám, nečti pohádky, spoléhej jen na sebe, to ti přeji upřímně ze srdce ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 02, 2007 10:29 pm 

příspěvek smazán

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 03, 2007 7:05 am 

Ahoj GeorgeLD. Mám z Tvých řádků pocit, že chceš nejen Petra (Dharmaby) navést na cestu, kterou jsi si zvolil Ty a chceš přesvědčit o tom, že je ta nejlepší. On a nejen on si může tu knížku přečíst, může si z ní něco vzít, ale stejně dál půjde podle svého pohledu (který se mi mimochodem velmi líbí a je mi blízký), ale přesto jdu sama za sebe, nepotřebuju hodnotit jestli to dělám dobře nebo špatně protože jen já sama v sobě ve své nejniternější otevřenosti vím kde dělám chyby co ještě musím napravit, zdokonalit a z čeho jsem naopak velmi šťastná a spokojená. Samozřejmě se můžu obrátit na všechny tady, když jsem nejistá a chci slyšet názory druhých, můžeme to probrat a zase je na mě co si z toho vezmu a jak s tím naložím. To co jsem napsala není vůbec nic proti Tvé cestě a Tvým názorům, je to jen jeden z mnoha pohledů na život.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 03, 2007 10:24 am 

no, priznavam ze jsem chtel vytvorit tak trochu past :) ale ne, opravdu by me zajimal nazor nekterych lidi na tu knihu.
Mimochodem, jak vis jakou cestou pujde dal? Ty ho nejak ridis? To ze ted dela neco a bude to delat zase nemusi byt tak uplne pravda, ta kniha je totiz velice "nebezpecna" a to jak pro nej, tak pro tebe a vubec pro vsechny. Dal jsem sem zrobna toho buddhistu, abych vam ukazal pribeh konkretne cloveka, ktery uz neco delal a presel. Ale ten pribeh je jen jednou miliontinou ze vsech pribehu o te knize, ktere se samzrejme staly.
A co si myslim ja? Myslim si, ze jestli si pujdete precist tu knihu, zatrese s vami v zakladech tak, ze z vasich cest nezbyte nic, co by stalo za rec.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 03, 2007 10:56 am 
Kdo vi nemluvi,ten kdo mluvi nevi.Je dobre uctivat Budhu,ale je lepsi toho nechat.Hui-neng se stal zenovim patriarchou proto , ze vubec nerozumel Zenu.Studovat a vysvetlovat vsechny veci,vychazime li od sebe - je iluzi.Studovat a objasnovat sebe sama od vsech veci, je osviceni.

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 03, 2007 5:59 pm 

Pavlína ví, že se na žádnou stranu nepřidám, proto to říkala, díky Pavli. Psal jsem ti, že se neškatulkuji. ;)
Jonathan má pravdu, kdo moc přemýšlí, ničeho se nenaučí. Kdo mluví, neví :)
Nemluvil jsem o tom, že Falun je špatné. Říkám jen, že mnich hledal uspokojující cestu, pořád bloudil a stále nebyl spokojený s tím, co hledal až našel Falun.
Buddha řekl:
"Utrpení je, ale není žádný trpící, čin není konán žádným činitelem, Nibbana je, bez osoby do ní vstupující, stezka je, ale poutníka nenaleznem."

Není třeba cestovat, něco hledat, věřit v nějakou vizi, že má přijít nějaký buddha, sám buddha ocenil praktikujícího, který místo aby ho přišel přivítat, meditoval v ústraní. Ten mnich nemusel nikam chodit, vše je uvnitř nás, jen pozorovat přítomnost, i o tom je Falun, o ničem jiném. To, že našel Falun a byl spokojený je v pořádku, ale co by dělal, kdyby se tak nestalo, bloudil by světem a stále něco hledal. Nechci ti brát iluzi, věřit jen v jednu cestu a považovat ji za jedinečnou a dokonalou, je to tvá cesta, tak ať se ti v ní daří.
Rád si knihu přečtu, díky za typ, ale čtu dost pomalu, tak když tu necháš kontakt a Pavel ho nevymaže, třeba se ti jednou ozvu, abych ti napsal jak na mě zázračně zapůsobila ;)
Měj se Petr

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 03, 2007 7:38 pm 

Příspěvek smazán - nepropagujte zde prosím cesty které vám osobně vyhovují. Každý kdo dosahne 40 si najde svou další cestu sám. Toto není server o náboženstvích ale o půstu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 04, 2007 5:06 pm 

GeorgeLD, už jen upřesním, že s honbou za svobodou nemá cesta růstu společného nic. Je to právě naopak klid a mír v duši jsou příjemným průvodcem v poznávání, které povznáší směrem výš. Když člověk hledá,
musí se zastavit, přemýšlet...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 05, 2007 11:49 am 

GeorgeLD:
... Pouze prostřednictvím BUDDHOVA ZÁKONA mohou být tajemství vesmíru, časoprostoru a lidského těla zcela odhalena...

:?:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 05, 2007 1:13 pm 

Mita: myslim, ze duvod, proc jsi to pochopila tak jak jsi to pochopila, je ciste takovy, ze jsi skratka spatne cetla ten clanek. Cti bez zaujeti a urcite to pochopis.
Samozrejme, ja sam se ti to rad pokusim vysvetlit. Co je ale dulezite je to, ze se nejedna o zadnou hadanku a vsechno tam je napsano a rozhodne ne tak, jak ty to chapes.
Jde o to, ze Buddhuv Zakon neoznacuje Buddhu a ani neoznacuje buddhismus jako nabozenstvi. Buddhuv Zakon oznacuje Buddhuv zakon. Buddha neznamena v prekladu nic jineho, nez probuzeny. A nejdete vsichni za probuzenim? Pak tedy budete znat Buddhuv Zakon na vasi urovni probuzeni. Ale jak rikam, jde to lehce vycist z textu, takze nez si nekdo hodla vytvori nejake negativni myslenky, mel by si tu vec nejprve radne precist.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC