Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Jan 21, 2018 10:59 am

All times are UTC

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 585 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Author Message
 Post subject: škatulky nemocí
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 8:23 pm 

cepheus wrote:
Leda že by podlehl tomu že cukrovka je nemoc ve škatulce "nevyléčitelné" a rezignoval předem. To se mi jeví jako spíše pravděpodobné.
Tohle onálepkování nemocí dokáže lidi neskutečně zdecimovat, vím o čem mluvím... :?

V té škatulce jsem byl 30 let, :roll:
poté co mně mudři nalhali, že alergie se nedá léčit.
Ještě mě stačili stačili zmrzačit vyříznutím mandlí.
Byla to škola života.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 8:37 pm 

Nejlepší na tom je, že všichni co jsme se potkali tady jsme vyšli právě ze školy života...

Profile  

Post subject: Re: škatulky nemocí
PostPosted: Sat Jan 24, 2009 9:03 pm 

Mita wrote:
Ještě mě stačili stačili zmrzačit vyříznutím mandlí.

Mě pro změnu vzali úplně "zbytečné" slepé střevo, zajímalo by mě jestli se to již dnes nějak opravuje (zánět sl. střeva), nebo to vyndávají pořád.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 30, 2009 5:28 pm 
Site Admin

Správnej přístup, tak se to s médii a ostatním obtížným hmyzem dělá.
http://www.blesk.cz/clanek/108918/zavre ... -proc.html

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Feb 01, 2009 11:23 am 

Kde je Pravda ?
http://www.ledcice.cz/skola/index.php?n ... oid=687044
nebo
http://www.posteleamatrace.com/modules. ... le&sid=164
nebo
http://www.zslado.cz/skola_komenskeho10.html
nebo tady třeba spekulují o tom zda to vůbec napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie: ... 9_desatero
Tuší o tom někdo něco ??? Určitě ale obě verze (nebo tři ? více?) stojí za zamyšlení.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 12:19 am 

Už asi 2 týdny se snažím denně cvičit a zoomovat globus. Zatím jsem zaznamenala jen jeden nevím jestli důležitý poznatek a ráda bych věděla, jestli to tak má ještě někdo. Ze začátku při prvních 2-3 dnech se mi zdálo, že na tom nic není a jde to celkem snadno. Pak přišly ale další dny, kdy přiblížení a zvětšení šlo okamžitě až skoro samo, kdežto oddalování a zmenšování jen s maximálním úsilím a to se mi ještě cestou globus občas i v půlce ztratil a musela jsem začínat znovu. Po dalších dnech cvičení několikrát denně se to začalo postupně zlepšovat.
Celkově musím říct, že zoomovat rychleji jde asi snadněj než snažit se to dělat víc pečlivě a pomalej. Asi i proto to ze začátku možná šlo líp, že jsem v tom nehledala složitosti. No každopádně musím říct, že od doby, co mám tyhle denní cvičení, se nikdy ani minutu nenudím ať už jsem kdekoliv a každá chvilka jde využít.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 2:19 am 
Site Admin

Code:
Celkově musím říct, že zoomovat rychleji jde asi snadněj než snažit se to dělat víc pečlivě a pomalej. Asi i proto to ze začátku možná šlo líp, že jsem v tom nehledala složitosti.
Stejně jako mnoho lidí kteří reportují svoje pokusy do mailu, děláš stejné chyby. Tou největší je operace s časem, který v duchovní hladině neexistuje. Rychleji a pomaleji - prostě NENÍ. Musíte si prostě zvyknout, že tam kam jedeme letadlem lodí nebo autem někdy celé dny, tak je duch na "lousknutí prstů" nebo ještě dříve. Funguje to tak v celém kosmu, rychlost světla je ve srovnání s "rychlostí" ducha belhajícím se mrzákem. Kdo neviděl, nepochopí, říkaly babičky. I slovo pochopit je zde ošemetné - skutečnost že duch koná okamžitě v celém kosmu je prostě potřeba přijmout jako fakt a nadále s ním i takto pracovat. Když člověk dojde zas o kus dále, principy mu budou vyjeveny, ale vezme je jako známý fakt potvrzený praxí - čiže nic překvapivého. Je to jako když člověk ví že když šlape na pedál plynu v autě, že motor naběhne do otáček. Později jak auto poznává , zjistí že se také dá otevřít kapota a že pod ní je vidět táhlo plynu ke karburátoru či ke vstřikovací jednotce.

Obrovské chtění najít odpověď na otázku, se nesmí v tomto případě projevovat touhou - tlakem na věc, ale naopak, potlačením touhy a nalezením rovnovážné síly v přibližování se či vpližování se s globusem do velkého do prostoru. Uvolnění a zároveň vysoká koncentrace na věc - dva téměř protichůdné požadavky - rébus který je potřeba vyřešit. Tudy cesta vede. Raději než udělat pokus jednou za den pod tlakem chtění, je lepší jej udělat 100x za den jen co je k tomu příležitost v různých situacích, ve kterých se člověk nachází. Jednoduše řečeno, síly jako touha a chtění, je potřeba předestilovat v počet opakování. Jen tak lze najít ten správný poměr minimálního chtění a koncentrace tak, aby se člověk už neztratil a nestal se obětí myšlenky, ale uviděl to, co hledá.
Usnout je tedy stejně špatně, jako zoufale tlačit na pilu. Opakuji, učitel půstu, mistr rovnováhy ;)

Kreace které mám v mailu, jsou někdy úžasné a dala by se z nich napsat kniha:) Nicméně každá snaha a každý jeden pokus jsou krůčkem na cestě k cíli. Takže jen tak dál!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 2:45 am 
Site Admin

Méně zábavným tématem který mi od hledajících stále častěji padá do mailu je krize se stejnou otázkou v závěru mailu: Pavle, co mám dělat?

Odpověď, je jednoduchá - vyberte si z následujícího komentáře.
Především, pro běžné lidi žádná krize není. Krizi mají jen uctívači zlatého telete a ti, co nedodrželi Zákon a podřízli si pod sebou větev ve formě opuštění země jako zdroje obživy a přestěhovali se do relativního pohodlí města. Děje se to, že šikovnější lidé za pomoci finančních pák obírají méně šikovné a méně prozíravé. Kdo krizi připravil, kdo ji řídí, jak probíhá a za jak dlouho skončí, se dozvíte detailně zde: http://www.pust.cz/storage/85_1_Michail_Chazin.doc
Z něj jasně plyne, co je potřeba udělat aby normální člověk krizí proplul bez úhony. Shrnu ještě znovu zde bez finančnických obratů:
- Ti kteří si pod sebou podřízli větev opuštěním půdy, musí najít co nejdříve cestu zpět na venkov. Pro většinu lidí to není problém, Češi jsou národem chalupářů a každá rodina nějakou tu babičku na venkově jistě také někde vyštrachá:)

- Ti, kteří vlastní v této chvíli zadlužené firmy, se nima mohou rovnou rozloučit. Být nenažraným panem továrníkem se nevyplácí..

- Ti, kteří vlastní v této chvíli nezadlužené firmy rozumné velikosti, musí vše připravit tak, aby se firma dala zavřít a zakonzervovat ihned, jakmile se náklady na provoz srovnají s výdaji. Pak stačí počkat až se výroba opět rozjede v nových finančních podmínkách. POZOR! Nenaletět na slib překlenovacích úvěrů! To je vražda čisté firmy. Odevzdáte ji bance zadarmo, protože překlenovací úvěr v krizi jaksi splatit nelze.
Překlenovací úvěr je šikovná iluze ze strany banky s jediným cílem: Získat vaši nezadluženou firmu zadarmo!

Nicméně bude zajímavé, jak se národy srovnají s faktem, že si USA tisknou peníze jak se jim zachce. Všiměte si, píšu národy, ne státy. V pyramidě, jako mnohoúčelovém zařízení probíhají i soudy národů. Kde jinde, než v soudní síni národů - ona už zde mnohokrát skloňovaná královská komnata. Náčelník Cepheus a tlupa indiánů okolo co je vzrušujou pyramidy - zagoglovat "Komora Velkého Orientu" a také "Soudní síň národů" - tam najdete více. Národ se svým jazykem, kulturou a vlastní měnou je základním označením skupiny lidí na Zemi. Z národů se skládá civilizace a neze států. Stát je pouhou administrativní nadstavbou národa - nic víc. Národ bez státu může v klidu existovat, najdeme jich na Zemi mnoho, ale existence státu bez národa, to jaksi nelze:) Když létám přes hranice, nikde je na Zemi namalované nevidím. Avšak to, že jsem nad územím jiného národa poznám velmi rychle dle moha markantů - systému staveb, systému dělení polí atd atd..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 11:12 am 

Code:
Děje se to, že šikovnější lidé za pomoci finančních pák obírají méně šikovné a méně prozíravé.
Zkusím to přeložit: "Kdyby blbí lidi nebyli, my bychom taky nebyli". (Znám od jednoho co se takto podobně živí a tuto kouzelnou větičku znám od něj, vůbec s tím nemá problém).

Code:
Náčelník Cepheus a tlupa indiánů okolo...
A to mají bejt zase kdo ??? :lol: :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 12:49 pm 
Site Admin

Code:
Zkusím to přeložit: "Kdyby blbí lidi nebyli, my bychom taky nebyli". (Znám od jednoho co se takto podobně živí a tuto kouzelnou větičku znám od něj, vůbec s tím nemá problém).
No záleží jak se na to díváš. Z jedné strany tragédie pro velké kapry - vypustíš jim vodu a pak je jen posbíráš. Přežijí jen malé mřenky v loužích které zůstaly na dně rybníka. Z druhé strany tak neskutečná inteligence a dokonalá koordinace na poměrně velké části Země se schopností udržet dlouhodobě! celý systém v soukromých rukách. Všichni ekonomové, poradci, předsedové vlád s celými poslaneckými ansámbly kolem jim to žerou jako by se nechumelilo a hledají řešení krize. :) Na jedné straně údiv, na druhé směšný cirkus:)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 1:35 pm 

Code:
Všichni ekonomové, poradci, předsedové vlád s celými poslaneckými ansámbly kolem jim to žerou jako by se nechumelilo a hledají řešení krize. :)  Na jedné straně údiv, na druhé směšný cirkus:)

Že prosperovat může jen jedna (ta správná strana světa) a ta druhá skákat jak ona píská a případně prosperovat jen tolik co jim ta "správná strana" dovolí jsem si všimnul ihned po převratě a vystřízlivění ze snů o tzv. Západu.
Iluzi o nějakém dohánění Západu může dnes uvěřit už jen hodně velký trouba či optimista.

A věříš, že mi to celé od počátku připadá jako snaha o spláchnutí jednoho velkýho WC, kde to s sebou veme i bouřlivě se rozvíjející china ekonomiku ?
Úplně podle stejnýho pravidla - prosperovat může jen jeden na té správné straně. Na to fakticky nemusím být mega-ekonom aby mi to došlo. :wink:

P.S. A jediné řešení co je napadne je nalít do čehosi více peněz - vytisknout více bezcenných papírků. Popadnout do pracek nějaký kus materiálu a něco vyrobit je ani nenapadne.
Nedávno jsem viděl dobrý kreslený frk na dané téma: "No co, přežili jsme prosperitu, přečkáme i krizi"...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 2:09 pm 
Site Admin

Code:
 "No co, přežili jsme prosperitu, přečkáme i krizi"...
to tu píšu furt dokola:) Českej národ má v této chvíli největší předpoklady a schopnosti dojít z celé civilizace Země nejdále. Všechny ty komunisticko normalizační pokusy na jeho kůži a z nich získané zkušenosti v minulosti jsou teď velkým plusem do budoucnosti. Vlastní jazyk, kultura a měna jsou v této chvíli opravdu skvělým vybavením na novou startovní čáru která už je v dohlednu :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 3:40 pm 

Quote:
Českej národ má v této chvíli největší předpoklady a schopnosti dojít z celé civilizace Země nejdále.

Další výrok přímo z mého srdce :lol: .... v jednom z nejhlubsich zazitku pred lety ke mne prislo uvedomeni, ktere me dost zmenilo. To uvedomeni rikalo, ze jestli se jeste neco kdy muze na Zemi zmenit, stane se to TADY.

Takže dost výmluv milí Spolučechové. Jste poslední nadějí lidstva :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 4:37 pm 

Mikre wrote:
Takže dost výmluv milí Spolučechové. Jste poslední nadějí lidstva :wink:

To mi zní jako když v jednom přiblblým filmečku Brjús Wilyš trhal bombičkou kometu na mraky. :lol: :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 05, 2009 5:06 pm 
Site Admin

OK OK jedem dál, tady jsme ve finále. Autocad má každý nainstalovaný?

Tento strom uzavírám, avšak každý další kdo si myslí že dosáhl finálního obrazu mi může výsledek mailnout i v budoucnosti.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 585 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

All times are UTC