Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Thu Feb 22, 2018 2:57 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: Sun Feb 18, 2007 6:42 pm 

V poslednej dobe som dost vela rozmyslala o vztahoch.. V mojom okoli akosi vsetko (vztahy) upada, pary, kt su spolu, nie su spolu naozaj. Nepoznam ziaden par, kde by to fungovalo a jeden druheho by respektovali, chapali a prinasalo by im to potesenie a nie to opacne...Hm.. JE vobec mozne, aby clovek nasiel cloveka, s kt mu to bude klapat x,y rokov, s kt nebude len zo zvyku alebo iba kvoli papieru, detom, majetku, atd... ? Existuje vobec niekto taky, kto by sa dal nazvat "pravy" ? S kt. by nam bolo predurcene zit ?
Mam rozporuplne myslienky.. Volakedy som si to myslela, ale teraz sa dostavam k tomu, ze vztah je predovsetkym nieco, na com treba pracovat, nieco, kde sa treba snazit, aby to bolo pekne.. Clovek sa predsa dokaze tak rychlo zalubit..(a odlubit). A ak je to tak, ze je to naozaj tak, ze mi je niekto predurceny, co ak moj drahy zomrie ? Mam zostat sama alebo si najst niekoho, koho budem lubit, hoci s myslienkou, ze toho praveho som uz spoznala ? popravde, teoria s pravym, vyvolenym, predurcenym mi pride velmi romanticka... a zivot je hlavne pragmaticky. Nie je to tak, ze predtym nez zakotvim vo vztahu/manzelstve na cely zivot (s pocitom, ze je to ten pravy) prezijem x, y vztahov (s niekym "nepravym") a cela romanticka predstava o tom, ze som stretla toho praveho nie je nicim inym, nez len tym, ze ako som dokazala lubit jedneho, dokazem i druheho a to, co robi dalsi vztah tym pravym na cely zivot su len skusenosti, kt som nadobudla v inych vztahoch a tak dokazem lepsie partnera pochopit, dokazem vidiet, kde som urobila chyby a uz ich nezopakovat a preto dokazem zotrvat v stastnom vztahu, kt moze vydrzat i dokonca zivota ??
No mam v tom zmatok. Poriadny. Preto ma zaujimaju vase nazory.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 19, 2007 3:57 pm 

Vztahy jsou komplikované do té míry, dokud je komplikují obě osoby svými představami, názory, předsudky, zvyky. Věřím na osud, co se má stát, to se stane. Pokud máš zůstat sama, zůstaneš sama, pokud máš poznat toho pravého, najdeš ho, pokud máš mít poloviční vztah, budeš ho mít.
Já věřím, že někde je osoba, která je každému osudově daná, s kterou mu je fajn, s kterou se vše daří a dá se s ní nalézt vždycky společná řeč nebo jen tiše sedět bez povídání a přesto spolu tiše komunikovat.
Podle mě je hloupé mít někoho jen kvůli tomu, aby jsi někoho měla. Podle mě to musí být opravdové. Já sám bych neuměl být ve vztahu, kterému bych sám nevěřil, neumím lhát.
Takže je to na každém, jaký chce prožít život, sami si ho přece tvoříme. Proto radši zůstat sám, než žít ve špatně fungujícím vztahu. Je hezké přijímat cokoli co přijde. Takže pokud někoho takového osudového najdu, bude to příjemné, pokud nenajdu nikoho takového, bude to rovněž příjemné. :) Je přece škoda se deprimovat takovými věcmi.

Petr

Profile  

Post subject: Re: Vzťahy
PostPosted: Mon Oct 15, 2007 7:20 am 

Souhlasím, že pojem "ten pravý" je romantická představa, upnutí se na něco do budoucnosti, nebo taková touha po určité jistotě, což ve světě kde jedinou jistotou je že vše je nejisté, nejde:)
Možná se dá ve vztazích budovat na tom co napsal A.de Saint Exupery: "milovat neznamená hledět jeden na druhého, ale pohlížet společně jedním směrem" pak by to tomu "pravému" mohlo být blízko :)

Profile  

Post subject: vztahy jsou pouta
PostPosted: Sun Oct 21, 2007 3:16 pm 

Určitě je to dobrý postřeh, že vztahy to idylické, o čem sníme a o čem si myslíme, že by mělo být, neexistují. Vztahy jsou vždycky nějaká omezení a pouta. Je to i tím, že zaměňujeme pojmy. Je přece rozdíl mezi vztahem a vzájemnou sounáležitostí a nezištnou pomocí atd. Stejně tak je zásadní rozdíl mezi zamilovaností a láskou. Z určitého pohledu je zamilovanost dokonce opakem lásky. Láska je stav, vyzařování, dávání. Zamilovanost je vztah, pouto, závislost, nesvoboda, braní, sobectví... To, že neumíme milovat aniž bychom byli zamilovaní a vytvářeli vztah, je dáno naší slabostí, naším strachem ze samoty. Až budeš schopna lásky, uvidíš ji jako něco stabilního, trvalého a nezištného. Pokud vnitřně nenavážeš vztah, nebudeš závislá a nemůžeš ho ztratit (když není) a neprožiješ utrpení. Navenek se třeba vůbec nic nezmění, ale vnitřně budeš svobodná a nebude už tohle pro tebe problém... Doufám, že to neznělo moc mentorsky. :) Nic na tom není. Mám (tě) rád. Chápeš? Láska na rozdíl od nás existuje. :) My jsme tam zastupitelní, dočasní. Jen se na to celé podívej z jiného úhlu.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 28, 2007 7:32 pm 

Sil, jelikož člověk může přijít kdykoliv o cokoliv a všechno je prach, k ničemu SE NELZE POUTAT.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 30, 2007 7:42 am 

Mílo, myslim že poutům se člověk nevyhne. Když mám někoho nebo něco rád, tak mi na tom záleží. Fakt záleží. Neni mi ukradenej. I kdyby to byl kousek prachu u cesty.A to už je pouto nebo ne? To jestli jsme prach nebo ne, na tom přeci vůbec nesejde :D . A že můžu o cokoli kdykoli přijít je o důvod víc, proč mít rád právě teď.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 30, 2007 3:07 pm 

"Je to tak, je to tak, je to tak a nic s tím nenaděláš..."

Když se poutáš ve svém nitru k jednomu tónu, neslyšíš souzvuk celého koncertu. Máš tím zavřené oči pro zbytek Světa.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 7:43 pm 

1) Vedle osudové predestinace (dharmaby) existuje také svobodná vůle. Jistě i ta je součástí oné předurčenosti a umí ji přiměřeně modifikovat. Nemohu tedy souhlasit s tvrzením, že co se má stát, stane se. Ano, stane se, ale pouze za předpokladu, že já nic neučiním, že budu zcela pasivní.
2) Nepozná lásku ten, kdo ji nenosí ve svém srdci (nevzpomínám si na autora, takže parafráze). Jinak řečeno, abych poznal lásku, musím být připraven (náhoda pomáhá připraveným). Ještě jinak řečeno, láska není mimo mě, někde venku, ale je uvnitř mé duše. Možná tam pospává, možná tam i skomírá, to je ovšem moje a pouze moje odpovědnost. Miluj a budeš milován (obecně).

Profile  

PostPosted: Wed Aug 19, 2009 12:19 am 

Vztahy jsou především a hlavně záležitostí Ega. Je zbytečné řešit, kdo se ke mně hodí či nehodí, kdo je ten osudový, je to souboj dvou Eg. Ego pořád něco chce, hledá uspokojení, čeká, že si časem přizpůsobí toho druhého, hledá toho kdo mu bude vyhovovat, kdo mu zvýší hodnotu, hledá toho, kdo k němu bude obdivně vzhlížet, ať už to nazýváme romanticky - jako láska, zamilovanost, obětování se pro druhého a pod.

Dobrý vztah potkáš až v mometě, kdy dostatečně rozpustíš své Ego, pak nebudeš cítit potřebu být s někým, abys nebyla sama, aby jste spolu něco "zažili", něco spolu "dokázali", "vybudovali", někoho "vychovali", už nebudeš žádat nic.

Pak už s někým jenom "budeš", budeš "sdílet" prostor a čas a pouze hlídat, aby vaše společné žití nebylo s tvým životem neslučitelné nebo v ostrém rozporu s tvou cestou, aby tě netáhl partner zpět. nic víc nic míň.

Ty tažné ptáky (i v mém okolí) upřímně lituji, vím, že toho vysněného najdou vždy jenom na chvíli a budou se znova a znova trápit a hledat, proč? Nejsou ani lepší, ani horší, ale zatím toho nejsou hodni do chvíle, než si uvědomí marnost svého počínání. Než jim dojde, že tím pravým partnerem může být téměř každý :lol: ....

Profile  

PostPosted: Fri Sep 18, 2009 1:18 am 
Site Admin

Sil otevřela toto téma a jak je vidět, trochu jsem poopravil-rozšířil její nadpis. V posledním čase dostávám maily se stejným požadavkem: Úpěnlivé prosby o seznámení s někým, kdo se mnou bude dělat půsty nebo Tantru.

Do dnešního dne jsem odpovídal jen lakonicky: zkuste nějaké tantrické servery, nebo jiné diskuze o půstech.

Jenže to je problém. Na tantrických serverech je to 99% vykuků co si chtějí s prominutím jen doře zašukat s co nejvíce samci/samičkami a tím to končí. Opravdoví zájemci o Tantru jsou těžce zklamáni. Takže už neradím nic víc, než zkusit aktuálního partnera za pomoci literatury k Tantře "překlopit". S půsty na jiných serverech je to to samé v bledě modrém, začátečníci se tam radí o prvních krůčcích v půstu s lidmi, kteří se nikdy nepostili. Tedy je tam porušováno základní pravidlo půstu: Nebav se o půstu s nikým kdo jej nikdy nezkusil...

Bohu žel, takový je výsledek za několik let zkoumání situace.......

V oblasti půstu je to úplně stejné. Sehnat partnera se kterým budu žít a budem se společně cílevědomě postit tehdy až každý z nás ucítí že to potřebujeme, budeme provozovat Tantru a vzájemě se plně respektovat, je skoro nemožné. Tento server bude brzo slavit desetiletí. Za deset let jsem poznal jednu jedinou ženu, se kterou je to možné a funguje to bez jediného problému čtyři roky. Jistě nemusím vysvětlovat, na kolik mailů denně odpovídám a kolik dnes už tisícovek lidí jsem za ta léta půstem protáhl. Proto zkuste pochopit, že když budu tvrdit, že si perfektně sedne jeden pár z tisíce, že to je blbost. Jak se zdá, mezi námi hledajícími, je to jeden pár z desetitisíce. Čiže matematicky 0,1 promile..

Co jsem měl zatím možnost vidět na druhých lidech, je fungující "etapový vývoj" Po jednu etapu vývoje šli spolu, pak jeden nebo druhý zostal a nastal konflikt úrovní, museli jít od sebe..... Ale to je přesně to, na upozorňuji ze začátku. Pokud nejste svobodní, chcete si zachovat rodinu a aktuální přátele, nepouštějte se do půstu, pokud nemáte jistotu, že partner nebo přátelé Vaše snahy zcela pochopí, případně se na Cestu vydají s Vámi.

A suma sumárum? Výše uvedené je odpověď na všechny maily, které mě stále častěji bombardují stejným dotazem: Potřebuji partnera, založ ihned na pust.cz seznamku.

Lidičky, udělám pro Vás všechno, poradím, naučím, vysvětlím, ale zaručeného partnera si opravdu, ale opravdu musíte najít sami. Sami se musíte otevřeně umět dohodnout od kud a pokud spolu na Cestě k Bohu půjdete a sami si upřímě musíte umět říci, kdy máte pocit, že jeden druhému nestíháte, nebo partnera táhnete z posledních sil na laně... Tak to mezi hledajícími bylo v dávných dobách, je dnes a bude v daleké budoucnosti. Čas zde nehraje žádnou roli......

Takže je mi opravdu líto, seznamka na pust.cz opravdu nebude, přineslo by to více neštěstí než radosti..

Profile  

PostPosted: Fri Sep 18, 2009 3:54 pm 

Mám v tomhle pěknej guláš (asi stejně jako Sil) a tohle u mě silně rezonuje, neb to přímo souvisí s mými aktuálními životními zkušenostmi :shock: ....

Quote:
V oblasti půstu je to úplně stejné. Sehnat partnera se kterým budu žít a budem se společně cílevědomě postit tehdy až každý z nás ucítí že to potřebujeme, budeme provozovat Tantru a vzájemě se plně respektovat, je skoro nemožné.

Quote:
Jak se zdá, mezi námi hledajícími, je to jeden pár z desetitisíce. Čiže matematicky 0,1 promile

Ufff, mno, tak to by bylo jedno lehce šílené - leč dozajista pravdivé - číselné vyjádření pravděpodonosti najít spřízněnou duši. Sám se hrabu ze žumpy a vím, jaký kopance dělám a kolik mě to stojí dřiny... Ihned po přečtení výše uvedené části Pavlova příspěvku se mi vybavilo ještě tohle číselné vyjádření, jehož autorem je opět Pavel. To tu "skoro-nemožnost" najít partnera ještě o něco víc osvětluje:

Quote:
Zasvěcenci vždycky byli a žumpa byla vždy také. Jsou to stejné protiklady jako oheň a voda. Žumpa je široká základna výběru vhodných lidí k zasvěcení. 50% lidí ze žumpy nemá šanci a při zmínce o půstu se Ti vysměje. Dalších 25 procent na půst kývne a v případě těžkých problémů když už mudři vzdaj boj, ho zkusí - tedy pokud je čas.
Zůstalo Ti 25 lidí, kteří půstu věří ale nikdy jej nezkusili, nebo se k tomu léta chystají. Pak je 10-15 procent co aspoň jednou v životě nejedli a tuší co je pojem hladu. Zůstalo Ti deset, kteří se velmi zajímají a tyto věci je vzrušují a cítí tah k nim. V mládí i třeba nějakou cestu zkusili sledovat, ale přišel reálný život a zabalili to. Čekáš že skončíne u 1%? Zklamu Tě, skončíme u jednoho promile. Pouze jeden z tisíce, je schopen odvádět nějakou systematickou práci sám na sobě.

Hrabu se hrabu těžkopádně ven a mám co dělat sám se sebou. Jeden takový "etapový vývoj a rozdíl úrovní" mám za sebou. Pokud někdo s takovýma zkušenostma jako Pavel napíše, že najít partnerku na půst a tantru je skoro nemožné, tak se zdá, že vyhlídky na výše popsané partnerství jsou "téměř" nula nula nic... Chtěl bych se proto zeptat. Jsem ještě mladej a blbej :roll:, a proto se mi ta "náděj na partnerství" :roll: nechce jen tak vzdávat. Z toho, co tu však zaznělo, se zdá, že to partnerství není pro hledajícího zas tak důležitý.... mám v tom fakt brajgl, když jsme dělali obrazovku, íčka, áčka, kříž, pyramidy atd., tak se mi ta nit souvislostí odvíjela docela dobře a šlo ji sledovat. Partnerství a hledání však nedokážu dát do vzájemného vztahu. Je teda pro hledajícího životně nutný, aby nebyl sám???????????? Je ta touha najít spřízněnou duši opačného pohlaví, která se bude postit, bude dělat Tantru, bude na sobě makat atakdále atakdále, jen a pouze nějakou romantickou představou??????????
Olfess o pár příspěvků výš napsal, že to je jen záležitostí ega. To se mi nechce zdát :shock:

Profile  

PostPosted: Sat Sep 19, 2009 1:11 am 
Site Admin

Sil už v tom naopak guláš nemá ;)

Jinak naj, uvažuješ velice správně. Člověk by měl začít žít až tehdy, až dosáhne plného zasvěcení do kosmického systému. Jinak řešeno, až ním plně prosákne jeho učitel kosmos. Ježiš, Budha a spoustu jiných učitelů ukázalo, že to jde udělat za 40 dní. V dnešní západní chemické civilizaci to nejde tak jednoduše. Člověk klesl na mysli a na zdraví velice hluboko a na jistotu lze celkovou očistu provést za rok s cílem ji vůbec přežít bez samootravy hlavně v počátcíh půstů.

Pokud se v této civilizaci nestane nic zvláštního co by znamenalo její konec, za několik pokolení tedy několik set let bude 40tka to samé co je dnes maturita nebo výuční list. Až pak budou lidé moci pro společnost vykonávat zodpovědné a řídící funkce čehokoliv kde jde o více než o jeden vlastní lidský život. Tedy od řidiče auta až po prezidenta republiky. Několik minulých civilizací bylo právě takto řízeno. Kdo sám sebe nezvládl na 40, neměl šanci ovlivnit společenský život. Na druhé straně, kdo má 40 a je zasvěcen do koncertu kosmu, má minimální touhu nebo spíš odpor cokoliv v žumpě měnit, protože v tom nevidí žádný smysl.

Je jen dílem dnešních badatelů, že to byla církev, která řídila civilizace z klášterů. V Pravdě je to nesmysl násilím namontovaný na dnešní poměry. Skutečnost, že někdo na Zemi žije bez jakékoliv potřeby materilální spotřeby, v žádném případě nedokazuje, že je součástí nějaké církve. Napojení na Boha - kosmos lze získat bez pomoci jakékoliv církve často mnohokrát rychleji než s "pomoci" církve, které dnes v drtivé většině fungují spíše jako ruční brzdy osobného vývoje.

Čiže naj, správně, udělej 40 zkus najít partnerku a žij:) A dokud nenajdeš tu správnou, žij raději sám.. Máš pravdu ;) Partnera pro život by si šlověk měl hledat až na tu delší etapu svého vývoje a ta začíná v chvíli, kdy člověk sám uzná, že nic neví. To je po rozstřelu mozku, kdy je potřeba znovu mozek naplnit čistými a prověřenými informacemi. A to je právě ono studium 4 hodiny denně v dopělém věku, které trvá až do konce života. Plnění duše a její náboj je to, co si sebou můžeme vzít po smrti fyzického těla za oponu;)

A máš pravdu že to Olfess napsal relativně blbě, kde je Já a ego, tam není opravdového života;)

Občas se zablýskne a někdo, možná i nevědomky napíše, jak se ve skutečnosti věci před rozstřelem mozku mají http://www.cs-magazin.com/2006-10/view. ... 061093.htm ;)

A závěrem Tě naj musím pochválit jako velmi pozorného žáčka ! Ano, s tou matematikou je to tak:) Výborně a nevzdávej to!

Profile  

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 11:47 am 

Citace:

" A máš pravdu že to Olfess napsal relativně blbě, kde je Já a ego, tam není opravdového života;) "

Tak jsem to asi vysvětlil opravdu blbě :), protože jsem z toho nepochopil, v čem se lišíme.;)
No možná v jedné věci ano, že bych to půstování od toho protějšku nevyžadoval, jenom bych si pohlídal hned od začátku, zda nebude mít nic proti.

Přiznám se, že kolem sebe asi přitahuju lidi, kteří nejsou přímo odpůrci, hlavně u žen je to jednodušší minimálně v jedné věci a sice, že ženské oko si snáze všimne toho, jak po něm člověk omládne nebo získá jiskru v oku. A vzhledem k tomu, že to je často věc, kterou ženy řeší ....

Další rozdíl vidím v pokročení letopočtu, úplně jinak se na tyto praktiky dívali lidé kolem roku 2001 a dnes, kdy už jsou známější. Asi nedošlo k nějakému masovému nárůstu půstařů (nebo o tom alespoň nevím), ale zdá se mi, že se ve společnosti rozvírají nůžky a že se lidé lépe vyprofilovali na zastánce a řekněme radikální odpůrce alternativ. Co se týče odpůrců, je téměř pro mě nemožné s nimi vejít v nějaký bližší kontakt neboť už nemáme prakticky ani stejné zájmy ani si co říct, tedy já nepřitahuju jejich společnost a ani oni mou.

Další věcí, která se stává více patrnější, je prokazatelně lepší zdravotní stav u lidí žijící alternativně (z pohledu komzumní společnosti) a ostatích, více konzumních lidí. Ještě před 10 lety jsem byl z mých vrstevníků největší zdravotní chabrus v okolí, ale dneska? Je mi přes třicet a neduhy jsou pryč, u nich začínají nastupovat. Zdá se mi, že mnoho lidí se už začíná přiklánět k názoru, že vzhledem k tomu, že ti alternativci po 10 letech pořád žijí a vypadají dobře a energicky, že by na tom mělo něco být a nejsou už tak rigidní v odmítání těchto postojů. Ještě možná poznámka k tomu letopočtu, zdá se mi, že stále více a více lidem přestává ta dnešní civilizace vyhovat a začínají jí být znechuceni, to je taky jeden z důvodů, proč hledají něco nebo někoho jiného..

tak se snad zadaří a někdo se najde ...

Profile  

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 4:12 pm 
Site Admin

A vzhledem k tomu, že to je často věc, kterou ženy řeší ....
Často? Houby s voctem často, ale pořád a hlavně! Která ženská chce mít doma samečka chcípáčka co neví jestli uživí jí a její děti? Ženy mají podvědomě v genech nařízeno najít si nejsilnějšího a nejspolehlivějšího samečka který co nejlépe zajistí jí samotnou a její děti. Od přírody je to tak dané a je to správné a ženám to není možné v žádném případě vytýkat.
Pokud se tedy postíš, Tvoje přitažlivost a jiskra je automastimem.. Bohu žel, ženy často chtějí dobrýho samečka i když sami nestojí ani za ohlídnutí ;) A Bohu žel podruhé, často se jim samečka o několik tříd lepšího než jsou ony sami najít podaří:)

K masovému nárůstu půstařů nedošlo a dle toho co jsem napsal v matematice ani dojít nemůže. Nejsou totiž staré duše, lépe řečeno, je jich přesně tolik, kolik jich má být. ;) Dojde k tomu jen profanací médií až se najde nějakej osel, vyhlásí závody v půstu a bude to přetřásat v médiích. Před dvěma týdny mi psala novinářka z celoplošného deníku, že už neví co má dělat, že od začátku ví, že se s medii zásadně nebavím a že proto zkontaktovala desítku půstařů a všichni ji poslali zpátky za mnou ať s ní udělám rozhovor. Odpověděl jsem jí klasicky, že nebudu dělat rozhovor s někým kdo se nikdy nepostil, že bych si podrazil stoličku sám pod sebou porušením tohoto základního pravidla půstu. Ani neodepsala zpět, stejně jeko několik dalších novinářů před ní. Tyto věci a zkušenosti z nich jsou nepřenositelné, prosím chovejte se k tomu všichni stejně. Jestli o půstu chce novinář psát, ať se postí sám a netahá rozumy z jiných lidí. Je to přeci zadarmo, stačí jen chtít a konat.....
Tímto všem lidem okolo tohoto serveru děkuji a klidně mi novináře házejte na hlavu dál. Poradím si s nima velice snadno:)

Co se týče života ve společnosti, už se tu napsalo dost. Společnost jako taková už dávno není, ta zemřela rozbitím šlechty a šlechetného chování. Umělá honorace herců zpěváků a politiků co se za společnost považuje dnes, je obyčejnou žumpou, nic víc. Být v klidu, v pohodě a mít jiskru žumpa v žádném případě neodpouští a proto je potřeba žít na okraji žumpy. Striktně tak žiju pět let, televizi nemám patnáct let a předpokládám, že nevypadám na to, že bych nevšděl co se kolem mě děje:) Tedy upřesním pojem na okraji - raději dále od okraje, aby tam člověk neupad a nemusel se znovu složitě drápat ven:)

Civilizace jako taková je pořád stejná. Mění se jen z lokálního hlediska a aby člověk pochopil kde se v oné chvíli nachází, musí mát nad věci nadhled. Nadhled nezíská že tím, že bude sedět na zadku, čumět do bedny co mu tam uměle kozatá moderátorka nalhává, ale zvden zdaek a pojede se podívat jak to vypadá a chodí v jiných částech civilizace na Zemi..

Profile  

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 4:32 pm 
Site Admin

Taková malá vsuvka zprávička, Nero má doma konkurenci! Šel jsem na kafe do restaurace s terasou, parknul přímo před stolem. Donesli kafe anajednou mňauk. Mńauknul jsme ze srandy také a ono se ozvalo znovu mňauk! Takto jsem to několikrát zopakoval, chvilku jsem si tak vyprávěli o ničem a pak jsem začal hledat odkud zvuky přichází. Bylo to z pod auta a zahlíd jsem i malé koťátko. Šel jsem se tedy na něj podívat, ohnul se pod auto, ale nebylo tam. Když už jsme se chtěl postavit, zahlíd jsem jak z motoru kouká jeho ocásek :lol: Otevřel jsem kapotu motoru a kotě vypálilo dovnitř do restaurace. Po chvilce jsem ho dostihl a po zjištění, že ho někdo vyhodil z auta a že není nikoho z číšníků z restaurace, bylo s radostí moje:)

Donesl jsem ho domů, bylo to jen hlavička a tělíčko vychrtlé žížaly:) Dal jsem mu na talíř trochu nerových granulí, vrhlo se přímo doprostřed talířku a všechno hltavě snědlo najednou. Napadlo mě ho zvážit, mělo 450 gramů. Hltavě jedlo celý týden, dnes má 950 gramů:) Nero už nežárlí, hezky si lehne z druhé strany a je klid:) A už je náš, je to kluk a jmenuje se Čičík:)

Jen pevně doufám, že jsem to pohlaví dobře odhadl. Jednou kdysi za mých mladých let jsme měli v aeroklubu na letišti taky kocourka, říkali jsme mu Karel. Karel pěkně rostl, dobře žral, sežral na co přišel, byl stále kulatější. Jednoho dne Karel nějak podivně zeštíhlel. V průběhu pátrání po příčině karlova bleskového zeštíhlení jsme objevili za hangárem karlovo hnízdo s pěti slepejma koťátkama :lol:

Image
Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC