Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:55 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 7:48 pm 

Můžete přečíst hory knih, ale i to nemusí stačit k pochopení věci, když nejste očištěni - nemůžete dostatečně vnímat souvislosti a Svět.

Nejcennější je zakusit na sobě, že Půst (a modlitba) je nejlepší učitel, urychlovač, startér hladu po učení se a poznávání a nepřesnější vedení k vědění a k tomu Nejvyššímu(vedení).

Profile  

Post subject: Nejen půst
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 5:40 pm 

Nejlepším učitelem dle mé zkušenosti je pozornost přítomného okamžiku, tam není mysl, tam není já.
Půst je jednou z cest, ale je těžké během něho dojít konci, neboť tu mysl stále pracuje.
Motlitba je jisté zajímavá, ale je nutné pochopit smysl motlitby. Smysl motlitby nejsou slova, ty při hlubším pohroužením postrádají smysl. Motlitba je meditací. Ale bohužel to křesťané a další náboženští příznivci zatím nepochopili (včetně kněžích a papežů).

Petr alias dříve Drummer (změna serveru, konec bicích, nová identita) :)

Profile  

Post subject: Modlitba - očištění
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 5:57 pm 

..ano, Modlitba je nástroj, takové vozítko na Cestě, lanovka, zkratka, spojovací tunel, he he, najednou seš jinde.........
chci říct, že se mi osvědčil půst spolu s meditací (modlitbou).

Fungovat přítomně bez myšlenek se mi zdá těžší, než se modlit, učit se plně soustředit na modlitbu, ale po půstu přitom KLID MYŠLENEK přišel z ničeho nic sám, takže to chce i čistotu těla --> lepší čistota mysli.

Ještě nevím, co funguje víc, ale je to obousměrně: (Špatné) Myšlenky = humus v těle. Humus v orgánech = agresivita(játra), deprese apod.

Profile  

Post subject: Grécki filozofi
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 7:23 am 

Podľa svedectiev starovekých historikov sám Pythagoras hladoval dokonca 40 dní, pretože bol presvedčený, že to zvyšuje rozumové chápanie. Nútil hladovať i svojich žiakov.
Tento názor mali i grécki filozofovia Sokrates & Platón. Obaja systematicky držali 10-dennú hladovku, ktorá podľa ich názoru prispieva k dosiahnutiu vyššieho stupňa rozumovej bystrosti.

Profile  

Post subject: Tak
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:49 pm 
Site Admin

Almod :wink: KAZDY učitel který něco někdy někoho v tomto směru naučil, vyžadoval po žákovi minimálně 21 Bez diskuze..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 12, 2006 12:28 pm 

Mílo, jak se Vám spí?

Profile  

Post subject: Spánek
PostPosted: Thu Oct 12, 2006 7:06 pm 

Moniko, při půstech se obyčejně moc nespí. :D

Profile  

Post subject: Re: Nejen půst
PostPosted: Fri Oct 13, 2006 11:52 am 

Dharmaby wrote:
Nejlepším učitelem dle mé zkušenosti je pozornost přítomného okamžiku, tam není mysl, tam není já.
Půst je jednou z cest, ale je těžké během něho dojít konci, neboť tu mysl stále pracuje.
Motlitba je jisté zajímavá, ale je nutné pochopit smysl motlitby. Smysl motlitby nejsou slova, ty při hlubším pohroužením postrádají smysl. Motlitba je meditací. Ale bohužel to křesťané a další náboženští příznivci zatím nepochopili (včetně kněžích a papežů).

Petr alias dříve Drummer (změna serveru, konec bicích, nová identita) :)

Ano, my křesťané a další náboženští příznivci jsme tupci, že nám není rovno... :wink:

P.S. Odpusť, ale že tě to pořád baví se samopovyšovat někam kam očividně dle tebe nikdy nedosáhnu ...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 13, 2006 3:05 pm 

Nejde o tupost, jde jen o nevědomost, nedostatečnou informovanost a lpění na dogmatech.
Je mi líto, že si to bereš moc osobně. Myslel jsem, že někteří jsou nevědomí, jiní zase ne. Ale pokud se podíváš do světa, nevědomost zatím vede.

Petr
PS: Není mi dáno, abych ti odpouštěl, není co. :) Odpusť si sám. Bohužel tu nejde o povyšování. Ale to asi těžko vysvětlím a ani nechci nebo se v tom zase zamotáme. Ale jedno mi věř, jsem zcela obyčejný a na tom nic měnit nechci. :)
Myslet si o mě ale můžeš co chceš, jsi přece "svobodný". :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 13, 2006 4:38 pm 

OK. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 12:41 pm 

Mílo, já myslela tak obecně... jak se Vám spí?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 7:40 pm 

NO PŘECE SLADCE!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 12, 2007 7:02 pm 

Jsem se koukal na ty články o půstech Pavla a mě napadlo, jestli k tomu Pavel něco bude chtít odpovědět, proč většinou po konci půstu a návratovky do začátku dalšího půstu nabereš celkem velkou váhu (tuším u té 40ky to bylo 90kg , někde u dalšího půstu začínal s 92kg). Je to proto že si si půstem vyzkoušel co jsi chtěl a pak už svoje stravovací návyky nehlídáš a jíš na co máš chuť ? To mi nejde moc dohromady s tou duchovní cestou, kterou osobně chápu jako vymanění se z kola samsáry, když použiju buddhistický termín, či nebýt ovládán svými smysly jako je chuť a další, čímž se má dojít k zrušení toho neustálého přerozování. Můžeš k tomu něco napsat jak to vnímáš ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 1:38 am 
Site Admin

Jak vidíš a sám jsi jak se zdá pochopil, nepředvádím a neučím tady svatému životu :wink: Učím tady o půstu jako nástroji, se kterým je možné si bezpečně pomoci nejprve k pevnému zdraví a pak k dosažení vyšších cílů.. To co píšeš je možné a mnozí lidé tento cíl sledují. Každý má právo se rozhodnout a vybrat si cestu životem. V nemocnici jsem byl naposledy jako dítě, k doktorovi chodím jednou za rok na pilotní prohlídku - toť všechny moje "nemoce". Jsem v přirozenosti gurmán, dobré jídlo v dobrém prostředí a v příjemné společnosti mi chutná. Je pravdou, že z kdysi třech jídel denně jsme skončil na dnešní poloviční z "běžné" porce denně. Matematicky řečeno, když tedy zrovna jím, tak maximálně 1/6 jídla oproti lidem, kteří netuší co je půst. I tak mám teď těsně před dalším půstem 85 kilo. Denně sportuju, je mi tak dobře a nic mi nechybí - spokojenost. Kolísání váhy je běžná věc, a její nárůst i přes méně než třetinový příjem stravy také. Důvod jednoduchý, zdravý čakrální sytém je schopen uživit tělo sám. Nebo lépe řečeno, tím, že tělu dávám co mi chutná, se čakrálnímu systému pletu do práce, omezuju ho a obtěžuju :wink: Čakrální systém pak místo toho aby tělu ihned dorovnal - dodal co mu chybí a udržoval ho v trvalé spokojenosti, dorovnává nerovnováhu kterou jsem mu způsobil žvancem protlačeným žaludkem nemajícím nic společného s teorií o zdravé stravě... V duchovní cestě v Tvé řeči zbavení se či přetnutí kola samsáry má jídlo vliv pouze v počátečním stádiu cesty.
Když se zvolené cestě poctivě věnuješ, brzy získáš dostatečnou duchovní sílu která Ti v pohodě pomůže překonat a utlumit "humbuk" těla, který začátečníkům brání nebo přímo znemožňuje jakoukoliv duchovní práci.
Samozřejmě nejjednodušeji se překonává humbuk který není - to bez pochyb. Ve všem hledej jen jednoduchou logiku. Přeju hodně trpělivosti!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 4:18 pm 

Matematicky řečeno, když tedy zrovna jím, tak maximálně 1/6 jídla oproti lidem, kteří netuší co je půst.

Kdyz bych to nechtene zjednodusila, byl by to elegantni navod na vymyceni hladomoru ve svete, to je primo na Nobelovku. Jenze jak k tomu ty lidi "dokopat" ?... Neberte me doslova!!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC