Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:32 pm

All times are UTC

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 892 posts ]  Go to page Previous  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 11:29 am 
Site Admin

Code:
páru měnící se ve vodu?
A ta po ukápnutí na podlahu zmrzlého kostela v co? Co když se to stane v kosmu kde není přitažlivost?

Výborně! Oba dva! Když kamkoliv do kosmu přineseš světlo, vytvoříš i teplo - expanzi - roztažení. V určité vzdálenosti od jeho středu se začne srážet VODA na hranici, kterí odpovídá rosnému bodu Pokud se toto děje v kosmu v beztížném stavu, sražená voda dle Zákona vytvoří okolo svěla, centra tepla, krunýř v podobě pevného ledu o průměru koule jejíž poloměr odpovídá vzdálenosti rosného bodu od centre světla. Vznikne uzavřený prostor v kosmu. Tedy zmrzlá koule se žhavým jádrem uvnitř. Jádro jako světlo, je expanzivní a elektrické povahy je + a obal vzniklý z chladu vesmíru je magnetické povahy - je mínus. Jádro obal megneticky přitahuje na Základě zákona a zároveň roste tlak uvnitř ledové koule. Situace nemůže dopadnout a skončit dle Zákona jinak, než expolozí ledového obalu, který je magnetickou silou přitažen k centru světla. Místo předpokládané expoloze vzniká IMPLOZE. Led místo od jádra letí k jádru - přímo do středu ohně. Srážka ledu a žáru vyvolá další výbuch, při němž se uvolní obrovské množství páry v okolí centra světla. Další prudké zchlazení a obalení Světla vytvoří rosný bod hmoty. Tedy v určité vzdálenosti od středu Světla se toto promění v škrupinku pevné hmoty. Vznikne pevná koule se žhavým jádrem - vznikne planetka, jejíž povrch začne chladnout. Například ocel je sražené světlo. Jejím zhříváním - dodáváním tepla nám ocel ukáže spektrum barev až do bílé. Barva odpovídá teplotě - množství tepla - světla uvnitř.

Susmasumárum, Otec, živel ohně, v kosmu automaticky plodí syna - živel vody kterým je kosmos latentně vyplněn. Celý kosmos je voda. Mlhoviny v kosmu, které vidíš v dalekohledu jsou navlas stejného chrakteru jako ty, které vidíš v přírodě na podzim. Mlhovina v kosmu je lehce narušená rovnováha výplně kosmu. Tedy Otec, Syn a Duch Svatý jsou původní příčinou vzniku dalších dvou živlů - které však vznikají mnohem později a dále se již nedělí. Zůstávají základními čtyřmi elementy, ze kterých je vše v kosmu složeno. Pro TVX-e je toto jen poznatkem aplikací Zákona, pro Cepheuse klíč k seskládání dosvadních znalostí o kosmu. Vše se děje dle Zákona...
Pochopeno? Dotaz? Je tedy přesně jasno co tento obrázek ukazuje?

Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 1:13 pm 

Tak takovou skládačku bych nečekal. Smila s otevřenou hubou tu máš, tak jej teď použiju. :o :idea: Při představě vody, mrazu co v kosmu panuje a dostatečně silného ohně (hvězda) mi to dokonale dává smysl. Jen mi asi zůstane utajeno (a velice správně utajeno) jak tu lampičku Bůh objevil.
Čiže planety je možno chápat jako někdejší hvězdy, které chladnou a dle hustoty jejich složení lze odhadnout jejich stáří - myslím ne přesně, ale ve vzájemném porovnání.
Myslíš tedy, že i kusy ledu ve vesmíru jsou pozůstatky krunýře, který po implozi míří ke Slunci ? Tedy i nás čeká takové scvrknutí i se Sluncem ? Jsou to již zmíněné letité cykly ? To ovšem znamená, že se vesmír bezduše nerozpíná, nýbrž pulzuje okolo rovnovážného stavu. Jeho velikost by se potom odvíjela podle aktuální velikosti tepelných zdrojů - hvězd či galaxií a jejich množství. (nekonečně velký) Je tak ?
A nebo jsem to zase překombinoval a moc předbíhám. (To spíše).

STOP. Stačí, už si připadám jako děcko co se ptá dokola pořád: "A tati jak...jak...jak..."
Zase jsi mi rozprsknul myšlenky brokovnicí. :D :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 3:35 pm 
Site Admin

Code:
Jen mi asi zůstane utajeno (a velice správně utajeno) jak tu lampičku Bůh objevil.
Velmi správně - Zákon by Ti nafackoval, kdybys uvěřil tomu, že vesmír vyplynul sám ze sebe a že se vypínač lampičky cvaknul sám. VELMI DOBŘE
Code:
Čiže planety je možno chápat jako někdejší hvězdy, které chladnou a dle hustoty jejich složení lze odhadnout jejich stáří - myslím ne přesně, ale ve vzájemném porovnání.
Vůbec nit Ti v tom nebrání ne?
Code:
Myslíš tedy, že i kusy ledu ve vesmíru jsou pozůstatky krunýře, který po implozi míří ke Slunci ?
Co Ti brání to vědět a ne si to jen myslet?
Code:
Tedy i nás čeká takové scvrknutí i se Sluncem ?
Ne, to už proběhlo jsme za horní úvratí, Zem je derivát Slunce. Slunce je následek příkazu "Budiž světlo" planety v jeho oběžné dráze pak jen kapkami které se při implozi Slunce s ledem rozprskly okolo Slunce a na stejném principu na nich začal život. Udeř dlaní do hladiny lavoru uvidíš stejný efekt. Led se při imlozi vřítil do Slunce všechen do posledního zbytku. Plyn - přetlak který v ledové kouli vznikne slouží jen k narušení a popraskání ledu, tím poruší jeho statiku a dojde k zřícení nebe.
Podívej se když se líhne kuřátko. Podívej se co se děje když na jaře praská led. Nech zamrznout hladinu sudu s vodou až bude tak silná, že ji nepude rozbít kladivem. Pak navrtej dirku a vodu vypust spodnim ventilem. Pak dirku v ledu ucpi a nafukuj přes ventil sud teplým vzduchem tak dlouho, dokud led nezačne tlakem praskat a vzduch skrz něj utíkat. Mezery se budou zvětšovat, tlak klesat a led se propadne na dno sudu bez toho, aby jediný střípek ledu vyletěl ze sudu. Je to to samé, co se děje v kosmu ve velkém.
Code:
 To ovšem znamená, že se vesmír bezduše nerozpíná, nýbrž pulzuje okolo rovnovážného stavu
Ok, ale kdo tu pulzaci způsobil? To se přeci příčí Zákonu. Viděl někdy, že něco začalo pulzovat samo od sebe? Tuto ideu na které vydělává grygarovci Ti lehce vymeju mozku - sleduj: Seš snad tak naivní, že bys uvěřil pohádce o náhodě v případě teplotní nuly uložené na Zem přesně do poloviční vzdálenosti mezi rovníkem a pólem? Představ si, že jsi cizinec v naší galaxii a přibližuješ se k Zemi. První co potkáš jsou servisní satelity na geostacionární dráze Země. Okoukneš satelit, uvidíš jak je pěkně udělaný, jaké má kolektory, jak umí krásně autonomně žít. Řekneš si wow! ti lidé jsou šikovní! Jdeš blíž k Zemi a začeš zkoumat poměry na Zemi. Na seru uvidíš čepičku sněhu, na rovníku opalující se pěkné kočky na pláži. Řekneš si WOW! Ti lidé jsou ale šikovní! Oni si umístili Zem přesně tak daleko od Sluníčka, aby jim nebylo ani moc horko ani moc zima. Oni se už v té Sluneční soustavě sakra dobře vyznají, když už zjistili, kde je stacionární dráha bodu mrazu vody a na ní poctivě udržují Zem! A jdeš dál, těšíš se na vřelé přijetí tak inteligentních lidí kteří obývají Zem a tak krásně se starají o svůj domov. Potud paráda že? Jsi spokojený pohoda, beze strachu jdeš k Zemi blíž. Když už poznáváš domky jednotlivých městech, najednou se okolo Tebe začnou míhat podivné trubky jimiž šlehá oheň ze zadečku. A dál to znáš, cizinec se na Zemi vítá zásadně střelbou. S trubkama chrlícíma oheň si nějak podle Zákona poradíš a jdeš se podívat, co to ty trubky vlastně bránily. To asi bude ten pšouko-systém, kterým udržují Zem na správné oběžné dráze, aby jim nebylo moc horko nebo moc zima. Hledáš hledáš, ale pořád nic nenacházíš, až dojdeš k závěru, že ono tam nic takového opravdu v používání není a to co by mohlo být použito, cikáni prodávají jako turistickou atrakci ale pouze z venku, protože se dovnitř bojí vstoupit. Zasměješ se svojí naivitě se kterou jsi vložil do obyvatel Země tolik důvěry, otočíš se a raději mizíš na návštěvu někam, kde je to zajímavější a kde tě přijmou lépe.

Code:
STOP. Stačí, už si připadám jako děcko co se ptá dokola pořád: "A tati jak...jak...jak..."
Zase jsi mi rozprsknul myšlenky brokovnicí

Joj sorry za výstřel z druhý hlavně dvojky! Jen jsem tím chtěl říct, že děláš dobře když nevěříš, že Zem a Slunce jsou přírodním úkazem. Jsou úplně stejně umělým výrobkem, jako jsou satelity na oběžné dráze vyrobené lidmi na Zemi. A tím pádem také nějakým velmi podobným systémem pravidelně na předem určené dráze udržovány. Ještě proteče mnoho vody Vltavou, než člověk na Zemi vyspěje na tolik, aby mu byl svěřen knipl od planety Země.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 5:13 pm 

Code:
Zasměješ se svojí naivitě se kterou jsi vložil do obyvatel Země tolik důvěry, otočíš se a raději mizíš na návštěvu někam, kde je to zajímavější a kde tě přijmou lépe.
Smutné, deprimující, leč pravdivé. Cítím to úplně stejně.

Code:
Tedy v určité vzdálenosti od středu Světla se toto promění v škrupinku pevné hmoty.
Tohle mě zmátlo trochu - moje ředstava vyzněla jakožto kulovitá skořepina hmoty zmrzlé okolo světla jako v případě zkondenzované zmrzlé vody.
Čiže při druhé implozi je už taková teplota, že se z mezihvězdné látky nevytváří vodní pára, která zmrzne, takže voda je prvotním "palivem" pro hvězdu, po další explozi kondenzuje do tekutého stavu, vytvoří hmotu, ochlazuje se a zůstává poblíž hvězdy. (Potud Zákon)
Dál je udržována a řízena v rovnovážném stavu rychlosti a vzdálenosti od hvězdy. V případě Země Teplota +- 0 (a to už je opět Boží režie)
Teď mi ještě vyvstala myšlenka v hlavě, co udělá kapalina ve stavu beztíže když s ní kosmonauti dělají blbiny. Udělá kouli, analogie právě vyvržené žhavé tekuté chladnoucí hmoty - planet.

Code:
Ještě proteče mnoho vody Vltavou, než člověk na Zemi vyspěje na tolik, aby mu byl svěřen knipl od planety Země.
Kterémužto opatření jsem neskutčně rád, nedej Bože, aby jim bylo dáno pochopit jak iniciovat hvězdu. Umím (nebo spíše neumím) si představit, co by prvně napadlo již zmíněný pozemský uvítací výbor. Brrrrr...

Last edited by cepheus on Tue Dec 16, 2008 5:27 pm, edited 2 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 5:17 pm 

Code:
Jen jsem tím chtěl říct, že děláš dobře když nevěříš, že Zem a Slunce jsou přírodním úkazem.

To že Slunce musel zapálit někdo jako Bůh mi je tak nějak samozřejmé už dávno, jen mi to nikdo nepodal ještě tak přesvědčivě jako teď Ty.
Dík. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 5:27 pm 
Site Admin

K vytvoření hmoty na povrchu ohnivé koule dojde až na druhý pokus vody - tedy po zborcení ledového stropu: Nevznikne však škrupina ale kra - googluj "tektonická deska" To, že se říká že žijeme na pevnině je iluze - žijeme na velkých plovoucích ostrovech které se neustále pohybují a občas to trochu poposkočí ve zlomech (tsunami) nabo pšoukne - sopky. Člověk tedy žije na napůl žhavé skoro-kouli která se řítí vesmírem.

Anyway, zpátku na kříž panáčku :wink: Rozumíš mu dokonale? Víš co přesně máš dělat? Máš k tomu dotaz?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 5:32 pm 
Site Admin

Code:
To že Slunce musel zapálit někdo jako Bůh mi je tak nějak samozřejmé už dávno, jen mi to nikdo nepodal ještě tak přesvědčivě jako teď Ty.
To s tim kostelem byla naše první a poslední laborka - dál už musíš jít sám. Klíč máš a vše statní už je Tvůj problém a hlavně TVOJE vlastní zodpovědnost.. Jak zaseješ, tak sklidíš, platí v těchto věcech velmi rychle a důkladně.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 5:45 pm 

Code:
To s tim kostelem byla naše první a poslední laborka - dál už musíš jít sám.  Klíč máš a vše statní už je Tvůj problém a hlavně TVOJE vlastní zodpovědnost.
První a poslední proč ? Chápu to dobře, že to je naprostý základ, t.j. univerzální princip, klíč jak říkáš a od něj se odvíjí vše ?
Potom těžká byla, ale výsledek úžasný.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 6:00 pm 

Code:
To, že se říká že žijeme na pevnině je iluze - žijeme na velkých plovoucích ostrovech které se neustále pohybují a občas to trochu poposkočí ve zlomech (tsunami) nabo pšoukne - sopky.
Vím, "Divoká planeta" a podobně - sleduju tyhle věci v bedýnce, prakticky nic jiného, přiblblé akční filmečky mě pustily dávno po převratu. :wink:

Code:
Anyway,  zpátku na  kříž panáčku  :wink:  Rozumíš mu dokonale? Víš co přesně máš dělat? Máš k tomu dotaz?
Ve smyslu dokonale vysvětleno ano, ve smyslu pochopeno to bude ještě chvilku trat - takříkajic zažít.
Ještě mi unikají souvislosti mezi balonky a komnatami v tom mám trochu guláš - propojení (podobnost) vybalancovaných komnat a vybalancovaných živlů. Zmínil si jakousi šablonu - princip. Je to ono ?
Nebo komnaty jsou jak říkáš jen dočasná pomůcka a míchám zase hrušky s jabkama.
Asi b) je správně, co ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 6:01 pm 
Site Admin

Ano přesně tak koukni na kříž suma sumárum souhrnem tak, jak jsem Tě postupně k němu vedl: Najdeš se v živlech na ramenech - to je kříž člověka. Každý člověk na Zemi si nese svůj kříž - rozváženost živlů. Čím jeden živel víc ujíždí, tím je rameno kterým musí být vyváženo delší a těžší. Pokud jsou ramena stejně dlouhá, kříž je sice těžký, ale aspoň se dobře nese, člověk říká že má těžký úděl. Pokud nejsou, a padá na jednu stranu, už to není úděl, to už je velké trápení na jejímž konci číhá "smrt".
Tvým cílem je tedy co nejvíce kříž vyvážit aby se dobře nesl a pak postupně zkracovat ramena aby ztrácel na váze. Až se Ti to podaří, otevře se dokořán brána ducha uprostřed hvězdy. Až vyřešíš hvězdu, otevře se brána 5úhelníku a budeš přijat mezi kosmické hodináře.

Vše co vidíš, potřebuje údržbu. Samo se NIC neudělá, to už jsme si řekli Xks krát...
Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 6:10 pm 
Site Admin

Code:
Zmínil si jakousi šablonu - princip. Je to ono ?
Princip se jinak také nazývá Zlatý řez - když cokoliv správně řízneš ve správné rovině, najdeš vždy ten samý obraz
- strom
-stonek rostliny
- Zem
- galaxii
- páteř člověka
- holení kost
- buňku
atd atd........... tyto to souvislosti se nedají vysvětlit a několika řádcích musíš na ně přijít sám soustavným studiem které musí být protipolem praxi.
Táta říkal knih jak mnich a hovno z nich - to přesně vystihuje situaci, kdy je Ti teorie k ničemu, když ji neumíš využít v praxi. Pokud budeš jen praktikovat, nedojdeš také nikam protože nebudeš vědět kam jdeš. Ale to už zas mluvíme o tom samém. Detaily neřeš, začni poctivě dodržovat denní rozpis a vše se srovná dokonale samo a velmi rychle. Zda začneš dnes nebo za měsíc, je jen na Tobě.
Buď opatrný, cestou potkáš mnoho lákadel ve formě sekt a církví. Nikdy nepodlehni! Každá církev či sekta stojí právě na tom, že drží v tajnosti jedno z ramen kříže a na zbytek láká věřící. Všechny je třeba poznat z venku a nikdy se nenechat vlákat dovnitř. jen tak Ti bude dána možnost poznat a doplnit si jednotlivá ramena kříže do správných poměrů. V křestanské církvi je zatajena starost tělo, v islámu zas starost o vzdělání a tak dále a tak dále... Důsledky v jednotlivých případech už jistě vyhodnotíš sám. Celkově je však potřeba všechny církve a sekty hodit do jednoho pytle, protože zatajení jednoho ramene se dle Zákona musí promítnout do společnosti. Vzniká nevyvážená společnost která není schopna vyprodukovat nic jiného než války, které stojí miliony lidských životů. Kormidelníci těchto spolků dobře vědí co dělají a často se ani neštítí nezvat bomby mírovými bombami a válku válkou ve jménu dobra a Boha... Kostely jsou výbornou pomůckou k dosažení Boha a byly jí do chvíle, dokud centrály církví nenařídily z kostelů stáhnout destičky o nichž jsme už mluvili. Z kostelů se staly obyčejné prodejny a duchovních dealeři - obchodníci. Obchodníky je potřeba vyhnat z kostelů a vše zařídit tak, aby se do nich nikdy nemohli vrátit. Kostely musí být majetkem státu a musí je spravovat na státu nezávislá komise složená z architekta, učetní, daňového poradce a místně všeobecně známého člověka -herce nebo spěváka, který dbá na svoje jméno a dobrou pověst. Tedy 4 lidí, kteří budou schopni ošetřit kostel po všech stránkách a tím jej vést k prosperitě. V kostele je boží náplň a každý člověk si tam musí jít svoje problémy s Bohem vyříkat sám. Nikomu nesmí být dovoleno, aby si tam vykládal svoje teorie. Půda kostela musí být stejně neutrální, jako je kosmický prostor. Peníze vybrané ve formě daru se musí vracet do kostela - jeho provozu a údržby a co zbyde se musí použít ke zkvalitnění života lidí v okolí kostela a ne je poslat kamsi do centrály která je napěchuje do bank a ty za ně nakoupí zbraně. Kostel musí být lokální záležitostí, postaven z lokálních zdrojů a sloužit k dorovnávání lokálních nesrovnalostí jak na fyzické, tak na duševní tak na duchovní úrovni. Současné kostely pouze vysávají sílu z obyvatelstva ačkoliv byly stavěny s cílem dodat člověku sílu na cestě k Bohu.
Opakuji, poznej a zdrhej...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 7:07 pm 

Code:
Kormidelníci těchto spolků dobře vědí co dělají a často se ani neštítí nezvat bomby mírovými bombami a válku válkou ve jménu dobra a Boha... Opakuji, poznej a zdrhej...
Se sektami mám už taky zkušenost, tenkrát mi byl nablízku moudrý tchán a ten mě tehdy zachránil od bludů.
To že někam teď patřím fyzicky ještě neznamená, že už jsem dávno nezdrhnul uvnitř ... asi bych těžko dozdrhal třeba zrovna až sem kde teď jsme. Cesta k poznání, kterou jsem tu našel nic nemění zásadního na tom čemu jsem až dosud věřil, jde jen o detaily - dobrušování ryzího krystalu Boží pravdy. Něco mi říká, že se s tím určitě srovnám, ale nebude to ze dne na den - jak správně říkáš nic nejde samo. Na darech od Boha (nazvi to jak chceš) si nejvíc odjakživa cením svobody mysli. Ne té zvrácené "demokratické" co vidíme kolem sebe, ale té svobody mysli s patřičnou pokorou k Zákonu - už nyní můžu říct.
Některé věci bolí měnit, některé se (z mého pohledu) absolutně nevylučují jen se jinak jmenují, s některými věcmi se neztotožňuji naprosto.
Příklad zvrácenosti za všechny z těch do očí bijících: Co dělá kaplan v armádě ? Co tam vůbec pohledává ? Jeho úkolem je přeci zabránit tomu aby vůbec na bojišti někdo byl - NEZABIJEŠ !
Ale mě to asi nepřísluší soudit. Jenže se s tím nějak těžko srovnávám.
Jiné stvůry se odvolávaly na Boha na každé přasce u opasku, dýce, nebo pistoli. Ano, máš pravu, zvrácenost jedna vedle druhé ve jménu Boha, kam se podíváš.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 9:32 pm 

Pro cepheuse: řeknu to co nejjednodušeji díky moc! tahoune...

Vlákno sleduju od samého začátku. K mnoha příspěvkům v tomhle vlákně jsem se hodněkrát vracel (a ještě budu). Hlavně kvůli tomu, abych všechny ty obrazy dal dohromady, jejich vztahy atp. Hned u prvních obrazů tohoto vlákna - resp. abych byl přesnej, krátce nato, co jsem objevil tenhle web a vše co k němu patří, mi celou dobu vrtá hlavou jedna otázka, které se stále nemůžu zbavit. Váhal jsem, váhal se zeptat... Nutkání zeptat se se rapidně zvyšuje s příspěvky v tomto vlákně...

Slovo žumpa se tu skloňuje zcela poprávu o sto šest. To je bez diskuze. Mně však vrtá hlavou, jestli existovala nějaká doba, kdy tyhle znalosti, čímž mám na mysli půst, čakry, obrazovku.... až třeba tam, kde (zatím??) končí tato diskuze -- tj. kříž, živly, projekce 4 zákl. živlů atd. -- patřily mezi základní výbavu každého člověka? Případně člověka, který, dle Pavlových slov, chce (ba přímo touží) skočit co nejdál/nejvejš?????

Proč to musí bejt tak, že k těmhle věcem má člověk přístup až jaksi když už je v 99% něco podělanýho (no pak sice prožívá nad každým příspěvkem skoro orgasmy :) jak to všechno do sebe zapadá, ale zároveň se prostě ptá sám sebe a málem krotí svůj vztek ;) nad tím, proč se tohle musel dozvědět "až teď"???). Míra podělání je u každého různá, může jít o "drobnou" nerovnováhu až třeba po rakovinu (byla tu uvedena ta hranice přechodu na mrtvolu...cca 25 let...já sám jsem přesně v tomto bodě... dle žumpoidních měřítek jsem relativně zdravej... tak možná proto se tak ptám...) Proč se tohle všechno člověk musí dozvědět až když už si nadělal ohýnky, ohně, požáry, který musí uhasit??? Vzhledem k té žumpě se nějakému tomu ohýnku přeci snad nedá ani vyhnout, ne? (třeba do školy jsme chodili všichni...) Dá se někde vystopovat ten zlomovej bod, kdy všechny tyhle znalosti byly jaksi běžnou praxí??? a člověk třeba nemusel zažívat tak stupidní paradoxy jako např. dávat si kvůli půstu velkýho bacha na svoje příbuzný, ze kterých se může stát ten nejhorší nepřítel, nevymejšlel kraviny jako pilulky na všechno, cigára, žrádlo, drogy, žumpoidní školy... a já nevímčímještě by si ten pobyt v slzavém údolí takzvaně "vylepšil" a ještě se u toho tvářil jak největší king??? Po tom všem, co se tu člověk dozví a pak i ze své vlastní praxe, je to do očí naprosto bíjící, že těmhle všem nesmyslům se už nedá ani říkat "berličky", to jsou berle z betonu a na každý je dvacetitunová železná koule! no a teď s tím má člověk skákat :D Proto ta otázka, jestli zkrátka byla nějaká doba (třeba Egypt, nebo Řekové??), kde byli lidé naprosto jasně na vrcholu a všechno tohle měli dokonale zmáknutý...

Pokud je odpovědí: "Hele mladej, předbíháš. Najeď na "šestkovej" kalendář a začni studovat, zjistíš to sám", tak dopředu říkám, že to beru. ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 16, 2008 10:36 pm 
Site Admin

Code:
Slovo žumpa se tu skloňuje zcela poprávu o sto šest. To je bez diskuze. Mně však vrtá hlavou, jestli existovala nějaká doba, kdy tyhle znalosti, čímž mám na mysli půst, čakry, obrazovku.... až třeba tam, kde (zatím??) končí tato diskuze -- tj. kříž, živly, projekce 4 zákl. živlů atd. -- patřily mezi základní výbavu každého člověka? Případně člověka, který, dle Pavlových slov, chce (ba přímo touží) skočit co nejdál/nejvejš?????

Bud v klidu, základní problém je v Tobě, teď ses probudil a koukáš jako jelen. Tento server jede 6let, kopa lidi jej prošla na pozadí a že o nich vím často ani netuší. Další kopa jsou ti, co občas poslali mail s dotazem, pak další skupinka ze starého serveru, který je vydán knižně. Hledající byli, jsou a budou - tomu nikdo nezabrání. Nepodařilo se to ani komunistum a teď tomu v podstatě nikdo nebrání. Číst a zkoušet si můžeš co chceš.

Zasvěcenci vždycky byli a žumpa byla vždy také. Jsou to stejné protiklady jako oheň a voda. Žumpa je široká základna výběru vhodných lidí k zasvěcení. 50% lidí ze žumpy nemá šanci a při zmínce o půstu se Ti vysměje. Dalších 25 procent na půst kývne a v případě těžkých problémů když už mudři vzdaj boj, ho zkusí - tedy pokud je čas.
Zůstalo Ti 25 lidí, kteří půstu věří ale nikdy jej nezkusili, nebo se k tomu léta chystají. Pak je 10-15 procent co aspoň jednou v životě nejedli a tuší co je pojem hladu. Zůstalo Ti deset, kteří se velmi zajímají a tyto věci je vzrušují a cítí tah k nim. V mládí i třeba nějakou cestu zkusili sledovat, ale přišel reálný život a zabalili to. Čekáš že skončíne u 1%? Zklamu Tě, skončíme u jednoho promile. Pouze jeden z tisíce, je schopen odvádět nějakou systematickou práci sám na sobě. Pouze u jednoho člověka z tisíce, se projeví tak velká touha, že je schopen upravit si poměry ve svém okolí tak, aby mohl řešit svůj kříž. Tedy je li v CZ 10 milionu lidí, odpočítej děti a důchodce a máš z toho sotva 3 miliony. To poděl na polovinu, protože po 40tce už nikdo nic řešit nebude, pokud neumírá na rakovinu a máš to sotva dva. Takže to máš tak akorát dva tisíce lidí, kteří se o něco aktivně pokoušejí a mají šanci někam dojít. Z deseti milionů lidí je dva tisíce lidí vhodných k cestě s nadějí, že něčeho dosáhnou ještě v tomto životě. Neboj, revoluce způsobená tímto serverem nebude :lol: Je to jen Tvůj subjektivní postoj nováčka na tomto poli. To je z pohledu zevnitř, zvenku pohledem na dění na Zemi jsem na tom úplně stejně. Na Zemi se vystřídalo nespočet civilizací s různými osudy a různými konci - důvody konců. Jednou to byla vlastní chyba, porušení Zákona při čerpání energií, jindy to byla přírodní katastrofa která se na Zemi periodicky opakuje. Všechny civilizace se vyvíjely podle stejného plánu - podle Zákona. Od minimálního poznání Zákona až k jeho úplnému poznání a pokusu se mu vzepřít. V tomto bodě mnoho civilizací skončilo. Ale byly civilizace, které kritický bod přečkaly a pak stejně skončily na přírodní katastrofě, ne však smrtí, ale odletem do jiného domova. Ve vesmíru je stotisíce Sluncí stejných jako to naše a dopinkat si u jednoho z nich vhodnou planetu tak aby jela jako ta naše, není vůbec žádný problém. Místa dost. Když se civilizace vyvine natolik, že dokáže překročit vlastní stín a neskončí to sebe destrukcí, nastane otevření se kosmu. Cizinci jsou vítáni a není po nich stříleno, civilizace si převezme sama starost o Zemi a její řízení - je zasvěcena do kosmického řádu a fungování celého kosmického strojku. Když civilizace jako celek přijme pokoru k Zákonu, nastane zlatý věk. Zákon je využíván v harmonii, všeho je dostatek, ničeho není zneužíváno, je zachována příroda a po civilizaci nezůstanou na Zemi žádné pozůstatky ve formě vyrabované a zdevastované přírody. Opačný princip je také zcela běžný, Země byla několikrát obsazena už vyspělou civilizací potom, co na její rodné hroudě už nebylo bezpečno přebývat, zatímco na Zemi s právě uklidnila situace. Civilizace která nám zanechala pyramidy, koryto Nilu, rozložení měst, letiště v Peru, či startovací vrty v USA, byla právě jednou z těch která vyspělá přišla a vyspělá před potopou také odešla.
Země to tedy má v čerstvé paměti a je tedy velká šance, že naše civilizace by ke stejné úrovni mohla dospět. Zatím není vůbec nic ztraceno a vše jde podle plánu - Zákona.

Hledat zpětně vyspělé civilizace je pak těžké - žijí v dokonalém souladu s přírodou a jejich stopy mizí záhy po opuštění Země. Tyto záznamy je pak třeba hledat jinde.

Nikde není napsáno, že se na civilizaci nemůžeš dívat jako na jedno tělo - třeba zrovna jako na sebe. Tak jako Ty se hrabeš ze žumpy, když jsi na tomto serveru spatři záblesk světla, musí i civilizace přijít jako celek na to, že je jejími vůdci klamána a sama musí být schopna zahlédnou světlo v dáli a z ní samé musí vyplynout touha jít společně dál. nedělej si iluze, že ve vyspělé civilizaci chybí žumpa. Musí tam být, bylo by to proti Zákonu a nebylo odkud brát lidi v hodné k zasvěcení a pak k řízení civilizace jako vyváženého celku. Tedy celku, který je rovnoměrně vyvinut na všech ramenech kříže - svojí existence. Kříž naší civilizace je v tuto chvíli jedním ramenem opřen nebo lépe řečeno zabořen v žumpě, další rameno je opřeno o zem a zbylá dvě beznadějně trčí ve vzduchu. Až bude zem, voda, vzduch a světlo naší civilizace v rovnováze a kříž se narovná jako leknín na hladině jezera, pak bude mnohem lehčí přeskočit ze žumpy rovnou do světla. Bude stačit chtít, nebude třeba hledat tak, jako to musíš dělat Ty dnes... Místa kde stačí chtít, samozřejmě existují i dnes, ale je jich tak málo, že to k nějakému výraznějšímu kroku vpřed pro civilizaci nestačí ani náhodou. Míst kde by to šlo je v Pravdě kopa, ale jsou obsazeny obchodníky a dokud je někdo nevyžene, tak to tak lehce nepude. Pokud nepoznáš sám o kterých to ramenech mluvím, mailmi Cepeusovi:)

Takže tolik jen ve zkratce, aby sis našel kde je ta naše dnes a kolik jí ještě čeká práce na sobě samé..
Držím palce :wink:

P.S Cepeusi mám se Tě optat zda nevezmeš jednoho dělníka za možnost být s Tebou v dílně a něco se od Tebe naučit z oboru duchovna :wink:

Code:
Najeď na "šestkovej" kalendář
kalendář není šestkovej ale denní a HLAVNĚ čtyřkovej. Po 6 hodinách je rozdělen pro začátečníky a jak již bylo řečeno, se zvyšující se úrovní zasvěcení se poměry hodin mění třeba až na 10 minut u jednoho živlu ve prospěch jiných či některého zbylého. Po dobu pobytu na Zemi je potřeba všechny čtyři živly stále hlídat "servisovat". Toto je zároveň dotaz na častou otázku v mailu: na co ještě studuješ Oxford, když už jsi toho přečet tolik jako nikdo koho znám. Důvodů je hned několik
- řemeslo má zlaté dno letectví je muj obor, všechny školy jak doma tak v zahraničí byly jen letecké a Oxford je tím oním zlatým dnem řemesla. Nic víc už se vystudovat v mém oboru nedá. Jak jsem slíbil, systém školy tu ještě probererem protože je pro nás z heldiska tohtoo serveru zajímavý.
- vodu káže víno pije. to snad ani nepotřebuje komentář z hlediska jekéhokoliv ze živlů. Úspěch půstu a to, že o něm nikdo nepochybuje, nestojí jen na tom co je psáno , ale hlavně na tom co je PŘEDVEDENO - tedy na fotkách z průběhu několika let mého života. Lidé v žumpě jsou dnes otupělí ve schopnosti najít pravdu a raději vše psané hodí do jednoho pytle se lží, protože už se jim několikrát nevyplatilo něčemu uvěřit. Pokud lidé mají uvěřit v žumpoidním prostředí plném lži, potřebují k přesvědčení rukolapný a hlavně opakovaný důkaz, jinak je každý ojedinělý úspěch prohlášen za náhodu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 1:51 am 
Site Admin

Code:
Co dělá kaplan v armádě ? Co tam vůbec pohledává ? Jeho úkolem je přeci zabránit tomu aby vůbec na bojišti někdo byl - NEZABIJEŠ !
Co předvádí armáda, se ještě dá pochopit, vojáci kaplana chtějí tak jej mají. Je to následek jejich předcházející výchovy. Nástupem na vojnu z vojáka oddaného věřícího neuděláš.

Není to však zhola nic, proti tomu co předvedla církev když začala v tajnosti stahovat destičky z kostelů. Každý poctivý kněz, který podle nich učil a sám už nějakou cestu také ušel, se samozřejmě okupaci kostelů na duchovní úrovni bránil. Být léta knězem, na jedné straně zodpovědným lidem a na druhé přímo Bohu za děni v okolí kostela kde vše fungovalo a ještě se přitom sám vyvíjet, bylo úžasným a zavidění hodným darem od Boha za svou snahu a oddanost. Za "vlády" destiček byli tito knězi oddanými služebníky Bohu do poslední buňky svého těla.

Ošetřovali v okolí kostela všechny čtyři živly na všech třech úrovních žití.
Na fyzické plnili v okolí kostela funkci sociální služby a kulturního domu zároveň, na duševní zajišťovali chod místní školy a na duchovní dokázali uvést dítě do života, znali (nepotřebovali zjišťovat jako sociálka) podmínky k výchově dítěte v každé rodině a pokud nastal problém, bylo otázkou minut jej vyřešit. V průběhu života pak vést lidi kteří měli zájem k zasvěcení (bylo jich většina ještě v řadách našich babiček), asistovat v průběhu smrti, a ještě provést přesně tolik zádušních mší (gůgluj phova), kolik bylo zapotřebí ke správnému přechodu člověka do astrálu a tam vyhledání místa do kterého patřil. Pokud se někdo z rodiny nebyl schopen smířit se smrtí svého blízkého, byl kněz schopen mrtvého zavolat do kostela zpět a ukázat truchlícímu, že pláče zbytečně, popřípadě bylo možné si s "mrtvým" urovnat spor který nemohl být vyřešen z důvodu náhlé smrti. Suma sumárum, kolem kostelů v nichž fungoavly destičky, bylo radostí žít. Žilo se v klidu míru a lásce. Není třeba jistě dodávat, že kněz byl zároveň dokonalým lékařem a bylinkářem.

Není proto divu, že hlavně starší kněží oddaní Bohu dělali vše proto, aby k centrálnímu řízení kostelů nedošlo. Jak byl odpor veliký si jistě každý dovede představit a jak silné nátlakové prostředky tedy musely být použity k jeho překonání už si odvodíme dle Zákona. Jak vše dopadlo, vidíme dnes. Obchodníci s Bohem se nechovají jinak, než jiní obchodníci. Tam kde byly malé tržby, boží chrámy lépe řeřeno krámy, pozavírali. Nikoho nezjímalo, že kostelík s farářem dokonale fungovall ve vesničce s deseti domy předcházejících 50 let ke prospěchu všem. Jestliže duchovní vedl kostelík podle Zákona na destičkách a sám podle nich žil a vyvíjel se, mohl ještě v pohodě rozdávat okolo kostela chudým. Jakmile však začalo ubývat bokem, vyvážený systém ze dle Zákon musel zhroutit. Jednoduše řečeno, duchovní oddaný Bohu si nedovolil pošpinit svou karmu tím, že vědomě okrádal věřící a za jejich zády dary kostelu posouval jinam.. Bylo mu zcela jasné, že by mu byl ihned uzavřen přístup do prostoru ducha bez ohledu na to, jak dlouho se v něm přetím pohyboval.
Pochopeno ??

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 892 posts ]  Go to page Previous  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Next

All times are UTC