Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 11:01 am

All times are UTC

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 585 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Next
Author Message
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 3:28 pm 
Site Admin

60 ti stránkový strom je uzavřen, pokračujeme zde.
Hned ze začátku je potřeba stanovit jasná pravidla.
1. Pokud z dotazu vyplyne, že dotazující nemá zkušenosti s půstem a nečetl strom zasvěcení, bude příspěvek smazán.

2. Na duchovní cestě se všem lidem ukazují stejné obrazy. Tyto obrazy se nesmí sdělovat - jsou milníky na cestě k Bohu a podle nich učitel zjistí, kam až žák došel. Sdělením obrazů na veřejnosti znemožníte dalšímu hledajícímu obraz vidět správně a v pravé podobě. Obrazy nelze slovy pospat správně a proto jejich popsáním vznikne zkomolenina, kterou mozek dalšího žáka předsune před vznikající obraz. Náběh obrazu je tedy správný, avšak jeho konečná podoba už je doopravena mozkem do cizí podoby - protože hloupý už naočkovaný mozek řekne "to moje určitě bylo blbě".

Jako příklad tu nechávám jeden z prvních obrazů Cesty popsaný Cepheusem. Je jím pokus běžet ve snu. Sen tím hledajícímu ukazuje, že tělo v duchu nemá nohy, ale létá. Obraz je mu opakován tolikrát, dokud na to žák sám nepřijde. Po pochopení přijdou další obrazy. Tyto jsou výslovným SOUKROMÝM majetkem žáka a nikdo krom učitele se je nesmí dozvědět. není to tajnůstkaření, je to RESPEKT a ÚCTA k dalším hledajíícm. Z druhé strany pohledu, pokud za váma přijde kdokoliv a bude se snažit Vám popsat svoje obrazy viděné ve snech nebo drogovém opojení, zacpěte si uši a utíkejte. Poškodí Vám duchovní život.

Po porušení tohoto pravidla následuje smazání příspěvku a okamžité zrušení účtu na tomto serveru.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 17, 2008 5:18 pm 

A stejně mi to nedá. :wink:
Čiže uhnul jsem úplně špatně a šup zpátky k A-čkům a rozvrhu - nepředbíhat.
A zde se ptát až budu mít na co - rozumím dobře názvu stromu ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 5:24 pm 
Site Admin

Ano tak, cesta je napsána jasně. Už se To podařilo postavit se poprvé na nohy? To je zvládnout aspoň jeden den podle rozvrhu a dát všem živlům - komnatám svou dávku pozornosti?? Velkým dnem je ten, kdy se poprvé postaví dítě na nohy a samo se chvilku udrží. Nepadne dopředu, ani dozadu na zadek ani se nesvalí do jedné ze stran. Mamina si jistě nedělá iluze, že dítě zítra začne běhat. ještě pár týdnů potrvá, než se dítě udrží na nohách tak jistě, aby udělalo první krůčky. Už chápeš?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 5:38 pm 

Code:
Už se To podařilo postavit se poprvé na nohy?
Upřímně ? Ještě ne.
Příliš mě vtáhlo studium na úkor ostatního. Pevný denní režim není má silná stránka, dá mi to ještě asi práci.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 5:48 pm 
Site Admin

Tak jeko to dítěti trvá týdny, bude to trvat i Tobě. Aby měl den smysl a byl prožit úplně, musíš jej naplnit všemi 4 živly - projít všechny komnaty. To, co funguje správně, snadno svoje živly ukazuje a lehce je v tom najdeš. Koukni na tu raketu
Silo v Zemi................................................. ...Zem
Voda rozložená na vodík kyslík ........................Voda
Komín ve vzduchu ..........................................Vzduch
Lidé používající ducha-myšlenky jako vysílačku.Oheň
Není to nad slunce jednoduché?
Vidíš, tento nový strom je na to, aby pomohl lidem naskočit na kolo a rojet se :wink: Co je Ti platný kolo když na něj neumíš vylézt, udržet se na něm a rozjet se? ? Vzpomeň si na svoje první pokusy o jízdu na kole. Je to to samé. Už se prostě smiř s tím, že jsi zase malé dítě...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 6:12 pm 

Code:
Už se prostě smiř s tím, že jsi zase malé dítě...
Aj aj aj ...na to se těžko zvyká, mockrát jsem v životě začínal někde znovu jako nováček. Ale až takto z gruntu je to těžší než sem myslel.
Ale asi není zbytí a jinak to nejde ...
Quote:
Moment ! Z hlediska živlů máme :
Země - zduch
Oheň - vodu
Chybí duch, figury jsou v kleče můžou být s rukama před sebou - meditují ? Koncentrace pro získní energie ?
Ale víc už mě nenapadá.
Ještě pls přehlídni poslední odskočení si do starýho stromu. Víš na co sem myslel, když jsem psal máme vodu ?

Přesně na to samé co jsi napsal ty teď zde :
Quote:
Voda rozložená na vodík kyslík ........................Voda
Jen v tom řídícím centru jsem se teda ukrutně seknul.
Čiže ono to tam někde je ale jak píšeš "hloupej mozek řekne je to asi blbě" a už to nenapíšu a zůstane u myšlenky.
Prostě musím pomaleji psát než přemejšlím, ne obráceně. Další moje dost blbá vlastnost.
Díky opět za vysvětlení. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 8:07 pm 
Site Admin

Code:
Ale až takto z gruntu je to těžší než sem myslel.
Ale asi není zbytí a jinak to nejde ...
Potvrzeno. Jedno promile lidí nevezme nohy na ramena a nezačne zdrhat když uvidí, jak vysokou horu musí zdolat. A než uvidí, to už ušli pěkný kus cesty..

Code:
Chybí duch, figury jsou v kleče můžou být s rukama před sebou - meditují ? Koncentrace pro získní energie ?
Ale víc už mě nenapadá.

Ale ale, kam se to cpeš? Koukni na na kříž! Už máš zvládnutý a vyvážený ramena na kříži aby ses cpal do hvězdy? Oheň je to, čím píšeš písmeno. 0heň je kunadlíni, náplň do propisky. Duch je papír - platforma komunikace a ta je až ve hvězdě gramofonu. Budem ten kříž nazývat gramofon abychom si rozuměli.

Obrazem: Seš malé dítě, sedíš na podlaze, v ruce máš vypsanou propisku a v hlavě mlhavou představu o tom, jak asi vypadá áčko. O zbylých písmenech nemáš ani páru. O tom, že se píše na papír sice víš, jenže blok leží na stole a to je třeba se postavit na nohy abys tam dosáh a stáhnul ho k sobě a to taky neumíš. I kdyby se Ti nakrásně povedlo se k tomu bloku dostat a to áčko silou mocí za pomoci boží nakreslit, co dál?
Vem teď papír, namaluj na něj áčko a jdi ho ukázat sousedovi a nic přitom neříkej. Soused koukne na áčko, pak na Tebe, optá se co to je, Ty budeš ticho, tak si v lepším případě zaťuká na čelo a odvede tě k maželce, v horšim skončíš v blázinci :lol: ALE! Když to samý uděláš jako opravdu malé nemluvně, namaluješ áčko na papír a odneseš to ukázat sousedovi, ten se z Tebe přímo posere nadšením a rázem budeš nejinteligentnější a nejznámější dítě ve městě.

Čiže z5 k dítěti. Nejdřív se nauč stát pevně na nohách nauč se chodit
= každý den musíš projít 4 komnaty odpovídající 4 ramenům gramofonu. Až je dostaneš do rovnováhy, stojíš na nohou a můžeš opatrnými krůčky zkusit jít ke stolu a sáhnout po bloku.
To, že se kříž narovná jako leknín na hladině jezera, znamená, že budeš mít
- silné tělo čisté odolné zvýšenému proudění kundalíni - měděnej kabel k baterce - zatim máš sotva telefonní dvoulinku.
- silnou duši - vymetenou od žumpoidních kravin a doplněnou o v duchovní literatuře nabité informace
- silného ducha - budeš perfektně meditovat, koncentrovat a psát písmena.
- budeš mít ráno celý den - budeš odpočinutý celý den a ráno bude stejně moudré jako večer.
Pak až si můžeš dovolit zaťukat na hvězdu, vstoupit do pátého elementu a jejím obyvatelům na své obrazovce napsat "no tak sem teda tady, to ste se ale nasmáli když jste viděli jaký sem dělal kopance než jsem se sem dostal co?? "
Tedy souhlasíš, že to je napsané pro TEBE správně?
:wink: :wink: Momentální problém je, že mixuješ dohromady ducha jako jednu ze součástí člověka a ducha jako platformu. Chápeš to jako psát propiskou na propisku a nedává ti to smysl - že?

Už rozumíš názvu stromu? Nemělo smysl jít dál když mixuješ pojmy a to ti brání se postavit na nohy.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 10:03 pm 

Code:
Tedy souhlasíš, že to je napsané pro TEBE správně?
Momentální problém je, že mixuješ dohromady ducha jako jednu ze součástí člověka a ducha jako platformu. Chápeš to jako psát propiskou na propisku a nedává ti to smysl - že?

Ano, mám v tom guláš pořádný zaviněný mojí snahou rychle vstřebat co nejvíce poznatků. Moje chyba ... nutně muselo dojít k nerovnováze.

Taky chce všechno svůj čas. Některé pojmy a slova jsem od tebe četl a slýchal už kdysi ale až dnes po cca 2 letech mi zní neskutečně magicky a úplně jinak než tenkrát.
Nejspíš proto, že člověk směřuje někam neustále, aniž by si to uvědomoval.
Když už jsi nakousnul to kolo. Ten moment si pamatuju dodnes.
Pořád mě táta držel za sedačkou a běhal se mnou po ulici. Jakmile mě pustil - prásk, zvedla se zem a nafackovala mě.
Najednou jsem jeden den sám roztlačil kolo a SÁM jel, na to se nezapomíná, jakoby něco ve mě si naráz vzpomnělo jak se to má dělat a už sem fičel.

Last edited by cepheus on Wed Dec 17, 2008 10:26 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 10:20 pm 
Site Admin

Code:
Ano, mám v tom guláš pořádný zaviněný mojí snahou rychle vstřebat co nejvíce poznatků. Moje chyba ... nutně muselo dojít k nerovnováze.
Buď v klidu blaženém. NIKDO NIKDY tyto věci nepochopí na poprvé. Tak, jako se nůž dá požít ke krájení chleba, tak se s ním dá zabíjet. Tak jako si s ohněm zatopíš , tak můžeš sousedovi podpálit dům.

Studijně-praktická náročnost je automatickou ochranou dle Zákona proti těm, kdo chtějí tyto poklady vědění zneužít. I když se zdá, že církvím zakrývání ramen a zneužívání lidí léta ba desetiletí prochází, není to pravda. Karma má vše zapsané do puntíku jak jinak, než dle Zákona.. mínusy jsou jasné, dané a sčítají se přesně tak, jako se násobí tlak v sopce s uzavřeným průduchem. je jen otázkou času, kdy karma dosáhne maximum a představitelé církví včetně církve samé budou smeteni z povrchu Země.
Dodrž Zákon a nemáš se čeho bát.......... Bůh stojí při Tobě - makej!!

HELP: Spousta lidí se někde dočte, že v astrálu je vidět vše -co člověk udělal, dělá a udělá. Vrhne se na cvičení a to mu z počátku i funguje. Přijde však k bráně astrálu a narazí na strážce prahu. Čím horší úmysl v astrálu měl, tím horšího a hroznějšího strážce narazí. Když se oklepe z hrůzy kterou viděl a vií že sám neprojde, začne hledat člověka, o kterém tuší, že je v astrálu doma a pod různými záminkami z něho začne atrální informace o třetím člověku mámit. Samozřejmě, že člověk který ja tak daleko, že do astrálu chodí běžně, se takovéto hře nikdy napoddá. Sám by si tím zavřel cestu po zbytek celého života. tak to je podle Zákona, tak to funguje a tak je to správně. Jen silný, čistý člověk se srovnaným křížem, nebo už dokonce bez něj, má cestu otevřenou. není kam spěchat, ale makej:)

Last edited by Pavel on Wed Dec 17, 2008 10:44 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 10:40 pm 

Mám otázku související s doufouknutím balonku.

Já tuším, kterým ramenem mě ten můj kříž teď momentálně vyvádí z rovnováhy. Chci začít běhat. Chtěl jsem se jen zeptat, jestli přes zimu nějak řešíte to, v jakým oděvu a v jakých botách běháte. Jasně že jsem koukal do fór na behej.com a tam to pochopitelně řeší.

Jak už jsem na tomhle fóru psal, jsem mladej (25 - právě se ze mě má stát mrtvola :D ) a dřív jsem hodně sportoval, takže nejsem zas úplně nějakej chcíplák ☺ , ale je jasný, že je potřeba začít běhat aspoň 6x týdně. Na jaro se mi čekat nechce – je potřeba to začít řešit teď hned. Nejde mi o žádný honění kiláků, prostě potřebuju dofouknout právě tenhle balónek, abych se nepřevažoval.

Nechci to s výbavou nějak přehánět, ale zase jsem si říkal, že není nutný se v mrazech totálně propotit a běhat v mokrým, takže asi se bude hodit nějaký to moira triko (ne bavlna) a kalhoty a je podle mě zbytečný běhat v nepohodlných botách … a co já vím, co koho napadne...

Jen mě zajímaly názory či tipy na běhání v zimě. Na první pohled to vypadá, že to sem nepatří, ale jak jsem psal v úvodu, jasně cítím, kde mě to právě teď převažuje/není dofouknutej balónek/ (a nebo zkrátka a jednoduše) kde mě tlačí bota ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 10:57 pm 
Site Admin

Code:
Jen mě zajímaly názory či tipy na běhání v zimě.
hele buď ouplně v klidu neřeš žumpoidní věci jako je výbava. Výbava je jen obchodní trik nic víc! Otevři oči! Je JEDNO co na sebe oblečeš. Čím budeš dál, tím měně toho na sobě sneseš. Teplo udržované oblečením, brzo nahradí teplo zevnitř - tumo Kundalíni. Super tenisky s pružinama v patě snadno 1000x nahradí běh po špičkách. Víš v čem běhám teď, dnes? V špinavých vyšlapaných teniskách, kraťasech, které mám na sobě 2 týdny a tričku co mám na sobě týden a svlékám jej jen na noc. Běhám v něm pracuji v něm v dílně. Bílou košili si dám na tělo jen když jdu lítat a to jen proto, že to tak firma chce. Když jdu lítat focení nebo reklamu, jdu klidně zas o v onom dvoutýdením tričku. A světe div,se, nikomu nesmrdím nikdo na mě nekouká skrz prsty, všude mě vítají a všude je sranda, i když tam chodím denně v jednom a tom samém oblečení ... Jak je to možné?????
HELP: Zima je jedna strana kříže - musíš být tak silný, abys ji byl schopen vyrovnat na druhém rameni.
Help2:Zima na Zemi, nemůže jít níž, než zima v kosmu.
Help 3: Než jsi napsal dotaz, mohl jsi mít dávno uběhnuto těch deset minut, které je potřeba ke splnění denní dávky běhu = 100 tepů a více po dobu deseti minut, Zvedni prdel od počítače TEĎ a HNED a koukej dohonit to cos měl udělat včera a za 15 minut napiš jaký to bylo ;)

Last edited by Pavel on Wed Dec 17, 2008 11:16 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 11:14 pm 

Díky za odpověď! jinou jsem ani moc nečekal :) Takže Ty běháš teda i v zimě v kraťasech?? Wow!

Quote:
A světe div,se, nikomu nesmrdím nikdo na mě nekouká skrz prsty, všude mě vítají a všude je sranda, i když tam chodím denně v jednom a tom samém oblečení. Jak je to možné?????

Jasný, tady se bavíme o dvou totálně rozdílných levelech. Jak co se týče těch elektráren/kundalíni, tak určitě i toho potu/tělesnýho pachu. Na teplo zatím! ;) nemám takovou namakanou strojovnu jako ty (a tohle je moje nepohodlí č.1 zejména při půstech - holt zatím klepu kosu) a i když dle normálních měřítek patřím do tělesné kategorie "ultralight" ;), tak zatím i ten pot budu muset řešit...

Ale jak jsem psal, je mi to více než jasný a díky za upřímnou odpověď! Doufám, že to pomůže zejména těm, který potřebujou dofouknout přesně ten samej balónek co já.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 11:22 pm 
Site Admin

Code:
tak zatím i ten pot budu muset řešit...
hele hele pěkný kecy!? Uvniř huj navrch fuj! - říkaly naše babičky. Nepotřebuješ sám nějakou dokonalou představivost, aby sis nedokázal představit, jak musí smrdět takový Paroubek po uběhnutí 100 metrů. To by jeden blil i z tý představy :cry: Jestliže nemáš v sobě hnilobu, jak může být cítit na povrchu?

Code:
Doufám, že to pomůže zejména těm, který potřebujou dofouknout přesně ten samej balónek co já.

tak to jste tu teď rovnou dvá se stejně splasklým :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 11:37 pm 

Quote:
Jestliže nemáš v sobě hnilobu, jak může být cítit na povrchu?

jasný, ne, hnilobu v sobě aspoň myslím nemám. Jsem opravdu "ultralight" (jak už jsi se zmiňoval kdesi zezačátku 60stránkovýho stromu, tak ženský posílaj foto hned v prvním mailu :) , tak by se asi slušelo, abych nějaký to foto možná taky poslal... když už o tom psal i cepheus :) , ale tohle mě teda přivádí na další dotaz:

tenhle kalendář http://www.pust.cz/frame.php?load=kalendar_den jsem čet už aspoň 3x. Jen jsem tam prostě asi nepochopil tu část "Sport, jídlo, domácí povinnosti". Hlavně ten sport, počítal jsem tak aspoň 30 minutama běhu denně. Deset minut na sport mi přišlo málo a nebo to špatně chápu.... ale ok, to byl jen můj názor. Je jasný, že je potřeba prostě teď hned to začít řešit a vyzkoušet, co to udělá...jako se vším...tohle je známá pravda, která tu už byla 1000x řečena...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 17, 2008 11:48 pm 
Site Admin

Code:
Deset minut na sport mi přišlo málo a nebo to špatně chápu

Tak........, a nebo se 30 minutama nevejdeš do 6 hodin????

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 585 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Next

All times are UTC