Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Sun Apr 23, 2017 3:50 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: Thu Nov 06, 2008 12:45 pm 

Jsem v 6. dni pustu (mela by to byt 14 ka), je to uz muj 3. pust (6 dnu a 7 dnu).
Zatim probihal lepe nez predchozi ale vcera to zacalo.
Bylo mi hrozne nevolno, byl jsem uplne bez energie. Pak jsem se jeste vykoupal a pak se nevolnost zhorsila a zacal jsem zvracet. Zvracel jsem jen vodu, sliny a trochu normani zluci. Ale mel jsem hned po zvraceni krvave hleny 2-3 krat (nevim jestli z zaludku nebo z nosu).
Dnes mi je uz od rana nic moc, strasne malo energie, na nic se nemuzu soustredit (co je v praci neprijemne).
V poledne jsem sel na prochazku (cca 40 min, cca 2 km) a kdyz jsem se vratil tak jsem zase zvracel. Vyzvratil jsem sedou vodu, trochu slin a pak male mnozstvi ridkeho sediveho jakoby hlenu.

Mate s tim nekdo zkusenosti?
Je normalni ze mi je tak spatne?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 06, 2008 9:09 pm 

Nech tělo, ať vyhází všechno, co mu tam přebývá... hlídej moč - nesmí být příliš tmavá, je-li tmavší, více pij.
Hýbej se nebo odpočívej - jak tělo vyžaduje..

Bacha na koupání, sprcha je bezpečnější.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 06, 2008 9:40 pm 
Site Admin

toto se řeší vypitím litru vody a vyzvracením. Měl jsem případ, kdy se přes tento problém žáček nepřenesl a 2x kvůli tomu ukončil půst s tím, že se nedokáže vyzvracet. Nakonec se dal přesvědčit, že vyzvracet se dokáže každý, že to jen psychický blok. Snažil se mě přesvědčit jak to zkouší a že to nejde. Opravdu to nešlo, ale příčinu jsem nakonec našel jinde - vypil místo litru pouze 1/4 litru a jeho ego tvrdilo, že víc nezvládne. Nakonec přeci jen 4 poháry zdolal za přímého dozoru a vše šlo ven úplně v pohodě s okamžitou úlevou a pohodovým pokračováním v půstu. Co říká Míla je OK, pouze upřesním: Nech tělo ať vyháže vše horem i dolem ;) Voda a vyzvracení, je to samé jako voda do konečníku v případě zatvrdnutých kalových kamenů které nemohou ven normální cestou. Obojí je abnormalita svědčící o tom, žes začal s půstem v hodině dvanácté...

Profile  

PostPosted: Fri Nov 07, 2008 10:40 am 

petens.o wrote:
Jsem v 6. dni pustu (mela by to byt 14 ka), je to uz muj 3. pust (6 dnu a 7 dnu).
Zatim probihal lepe nez predchozi ale vcera to zacalo.
Bylo mi hrozne nevolno, byl jsem uplne bez energie. Pak jsem se jeste vykoupal a pak se nevolnost zhorsila a zacal jsem zvracet. Zvracel jsem jen vodu, sliny a trochu normani zluci. Ale mel jsem hned po zvraceni krvave hleny 2-3 krat (nevim jestli z zaludku nebo z nosu).
Dnes mi je uz od rana nic moc, strasne malo energie, na nic se nemuzu soustredit (co je v praci neprijemne).
V poledne jsem sel na prochazku (cca 40 min, cca 2 km) a kdyz jsem se vratil tak jsem zase zvracel. Vyzvratil jsem sedou vodu, trochu slin a pak male mnozstvi ridkeho sediveho jakoby hlenu.

Mate s tim nekdo zkusenosti?
Je normalni ze mi je tak spatne?

Ty krvave hleny a zluc, to se mi taky stalo, jak psali ostatni, hodne pij a me pomahal i spanek. Problem to je v praci, to je pravda, resim to tak ze se radeji poradne vyspim a do prace jdu az napriklad po desate (pokud to jde a nemam nejake terminy drive) a pracuju az do osme, prijdu domu, nekdy si kratce zabeham, a jdu skoro hned spat.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 07, 2008 1:42 pm 

Diky moc vsem za odpoved a moralni povzbuzeni.

Vcera jsem nakonec zvracel 3x. 2x v praci a 1x vecer doma.
Poprve to byla seda voda a hleny, podruhe uz zluta zluc a potreti takova divna zelena az tmave zelena zluc. Zadna krev (zda se, ze krev byla z podrazdene sliznice jak jsem si poprve ocistoval nosohltan od nanosu zvraceni, nekdy se mi to stava kdyz moc chrchlam).

Dnes se opakuje to same v bledemodrem :? .

Rano jsem mel lepsi, pohoda, v poledne to uz na me zacalo lezt tak jsem to zabodl v praci a ted uz pisu z domu. Citim, ze za chvili zacnu zase zvracet. Takze az dopisu jdu do sebe lit ten litr vody, brr :wink:

Problem mam s vodou. Nechutna mi. Cim dele drzim pust, tim je to horsi. Ted uz ji piju celkem malo, ale zatim pohoda, moc svetla. Az pred chvili jsem mel celkem tmavou moc tak do sebe musim dostat vic vody (od rana jsem vypil jen jednu sklenku).
Jinak, v praci piju cistou vodu bez bublinek z takovych automatu jak tam mame a doma neperlivou aquilu.

Jsem odhodlan vydrzet aspon do nedele (i kdybych mel problit cely vikend), ale v pondeli musim byt v praci fit (mam narocna jednani Po - St budou klicove), takze kdyby se to nezlepsilo tak v nedeli vecer nebo v pondeli rano zacnu najizdet na stravu.

Stejne jako ted jsem to mel i v predchozich pustech, akorat jsem neblil. Zda se ze ted je to nejak intenzivnejsi :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 07, 2008 2:40 pm 
Site Admin

Výborně - drž se! V knize je přesně popsáno jak je to s vodou. Shodou okolností mám dalšího žáčka v mailu a máte stejné problémy s vodou. Pokud tělo nechce vodu a je moč bílá, jasně říká že ji nechce je třeba to respektovat a nervat do něj vodu násilím. Jistě zaargumentuješ, že máš pak suchá ústa a pálí tě oči. Jednoduchá pomoc - pouze si proplachuj ústa. To stačí.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 21, 2009 3:51 pm 

Jo taky sem ted přemýšlel, zda se nutit pít, když se mi moc nechce, takže díky zde za info, moč je stále světlá či nažloutlá, takže nechám tělo, at si poradí a nebudu do sebe lít další, navíc mi už moc nechutná.

Profile  

Post subject: moje nevolnosti
PostPosted: Tue Mar 01, 2011 5:12 pm 

Ahoj pustari, jsem u treti 21. a 19dne,bohuzel se zhruba opakuje situace z druheho pustu , tj. v ustech se vylucuje zrejme krev. Vypada , ze to nejde z dasni,ty jsou pri tlaku bez znamek krve. Problem je v tom , ze rano kdyz se probudim , tak davim nasucho nez se mi podari usta vyplachnout. Diky teto vyzivne kasi polykane celou noc , je otazka zda se da mluvit o pustu :-(

Dalsi z problemu je docela slusna nevolnost. Po vypiti 1l vody a vyzvraceni se na chvili ulevi. Nejhorsi je , ze i po zredeni vracim zpet docela slusnou koncentraci kyseliny.

Posledni vetsi pust jsem delal cca pred tremi lety a mezi jsem nezil jako asketa,priprava ted byla akorat trojka a dvakrat protahnuti jater.

Zelene kruhy pod ocima beru jako kosmeticky problem,i kdyz to taky o necem vypovida.

Timto bych chtel poprosit Pavla o davku optimismu do zil ,a pokud ma k tomu vysvetleni :-)
Mate nekdo podobne zkusenosti??

Diky Jindra

Profile  

PostPosted: Wed Mar 02, 2011 4:57 pm 
Site Admin

A co takhle zkusit kalendář ? Popisuješ dokonale přesně to, co se stane každému člověku, který má špinavé tělo a hned chce dát apsoň 21.. Najeď na kalendář a nemáš problém...

Profile  

PostPosted: Wed Mar 02, 2011 8:39 pm 

jj je to mozne,akorat ze stejne problemy jsem mel i pri druhe 21 a mezi nimi jsem jeste neco drobneho napustoval a byl skoro jako mnich :-). Tak me zmatlo,ze prubeh je prakticky stejny, i kdyz jsem se ted moc nesetril a plody sklizim. Protoze jsem zvidavy ,docela by me zajimalo, odkud to svinstvo leze.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 03, 2011 11:41 pm 
Site Admin

Podstatné je že leze:) Pokud nedojde k nastartování všech orgánů správně, tělo se opětovně zanese velmi rychle. Tedy mohlo dojít k opětnému zanesení v mezičase. Domněnka, že půsty se sčítají je častou iluzí. Je to jako umýt auto od silné vrstvy bláta a pak si myslet, že se už nikdy neumaže:) O tělo je potřeba se starat stále. Pravidelné půsty pouze prodlužují periodu zanesení avšak nejsou prevencí proti zanesení těla.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC