Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 12:36 am

All times are UTC

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 585 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 1:42 pm 
Site Admin

Code:
do práce se prý určitě vrátí, jen nechal všechno dojít moc daleko.
Pavlínko máš přehnaně dobré srdíčko. Jsi si jistá, že návrat dotyčného pana doktora přinese do společnosti nějaký prospěch? Sedla by sis do auta, které Ti opravil mechnik, který sám jezdí v plešině, ze které padají součástky za jízdy??

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 2:11 pm 

Máš pravdu Pavlíku s tím autem - ne, nechtěla bych si sedat.
Vidím to tak, že mezi slepými je jednooký králem. On jediný mi hodně pomohl - nemyslím tím se zdravím, ale s věcmi se kterými mě ostatní vyhodili ať se starám jak umím... Řekl mi, že se nemůže dívat na to co se mnou dělají a že nechápe proč, když mám na určité věci bezesporu nárok. Byla jsem mu a budu velmi vděčná za ten postoj.
Šlo o papírování, stačilo pár řádků, razítko... a podotýkám, že se nejednalo o žádné nadržování, plným právem mi to náleželo vzhledem k mému handicapu a ten jeden jediný "obyčejný" papír s razítkem mi pomohl ke svobodě v mnoha směrech. Včetně např. hledání směru a cesty v mém objevování a uzdravování svou vlastní cestou.
Taky jsem oceňovala, že mě nikdy nenutil, abych do ordinace chodila a nechala si dělat všechno možné počínaje měřením tlaku a konče kdoví čím, protože by na mě chtěl vyrýžovat body.
Jsem ráda, že dál jdu sama, nemusím nikam sedat a nechat se vézt (vést). Další člověk, který mě hodně naučil jsi právě Ty. K Tobě do auta se nasednout nebojím vůbec :D .

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 2:36 pm 
Site Admin

Code:
a podotýkám, že se nejednalo o žádné nadržování, plným právem mi to náleželo vzhledem k mému handicapu a ten jeden jediný "obyčejný" papír s razítkem mi pomohl ke svobodě v mnoha směrech.
Pokud je to dobře napsáno a jsem to dobře pochopil, nebylo lepší neztrácet čas a pro ten papír vůbec nejít? ;) Nemá to stejný výsledek? Už jen to nám tu chybí, aby lidí před rozhodnutím vykročit na cestu k prvnímu kroku žádali papír s razítkem od mudra ! :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 2:42 pm 

Ba ne Pavle, bez toho papíru bych musela jít životem úplně jinou cestou a neměla bych dostatek času na hledání sebe a svého zdraví. Topila bych se v žumpě. Zažila jsem si v žumpě své, nedá se popsat (ani nechci zacházet do žádných podrobností). Ten papír byl něco jako propustka z vězení...
Teda je jasné, že další pak už bylo na mě. Mohla jsem zůstat sedět na zadku a nezajímat se o nic dál, jenže to bych nebyla já :D .

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 2:53 pm 
Site Admin

Code:
ani nechci zacházet do žádných podrobností
No tím to asi je ;) Pak to celé navenek ukazuje zcela jiný obraz situace - tak toho necháme a budem rádi že si tady s náma :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 2:55 pm 

Ano Pavle, teď jsi to vystihl :D . Já jsem tady s Váma taky moc ráda.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 3:47 pm 

Ok Pavle, pokusím se shrnout zadání :
1) Kostru globusu poskládat - 3 osy, poledníky a rovnoběžky (řekněme velikosti tenisáku mi to šlo, nebo větší ?)
2) Zoomovat a sledovat co se děje s okolím i s globusem (?)
3) Až už vidím jen tečku "zabrat" a jít dál ?

Už to chápu dobře ?

Last edited by cepheus on Sat Jan 24, 2009 4:18 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 3:55 pm 
Site Admin

Vše ok jen tady
Code:
2) Zoomovat a sledovat co se děje s okolím, nikoli s globusem (?) 2) Zoomovat a sledovat co se děje s okolím, nikoli s globusem (?)

co se děje s obojím. Výsledek napsat do mailu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 4:16 pm 

Pavlína wrote:
Ten papír byl něco jako propustka z vězení...

Pavlínko, srovnávat tvůj kříž s mým (z útržků toho, co jsem zde kdysi četl) by bylo troufalé a ani se to dost dobře nedá, ale taky mám svůj "papír" s pocitem velice podobným jaký popisuješ.

Kdysi jsem podepsal revers - stručně řečeno, že nestojím o udržovací léčbu s tím, že možná vydržím o nějaký měsíc déle. Do detailů taky nechci jít, brrr... jen hrůza vzpomenout, ale o to nejde. Že jsem si nadrobil a je to se mnou blbé jsem tušil (to už mě tehdy Pavel smýkal natvrdo rovnou 21-kou), ale ten pocit, když jsem šel tehdy ze špitálu nezapomenu co živ budu.
Jsem tenkrát z toho špitálu nešel, ale vznášel se celou cestou domů, kdo neprožil nepochopí. O té propustce u Tebe mi to přišlo podobné.

O podivné "náhodě" co mě přivedla sem na pust.cz zhruba půl roku předtím, než mě postihly moje zásadní zdravotní potíže ani nemá smysl dumat, poněvadž na náhody nevěřím. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 4:21 pm 

Ok, už jsem si ten "návod" opravil, zkusím, dám vědět samozřejmě do mejlu. Dík. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 4:30 pm 
Site Admin

Code:
Jsem tenkrát z toho špitálu nešel, ale vznášel se celou cestou domů, kdo neprožil nepochopí.
Pocit po opuštění žumpy: Tomu pocitu se říká vysvléct se z huberťáku nacucaného vodou. Velmi podobný pocit úlevy a následné lehkosti. Jasou asketi kteří sport návratu do žumpy provozují záměrně k ověření schopnosti neulpět a posílit se. Jak to dělal Zátopek s botama?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 4:40 pm 

Přesně !!! Vodou je slabé slovo, řekl bych těžkou vodou... :lol: tekuté olovo je výstižnější.

Zátopek ? Někde jsem četl, že si vzal ty netěžší komisňáky co našel a ještě prý nějakou těžkou vestu se závažími několik kilo, či co... bych to musel zas nagúglit.
A pak to před závodem neoblíknul a frčel si jak pírko pro vítězství. Koumák jako hrom. :wink:

P.S. Wooow Pavle, asketi neasketi - když je to baví... já už to prožít nechci ani náhodou a udělám pro to cokoli bude nezbytné. :)
Ale asi vědí co dělají.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 5:48 pm 
Site Admin

Přesně tak, nosil pevné vesty, v kapsách olověné desky kupoval si o číslo větší boty a pod vložky do bot si dával olověné pláty stejného tvaru. Od takových lidí jek je Zátopek, Newton, Tesla atd.. je potřeba se učit.. Tito lidé hmatatelně něco dokázali a ne pokrytečtí strejci s jmény ověnčenými chemickými zkratkami :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 7:09 pm 

Pavel wrote:
pokrytečtí strejci s jmény ověnčenými chemickými zkratkami :lol:

Hehehe, jsi mi připomněl - svého času jsem takovéto komedianty co si lepili před jméno na zvonku Ing. oslovoval pane motoráři, nebo strojníku,
no švanda to byla, někteří se nafukovali, někteří - ti normální se tomu zasmáli a bylo. Až neuvěřitelné bylo, čeho všeho jsi mohl zde být vystudovaným "strojníkem", či "strojnicí". :lol:
Asi toliko k chemickým zkratkám ... :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 8:17 pm 

cepheus wrote:
Pavlína wrote:
Ten papír byl něco jako propustka z vězení...

Pavlínko, srovnávat tvůj kříž s mým (z útržků toho, co jsem zde kdysi četl) by bylo troufalé a ani se to dost dobře nedá, ale taky mám svůj "papír" s pocitem velice podobným jaký popisuješ.

Kdysi jsem podepsal revers - stručně řečeno, že nestojím o udržovací léčbu s tím, že možná vydržím o nějaký měsíc déle. Do detailů taky nechci jít, brrr... jen hrůza vzpomenout, ale o to nejde. Že jsem si nadrobil a je to se mnou blbé jsem tušil (to už mě tehdy Pavel smýkal natvrdo rovnou 21-kou), ale ten pocit, když jsem šel tehdy ze špitálu nezapomenu co živ budu.
Jsem tenkrát z toho špitálu nešel, ale vznášel se celou cestou domů, kdo neprožil nepochopí. O té propustce u Tebe mi to přišlo podobné.

O podivné "náhodě" co mě přivedla sem na pust.cz zhruba půl roku předtím, než mě postihly moje zásadní zdravotní potíže ani nemá smysl dumat, poněvadž na náhody nevěřím. :wink:

Fando, taky Ti rozumím moc dobře. Je pravda, že kříž každého jednotlivce nejde srovnávat, ale každý má tolik, kolik potřebuje aby se naučil. Je pravda, že kdybych napsala knížku ze všeho čím jsem v životě prošla - nejen co se zdravotních problémů týče ale i dalších při zařazování se do společnosti, vztahy mých rodičů, má zaměstnání, vztahy citové, všechny pády a podrazy, kdy já nepoučitelná s otevřeným srdcem a bezmeznou důvěrou tisíckrát znovu a znovu ponořená do humusu... tak ta knížka by asi lámala rekordy v prodejnosti. Jenže i když jsem otevřená , naučila jsem se být alespoň opatrná a tak jenom naznačuji a ostatní nechávám uvnitř sebe raději spát. Už je to pryč, jdu dopředu a věřím v ten nejlepší konec - začátek :) .

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 585 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next

All times are UTC