Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 11:00 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 11:11 pm 

Je pořád vidět, že se máš co učit. Je úplně jedno, jaká doba je, realizaci lze zažít i v této době a pokud se ti to nedaří, neznamená to, že to není možné. Ego je iluze, vlastnění pozemků a podobných nesmyslů je jen iluze, kdo by něco vlastnil, když tu není ten, kdo vlastní. Jsi ještě příliš svázán, proto píšeš to co píšeš
Můj kamarád je toho důkazem, žije, pracuje a přesto dosáhl vrcholu prázdna, je si vědom toho nezrozeného a svět je pro něj jen hra, těžko to pochopíš ;)
Google pracuje dobře, já vím, vždycky na něj spoléhám ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 05, 2008 9:14 pm 
Site Admin

Dík za ohodnocení a poučení v tomto směru. Zároveň poprosím: jsme tu na serveru učitelů půstu. Neuč prosím a nepropaguj touto formou delší půsty, než jsi sám zažil. Mohlo by to být pro žáky půstu nebezpečné..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 06, 2008 9:32 am 

v pořádku, jen jsem si myslel, že jsme v sekci Duchovní vývoj člověka a nedovtípil jsem se, že to nutně musí být společné půstu. V tom případě v této sekci již nic dalšího nepřipíšu ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 06, 2008 11:15 am 

Mě k tomu napadá, že sice je pravda že "vše je prázdnota" ale to je teoretická rovina, s kterou se mohu ztotožnit, ale k její realizaci je delší cesta, proto mi psaní slov jako Ego je iluze, vlastnění pozemků a podobných nesmyslů je jen iluze, kdo by něco vlastnil, když tu není ten, kdo vlastní. přijde úsměvné - jak mohu psát, coby člověk držený v praktickém zajetí duality a tudíš osobnosti, ega se odvolávat na to, že tu vlastně není nikdo kdo by něco vlastnil a takové advaitistické poučky. Stejně tak, na základě čeho usuzuješ, že tvůj kamarád dosáhl vrcholu prázdna? pokud nemáš vhled, nemáš prostředky kromě víry v jeho tvrzení a to , že se dotknu zkušenosti prázdna, neznamená, že jsem zpracoval svojí bytost a nemusím se již rodit v tom samsarickém kolotoči.
Tolik co sem k tomu chtěl poznamenat (nic ve zlém).

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 06, 2008 12:42 pm 
Site Admin

Dharmaby to je nej rozhodnutí - dík!
Logika říká, že když se toto téma probírá na serveru půst, tak se bude probírat ve spojení z půstem jako jeho návaznost a ne z opačné strany tj. ukončení duchovního vývoje a schopnosti tím získané. Od prvního dne dbám na to, aby se na tomto serveru psala PRAVDA a ne neověřené tvrzení typu jedna paní povídala, že jeden mnich slyšel... Takových "plnohodnotných" informací je na okolních serverech na podobné téma plno a poslední po čem toužím, je skončit mezi nimi díky diskutujícím, kteří zde píší neověřené a vlastní kůži neprožité nesmysly..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 06, 2008 4:16 pm 

Díky, Pavle, za všechny příspěvky.
Myslím, že vnější omezení (především rodinné) dovede překonat bez změny místa jen velmi silný jedinec.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 12:22 am 
Site Admin

Bohužel, již 1000x jsem měl možnost vidět, jaké peklo dokáže udělat nejbližší rodina ve chvíli, kdy se jeden z jejích členů rozhodne jít za Pravdou.. V mojí rodině se na to přišlo až když vyšel článek o půstu v novinách - i tak ty vyvolalo halo úplně neskutečné - nestačil jsme se divit...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 6:47 am 
Presne vim o cem mluvis me v patek bracha prohlasil za ciziho souseda a rodice se ke me chovaji jako bych neexistoval Protoze vsechno je jak ma byt tak to ani neresim.Sledovat cil delat co me funguje a strach pokora disciplina a milosrdenstvi je to co me dava silu jit dal.A ktomu pusty a meditace.Kazdemu kdo vybocuje ze stada se to stane.Vsem preji at to v pohode zvladnou.Zdenek

Post subject: církev a půst
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 9:48 am 

Celkem zajímavý článek o půstu v církvi jsem našel na http://www.pravoslav.gts.cz/kalendar/uenium.htm

Mně překvapilo, že vlastně pravoslavný půst , který se drží od 28. listopadu po 40 dní a je zakončen tím speciálním chodem jídel, vlastně půst není, je to spíš 40 dní vegetariánské či vegánské stravy :)

"Před Vánocemi drží pravoslavní tradičně čtyřicetidenní půst. V tomto období jsou nám zapovězeny veškeré živočišné výrobky krom ryb," uvedl obyvatel monastyru jeromonach Jáchym, který se tak nyní musí obejít nejen bez masa, ale i mléka, sýrů či tvarohu. Strava tak v podstatě jen rostlinného charakteru.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 10:47 am 

Ještě jsem se rozhodl napsat jeden příspěvek, neboť jsem byl častován emaily a soukromými zprávami.
Takže ještě jednou. To co jsem tu napsal bylo z mé hlavy, z mých zkušeností a poznatků a nebylo to tak, že bych někoho interpretoval (kamaráda). O kamarádovi jsem psal jen v souvislosti, že není třeba někam mizet, on sám žije s rodičema. To, že nevěříte v jeho probuzení je pochopitelné, neznáte ho. Židé taky ukřižovali Ježíše a to se s ním pravidelně setkávali.
Co se týče mě, já s rodinou nemám problém, asi jsem silný jedinec, jak tady někdo napsal. :) Já řeknu, přestávám jíst, nic mi nekupujte, nic nechci a všichni to respektují. To, že máte doma peklo bude asi karmou. S půstem problém nemám, spíše s tím, že se dívám na svět trošku odlišně. Ale to není můj problém, to je problém jejich a mnohdy jsem se poučil, že nemám být v těchto věcech tolik otevřený a pokud se někdo z vás tím trápí, dokazuje to přílišnou připoutanost k příbuzným a to není moc dobré.
Takže stěhování není řešení, stačí vnitřní odstup a nechávat si pro sebe své vnitřní poznatky. Ale pokud Pavel řekne stěhujte se, tak se klidně stěhujte ;)
Díky Pavle, že to nesmažeš
Macu, podívej se do soukromých zpráv, máš tam ode mě zprávičku, kde jsem reagoval na tvou poznámku ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 2:13 pm 
Site Admin

MAC: Učení západních církví jsou dnes tak pokroucené a zmaterializované, že se s nima nemá čas vůbec zabývat. Je to v nejlepším případě jen ztráta času.
Dharmaby: Kus o koze kus o voze: Tady je server půstu a vyšším duchovním vývoji se tu bavíme jako návaznosti na půst, tedy o nějakých spodních začátečnických hladinách duchovního vývoje. Už jsem psal výše.
Tedy zůstanu u půstu a zkonkretizuju moje zkušenosti za více jak 10 let výuky půstu:
10% lidí jsou ti šťastní:
- přeje jim rodina byť se sama nepostí, dřží jim palce nebo aspoň nebrání
v průběhu celého půstu.
40% lidí - rodina nemá nad půstařem kontrolu protože
- bydlí na internátě nebo ubytovně
- stravuje se v práci záv. jídelně nebo v restauracích
- zaplatí si půstovního učitele nebo pobyt na půstovní klinice
dalších 50% - lidé kteří se stravují v domácnosti, kde vynechání jednoho jídla způsobí údiv, druhého paniku a pokud odmítne i třetí jídlo, volají mu sanitku a posílaj ho na psychinu.
Takový je z mého momentálníiho pohledu dosti přesný obraz půstařské společnosti.
Tedy sumasumárum:
A) Odstěhování se od rodiny která půstu brání, je záležitostí několika týdnů a jde o zlomovou akci. To znamená, že pokud se půstaři podaří udělat např 21 někde jinde, i kdyby se rodina zbláznila, stejně to přijme jako FAKT a v následujících pokuse už nebude bránit. Tedy max extrém v té nejzarputilejší rodině je odstěhovat se na 40 dní.
B) Odstěhování se od rodiny která brání duchovnímu vývoji, je záležitost minimálně sedmi let...
Opět upozorňuji, že tento server je o bodu A - o bodu B diskutujte prosím někde jinde..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 2:20 pm 
Site Admin

Dharmaby/Drumere pod drummer_p@post.cz kroť se trochu - chodíš sem získávat rady a zkušenosti nebo dělat zlo? Proč rozposíláš tyto maily všem diskutujícím? Doufám že se nebudeš zlobit, že jsem Ti na tomto serveru zrušil účet.
-----------------------------------------------------------
část mailu který jsi poslal jednomu ze žáků:
hele, ten Drummer .........
von mi proste do mejlu tvrdi, ze tys nedosahl osviceni....
a jeste mi napsal, ze ta Mila na diskuzi Pavla žere a co Pavel řekne, to je svatý...
-----------------------------------------------------------

Last edited by Pavel on Mon Jan 07, 2008 4:33 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 2:45 pm 

Pavle, dosáhl jsi osvícení ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 07, 2008 2:55 pm 
Site Admin

Když Ti řeknu ANO, můžu lhát, protože k tomu budu mít důvod - například budu chtít, abys mi celým svým majetkem zaplatil za to, že jsem Tě také dovedu k osvícení.
Když řeknu NE, můžu lhát, protože k tomu budu mít důvod - například budu chtít mít klid - nebudu chtít mít v patách stovky lidí toužících po osvícení
Jak TY zjistíš kde je PRAVDA??

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC