Pust.cz

Server pro učitele půstu
It is currently Fri Jan 19, 2018 1:50 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject: Křečové žíly
PostPosted: Sat Sep 22, 2007 4:25 pm 

Ahoj,
chci se zeptat, znáte někdo někoho komu se podařilo vyléčit si pomocí půstů křečové žíly :?:. Chci vědět, jestli i hodně rozšířené křečové žíly s můžou zatáhnout. Malachov píše, že po přísné dietě a pravidelných každotýdenních půstech to možné je. Paní Partyková (snad to jméno píšu dobře) se ve své knížce zminuje o pánovi z Francie, který s úspěchem varixy dlouhými půsty (20-30dni)léčil. Zajímá mě jestli tu máte nějaké informace nebo zkušenosti, doporučení, rady a tak...
Děkuju
David

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 23, 2007 7:25 pm 

Mám taky nějaký začínající varixy, který mají nebo snad měly tendence se zhoršovat, ale za poslední rok co jsem držel dva sedmidenní půsty a jsem aspoň půlden na živé stravě se mi zdá, že se to nezhoršuje. Ale zřejmě není zdaleka vyhráno, chce to 21-tku nebo i víc. Momentálně je v plánu 14-tka :) .

Profile  

Post subject: Re: Křečové žíly
PostPosted: Wed Jun 03, 2009 2:53 pm 

Taky mám křečáky a tři měsíce otevřený nehojící se vřed na pravé noze. Během 40 se vřed krásně zatáhl, nohy výrazně splaskly. O léčení varixů půstem jsem taky trochu četl, ale zatím nemám ani osobní zkušenosti ani neznám vhodnou literaturu. Ale teoreticky by to působit mělo...jde přece o odstraňování nevhodné tkáně v organismu.

Profile  

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 2:07 am 
Site Admin

Odstranění přebytečné hmoty a "pročištění stěn trubek" je základním krokem k odstranění křečovek. Dalším je pak sport - lépe dlouhá chůze tempem 10/100
Pozor, je to deset minut udržet 100 tepů. Už mi někdo do mailu napsal, že to zkoušel a že mu to nejde. Když jsem so optal co mu nejde, že to není žádný výkon, tak mi řekl že to dělají olympionici. Pak jsme zjistil, že zkouší uběhnout sto metrů za deset sekund!
:roll: Když udržíte toto tempo každý den, za půl roku nebudete mít ani jednu křečovku

Profile  

PostPosted: Sun Jun 07, 2009 7:02 am 

Pavlíku, prosím o objasnění. Můj muž má taky křečové žíly a chodí rád. Když jsem mu dala přečíst Tvůj příspěvek výše, vůbec nerozuměl jak to má dělat. Chápal to stejně jak píšeš, že to není správně - tj. uběhnout 100 metrů za 10 vteřin.
Pak mi zase řekl, že si přece při chůzi nemůže měřit tepovou frekvenci a nepozná jakou jí má.
Prosím, napiš to nějak úplně polopaticky, protože můj muž chodí denně svižnou chůzí a pravda je, že se mu nezhoršuje stav, ani ho nebolí. Byla bych moc ráda, kdyby tu chůzi vylepšil podle Tvé rady a křečáky si tak odstranil. Předem děkuju :) .

Profile  

PostPosted: Sun Jun 07, 2009 3:33 pm 
Site Admin

Koukni sem http://www.gme.cz/cz/index.php?page=free-time&id=47128
tady jsou přístroje - levné a dokonalé - stačí použít několikrát a člověk se hned najde.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 3:46 pm 

Moc děkuji za Vaše příspěvky. Dle mého názoru křečové žíly mohou vznikat z více příčin.
Pokud je příčina tělesná tj. přebytek nevhodné stravy a nedostatek pohybu, tak souhlasim s Pavlem,že je potřeba
tělo pročistit a shodit přebytečnou hmotu. Bohužel však příčina křečových žil je často psychická.
A je tedy potřeba ji řešit v rovině psychické. Tady si myslim, že pomůžou půsty dlouhodobé, které nejen čistí tělo, ale výrazně zasahují i do psychiky. Cílem je vyvést člověka ze stagnace, nerozhodnosti která je často způsobená hluboko uloženym strachem. Držel jsem půst 28 dní a pouze několik posledních dní jsem měl pocit, že půst začíná zasahovat do psychické sféry. Zbavit se křečovek je tedy pro toho, u koho je příčina psychická docela pracná,náročná věc, vyžadující
hluboké znalosti a velkou praxi v půstování a nejen v něm, ale i v duchovní oblasti.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 10:33 pm 
Site Admin

Code:
vyžadující hluboké znalosti a velkou praxi v půstování a nejen v něm, ale i v duchovní oblasti.
A nebo opačná strana, uvěříš že kalendář je vyzkoušený tisíci lidmi, že si tělo nejlépe dokáže pomoci samo bez Tvého rozumu a pak nemáš za rok problém. Je potřeba si uvědomit, že správným studiem pouze překonáváme strach způsobený svojí neznalostí a nevědomostí... Zasvětit úplně hloupého člověka s prázdnou duší, který neví vůbec nic, je úplně jednoduché :idea:

Profile  

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 11:56 am 

David wrote:
... Držel jsem půst 28 dní a pouze několik posledních dní jsem měl pocit, že půst začíná zasahovat do psychické sféry. ...

Ja jsem zatím držel půst bohužel jen 7 dnů (4x).
Pocit zásahu do psychiky jsem při půstu neměl žádný.
Ale vždy když jsem se na to podíval s odstupem asi 2-4 týdnů, tak značné psychické změny (velmi pozitivní) byly zcela evidentní.

Profile  

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 12:08 pm 
Site Admin

Půst je komplexní očista člověka tedy těla duše i ducha. Hlavně po 21 jsou následky na duševní a duchovní sféru přímo hmatatelné.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 8:32 am 

Tady je zajímavé krátký povídání o příčině křečových žil z pohledu psychiky

http://www.edisk.cz/stahni/58958/sezeni ... 6.9MB.html

Profile  

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 11:17 am 

Děkuju za soubor, je to úplně přesný:-). Prosím kdo je ta paní, co o tom mluví? Děkuju

Profile  

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 5:24 am 

Pavel wrote:
Půst je komplexní očista člověka tedy těla duše i ducha. Hlavně po 21 jsou následky na duševní a duchovní sféru přímo hmatatelné.

Nikdy dřív bych si to nemyslel, ale když mě před týdnem můj vcelku klidný otec, se kterým mám jinak pěkný vztah nazval v silném rozčilení z mých názorů a postojů magorem - souhlas naprostý.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 2:31 pm 
Site Admin

Bacha na tento úkaz v půstu. Už jsem na něj mnohokrát upozorňoval. Když se rozejdeš názorově s otcem, nějak se to vždy udělá. Ale když se díky vyspělosti získané půstem názorově rozejdeš s partnerkou se kterou máš dvě děti, už je to tragédie pro celou rodinu.. Takže buď oba, jeden se souhlasem druhého nebo počkat, až budou děti větší a mezitím studovat.....

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC