Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Fri Jan 19, 2018 1:50 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 6:51 am 

Čas ukáže, teď zřejmě hledám berličku, protože mi to (asi správně) připadá jako výstup na osmitisícovku. Po 40 budu třeba mluvit jinak. Zatím jsem "pod vlivem" a asi se mi to nelíbí... hodně nelíbí a tak se stavím na zadní :D , ale Ježíš taky odešel na poušť a nepostil se mezi lidmi..., je to půst od všeho, od všech vjemů, od všech náhražek, protože místo jídla pak člověk hledá něco jiného, čím by si třeba udělal radost a to v lese nejde, ve městě ano...

Profile  

Post subject: Ne-já
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 5:17 pm 

Milá(ý) Vimi,
ani nevím jakého pohlaví jsi, to je ale celkem jedno.
Připadá mi, že se tu bavíme o voze a někdo zase o koze. Děkuji za informace, i když je zřejmě nepotřebuji. :) Nezlob se, ale je to věčně unavující sdělovat něco, co nejde sdělovat.
Mluvíš tu o já (ty), ale my s Mílou mluvíme o ne-já.
Mluvíš tu o samotě, ale my s Mílou víme, že samota, ač fyzická nebo jakákoli prostě není. Neexistuje.
Příroda je všude. To je pravda. To co lidé vytvořili svým klamem zvaným "ego" ti ale nikdy nemůže vynahradit pobyt v obydlí vystavěném neegem. V lese proudí jinak laděná energie než ve městě, ač jsi klidná sebevíc, poznáš vždycky rozdíl. Les má svého ducha.
Když poznáš ne-já, začneš si zjednodušovat život tím, že bude skromnější, pasivnější bez zbytečných tužeb a cílů. Protože budeš znát jejich povahu.
No prostě to ukončím, připadá mi z tvých poznámek, že si snažíš sama sobě napovídat, jak nemusíš nic měnit, stačí žít jak žiješ a ono to přijde. Pravda je ale jiná, je třeba změnit život od základu (nemusíš běhat do lesa :) ), i když to někdy může být těžší (tzv. přátelé, atd.). Spousta lidí si myslí, že stačí 1/2 hodinky denně pomeditovat a hotovo. Zbytek dne strávíš totálně ponořený v mysli s jejíma emocema a tužbama. To je ale špatná cesta. Z toho se potom nevybředne.
No nic, neznám tě, třeba se totálně mýlím, ale tak na mě tvé příspěvky působí. Neber mě moc vážně.
To jen mé ego jen tak plácá :)
Petr

Profile  

Post subject: ?
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 11:43 pm 

na osvietenie cakate? na pravdu cakate? na radu cakate? naco? co vam chyba? rada? vyjadrenie? pomoc? jedlo? hlad? smad? jezisova povoden? mamine blizko? otcova ruka? svetlo? uznanie? porozumenie? pochopenie? nenavist? nesulad? radost? co vam chyba? a kde je chyba? vo mne? vo vas? v com? v nas? v niekom? alebo v niecom? ako vyjadrim svoj postoj? laskou? hnevom? mocou? nevyjadrim? komu a kde? Vam mne? im? kto? neistota a beton?vzduch voda fotka? iluzia a realita sa vam stretli a preto prestan sam si. nepocuvaj ma a tak.invazivna volnost! zvieracia?kto pojde prvy? ten lacny?tak presne tik tak tik tak... neutecies....

Profile  

PostPosted: Fri Oct 06, 2006 6:49 am 

Nějak jsme se odklonili od původního tématu díky mému Tibetu :lol: .
Tak kdy začala civilizace sjíždět z kopce ?

"V dávno ztracené kapitole historie vědy proběhl ve Francii urputný spor mezi proslaveným Louisem Pasteurem a Antoine Béchampem, uznávaným profesorem fyziky, toxikologie, zdravotnické chemie a biochemie. Práce přivedla Béchampa k objevu "mikrozymů" (fermentíků), které se ve fermentačních roztocích jevily jako množství tělísek. Béchamp po dlouholetém bádání dospěl k přesvědčení, že mikrozymy jsou pro život důležitější než samotné buňky! Přes sporé vybavení své laboratoře dokázal vypozorovat, že mikrozymy za svého životního cyklu podléhají dramatickým změnám. To ho přivedlo k základní ideji, že příčinu nemocí je třeba hledat uvnitř těla. Výmluvnost a bezohlednost ovšem pomohla Pasteurovi prosadit "teorii choroboplodných zárodků" (tvrdící, že nemoci způsobují baktérie napadající tělo zvenčí), která pak zcela ovládla myšlení lékařů minulého století a panuje dodnes. "

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 06, 2006 2:01 pm 

Koukám, že na Slovensku se dorozumívají jen v otázkách :) (legrace, neberte si to osobně). Někdy ty otázky moc nedávají smysl, ale to je asi tím, že nejsem rodinný mluvčí nebo jsem hloupý :)
Nechtěl jsem tě rozhněvat, nebylo to vůbec míněno, jestli tě to irituje, klidně nepiš. :)

Ale já odpovím.
Na nic nečekám, nic mi nechybí. Vyjádřit postoj můžu tichem, klidem (bez emocí o kterých tak rád píšeš).
Zbytku už nerozumím. :)

Petr

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 06, 2006 5:23 pm 

S tymi otazkami neviem...mozno sa uz zacina na mne prejavovat ten dlhodobejsi Prazsky pobyt :wink:

Mas pravdu niekedy je mi tazko vyjadrit slovami pocit alebo nazor a potom vznikne z toho pre druhych nepochopitelna splet slov. Semtam sa mi tam priplietlo aj co by naoko vobec nemalo patrit do kontextu ale co uz raz sa stalo... Asi je to moja obcasna forma vyjadrenia postoja. Tak isto mas pravdu ze sa da to iste aj tichom, v tichu a klude. Napriklad aj ja som pisal ticho, v klude... Asi je to len bohapuste pretecenie vyrovnavacej pamati a goetheho faustovsky syndrom.

Tolko otazok tolko odpovedi tolko nepochopenia a to len pre par slov. Smutne ze slovo/jazyk nas takto limituje v do/popisovani.

Vobec si ma nerozhneval skor ma potesil zaujem. Zatial zdravim priroda vola silnejsie ako ziarivka tiahne...Zdravim.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 10, 2006 2:52 pm 

Cau Milo,
klud sa neudrzi sam od seba. Clovek chce a je navyknuty XXXXXX rokov zit istym sposobom. A jedine svojou volou to zasa zmeni. Post mozes drzat uz teraz ;). Postenie je nezavisle na okolnostiach, ak si je toho clovek stale vedomy, a nezabuda na to. Vnutorne postenie je vnutorne vzdavanie sa pocitov a veci, ktore clovek chce a nechce, a dosiahnutie a cielene udrziavanie dobrej nalady, napriek roznym "pocitom, vzrusovaniu, chceniam atd." Ostatne sa ukaze aj samo. (To je najtachsie - napriek kazdodennemu zitiu zit duchovny zivot, resp. aj napriek duchovnemu zivotu zit zivot bezny.)
Spociatku nedovolit sa zitim strhnut z uvedomovania. Registracia Tvojho vnutra este zmocnie. Otacaj aj nadalej pozornost donutra, do uvedomovania. Uvedomuj si uvedomovanie ;), kolko vladzes, pokial mozno za akychkolvek podmienok. Po poste sa ukaze. Vedomie je ta vyssia zlozka, a clovek musi najst seba v sebe, a to nie inak ako prave uvedomovanim si vedomia a seba :), ako uz registrujes. Pokial mozno konaj vedome a uvedomuj sa v sebe, v tom vyssom. Doteraz som nenasiel lepsie riesenie :).

Tuzba akorat vyrusuje. Nezaoberaj sa tym. Nechaj tuzby tuzbami, chcenia chceniami, su nepodstatne, nereaguj, cielis vyssie. Cim sa zaoberat nemusis, nezaoberaj sa tym. Priroda je len sfera Zeme. Je rozdiel chciet, a uvedomovat si chcenie, citit a uvedomovat ci citenie, tuzit, a uvedomovat si tuzenie.

Dobre vies, ze vsetko ostatne su iba barlicky ;), ktore po case prestanu byt ucinne. Vo mne sa riesilo donedavna to iste (vlastne neriesilo, ak by som mal byt presny...). A stale sa mi objavuju kdejake barlicky, clovek ma stale prace :). Mne ten vystup pripada ako pad do priepasti, odkial nieje navratu. Sem tam sa na chvilu este zachytim o kus skaly, mozno chvilu sa zdvihnem na rukach, posplham hore, ale skala sa zas ulomi, a zas padam. Padom cely dotlceny a odrety clovek. Sem tam tresnem cestou dole hlavu o kamen, aby sa mi pripomenuli povinnosti :)... Nemam schopnost tomu vzdorovat, ide to stale... ( a nic take ruzove, ako pisu v podaktorych knihach....) Dnes vidim, ze nema cenu "let" zdrzovat ;), a snad aj co je podstatne.

Michail, presne tak ;)... Kazdy mame najlepsie mozne podmienky v danej chvili pre duchovny rast. Ta znama veta "Tak clovece na co cakas?" Zacni teraz ;).
- - -
- "Az pride vhodny cas?" Kedy, ked buducnost neexistuje, a minulost je uz prec? :)

Profile  

Post subject: Re: Upadání do hlubin
PostPosted: Tue Oct 31, 2006 12:38 am 
Pavel wrote:
Na výrocích lidí žijicích dávno před naším letopočtem je vidět kam se řítíme a jak hluboko jsme jako celá civilizace klesli.

Kam se to řítíme a jak hluboko jsme vlastně klesli? Toto tvrzení nám podsouvá představu, že něco není tak, jak by to mělo být. Pro mne osobně byl význam mého duchovního růstu především v tom, že mne dovedl k poznání, že není ničeho, co by nemělo být tak jak to je. Nevím zda je to víra, rozhodně to však není náboženství.
Mnoho bytostí by rádo měnilo svět okolo sebe podle svých představ ("dobré", "špatné"). Věří tomu, že v tom je příčina toho, že nezažívají pocit naplněnosti. Že je kdesi vně jejich existence.
Učitelé půstu nemusí klasifikovat či hodnotit. Snad stačí jen otevřít ty dveře, do kterých chce kdosi další vstoupit.
Hodně štěstí přeje robynson

Post subject: :)
PostPosted: Tue Oct 31, 2006 1:41 am 
Site Admin

Dobrý postřeh :wink:
Skoro NIC není jak má být. Na vině je církev atd.atd.. sumasumárum hmota a honba za ní - vyjádřeno jednoduše - peníze. Bible dávno není onou původní Biblí, peněžní toky nejsou tím co se o nich říká atd atd.. O všem se tu bude psát jasně.
A přitvrdím, učitelé půstu nemohou a nesmí klasifikovat a hodnotit. Od hodnocení je tu zákon akce a reakce, karma. Je to každého problém vůči Bohu - sebe samému, kolik kdy a jak. Jak tu bylo mnohokrát uvedeno, učitel půstu se rozhoduje systémem černá bílá - kdo chce tomu pomůže, kdo jen spekuluje nebo dokonce lže že dosáhl yx a chce pomoci dále, ten musí jít stranou v zájmu těch kteří opravdu chtějí. Anyway, kniha je ještě mokrá, prodalo se jich pár desítek a už se objevují spekulace z per růných "znalců" a "odborníků" o půstu takovém makovém a džusovém. Půst o destilce nesnese přívlastky a koukám že to che ještě lepší klíčovou stránku. Vyrobím brzo :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 08, 2008 10:13 pm 

Není to jednoduché, a už vůbec ne pro začátečníky a ostatní bez info.
Sebrat se a odejít vyžaduje určitou dávku odvahy, ale daleko víc odvahy vyžaduje sebrat se a zůstat.
Takže klepu, klepu a čekám až se mi někde otevře.
Hlavně "nesedět" a stále být v toku.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC