Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:41 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Upadání do hlubin
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 4:12 pm 
Site Admin

Na výrocích lidí žijicích dávno před naším letopočtem je vidět kam se řítíme a jak hluboko jsme jako celá civilizace klesli.

"Jsou tři věci, které drží naživu civilizaci. Co vám teď řeknu, je pravda.
Ty tři věci jsou - čistý vzduch, čistá voda a čistá strava. I ty nejmocnější civilizace, které vůbec kdy byly, zanikly, protože měly nečistý vzduch, nečistou vodu a nečistou stravu." Zenda Avesta, cca 3000 př.n.l.

"Je-li drážděna lékařem, který nezná víc než řezání, nádorová nemoc se rozzlobí. Po řezání vždy následuje smrt." Arábie, cca 500 př.n.l.

"Vyléčení nemocí zůstává lékařům Řecka neznámé, protože nestudují a neléčí pacienta jako celek." Sokrates, cca 460 př.n.l.

"Na nádorovou nemoc je lepší nepoužít žádné pálení nebo léčení nožem. Použije-li se, pacient zemře. Nepoužije-li se, pacient se může udržet déle, a dokonce se sám vyléčit." Hippokrates, cca 450 př.n.l.

"Nedílnou součástí vyléčení je přání a vůle se vyléčit; pacient se léčí sám, lékař jen pomáhá." Seneka, cca 40 n.l.

"Po řezání nádoru se nemoc vrací a zapříčiní smrt, přičemž většina pacientů, léčí-li se jemně, dosáhne dlouhého věku." Celsus, cca 100 n.l.

"Léčit nádory řezáním, pálením a jiným podobným mučením by mělo by být zakázáno a tvrdě trestáno. Ta nemoc vznikla od přírody a vyléčí ji opět jen příroda, ne mučící lékaři." Paracelsus, cca 1530 n.l.

"Když Jacques Cartier roku 1535 zakotvil na řece St. Lawrence, postihly posádku kurděje (na které tehdy neexistoval žádný lék). Objevil se však přátelský indián a ukázal Cartierovým mužům strom, který je svou kůrou a jehličím vyléčí. Kurděje zmizely (kůra a jehličky tohoto stromu obsahují vitamín C) a Cartier o tom po návratu do Evropy písemně uvědomil Britskou lékařskou komoru. Sklidil však jen výsměch, že se nechal svést nevědomým divochem k takovému nesmyslu; každý přece ví, že kurděje jsou neléčitelné. Lékařská komora neudělala nic z toho, co doporučil "ten divoch" a Carter ." (Kurděje pak sužovaly námořníky ještě dalších 200 let.) Záznam, cca z roku 1600

"Cukr kazí zuby a vyvolává nemoci. Proto říkám: Pozor, je to bílá smrt!" J. Hurt, 1630

"Většina lidí zemře na následky užívání léků, ne na svou nemoc." Moliér, cca 1650

V letech 1479-1735 bylo téměř 9 miliónů lidí, převážně žen, mučeno a upáleno pro kacířství. Většina z nich byly bylinářky a intuitivní léčitelky takzvaných neléčitelných nemocí, a proto byly považovány za čarodějnice. Záznam, cca 1750

"Zvládnout nemoci a bolesti se nám podaří jen tehdy, pokud pochopíme moc a vliv přirozené stravy na tělo; jen to nám umožní zbavit lidstvo tohoto neštěstí."
William Harvey, cca 1750

"Historicky vzato se průměrná délka civilizací pohybovala kolem 200 let a jejich průběh byl tento: Despotismus -> víra v lepší -> kuráž ke změně -> demokracie -> svoboda -> bohatství -> sobectví -> pýcha -> deprese -> beznaděj -> závislost -> kolaps.. A to vše se opakovalo znovu a znovu..." Alexander Tyler, cca 1770

"Vídeňský doktor Ignaz Semmelweis prokázal, že vydrhnul-li si lékař a sestra pořádně ruce, poklesla infekce u pacientů a úmrtnost matek po porodu. Požádal proto vedení nemocnice, aby personálu bylo nařízeno pořádné mytí a hygiena před operací nebo porodem. Byl varován, a když o to požádal znovu byl z nemocnice vyhozen. Poté, co o tom napsal Lékařské komoře byl veřejně zesměšněn, jeho objev ignorován a Semmelweis nakonec zemřel v blázinci." Záznam, cca 1880

"Lékař v budoucnosti nebude předepisovat drogy, ale vzbudí v pacientech zájem o význam prevence a správné výživy." Mark Twain, cca 1900

"Můžete si úžasně prodloužit život tím, že budete jíst zdravé jídlo a pít čistou vodu."
Dr. J. R. Michel, cca 1920

"Spolčení lékaři dokázali zablokovat přístup k novým způsobům léčeni daleko víc, než kterákoliv jiná skupina." Prezident Jim Carter

"Před bizonem lze utéct, před mrakem komárů nikoli." Indiánská moudrost

Měsíc, v němž stávkující kanadští lékaři prováděli jen "nezbytné základní úkony", se zapsal do statistiky zcela nečekaným způsobem:
úmrtnost pacientů v tomto měsíci poklesla o 40 procent...

"To, co víš, ti může pomoci, ale to, co nevíš, tě může zabít."

Profile  

Post subject: Záměr
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 7:55 pm 

Stejně, i když se na celé Zemi dějí "hrozné věci", civilizace upadá, lidé a děti umírají, trpí, v hloubi duše jsem totálně v klidu, cítím, že Země je síto a pan Vývoj to takto zařídil...

Profile  

PostPosted: Sun Oct 01, 2006 8:29 pm 
Site Admin

Lékařská věda už balancuje na pokraji radikálních změn odstartovaných použitím výkonného mikroskopu (somatoskopu), který vyvinul Gaston Naessens, dnes žijící v kanadském Quebecu. Mobilní typ tohoto zařízení dosahuje 20 - 30 000 násobného zvětšení, což je ve srovnání s dosavadními nejvýkonnějšími konvenčními mikroskopy neuvěřitelně mnoho. Nesrovnatelný rozdíl ve výkonu umožňuje pozorování odhalující letité lži a hrubá neporozumění fyzikálním a biologickým zákonům. Vzhledem k radikálnímu zlepšení vůči výkonu a zobrazovacím možnostem optických mikroskopů, nemluvě o na tomto poli nepoužitelných rastrovacích elektronových aparátech, se Naessensův přístroj zapsal do nedlouhého seznamu skutečně fenomenálních objevů. Zbývá už jen využít ho ve vědě.. A pak člověk řekne a jéje ono devitalizace není nic nového! Vždyť v zámoří byl objeven a dán do klatby už před téměř třiceti lety! Takže na úrovni praktických lékařů se o tom nikdo nedozvěděl... Lze jen smutně konstatovat, že smrtelně nemocný pacient ani v takzvaně svobodných demokratických zemích nedostane šanci, aby řádně informován mohl sám vědomě a zodpovědně rozhodnout o tom, chce-li včas, tzn. předtím než mu chemoterapie a ozařování nevratně zničí imunitní systém, podstoupit experimentální léčbu, která mu může zachránit život. Smutné..

Profile  

Post subject: Vždyť se zamyslete!!
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 8:50 pm 
Site Admin

Mílo a další co jim to aspoň trochu pálí - vždyť se zamyslete nad tím kde je problém! Kde je ten den, kdy se civilizace na Zemi začala sunout z kopce místo aby stoupala do výšin? KDY se začala potápět? Pořád věříš ýe když zdrhneš do jiného státu, že se budeš mít líp?? Nee....... V příspěvku kousek vedle máš napsáno, že devitalizaci uatjili jinde před 30 lety. Zdrhnutím z bodu A do bodu B na zemi šlápneš z bláta do louže není to řešení..........

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 9:38 pm 

Nemyslím, že by bolo kam utiecť. Leda ak hlboko do seba...

Profile  

Post subject: Slepota
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 8:36 am 

Civilizaci zamlžil zrak odklon od přírody a tudíž od Světla. Já bych řekla, že spouštěčem těch hnilobných procesů v civilizaci je pohodlnost jedince.
(A pak už se to veze s dalšími generacemi..)

A člověk sám před sebou neuteče, ať je kdekoliv! Odchod z ČR = jít do Světa na zkušenou. Mě to ale víc táhne od civilizace do přírody(kamkoliv na Zemi..Mongolsko, Tibet...?) a poustevničení. Akorát se mi nechce synáčka totálně izolovat od lidstva.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 8:45 am 

souhlasím s tebou. bez dětí by byl nynější můj život úplně jiný

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 03, 2006 7:57 am 

mirka wrote:
souhlasím s tebou. bez dětí by byl nynější můj život úplně jiný

Ale možná právě tvé děti a tvůj denní život jsou tvým duchovním vývojem ... není třeba putovat do Tibetu, aby člověk dosáhl toho, co je mu určeno, toho, co opravdu hledá. Naopak, člověk může být po uskutečnění takové cesty a poutničení zklamán...že nanašel to, v co doufal.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 03, 2006 8:10 am 

Děti jsou učitelé.

A cest je mnoho..... , ale nejlepší je být ve spojení s Vyšším a vědět, kterou cestou je (pro dotyčného) správné jít.

Profile  

Post subject: Re: Slepota
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 8:22 am 

A člověk sám před sebou neuteče, ať je kdekoliv! Odchod z ČR = jít do Světa na zkušenou. Mě to ale víc táhne od civilizace do přírody(kamkoliv na Zemi..Mongolsko, Tibet...?) a poustevničení. Akorát se mi nechce synáčka totálně izolovat od lidstva.[/quote]

Nie. Nikam netreba ist. Najdolezitejsim objavom cloveka je to, ze kto hlada, najde len v sebe. Ci uz ide do prirody, alebo do mongolska. Ja som chcel urobit v minulosti nieco podobne, ale clovek mieni a zivot meni ;)...

Vetu "clovece hladaj v sebe" by som prepisal na vetu "clovece, aj tak nakoniec budes hladat v sebe..." Potesujuce je, ze kto hlada, najde ;). Kto prejde cely svet, obrati kazdy kamen naruby, zisti, ze nakoniec jedine miesto, ktore este existuje, je on sam. Co zostane potom?

Ale mozno tieto slova nemaju vyznam, mozno kazdy clovek si asi musi prejst tymto sam.
Mne pomohlo, ked mi pred rokom isty clovek zdelil, ze clovek sa musi integrovat celou duchovnostou, celou bytostou do zivota, tam kde je, zo vsetkymi dlhmi a povinnostami. A spasa? Spasit treba to nichsie v cloveku, osvietit (rozumej vidiet v pravej skutocnosti) svoju nizsiu zlozku cloveka, to co nas tu drzi, (hmm, teraz tu mudrujem jak nejaky salamun.. :) ) a ju treba napravit. (Preco toto pochopit cloveku trva tak dlho...)

Ist do Tibetu? A co tam? Stale je tam ta Tvoja hlava, ten Tvoj clovek, a stale tie iste Tvoje myslienky, ktore mas. Nic viac, nic menej. Mozno krajsia krajinka? Zdanie klame. Tie iste hory, ti isti ludia, zo vsetkymi prednostami a slabostami.
Myslis, ze tam budes meditovat o 106? Myslis, ze povinnosti, resp. dlhy, ktore mas tu, na Teba nepockaju? ;-)
Zijes clovece tu a teraz. Tak sa podla toho zariad. Stara znama vec. Alebo zasa stare zname" Az ked budem tam, budem stany... Az ked budem mat to ci ono, budem statny... Az ked zazijem toto, budem statny..." Az ked to a to..., pridem na to...?"
Zasa podmienky? Podmienky miesta, zazitku, majetku? Vsetko sa v prach obrati. Zenies sa za prachom?

....

A ked si clovek neda povedat, zivot ho sam presvedci. Hlavnou ulohou cloveka je odstranit chybny pohlad, ktory "casom" ziskal, a ktory mu znemoznuje vidiet skutocnost taku aka je, ak clovek naozaj CHCE VIDIET. O tom by tu vedelo iste vela ludi zdelit skusenosti.

Prajem pekny den

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 12:16 pm 

Vimi jak jednoduché a krásné...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm 

Trošku to objasním: uvnitř cítím jasný směr - chci totální nezávislost na společnosti a na čemkoliv......., tedy kromě jednoho zdroje - toho nejVyššího. Odejít na poušť je prostě jen možnost okusit ten "nejtvrdší chleba" a mám to tak, že já si vždycky radši skočila tu těžší překážku než tu lehčí....

Profile  

Post subject: Rozumím oběma
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 8:25 pm 

Sám jsem měl období utéci pryč. Ale nakonec mi stačilo setkání s jedním člověkem, který mi řekl: "Kam bych jezdil, já mám Indii tady."
Přemýšlel jsem, procítil jsem, sklidnil jsem se a pochopil jsem.
Na druhou stranu rozumím Míle. To co píšeš Vimi je správné, i zde je možné poznat, ale tady je mnohem více smyslových překážek, naopak v lese by se ego rozpouštělo rychleji. Je to o výzvě, kdo se chce trápit, může to zkusit tady, bojovat se svými smysly a se všemi jevy okolo sebe, být neobyčejně pozorný a klidný. I když se Václavákem ženou stovky cizinců, všude okolo je neobyčejný bordel. Když člověk zůstane "uvnitřněn", pozorující ten spěch, nezaujatý klidný, potom si tam lze klidně sednou na zem a být v klidu. :)
Každopádně naše přirozenost je být v přírodě, to je fakt, odtamtud jsme přišli, jednou se tam vrátíme.

Petr

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 8:50 pm 

No, těžko se to vyjadřuje, já to prostě jen cítím a možná si to špatně překládám, ukáže Čas.

Otázkou je, co je těžší.. ? Postit se a meditovat v civilizaci nebo v přírodě?
Klid a čistou energii a samotu - to umožňuje příroda. Ten, kdo už umí, tomu je to jedno, kde je.

Pokud jsem na začátku a pokud chci jít k sobě, musím se oprostit od vnějšku a to jde hůř ve městě, ale naopak mimo civilizaci je to setkání s holým svým já a o to je to drsnější - vidím základní potřeby, oprostím se od zbytečností a teprve uvidím, jestli je ta má vize skutečná a nebo jen přelud.., ale připouštím, je to pravda, lze si nadiktovat oproštění se od místa a izolovat se kdekoliv, můžu si jít lehnout pod most... teď si zrovna testuju, nakolik jsem ještě závislá na druhém člověku a zdá se, že je mi to celkem fuk... jsem jen poklidným Pozorovatelem... půst vymýtil závislosti a stesky... joo, ve zdravém těle zdravý duch...

A toto mě právě před chvilkou zaujalo na netu...:
Člověk směřující k sjednocení s Tao se musí učit obtížnému umění bdělého vnitřního klidu a jím umožňované živé rovnováhy. Podmínkou dosažení onoho klidu je půst srdce (prázdnota srdce) – odpoutání se od vnějšího světa (jež se však může dít i uprostřed lidského světa), vedoucí mimo jiné ke stavům mystického pohroužení (zapomenutí na tělo a okolí), byť i ne jako konečné fázi duchovního snažení. Po dosažení onoho klidu a oné rovnováhy může pak člověk věnovat pozornost všemu a nebýt přitom ničím stržen nebo absorbován. Naučil se distancovat od pomíjivých věcí a nevidět v nich ani více ani méně, než čím jsou a chovat se podle toho. Zaujímá pak už spontánně správný postoj k životu a jeho nevyhnutelným změnám, neulpívá na ničem a přijímá vše, co osud přináší; je vnitřně nezávislý na vnějších okolnostech.
[

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 11:33 pm 

Mila Milo.
Neviem ci som kompetetny odpovedat, a zdelovat rady. Rozumiem dobre. Mozem Ti ciastocne zdelit len ako ja vidim situaciu, ktora sa mne ale doteraz ukazala spravna. Mozno to nakopne aj druhych...

Je dolezite pomenovat a spravne nazvat co clovek citi, a byt si toho vedomy. Vzdy si odpovedaj jasne a zretelne. Nesmierne dolezia je uprimnost voci sebe. Aj ked to castokrat na prvy krat nejde. A mnohokrat to nejde ani potom... Znova si precitaj moj predchadzajuci prispevok. Mozno Ti neda odpoved, problem nevyriesi. Hladaj, v com je problem. PRECO veci beries prave takto, ako by si ich chcela brat, co k tomu vedie. co PREKAZA tomu, ze nieje Tvoje vnutro take a take. V sebe si Ty panom. Ty urcujes vstupy a vystupy (vela ludom sa to nepozdava, brani im poznat vlastne presvedcenie, ktore sa kor ci neskor zmeni. Da sa dobre charakterizovat vetou "ja som uz taky, ja sa nezmenim..")

Preco, preco, preco...!? Hladaj v sebe, a odpovedaj si uprimne. Preco chces zmenit seba? Preco hladas? Co hladas? Od coho sa chces oprostit, co tym chces dosiahnut ? Preco sa domnievas, ze Tvoje vnutro je zavisle na vonkajsich podmienkach? Preco sa domnievas, ze zmenou vonkajsich podmienok sa tym padom zmeni aj samo od seba(bez Tvojho pricinenia) Tvoje vnutro? Preco sa domnievas, ze tam a tam to bude v Tvojej hlave(v ktorej si len Ty sama, bez krajiniek, bez Tibetu, bez ludi) lachsie? Necitis sa dostatocne sama vo svojej hlave (plati aj pre Dharmabya )? Co robi post? Kde sa nachadza Tvoje vnimanie? Co robi z clovekom? (Dharmaby to uz napisal, kedy prave clovek moze byt "pozorující ten spěch," nehladaj v tom vedu...;), odpoved je smiesne jednoducha...)
Kedy teda moze clovek pozorovat a byt v klude?
A co vedie k tomu, aby Tvoje vnimanie bolo take, ake si zelas?

Kedysi by som bol rad, keby so mnou niekto bol v mojej hlave. (momentalne uz nemam potrebu z niekym zdielat svoju hlavu a mysel.. :)) Vzdy ked zavriem oci, zapcham usi, som sam. Len ja, moje myslienky, pocity, vnimanie zmyslov a uvedomovanie si toho vsetkeho. Ja. Aj keby som bol na konci sveta, som sam, aj keby boli vsetci ludia okolo mna, som sam, sam vzdy ked zavrem oci a usi.
Ba co viac, ja sam som zodpovedny za to, co vnimam, a ako beriem to, co vnimam, svet. Nikto iny. A len ja mam tu moc zmenit to, cim som ja. Nikto iny. Ani Boh. Vec, ktorou sa zaoberas, je asi len pre toho, kto uz je schopny toto prijat. Niekto a nieco sa domnieva a tvrdi, ze ked budem v Tibete, asi budem "viac ja." ;) (Trochu predbehnem: casom budes riesit, co zo samotou... najlepsi a jediny liek - dobra nalada. V predchadzajucom fore to jeden clovek vinikajuco opisal)

Dalsia otazka a dotaz k tomu, co ta zaujalo na nete, mozno trosku napomoze:
to je sice pekne, na x stranach je x krat pisane to iste. Ale vies ako sa odputat?
Vies co znamena "Naučil se distancovat od pomíjivých věcí a nevidět v nich ani více ani méně, než čím jsou"? Dokazes sa distancovat od rodiny, pribuznych? Dokazes sa distancovat od toho, co Ti je najmilsie? Dokazes sa distancovat sama od seba, od toho cim si? Samota do istej miery desi. Priprav sa na to, ze mnoho veci, ktore vyvstanu, sa Ti nebude pacit, ak naozaj chces ist do samoty. Ak nechces len vymenit jedno vimanie za ine vnimanie, urobit si dovolenku. Mas dostatok sily dosiahnut klud tu a teraz. Mozno nie na prvy, ani na druhy pokus.. Hovori sa o dusevnej samote, nie o fyzickej samote. Preco sa zaoberas samotou?

Dalsia otazka:
"Zaujímá pak už spontánně správný postoj k životu a jeho nevyhnutelným změnám, neulpívá na ničem a přijímá vše, co osud přináší; je vnitřně nezávislý na vnějších okolnostech"

Preco? (napoveda :-): odpoved je v predchadzajucj vete...:))

Mimochodom, vsetko co potrebujes vediet, asi uz vies... ;)
cas ukaze...

Otazka pre Dharmaby:
Niesi prave tou prirodou, ktora Ta stvorila? Niesi prave z nej, netvoris prave jej sucast?Chces sa vracat do niecoho, z coho pochadza prave Tvoje telo a do niecoho, po com neustale kracas (ZEM)?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC