Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Tue Jan 16, 2018 3:32 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 516 posts ]  Go to page Previous  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next
Author Message
PostPosted: Thu Jun 11, 2009 11:39 pm 

Tak jsem se dívala na Ebay. Jestli tomu teda dobře rozumím, tak je to virtuální obchod, který člověku nahradí XY kamenných obchodů v různých částech Země, protože do virtuálního obchodu může vlastně přijít kdokoliv, kdykoliv a z kteréhokoliv místa Země. Odpadá placení prodejců výrobku, distributorů a podobných nákladů okolo. Je to tak?
Takže v podstatě celý proces výroby i prodeje by se měl vlézt ideálně do 6ti hodin denně a v pohodě člověka uživit.

Btw. poslední dobou je tu řeč spíš o teorii, jestli jsem něco nepřehlédla. To Cepheus: Cvičíš ještě písmena na obrazovce nebo globus? Vydrželo běhání?

Profile  

PostPosted: Fri Jun 12, 2009 9:39 pm 
Site Admin

No koukám jsme se přiblížil k horké bramboře.
Nejdřív musím opět upozornit, že kopa mailů od nových lidí mi padá do spamu. Pokud někomu neodpovím do 24 h, napište prosím znovu. Tedy v případě, že jsem nepožádal odesilatele, aby mi víckrát nepsal.

Takže nejdřív Paypal a daňové ráje: Nejsem daňový poradce ani firma co otvírá nebo provozuje poradenství ohledem legálního úniku daní. Návod na vyhnutí se výběrčím daní je zde pouze a je pro ty lidi, kteří sledují nějakou cestu a potřebují ušetřit čas aby mohli cvičit a pracovat na sobě místo chození do práce. Rozhodně to není rada pro lidi, kteří chtějí ždímat stát pak ušetřené peníze propít v hospodě :lol: Pokud tu někdo hledá cestu k materiálnímu bohatství, je opravdu na špatném serveru a nikdo se nesmí zlobit, že člověk jehož mail neznám a nikdy jsem o něm neslyšel, neodpovím dotazy ohledně daňových rájů nebo na jiné téma ohledně majetkového - materiálního zisku. Na tomto serveru se snažíme o opačný cíl, materiální stránku života omezit a zbavit se závislosti na ní.

Ebay:
Veruzka OK, ale Ebay má mnohem větší spektrum:
- virtuální obchod v němž soukromá osoba s jedním! výrobkem nabízí na celé Zemi. Jinak řečeno, soukromá osoba s jedním výrobkem je hned v prvním prodeji nadnárodní společností prodávající svůj produkt. Zkuste si uvědomit, kolik let namáhavé práce dá společnosti, než se stane nadnárodní. Ebay to umožňuje za několik kliknutí registrace a pár minut.
- globální reklamní agentura. To, že se věc neprodá , neznamená že je vše ztraceno. Pokud je na věci dost pozorovatelů, znamená to, že je o ní zájem a příště se jistě prodá. Kdyby měl prodávající zaplatit reklamu v takovém rozsahu, neměl by šanci..
- umožňuje kontakt se zákazníkem po prodeji - je možné získat další náměty k výrobě.
- je to čistý a jasný obchod výrobce-zákazník bez zprostředkovatelů
- každý obchod je zaručeně reverzní, to znamená že pokud zákazník věc vrátí,Paypal mu automaticky vrátí platbu

Posledním problém je angličtina. Pro toho, kdo se drží kříže a poctivě se každý den učí novým věcem, je otázka angličtiny několik týdnů, takže to tu ani nebudeme řešit......

Profile  

PostPosted: Sat Jun 13, 2009 7:57 am 

Pavel: Dík za vysvětlivky - opět, celkem mnou už zmítaly pochybnosti, jestli jsme už i tak nezabředli příliš do toho "materiálna", toho si užívám od rána do večera dost, pokud vypadnu mezi lidi do kolotoče blázince peněz a zisků a nevím čeho ještě ..

Veruzka: Pravdu ? Ok, lhát se nemá a zde už vůbec ne. Občas si přehrávám písmena, většinou mě zmůže únava, poněvadž jsem se po dlouhé době nečinnosti pustil do oprav domku. Pomaloučku, ale stejně mě ta mrška zmáhá ..
V podstatě jsem ztroskotal na globusu proto jej mám jako logo, jako memento toho kde budu pokračovat. Nedostatkem imaginace ale netrpím, spíše naopak, ale snažím se ji využít teď pro to co dělám. Denně přehrávám x filmů s tím jak co nejlíp a nejjednodušeji cokoli zbudovat - "v jednoduchosti je krása" - jak známo, v tomto smyslu obrazovka maká na plné obrátky. S tou sinusovkou jsi měla 100% pravdu, zatím se daří na co sáhnu .. musím vymyslet (naučit se) jak tento stav podržet co nejdýl, resp. předělat sinusuvku max. na pulsy, tj. nesetrvávat dole zbytečně příliš dlouho ..

Běhání ? Řeknu to takto - snažím se, více-méně v delších či kratších pauzách co mě nebolí klouby tak pobíhám, žádná sláva to zatím není, ale plánuju (až se trochu konečně oteplí) půst a comeback k opravdu pravidelnému běhání, systematicky a uvidím co z toho vzejde.
Nicméně semínko toho co je třeba dělat zaseto bylo a ujalo se, to je hlavní myslím.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 13, 2009 1:49 pm 
Site Admin

Otázka materiálu je jasná - někde je potřeba pracovat půl roku na stát viz
http://ekonomika.idnes.cz/cesi-slavi-de ... campaign=3
jinde ani den. Člověk má plné právo z "pajdajícícího" systému vystoupit a plnit si svoje sny. Dnes v tom už nikomu bráněno není.

Co se imaginace u Cepheusa týče, nic nového pod Sluncem. Ihned potom, co se člověk naučí imaginovat a alespoň chvilku podržet stvořené obrazy na svojí obrazovce, otevře se mu široká cesta ke splnění svých snů či karmických restů. Než se člověk naučí práci s obrazovkou, často je možné od něho slyšet " to si nedokážu představit". Po nějaké době poctivého cvičení člověk na tento slogan s radostí zapomene a rád jej vypustí ze svého slovníku. Ale pozor, imaginace je ohnivého principu a také se jako oheň chová . Je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Jestliže člověk nad svou vlastní imaginací ztratí kontrolu, dohánění zmeškaného dluhu se změní v hrabivost a nesmyslné hromadění majetku. Opravit dům dle svých představ je správné, ale stavět vzápětí druhý a další už je holý nesmysl. Aniž se člověk naděje, zjistí, že se stal otrokem a údržbářem svého majetku a místo v pohodě a klidu žije v napětí a ve strachu a vše co získal.

Sumsumárum je možno říci: Tlačit na žáka který se právě naučil imaginaci aby šel dál, je nesmysl. Přestávka k dosažení rovnováhy je nutná a žák si sám musí uvědomit okamžik, kdy má dost, kdy nastala rovnováha jeho potřeb výdajů a příjmů. Štěstí nemůže člověk zažít, pokud má nedostatek a štěstí se rozplyne v okamžiku, kdy má přebytek a stává se otrokem údržby přebytku. Štěstí muška jenom zlatá - říká se se v jedné pohádce a tak tomu i je. Člověku který umí imaginovat snadno přiletí, ale také snadno odletí. Aby člověk mohl žít ve štěstí a klidu, nesmí ani dohánět resty ani žít v obavách o svůj majetek. Mít dluh, nechat se do něj vtáhnout a stresovat se v honbě za jeho splacením je špatné, mít miliony a stresovat se jejich údržbou je také špatné.
Mít jednu korunu navíc než v danou chvíli potřebuji, je to pravé štěstí......... Umět rychle vyrovnat požadavek do nuly a čekat na další požadavek v klidu štěstí a v pohodě je jedním z největších umění člověka a jedním z největších darů od Boha, jaké člověk žijící na Zemi může za svou námahu získat.

Takže Cepheusi bacha ať nepřepadneš přes zábradlí !! :lol: Nicméně jak se říká pes psa cítí, v tuto chvíli nemám ani minimální obavy že by se to mohlo stát :idea:

Připomínám...
:idea: Učitel půstu, mistr rovnováhy :idea:

Profile  

PostPosted: Sat Jun 13, 2009 6:14 pm 

Hehe, neee, mám už na to takové ty samočinné brzdy jako ve výtazích, jak překročím rychlost, zacvaknou a nikdo se mnou nehne.
Vždy si už totiž vzpomenu co mě stresy stály a nechci si to zopakovat ani náhodou (Damoklův meč se taky tomu říká, apod)
- "zítra je taky den" je zlaté rčení, beze srandy.
Jinak to cítím naprosto stejně jak píšeš - do puntíku. Už kdysi v minulosti kdy jsem jen tušil a v posledních letech to je jistota.
Ale Ty to umíš líp napsat .. :wink: opravdu super shrnutí, vystiženo přesně a pěkně, prostě "vybalancováno" .. mistře ! :lol: 8)

Profile  

PostPosted: Sun Jun 14, 2009 2:46 am 
Site Admin

Quote:
- "zítra je taky den" je zlaté rčení, beze srandy.

To je pravda, ale přiznej si, že tohle pořekadlo se říká ve chvíli, když už je tlak silný natolik, že už je potřeba něco proti němu aleposň říci. Je potřeba dosáhnout lepšího - dětského stavu. Jak už tu někdo napsal, jako dítě jsme neznal čas a stále jsem věděl co budu dělat. Nebylo byto tak lepší? :wink: Co je motorem, podstatou a zdrojem toho, že dítě vždy ví, co bude dělat ačkoliv nezná čas ?

Profile  

PostPosted: Sun Jun 14, 2009 12:59 pm 

Hehe, jedna z nejlehčích otázek za poslední cca rok - přece, chuť si hrát, bavit se, pro radost z práce - hraní, "zahuštění" hmoty myšlenky či realizace filmečku z astrálu od Boha - to je ten pravý motor či podstata si myslím.

Každá práce u "dospělých" je jen dobře zakamuflované hraní si.
Než to ovšem přejde ve zvrhlost, kdy jeden hráč chce mít pořád a neustále navrch nad ostatními hráči a pořád mu to není dost a neuspokojuje jej to.
A navíc nemá tucha, že ani uspokojovat nemůže .. :wink: 8)

Profile  

PostPosted: Tue Jun 16, 2009 10:32 pm 
Site Admin

Quote:
Než to ovšem přejde ve zvrhlost, kdy jeden hráč chce mít pořád a neustále navrch nad ostatními hráči a pořád mu to není dost a neuspokojuje jej to.
A navíc nemá tucha, že ani uspokojovat nemůže ..
Tak, přesně tak a do svého šíleného kolotoče nabírá čím dál více lidí - zaměstnanců na jedné straně a zákazníků kteří cenu výroby + zisk musí nutně dovažovat tak, aby se kolotoč nepřevrátil a ještě měl energii aby se točil.

A tím jsme se přehoupli k dalšímu horkému a veledůležitému tématu. Zaměstnanec kontra zasvěcenec.... Jak to v tom cítíte? Je zaměstnanec pro hledajícího pomocí nebo naopak zátěží?

Profile  

PostPosted: Wed Jun 17, 2009 8:46 am 

Quote:
Je zaměstnanec pro hledajícího pomocí nebo naopak zátěží?

už to tu bylo, mezitím konzultováno se známými-podnikateli, zaměstnanec je pro hledajícího zátěž

Když potřebuje člověk pomoc, tak si jednorázově sežene lidi, ale aby je hlídal, sháněl jim práci a ještě za ně platil státu-úředníkům-pojištovnám-tomukdosidupne to ne :wink:

Profile  

PostPosted: Wed Jun 17, 2009 10:30 pm 
Site Admin

Výborně, velmi dobré pochopení a souznění ve věci :wink:
Takž každý jistě souhlasí, že z kosmického pohledu je zaměstnec nevzdělanec, který se neumí postarat sám o sebe, nebo vzdělaný lenoch, kterému se nechce starat o sebe samého, nebo začít od nuly a čekat až nabije takový kapitál, aby to stačilo na vlastní start do samostatného života. Nevzdělanec je myšleno samozřejmě z pohledu kosmu, tedy znalosti Zákona. Jak jsme si jistě mnozí všimli, ti, co měli ve škole samé jedničky a byli příkladem, v praktickém životě překvapivě skončili na opačném konci úspěsné řady a školní hlupáci zaujali přední místa žumpodní společnosti. Z výše uvedeného jasně plyne, že žumpoidní školy založené na schopnosti zapamatovat si velké množství informací na dobu nezbytně nutnou - t.j. do zkoušky, nebude asi to pravé ořechové z pohledu Zákona.
Zaměstnanec je tedy člověk, který má malý přehled o dění okolo sebe a nedokáže se zorientovat natolik, aby sám dokázal prodávat svoje služby. Zaměstnavatel pak člověk, který se dokáže zorientovat ve větší rovině než je jeho okolí a tím pádem dokáže samozřejmě za lichvářkou úplatu práci poskytnout. Nutí ho k tomu jednak stát a druhak touha po větším zisku.
Výše uvedené se samozřejmě týká 90% obsazení žumpy a zbylých 10% jako jsou například specializovaní lékaři či atomoví odborníci by si svoje speciální pracoviště jednak těžko pořizovali a druhak by to asi bylo i pro jejich okolí velmi nebezpečné :lol: Tedy vyjímky je nutno respektovat.

V 90% je tedy problém pro hledajícícho v roli zaměstnavatele vztah se zaměstnancem. A´t chce nebo nechce, musí se uměle postavit do role šéfa a umělých důvodů zaměstnanci rozkazovat, plánovat mu práci a hlídat ho = dělat mu policajta a soudit ho za jeho přestupky.
Z pohledu kosmu a Zákona, nic jiného než pěkně zavařená karma vůči druhému člověku, protože podnikatelské prostředí v dnešní podobě není nic jiného, než staré známé vykořisťování člověka člověkem, známé z dob prvobytně pospolné - otrokářské společnosti.

V dnešní době lze tedy zaměstance v pohodě rozdělit do třech tříd
- gulášovky - lidi kteří nevidí dál než na vlastní nos, konečným odběratelem je šéf, co se děje s vyrobeným výrobkem dále netuší a je jim to také jedno.
- loajálci - bude pracovat do výšky svého platu, uvědomuje si že na to aby se uživil sám nemá buď vzdělání, příliš pohodlný, nebo má jiné zájmy než peníze.
- přechytralí "inženíři" sbírající zkušenosti - přijde se do firmy vyučit zadarmo, odchází se znalostí technologií výroby a prodeje, s ukradenou databází zákazníků firmy budovanou po mnoho let v kapse.

Sumasumárum, shora uvedený výčet ukazuje, že ať si zvolíme zaměstnance z kterékoliv kategorie, vždy to smrdí vážným problémem. Z druhého pohledu do zrcadla na sebe samého pak jasně plyne, že gulášovku potřebuji sám proto, že jsem líný uklidit si dílnu a dělat jiné rutinní práce, loajálce pak proto, že jsem neschopen vést agendu firmy a inženýra proto, že si sám neumím namalovat obrázek toho, co asi chci vyrábět. Suamsumárum předchozího a Pravda největší, že mám velké oči a chci víc, než je potřeba k životu - stal jsem se obětí
peněz.

Z matematického hlediska je to pak jednoduché. Průměrná výplata na Zemi je okolo tisíce dolarů za měsíc. Když vezmu zaměstnance, narůstají mi problémy geometrickou řadou:
- zatímco mě stačilo tisíc dolarů, se zaměstnancem už potřebuji 2500. je mu potřeba dát také tisíc dolarů + za něj zaplatit všechny poplatky, ztrátu materiálu a zvýšené opotřebení výrobních prostředků, protože jak babičky říkaly, z cizího krev neteče, zaměstnace se chová k materiálu a zařízení firmy zcela jinak, než její majitel. Očekávat zvýšení kvality výroby od nového zaměstance firmy může, jen blázen.

Přijetím prvního zaměstance tedy musí zaměstnavatel najít dva a půl násobné množství práce,
riskuje ztrátu databáze zákazníků, častější reklamace a tím postupný odliv zákazníků. Výše uvedené ztráty jsou však ničím v porovnání se ztrátou největší, ztrátou své vlastní svobody.
Nový zaměstnanec rázně ukončí svobodu bývalou zaměstnavatele. Ty tam jsou ty doby, kdy si mohl svojí práci udělat kdy chtěl a jak chtěl. Zaměstnanec nastolí krutý řád v chození do práce, shánění práce, kontroly jeho práce, zaskakování v nemoci atd atd.....

Výše uvedené problémy dokonale řeší http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0varc_syst%C3%A9m Švarc systém. Z pohledu Zákona ideální systém spravedlivého vzájemného poskytování služeb člověka člověkem. V některých státech na Zemi prosazovaný, v jiných potlačovaný. Nebylo ono "mistr a tovaryš" v dobách našich babiček ideálním řešením? Učeň ve službách mistra se vyučil zadarmo tím že u mistra zadarmo několik let pracoval a pak si v klidu mohl otevřít svoji živnost... Z pohledu Zákona správné a spravedlivé, z pohledu karmického záznamu pak samozřejmě zrovna tak..

Jakýkoliv systém kde jeden člověk zneužívá druhého, nebo jedna skupina (stát) druhou, nemá šanci dna přežití.

Profile  

PostPosted: Thu Jun 18, 2009 7:06 am 

Quote:
Výše uvedené ztráty jsou však ničím v porovnání se ztrátou největší, ztrátou své vlastní svobody.
Nový zaměstnanec rázně ukončí svobodu bývalou zaměstnavatele. Ty tam jsou ty doby, kdy si mohl svojí práci udělat kdy chtěl a jak chtěl. Zaměstnanec nastolí krutý řád v chození do práce, shánění práce, kontroly jeho práce, zaskakování v nemoci atd atd.....
Taaaaaaaaaaaaak ! Jeden z nejpádnějších důvodů proč jsem se kdysi dávno rozhodl žít sám ze svojí práce.

Absolutně NEDOKÁŽU každý den píchnout čip u nějakých blbých dvířek a snášet pohledy plné opovržení od kolegů,
kteří to umí přesně v 6, ačkoli od 6 do 7 pak sedí zbytečně ve společné komnatě DENNĚ na nesmyslné poradě
o strategii pro daný den a srkají u toho spokojeně kafe.
Zažil jsem, není to výmysl. Nicméně kdo byl "černá ovce" asi uhodneš ..
Jaký teď mám už několik let svatý klid a pokoj už víš dávno taky. Za nic na světě bych už tuto (sice pseudo-) svobodu nevyměnil.

P.S. Prachy jsou VŽDY výměnou za svobodu, ale to těm co naletí vidině "hromada prachů = štěstí" nedochází.
Prostě Mamon to má zmáknutý a profachčený ze všech démonů nejlíp .. :wink:

Profile  

PostPosted: Thu Jun 18, 2009 7:41 pm 

Zajímalo by mě jestli platí peníze=ztráta svobody(ve smyslu přímé úměry). Je tu přece individuální karma toho konkrétního člověka (jeho štěstí). Někdo bude mít peněz jak šlupek a chodí za ním sami, jiný si pro ně musí pěkně umazat ruce i/nebo duši.... já se spíš děsíval představy že mám prachy a špatně s nimi nakládám.... je to zodpovědnost cokoliv mít a souhlasím s Pavlovým systémem mít lehce nad nulu....nechtěl bych být jednou v kůži/duši člověka co měl a nepoužil, bránil, atd..... spíš projde velbloud uchem jehly než boháč do království nebeského :wink:

Profile  

PostPosted: Thu Jun 18, 2009 11:02 pm 
Site Admin

Přesněji řečeno, mít lehce nad nulu a stále budovat sám sebe aby když se hranice nuly zvýší, nebyl problém. To znamená , vybudovat sám sebe abys jel na volnoběh a kdykoliv když je potřeba, jsi mohl přidat plyn a pak zas ubrat. Takto si to plánuje mnoho lidí, ale jak zjistí, že se dá jet rychleji, už neuberou, začnou zbytečně syslovat a to je jejich konec....... spadnou do žumpy..... Když cvičíš bojové umění, také snad není cílem že večer pudeš mlátit lidi na ulici a ukazovat jim jaký jsou slaboši. Cílem je kultivace těla a mysli. No ale když si nějakej feťák v tmavém podchodu vzpomene, že Tvoje peněženka by se mu mohla hodit, jistě se bojové umění hodí :lol: Tak je to i s penězma. Zasvěcenec v realitě peníze k životu vůbec nepotřebuje. Ale pokud jsou třeba, dokáže si je zajistit přesně tak, jako cokoli jiného.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 22, 2009 12:20 pm 

Mikre wrote:
...nechtěl bych být jednou v kůži/duši člověka co měl a nepoužil, bránil, atd..... spíš projde velbloud uchem jehly než boháč do království nebeského :wink:

Miku, znám dobře tuto větu jako hodně jiných, ale když tak o tom přemýšlím, není to "výhrůžka" ve smyslu trestu - že nemáš nárok, ale spíše to vidím jako konstatování faktu z praxe jak to tu tlumočil už víckrát Pavel - chápu to tak, že to nejde poněvadž duše pracháče je tak fixovaná na pozemský majetek, že prostě nelze, on se prostě nemůže odtrhnout od těch krámů zde na Zemi .. prostě jsi si sám bloknul přechod a Zákon Tě nepustí, šmytec ..
Prostě - četls ? Slyšels ? Nedbals ? Smůla ..:| Ale na druhé straně - učí se, že nikdy není pozdě a Bůh dokáže odpustit i to co lidi ne .. :wink:
Zkrátka chápu to jako síly existující a působící na základě Zákona, nám dosud bez osobní zkušenosti neznámé, nicméně zřejmé. ("Na každém šprochu pravdy trochu" ..atd - obzvláště na tisíce let starém šprochu) :wink:

Profile  

PostPosted: Mon Jun 22, 2009 12:42 pm 
Site Admin

Quote:
spíš projde velbloud uchem jehly než boháč do království nebeského

Dokáže si někdo troufnout odhadnout přícinu toho, že tento dokonalý zámek do atrálu tak dobře funguje? Proč materiálně bohatý člověk nemá šanci zahlédnout ani jen zlomek nebeského království a i když se o to pokusí za pomoci peněz proměnných v drogy, stejně je to pro něj hrůzný zážitek, protože se v království nevyzná, je ztracen a vrací se vyděšen ?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 516 posts ]  Go to page Previous  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next

All times are UTC