Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sat Jan 20, 2018 9:19 am

All times are UTC

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 892 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Next
Author Message
PostPosted: Sat Nov 01, 2008 7:32 pm 
Site Admin

Jaká jsou Vaše zjištění a poznatky? Postupně zjišťuji, že v těchto základních pojmech nemá téměř nikdo jasno a podle toho také vypadají pokusy o práci s čakrami. Tak jak?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Nov 01, 2008 10:03 pm 

meditace - jeste nedavno jsem si myslel ze je to jasne ale dnes vim ze nevim

cituju ukazku z knihy, jak jsem to zjistil:
"Neni zde mozno uvest presne sestaveni ucinnosti vsech zivlu. Pro nastavajiciho zasvecence bude lepe, kdyz vlastni meditaci postupem casu objevi dalsi ucinky sam. ..."
kdyz jsem si tohle precetl, hned mi doslo, ze musim zjistit co se slovem meditace vlastne mysli, jestli se jedna o promysleni souvislosti nebo je za tim neco vic

koncentrace - tomu bych rozumel jako maximalne soustredeni na jedu vec

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 1:27 am 
Site Admin

Code:
meditace - jeste nedavno jsem si myslel ze je to jasne ale dnes vim ze nevim

Bohu žel, z mailů několika posledních měsíců pozpátku postupně zjišťuji že musím v této chvíli napsat Tvými slovy: jestě nedávno jsem si myslel, že je tu všem jasné co je to meditace, především tedy těm, kdož skloňují čakry, kundalíni, idy, pingaly a podobné pojmy jak na běžícím páse..
Díky pete za upřímnou odpověď a tedy znovu, či někdo další - Co je to meditace?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 5:25 am 

Úplné opuštění reality, odpojení se od svého těla absolutním uvolněním.
Nevím, jestli to píšu správně, chtěla bych se správné meditaci naučit, čtu různé věci na internetu i knížky. Tím co jsem napsala výše, ale necituju nějaký knižní úryvek, je to zatím můj pohled, který jsem si čtením vytvořila.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 7:32 am 

Já se přiznám bez mučení. Já se nikam neženu. Někde jsou zábrany a přesto, že knížky mám a vím, že to funguje, stačilo jedno očišťovací cvičení z knihy Kundalini a ihned jsem viděla Světlo...

Jsem si jistá, že časem poschazuju závaží a zbavím se blokád a pak bude možné, po očistách, lépe pracovat. Zatím jsem stále v zajetí závislostí, strachů, bloků a nesmyslů.....narozdíl od dřívějška (před půsty) nejsou tak silné, ale více si je uvědomuji.

Myslím si, že je možné i bez dlouhých půstů dosáhnout cíle, protože síla lásky, pokory a touhy po Bohu může být tak velká, že ego vymaže...(ve smyslu Buď vůle Tvá) a touhou po Bohu dosáhnout osvícení, aniž by o to usiloval. Ale kdo má takovou pokoru? Kdo nic nechce? Kdo se zcela podvolí lásce k Bohu?

Ale půsty urychlují UVĚDOMĚNÍ, VNÍMÁNÍ, zesilují RADOST z bytí, tím pádem i vděčnost atd... ostraňují strachy, závislosti a tím samovolně bez námahy mysli odklízí TRVALE překážky na cestě k Jednotě. Připadá mi totiž, když budu mít touhy a závislosti po něčem jiném, mohu cvičit mysl jak chci, na chvíli se to může podařit, ale ono se to někde v duši schová a vykoukne to příště. Prostě to tam furt je. A půst tohle vše dokáže vyzmizíkovat.

TEhdy, když jsem měla vidění v kostele, jsem byla ve stavu fyzického vyčerpání a následně pak v psychické totální odevzdanosti vůči Kristu - Bohu. Absolutní pokora.. a na mysl mi přišla myšlenka, kterou jsem v duchu vyslovila směrem k Němu, že kvůli Němu to tam ještě zkusím vydržet a neomdlím (bylo tam natřískáno a nedalo se dýchat), následně pak přišlo VIDĚNÍ a cítění toho, co bych nazvala Absolutní Láskou, mírem, pochopením, nesmírným klidem, nekonečností Vesmíru.... i kdyby Zemi měla zlikvidovat kometa, vše je v pořádku, v řádu, prostě NIC SE VLASTNĚ NEDĚJE....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 8:57 am 
meditace je sebeuvnitření s postupným sebeuvědomováním až zůstane jen ryzí suběkt, (já to nazývám) vědomí JÁ JSEM (jak kdo chce Bůh kosmická mysl Budha Brahman....).Jinak je to soustředění at už na něco vně nebo uvnitř.

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 12:48 pm 
Site Admin

Máš nějakou představu jakou techniku zvolíš k uvolnění, jak k němu dojdeš za jak dlouho k němu dojdeš a jak zjistíš že to už je ten správný stav - že už jsi uvolněná?

Code:
Nevím, jestli to píšu správně, chtěla bych se správné meditaci naučit, čtu různé věci na internetu i knížky.

Bohu žel, projel jsem za posledních pár dní pár duchovních webů a našel běs a hrůzu. Nejen že jsem odpověď na základní otázkay NIKDE nenašel, ale co za martast se na duchovních webech děje, je neuvěřitelné. Všechny weby jsou si podobny jako vejce vejci - mnohokrát zkopírované texty mnohdy doslova často se stránka liší jen jinou doménou a barvou pozadí. Jsou to texty plné východních nauk používající tamní názvosloví a příklady kterým našinec nemůže rozumět dokud je nestuduje sám celý život. I tak bych jejich pochopení stejně pochyboval, stejně tak, jako o schopnosti onoho vzdělance předat ono vzdělání plné neznámých pojmů v našincovi.

Od srdce jsem se zasmál, když jsem našel kopie některých článků z našeho serveru! Je i pár slušnějších webů jejichž autoři alespoň napsali odkud to okopírovali aby si čtenář mohl alepsoň nějakou souvislost dohledat. Návodů plných jogoslov tedy kopa, ale nikde žádný konkrétní výsledek jejich použití.

Kde jsem naopak opravdu něco našel, jsou weby feťáků kde jedinci popisují svoje úlety z těla pod vlivem drog. Bohu žel, jsou to jediná místa kde je popisována pravdivá realita dění po opuštění těla po podání drogy která vyrve duši z těla a ta je následně nekontrolovatelně vržena kamsi do astrálu.

To je nám však houby platné, protože cesta tam za pomoci drogy je okamžitá, feťák nemá plán ani cíl, neví kam se dostane, stejně jako neví kdy a zda vůbec bude vtažen do těla zpět, přičemž zároveň počítá s bolestí hlavy a s celkově zbědovaným stavem po tripu. Nadále pak je smířen s tím, že tripování má jepičí perspektivu, protože v krátkém čase mu drogy poškodí tělo natolik, že tripů vůbec nebude schopen jak z fyzickách tak psychickách tak z finančních důvodů. Tudy tedy cesta do království božího rozhodně nevede..

Profile  

Post subject: Kde je naše obrazovka?
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 1:22 pm 
Site Admin

OK, výše uvedené odpovědi jsou jen zrdcadlením vákua informací ve zdrojích - bída v knihách bída na webu - takže přitvrdíme ;)

Meditace, koncentrace, modlitba k Bohu, rozjímání, nebo třeba obyčejné lelkování či zamilované snění probíhá na nějakém pozadí kde dění vidíme podobně jako obrázky na obrazovce v televizi. Tedy hledáme přesné a konkrétní místo, kde se nachází naše obrazovka na které sledujeme dění. Dokáže někdo popsat kde to je? Už ji tu něko našel? Kde JE?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 2:38 pm 
nikde a všude nelze to říci lze to jen zažívat

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 3:14 pm 

Vlastní zkušenost nemám. Absolutně nemám představivost. Prostě tma. O to více mne překvapilo vidění, které bylo živé, zřetelné, úžasné.

Každopádně o "obrazovce" mluvil můj známý, který byl kdysi na regresi u jednoho týpka, který dřív léčil lidi regresí (a před pár lety to vzdal. V té době jsem se ho ptala na to, co má člověk dělat, když má nějaké břímě, které sám nedokáže odstranit a on řekl: Prostě se modlete k Bohu. Takže sám přišel na to, že jeho činnost není správná. Že zasahuje...)

Takže při regresi tato obrazovka zobrazovala jeho minulé životy a dokonce jich viděl několik najednou, přičemž hlavní - klíčové situace v těch životech se překrývaly a ukazovaly mu tentýž problém zároveň - najednou.

Obrazovku popisoval jako kdyby někdo umístil neviditelné plátno do místnosti, prý vnímal i tu místnost, ale zároveň i to promítání a sám sebe tam viděl vždycky jako nějakou postavu toho života, věděl, že to je on, ale nebyl s tím ztotožněný. Byl jen pozorovatelem. Cítil pocity té postavy, ale nebyl uvnitř té postavy.

Slyšela jsem, že některé neodborně prováděné regrese skočily špatně - pacient se nevrátil do tady a teď..

Takže jen to k obrazovce...

Last edited by Míla on Sun Nov 02, 2008 3:21 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 3:15 pm 
Site Admin

Jak to nikde? když si představíš písmeno A - tak přece někde je ne? Stejně tak přeci není všude.. Nezbývá Ti, než to konkrétně dané a přesně ohraničené místo najít.. Otázka kde jsi a do jaké míry už ses nešel s tím přímo souvisí.. Jistě souhlasíš, že A lze vyrýt ostrým předmětem do knoflíku, pak do brambory, melounu, namalovat na balon, pak namalovat na stěnu domu, a pak třeba laserem promítnout na noční oblohu v tisíc násobné velikosti. Stále to bude to samé A a VŽDY někde bude. Jak tedy můžeš tvrdit, že nastal případ že jsi si představil A a ono není nikde a všude?

Last edited by Pavel on Sun Nov 02, 2008 3:24 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 3:21 pm 
jestli mysliš oblast duchovního srdce atd. tak snad. já nejsem Bůh abych věděl vše... jsem sám v sobě a už konec je to pořád dokola

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 3:30 pm 
Site Admin

- je to rezignace?
- na tento sever z nějakého důvodu chodíš
- touha po Pravdě?
- po Bohu?
- zvědavost ?
- zabíjíš nudu?
- proč jsi TADY lépeřečeno díváš se sem skrz obrazovku před Tvýma očima? ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 3:38 pm 
co to je za otázky? fakt je to že půsty mě hodně moc pomohli v cestě dál tak proto jsem semka ted zase zabrousil jeden z posledních půst jsem věnoval sobě a rozhodl se že bud dosáhnu osvicení nebo umřu hladem a nakonec mi bylo pomoženo VDĚK je co mě sem zase zavedlo

Post subject:
PostPosted: Sun Nov 02, 2008 3:58 pm 
Site Admin

hm dobrý - VDĚK - abstraktní, situaci neměnící pojem
- nevíš kde jsi
- nevíš kde se nachází tvoje mysl
- jsi na na tomto serveru z vděku a už na něm nic nehledáš? Nedává Ti či neukazuje další perspektivu a možnost dalšího poznání sebe samého?

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 892 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Next

All times are UTC